Ładnie i skutecznie

30 kwietnia 2008 (artykuł sprzed 16 lat)

Paweł Buzała po raz kolejny potwierdził swoją wysoką formę Paweł Buzała po raz kolejny potwierdził swoją wysoką formę
Po bardzo dobrej grze z obu stron Lechia pokonała na własnym boisku Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:2 (1:1). Dwa gole dla gdańszczan zdobył Paweł Buzała, a po jednej bramce strzelili Andrzej Rybski i Piotr Cetnarowicz. Biało-zieloni nadal przewodzą rozgrywkom II ligi.

Bramki: Buzała 60, 64, Rybski 2, Cetnarowicz 55 - Żmudziński 15, Zaremba 70.

LECHIA: Kapsa - Pęczak, Manuszewski, Wołąkiewicz, Kosznik - Rybski (79 Kalkowski), Miklosik, Trałka, Rogalski - Buzała (89 Piątek), Cetnarowicz (85 Speichler).

PODBESKIDZIE: Merda - Cienciała, Hirsz, Szmatiuk, Dancik - Sacha (59 Zaremba), Jarosz, Kołodziej (67 Matus), Żmudziński, Świerblewski - Chrapek (75 Pater).

Sędzia: Trochimiuk (Ciechanów). Żółte kartki: Rybski, Trałka, Kalkowski (Lechia), Kołodziej (Podbeskidzie).

Po meczu obaj szkoleniowcy byli zgodni - to był bardzo dobry mecz. Podbeskidzie długo było równorzędnym przeciwnikiem dla lidera, ale nie miało takiej siły ognia w ataku. Dopiero wprowadzony po przerwie Krzysztof Zaremba starał się dotrzymać kroku rozpędzonym gdańszczanom.

Spotkanie dla gospodarzy rozpoczęło się znakomicie. Z rzutu wolnego Arkadiusz Miklosik trafił w mur, ale do piłki doskoczył Paweł Pęczak i precyzyjnie dośrodkował na głowę Andrzeja Rybskiego. 23-latek, który odzyskał miejsce w wyjściowym składzie, nie miał problemów, aby już w 2. minucie zdobyć prowadzenie.

Jednak równie łatwo jak Lechia strzeliła gola, tak go straciła. Po kwadransie Paweł Żmudziński nie został zaatakowany przed polem karnym, a zatem spokojnie przymierzył i ładnym strzałem wyrównał. Przed przerwą to nawet akcje gości były groźniejsze. Biało-zieloni odpowiedzieli tylko właściwie strzałem z 40 metrów Jacka Manuszewskiego oraz niecelną główką Łukasza Trałki.

Mecz rozstrzygnął się w ciągu dziewięciu minut, kiedy to Lechia zdobyła trzy gole. W roli głównej wystąpił Buzała. W 55. minucie Paweł "wkręcił" w ziemię Rafała Jarosza, podciągnął piłkę kilkanaście metrów i zagrał do Cetnarowicza. Silny jak tur napastnik Lechii, choć "na plecach" miał obrońcę strzelił na 2:1.

W 60. minucie asystę zaliczył Maciej Rogalski. Najskuteczniejszy piłkarz gdańszczan jesienią tym razem realizuje się głównie w ostatnich podaniach. Do prostopadłej piłki zagranej przez "Rogala" dobiegł Buzała i było 3:1.

Jednak największy kunszt popularny "Buzi" zaprezentował cztery minuty później. Cetnarowicz zagrał do niego piłkę, a Paweł jednym zwodem minął aż dwóch obrońców! Gdy wybiegł sam na sam z bramkarzem, nie było siły aby nie zdobył siódmego gola wiosną!

Wynik mógł jeszcze w końcówce podwyższyć Karol Piątek, który zaraz po wejściu na boisko popisał się pięknym strzałem, ale tuż obok słupka.

Podbeskidziu trzeba oddać, że walczyło do końca o jak najkorzystniejszy wynik. W 70. minucie miało miejsce nieporozumienie Huberta Wołąkiewicza z Paweł Kapsą. Po niespodziewanej główce stopera w kierunku własnej bramki, golkiper zdołał sparować piłkę, ale trafiła ona wprost pod nogi Zaremby, który nie zmarnował takiego prezentu.

Chwilę wcześniej niczym slalomista w gdańskiej "16" poczynał sobie Damian świerblewski, ale gdy już minął bramkarza i składał się do strzału do pustej siatki, piłkę wygarnął mu spod nogi Wołąkiewicz. Jeszcze w 82. minucie Kapsa bronił po główce Macieja Szmatiuka.

Pozostałe wyniki 28. kolejki: Tur Turek - Arka Gdynia 1:4 (0:3), Piast Gliwice - Stal Stalowa Wola 2:0 (1:0), Odra Opole - Kmita Zabierzów 1:0 (1:0), Wisła Płock - Śląsk Wrocław 0:4 (0:1), GKS Jastrzębie - Znicz Pruszków 0:2 (0:1), Motor Lublin - Pelikan Łowicz 3:0 (2:0), ŁKS Łomża - Warta Poznań 0:1 (0:0), Polonia Warszawa - GKS Katowice 3:1 (2:1).

[tabela]

Wasza wiedza mnie poraża!
    Inteligencie jak masz pisać głupoty, to lepiej naprawdę nie pisz nic. Ja wyznaję zasadę: obelgi głupca są dla mnie pochwałą. Więc dyskusję z Tobą zakończę, bo naprawdę dyskusja z Tobą zmusiła by mnie do zniżenia się do Twojego poziomu. Szanowny Lwie Gdański, jeśli uważasz się za gdańszczanina i lechistę to jednak za słabo zorientowanego. Po pierwsze piłka jest moją pasją podobnie jak Gdańsk, więc uważam że to iż mecz oceniam chłodnym okiem, to nie znaczy że nie kibicuję Lechii z całego serca- bo się nie podniecam jak mrówka w okresie. Po prostu dostrzegam mankamenty gry w 1 połowie, takie jak słaba gra Kosznika z lewej strony obrony- praktycznie same straty i niecelne podania, może jedynie oprócz 3 kluczowych podań. iedza Twoja na temat Gdańska mnie poraża. Gdańsk był stolicą ks. pomorskiego czyli księciem kaszubskim, czy wiesz że historyczny jak i etnograficzny obszar Kaszub sięgał nad zat. gdańską, od linii Wisły do obszarów położonych za Odrą, praktycznie do rzeki Łaby. Polecam żebyś Ty sobie poczytał ksiązki: Dzieje Gdańska lub Historię Gdańska, obydwie autora prof. Cieślaka i Dzieje Kaszub prof. Gerarda Labudy. Jeśli na to nie starczy Tobie sił, to polecam rozmowę face to face. A poza tym w Gdańsku mieszkam od urodzenia i Lechii kibicuję od dziecka. 1 raz na Lechii 1976 rok. Poza tym w połowie swej krwi jestem kaszubą, a w drugiej z przedwojennych kresów RP.ozdrawiam Cię mimo wszystko, bo wierze że też kochasz to miasto i ten klub. P.S. A o piłce mogę porozmawiać również, i to o wszystkich klubach z Trójmiasta.

• 0 0

• Do yntelygenta.

Drogi panie yntelygentny twoja yntelygencja mnie przeraża, jak to wydedukowałeś detektywie Holms. Wytrawne wino na bazie spirytusu zaćmiło twój umysł o ile go posiadasz. Idź graj w penisa czy tam kibicuj penisistom w żółto niebieskich barwach które nie pochodzą od moczu i denaturatu jak to mówią w Gdańsku. Twoje podłe oskarżenia jakobym podpisywał się kilkoma nikami są oparte jedynie na twojej wydumanej yntelygencji. Gdynia jest wielka a ty nie zasługujesz na miano kibica Prokomu Arki Gdynia, więc zamilcz i zabierz się do porządnej roboty, byśmy w Gdyni znów mieli nasz kochany realny socjalizm. Twój post ośmieszył Rysia i teraz nie wygramy, zobaczysz to twoja wina.

• 0 0

• Znowu zwycięstwa !!!!!!!

Znowu zwycięstwa w następnej kolejce wybrzeżowch rodzynków..

Arka & Lechia always together for ever

• 0 0

• zobaczcie w tabelę i kto jest na czele

i wszystko w tym temacie nie mam wiecej pytań.... a 4 maja Piast pokaze bezdomnym gdzie wasze miejsce

• 0 0

• WielkiProkom=gitara=Turnowiecki ciota

Napisal idiota same glupoty i podpisal sie roznymi nickami.
    Tylko nie wziol pod uwage,ze w Gdyni mieszkaja inteligentni ludzie i go szybko rozszyfruja .Ale smieszny prostak.

• 0 0

• Baltic Arena już prawie ukończona !!!!!!!!

EURO 2012
    Kolejny skandal z Euro 2012
    Słowa kluczowe: Euro 2012, pieniądze, latanie, opieszałość
    30.04.2008, 06:29
    Gdzie najlepiej dyskutować o przygotowaniach do Euro? Urzędnicy wybrali Japonię. A teraz chcą jeszcze latać do Chin, Belgii, Francji i Słowenii

Urzędnicy tracą czas i pieniądze. A powinni zakasać i rękawy i ostro zabrać się do pracy, bo inaczej UEFA odbierze nam prawa do organizacji mistrzostw Europy!
    Do Euro 2012 w Polsce coraz bliżej. Tymczasem przygotowania do tej wielkiej piłkarskiej imprezy są w powijakach. Na razie głośno jest tylko o projektach i planach. W Gdańsku z pompą ogłoszono początek budowy stadionu. Buldożery wjechały na teren ogródków działkowych, na których ma stanąć piękna Baltic Arena. Wjechały... i po kilku godzinach prace stanęły.
    Nic dziwnego, bo w urzędnicy Ministerstwa Sportu, zamiast pilnować budowy stadionów i autostrad zabrali się właśnie do podróżowania po świecie.
    W połowie kwietnia wybrali się do Japonii. Wzięli udział w... seminarium dotyczące rozwoju infrastruktury w Polsce w kontekście zbliżających się mistrzostw Europy. Do Tokio zjechali m.in. wiceminister Tomasz Półgrabski z resortu sportu i turystyki, podsekretarz stanu z Ministerstwa Infrastruktury Maciej Jankowski oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, PKP Polskich Linii Kolejowych oraz Spółki PL 2012.
    Urzędnikom bardzo się chyba spodobało podróżowanie. Więc teraz Ministerstwo Sportu rozstrzygnęło przetarg na kolejnych 200 biletów lotniczych. Tym razem celem eskapad urzędników będzie m.in. Francja, Słowenia i Chiny. Lekką ręką minister Mirosław Drzewiecki (52 l.) wydał na to ok. 400 tys. złotych.
    Tymczasem Polacy zaczęli już żartować, że do sportowego święta będziemy jak najbardziej gotowi, ale dopiero w... 2030 roku! Miejmy nadzieję, że urzędnicy wezmą się wreszcie do pracy i Polska jednak zorganizuje Euro 2012 tak, że nie będzie trzeba się wstydzić.

• 0 0

• rysio kup nam lige mistrzow

a jak tam ludzie w penisa grajacy przy GEJsmonta,bedzie te OE dla was czy nie bo kiepsko to widze.Ale bedzie beka 24 maja tylko swieto w gdansku.

• 0 0

• do gitary

Ty kolku gdansk to nie kaszuby,poczytaj sobie dobrze zanim sie zaczniesz osmieszac.

• 0 0

• Jesteście żałośni!
    Arka i Bałtyk na jednym stadionie! Czy to cioty?
    Arka drukarka, tak broniliście Milewskiego i co się okazało?
    Sprzedawczyk pierwszej wody!
    Gościa który rzucił w kierunku piłkarzy puszką piwa dali w łapy ochroniarzy, a nie psów- poza tym idiota musial być chyba z drukarki...
    A czy mecz na Lechii był taki wspaniały? W 1 połowie to wątpię w to mocno, albo byliście na innym meczu lub nie znacie się na piłce- być może macie oczy pleśnią zarośnięte- znawcy. Albo tyłem do boiska staliście, hm? Poza tym Lechiści od siedmiu boleści lepiej się nie wypowiadajcie jak macie ośmieszać moje miasto i mój klub.
    Gdansk również leży na Kaszubach i jest częścią Kaszub- gamonie geograficzni. Gdansk tak naprawdę jest stolicą Kaszub i Gdynia winna nam służyć jak wierne psy.

• 0 0

• Do nazistów z Gdańska

Dzień dobry. Jestem wiernym kibicem Wielkiej Arki i chciałbym powiedzieć, że to nieprawda, że my kibice Arki marszczymy freda bo to kibice Lechii, i to nie my nie mamy stadionu, tylko Lechia.Chciałbym dodać, że to nie nam Rysio kupował i kupuje mecze tylko Lechii, bo Gdynia to wspaniałe miasto(???) z wielowiekową tradycją, nasz klub ma wiele lat nigdy nie zmienia barw ani nazwy.
    My w gdynii jesteśmy tolerancyjni dla murzynów gejów i innych wspaniałych ludzi i lubimy z nimi wchodzić w bliższe kontakty. Mamy nawet korty do gry w penisa i tam pokazujemy im tradycyjną przyjaźń gdyńską, ucząc ich tej pięknej gry.
    A Lechie powinni zdegradować za korupcje i rasizm do ligi okręgowej, musi być jakaś kara dla ludzi nieuczciwych i skorumpowanych, my w gdyni żyjemy uczciwie, w zgodzie z Michałem Listkiewiczem i całym PZPN'em a nawet z policją, a jak Rysio nas znów pokocha to kupi Bałtyk i go rozwiąże. Wtedy będziemy mieć dwa stadiony, jeden do futbolu a drugi do penisowania.