Lech Poznań - Lechia Gdańsk 3:0. Pożegnanie z marzeniami o medalach

20 kwietnia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

W Poznaniu Lechii Gdańsk nie udało się to co w meczu z Piastem Gliwice. W spotkaniu z Lechem, przy wyniku 0:2 zamiast zerwać się do pogoni, została skontrowana i straciła trzeciego gola. W Poznaniu Lechii Gdańsk nie udało się to co w meczu z Piastem Gliwice. W spotkaniu z Lechem, przy wyniku 0:2 zamiast zerwać się do pogoni, została skontrowana i straciła trzeciego gola.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań aż 0:3 (0:0) w 26. kolejce ekstraklasy. Wszystkie gole straciła w ciągu niespełna kwadransa. Rozmiary porażki są tym bardziej zaskakujące, gdyż gospodarze grali dość przeciętnie, ale wykorzystali bezwzględnie błędy ekipy Piotra Stokowca. Oddali 4 celne strzały i zdobyli 3 gole. Dla biało-zielonych to praktycznie pożegnanie z marzeniami o medalach, gdyż złoto i srebro uciekło już na dobre, a na brąz zostały szanse jedynie teoretyczne.

Paixao
  • 67' 38 Kamiński Zmiany 8 Sykora
  • 72' 9 Ishak Zmiany 11 Marchwiński
  • 72' 10 Ramirez Zmiany 23 Szymczak
  • 81' 27 Puchacz Zmiany 6 Kalstroem
  • 82' 25 Tiba Zmiany 3 Kravets
  • 46' 22 Ceesay Zmiany 20 Conrado
  • 62' 2 Pietrzak Zmiany 31 Udovicić
  • 62' 88 Kałuziński Zmiany 17 Żukowski
  • 76' 69 Biegański Zmiany 72 Koperski
  • 80' 28 Paixao Zmiany 32 Vikri
  • 52' Skóraś
  • 57' Ishak karny
  • 65' Ramirez
  • 77' Puchacz
  • 79' Skóraś
  • 16' Ceesay
  • 34' Paixao
  • 81' Conrado

po szalonym meczu z Piastem (2:2) trener Stokowiec zdecydował się na dokonanie trzech zmian w "11"

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:2 - relacja, foto, video, wasze oceny dla piłkarzy i trenera

do "11" wracają: Pietrzak, Kałuziński i Ceesay. Najbardziej przemeblowana lewa strona boiska, gdyż w środku pola zmiana wymuszona kartkami Kubickiego

Lechia Gdańsk nie może dostarczać dodatkowych pacjentów oddziałom kardiologicznym, bo i tak są przeciążone

Lech jest w kryzysie, a zatem - miejmy nadzieje - że Lechia od początku podyktuje swoje warunki gry, a nie będzie czekać na to co zaproponuje obecnie niżej notowany rywal

Lechia powinna grać swoje, a nie ograniczać się tylko do paraliżowania poczynań rywala

Ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović - 8 Haydary, 17 Żukowski, 20 Conrado, 31 Udovicić, 32 Vikri, 72 Koperski, 78 Musolitin, 80 Kreyziu
trener Skorża w porównaniu z powtórnym debiutem w Lechu, w którym przegrał z Rakowem 1:3, dokonał trzech zmian w składzie. Do gry wchodzą: Puchacz (Lech Poznań), Kamiński (Lech Poznań) i Rogne (Lech Poznań)
ławka rezerwowych Lecha: 35 Bednarek - 3 Kravets, 6 Karlstroem, 8 Sykora, 11 Marchwiński, 13 Dejewski, 20 Johannsson, 23 Szymczak, 44 Czerwiński
piłkarze na murawie, Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Lech niebieskie koszulki, białe spodenki, sędziowie żółte trykoty
w wyniku losowania kapitanów Paixao (LECHIA Gdańsk) i Rogne (Lech Poznań) drużyny zostają na tych samych połowach, na których przeprowadziły rozgrzewkę
1'
od środka mecz rozpoczął Lech
1'
próba kontry Ceesay'a (LECHIA Gdańsk), ale Zwoliński (LECHIA Gdańsk) zwolnił akcję
2'
odpowiedź Lecha, ale Kamiński (Lech Poznań) nie utrzymał piłki w boisku
3'
Rogne (Lech Poznań) zabrał piłkę Gajosowi (LECHIA Gdańsk) przed polem karnym Lecha
5'
Lechia próbuje grać pressingiem na połowie Lecha, teraz Ceesay (LECHIA Gdańsk) zablokował wybicie Puchacza (Lech Poznań)
5'
niecelny strzał Skórasia (Lech Poznań) z narożnika pola karnego
7'
drugi raz z rzędu w krótkim czasie faulowany Gajos (LECHIA Gdańsk) na połowie Lecha
8'
niecelny strzał z rzutu wolnego Gajosa (LECHIA Gdańsk). Próbował zaskoczyć bramkarza, bo podchodził do piłki i tak układał ciało jakby zamierzał dośrodkowywać
10'
strzał Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) wysoko nad bramką
10'
Lech już 4 faule, Lechia zero
11'
na razie częściej przy piłce Lechia, posiadanie na jej korzyść 67:33
12'
zablokowany strzał z dystansu Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
12'
i Zwoliński (LECHIA Gdańsk) jako pierwszy fauluje w tym meczu w Lechii
12'
Skóraś (Lech Poznań) sfaulował Kałuzińskiego (LECHIA Gdańsk) w polu karnym Lechii
16'
Żółtą kartką został ukarany Ceesay (LECHIA Gdańsk) po faulu na Puchaczu
16'
drugi faul Lechii i już kartka, ale wejście Ceesay'a (LECHIA Gdańsk) było rzeczywiście ostre
18'
wolne tempo gry z obu stron
18'
m.in. dlatego wciąż bez celnego strzału w tym meczu
19'
strzał Tiby (Lech Poznań), kierunek lotu piłki zmienił jeszcze Ishak (Lech Poznań), ale Kuciak (LECHIA Gdańsk) końcami palców zdołał wypchnąć piłkę obok słupka
20'
po rzucie rożnym Kwekweskiriego (Lech Poznań) będzie kolejny korner dla Lecha
21'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje po dośrodkowaniu z narożnika boiska przez Ramireza (Lech Poznań)
21'
był jeszcze Kuciak (LECHIA Gdańsk) faulowany przez Ishaka (Lech Poznań)
21'
przerwa w grze, aby napastnik Lecha pozbierał się z murawy
22'
Ishak (Lech Poznań) zostaje na boisku, obyło się bez pomocy medycznej
22'
piłka po strzale Satki (Lech Poznań) trafiła w Ramireza (Lech Poznań) i wyszła poza bramkę
23'
sędzia Gil napomina trenera Stokowca, ale bez kartki
24'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) w pojedynku z Puchaczem (Lech Poznań) zdobył rzut rożny
24'
Kamiński (Lech Poznań) wybił piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Gajosa (LECHIA Gdańsk)
25'
posiadanie piłki nadal na korzyść Lechii (59:41), ale spadło w porównaniu z inauguracyjnym kwadransem
26'
w faulach 7:2 "przewaga" Lecha, ale kartka jedyna dla Lechii
26'
Rogne (Lech Poznań) główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Gajosa (LECHIA Gdańsk)
30'
Lech cofnął się tak głęboko że na 30 metrów od jego bramki piłkę rozgrywał obrońca Kopacz (LECHIA Gdańsk)
30'
po kontrze Lecha strzał Kamińskiego (Lech Poznań) zablokowany. Będzie rzut rożny
31'
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę po dośrodkowaniu Ramireza (Lech Poznań) z narożnika boiska
32'
Lechia zmuszona do gry w ataku pozycyjnym na razie nie ma pomysłu, a także odpowiedniej dynamiki w akcjach, aby rozerwać defensywy Lecha
33'
Skóraś (Lech Poznań) źle przyjął piłkę po długim przerzucie Puchacza (Lech Poznań), a mógł wyjść sam na sam z Kuciakiem (LECHIA Gdańsk)
34'
Żółtą kartką został ukarany Paixao (LECHIA Gdańsk) za dyskusję z sędzią. Próbował stanąć w obronie Biegańskiego, któremu odgwizdano faul
35'
Ceesay (LECHIA Gdańsk) dobrze w obronie. Nie pozwolił na dośrodkowanie Puchaczowi (Lech Poznań)
37'
niecelny strzał Puchacza (Lech Poznań) sprzed pola karnego
38'
po dośrodkowaniu Kamińskiego (Lech Poznań) sędzia dopatrzył się zagrania ręką Ishaka (Lech Poznań) w polu karnym Lechii
41'
zablokowany strzał Kamińskiego (Lech Poznań). Kuciak (LECHIA Gdańsk) próbował ratować piłkę przed wyjściem na rzut rożny, ale zagrał już za końcową linią
41'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu Kwekweskiriego (Lech Poznań) z rzutu rożnego
43'
od kilku minut to Lech częściej przy piłce, ale i ta drużyna gra niedokładnie i wolno
44'
Ishak (Lech Poznań) nie utrzymał piłki w boisku
45'
60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
Maloca (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza własną bramkę
45+1
w rzutach rożnych 6:1 dla Lecha
45+1
Kuciak (LECHIA Gdańsk) tym razem niezbyt czysto piąstkował piłkę po dośrodkowaniu Ramireza (Lech Poznań) z narożnika boiska, ale bez żadnych konsekwencji
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECH POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 0:0
Można napisać, że pierwsza połowa odbyła się. Piłkarze nie dostarczyli większych emocji. Lechia starała się nawet podyktować swoje warunki gry, osiągnęła optyczną przewagę, ale w ataku pozycyjnym niewiele wskórała. Grała zbyt wolno, szablonowo, było też sporo niedokładności. Tym samym podopiecznym trenera Stokowca nie udało się na razie oddać celnego strzału.
Lech, czym dłużej trwał mecz, najwyraźniej pozbywał się respektu dla Lechii lub też coraz bardziej wierzył we własne możliwości. Dlatego po pierwszej połowie ma przewagę w posiadaniu piłki 53:47, choć przez większą część gry proporcje w tej statystyce były odwrotne.
Jednak pod bramką Lechii gospodarze też niewiele zdziałali. Kuciak (LECHIA Gdańsk) musiał wyciągnąć się jak długi tylko raz, gdy odbił piłkę po strzale Tiby (Lech Poznań), której lot zmienił Ishak (Lech Poznań).
Miejmy nadzieje, że po przerwie piłkarze pokażą lepszą grę, a ci, którzy ten wieczór zdecydowali się spędzić z ekstraklasą, nie będą do końca rozczarowani.
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Ceesay, w jego miejsce wchodzi Conrado.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia
46'
Lech bez zmian w składzie
46'
Lechia zmieniła ustawienie. Conrado (LECHIA Gdańsk) wszedł na lewe skrzydło, a z tej pozycji na prawą stronę pomocy przesunięty Zwoliński (LECHIA Gdańsk)
47'
pierwszy atak Lechii. Dobrze piłkę asekurował Pietrzak (LECHIA Gdańsk), pozwalając dojść do niej Kuciakowi (LECHIA Gdańsk)
47'
Paixao (LECHIA Gdańsk) zza linii bocznej pola karnego posłał piłkę w kierunku bramki. Musiał interweniować van der Hart (Lech Poznań). Zatem jest pierwszy celny strzał Lechii
49'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) doszedł do piłki po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk), ale nie zdołał skierować jej w kierunku bramki
50'
nieudane dośrodkowanie Conrado (LECHIA Gdańsk). Piłka przeszła nad bramką
52'
[1:0] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Skóraś. Ta akcja nie wydawała się groźna, jednak Puchacz dośrodkował mając przed sobą Filę, piłka nad polem bramkowym przeleciała nad Kuciaka, a zza pleców Pietrzaka wyskoczył Skóraś i z metra wepchnął piłkę do siatki
52'
czy tak jak w ostatniej kolejce, z Piastem, stracony gol pobudzi Lechię do lepszej gry?
54'
atakuje Lech. Po podaniu Skórasia (Lech Poznań) Ishak (Lech Poznań) przewrócił się w polu karnym. Sędzia nakazał grać dalej
54'
sędzia Gil przywołany do VAR, aby ocenił, czy Maloca (LECHIA Gdańsk) nie faulował
56'
sędzia wraca na boisko i dyktuje rzut karny dla Lecha!
56'
Maloca (LECHIA Gdańsk) jeszcze dyskutuje z arbitrem, ale nie może zmienić jego decyzji
57'
[2:0] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ishak z rzut karnego. Kuciak rzucił się w prawy róg bramki, a piłka została skierowany w lewy
57'
Fatalne wejście Lechii w drugą połowę. Niewiele ponad kwadrans i dwa stracone gole. Ale z Piastem też odrobiła straty z 0:2
58'
Udovicić kończy rozgrzewkę
60'
celny strzał z dystansu Biegańskiego (LECHIA Gdańsk), ale w środek bramki
60'
a do Udovicicia dołącza Żukowski, czyli będzie podwójna zmiana
61'
Kałuziński (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny
61'
Satka (Lech Poznań) wybił piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
62'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Pietrzak, w jego miejsce wchodzi Udovicić.
62'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kałuziński, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
62'
i znów zmiana ustawienia w Lechii. Conrado (LECHIA Gdańsk) lewa obrona, Udovicić (LECHIA Gdańsk) lewa pomoc, Żukowski (LECHIA Gdańsk) prawa pomoc, Żukowski (LECHIA Gdańsk) pozycja nr 9, a Paixao (LECHIA Gdańsk) ustawiony za nim.
63'
kolejny korner dla Lechii
64'
Udovicić (LECHIA Gdańsk) dośrodkował z narożnika boiska, a gdy piłka do niego wróciła zrobił to jeszcze raz. Tym razem bardzo dobrze. Piłka dotarła w pole karne do niepilnowanego Żukowskiego (LECHIA Gdańsk), ale młodzieżowiec przy strzale skiksował
65'
Lechia atakuje
65'
[3:0] Lech Poznań STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Ramirez. Lechia nadziała się na kontrę. Kamiński przeprowadził piłkę z własnej połowy pod pole karne gdańszczan, zaczęła na nadbiegającego Ramireza i tak dobrze mu podał, że ten znalazł się sam na sam z Kuciakiem i pewnie strzelił
66'
Kamiński (Lech Poznań) ucierpiał przy tej akcji, opuszcza boisko, Lech na razie w "10"
67'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kamiński, w jego miejsce wchodzi Sykora.
68'
rzut rożny dla Lechii
68'
bez zagrożenie dla Lecha po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
71'
niecelny strzał sprzed pola karnego Żukowskiego (LECHIA Gdańsk)
71'
Lech szykuje podwójną zmianę
72'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ishak, w jego miejsce wchodzi Marchwiński.
72'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Ramirez, w jego miejsce wchodzi Szymczak.
72'
dość pewnie poczuł się trener Skorża z tym wynikiem, skoro zdjął z boiska dwóch z trzech strzelców goli, a za zagranicznych graczy wprowadził polskich młodzieżowców
74'
Maloca (LECHIA Gdańsk) ambitnie gonił piłkę, ale nie utrzymał jej w boisku. Rzut rożny dla Lecha
74'
szykuje się debiut w Lechii, rozgrzewa się Koperski
75'
Skóraś (Lech Poznań) niepilnowany posłał piłkę nad poprzeczką. Dośrodkował z narożnika boiska Kwekweskiri (Lech Poznań)
76'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Biegański, w jego miejsce wchodzi Koperski.
76'
dla 17-letniego Koperskiego (LECHIA Gdańsk) to debiut w ekstraklasie, do pierwszej drużyny włączony został w przerwie zimowej. Zagra na pozycji defensywnego pomocnika
77'
Żółtą kartką został ukarany Puchacz (Lech Poznań) po faulu na Fili
77'
Puchacz (Lech Poznań) protestuje, bo w kolejnym meczu będzie musiał pauzować
79'
Żółtą kartką został ukarany Skóraś (Lech Poznań), który w walce o piłkę za wysoko podniósł nogę i kopnął w twarz Koperskiego
80'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Paixao, w jego miejsce wchodzi Vikri. Opaskę kapitana przejął Gajos
81'
Żółtą kartką został ukarany Conrado (LECHIA Gdańsk) po faulu na Skórasiu
81'
Lech przygotowuje podwójną zmianę
81'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Puchacz, w jego miejsce wchodzi Kalstroem.
82'
Lech Poznań przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tiba, w jego miejsce wchodzi Kravets.
85'
zbyt głębokie dośrodkowanie Udovicicia (LECHIA Gdańsk). Piłkę przejął bramkarz Lecha
85'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) pewnie złapał piłkę po strzale Marchwińskiego (Lech Poznań) sprzed pola karnego
87'
Udovicić (LECHIA Gdańsk) wywalczył rzut rożny
87'
z narożnika boiska Udovicić (LECHIA Gdańsk) do Conrado (LECHIA Gdańsk), ale dośrodkowanie Brazylijczyka nie zaskoczyło rywali
88'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wygrał pojedynek sam na sam z Szymczakiem (Lech Poznań)
90'
niecelnie główkował Maloca (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu Gajosa (LECHIA Gdańsk)
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+2
zablokowany strzał Marchwińskiego (Lech Poznań)
90+4
niecelny strzał Karlstroema w czystej sytuacji po podaniu Sykory (Lech Poznań)
90+4
KONIEC MECZU. LECH POZNAŃ - LECHIA GDAŃSK 3:0
Lechia w kwadrans wysoko przegrała ten mecz. Lech oddał 4 celne strzały, a zdobył 3 gole. Z przebiegu gry na pewno gdańszczanie nie zasłużyli na tak wysoką przegraną. Jednak Lech dotkliwie obnażył ich błędy. Dwa pierwsze gole obciążają defensorów, a pierwszy także bramkarza. Trzecia bramka była wynikiem tego, że się otworzyła i została skontrowana.
Po tej porażce Lechia musi pożegnać się z myślą o zdobyciu medalu. Złoto i srebro jest już po jej zasięgiem, a na brąz szanse są tylko teoretyczne, bo do 3. miejsca, na 4 kolejki przed końcem biało-zieloni tracą już 8 punktów, a Raków ma jeszcze jeden mecz do rozegrania więcej.

16 Stal Mielec 25 4 9 12 27:44 21
Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-04-22