Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1. Lider w prezencie dla prezesa

Jacek Główczyński
14 kwietnia 2024, godz. 14:40
Opinie (220)

Maksym Chłań otrzymał nagrodę dla najlepszego piłkarza Fortuna 1. Ligi w lutym i marcu. Sprawdź, co działo się na trybunach

Lechia Gdańsk pokonała drużynę Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (1:0) w 27. kolejce Fortuna 1. Ligi. Po siódmym zwycięstwie z rzędu na Polsat Plus Arenie Gdańsk biało-zieloni wrócili na fotel lidera tabeli, o punkt wyprzedzając Arkę Gdynia. Napastnik Tomas Bobcek strzelił dwa gole, a końcowy rezultat ustalił jego zmiennik Łukasz Zjawiński, który odpowiedział na rzut karny Wiktora Biedrzyckiego w doliczonym czasie gry. Po meczu drużynę w szatni odwiedził Paolo Urfer. Prezes klubu usłyszał "100 lat" oraz że te 3 punkty są także prezentem na przypadającą dziś jego rocznicę urodzin.

Bobcek

Rezerwowi: 83 Mikułko, 6 Biegański, 9 Zjawiński, 10 Fernandez, 21 Sypek, 26 Brzęk, 27 Bugaj, 72 Koperski, 94 Gueho

Jakubik

Rezerwowi: 70 Topór, 7 Fassbender, 8 Dombrowskyj, 9 Branecki, 12 Wróbel, 13 Wacławek, 23 Spendlhofer, 28 Ambrosiewicz, 96 Jędrasik
  • 48' 11 Piła Zmiany 27 Bugaj
  • 68' 79 Sezonienko Zmiany 21 Sypek
  • 68' 16 D'Arrigo Zmiany 94 Gueho
  • 85' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 85' 99 Neugebauer Zmiany 72 Koperski
Zmiany Zmiany
  • 46' 90 Nowakowski Zmiany 28 Amrosiewicz
  • 46' 26 Jakubik Zmiany 9 Branecki
  • 64' 53 Trubeha Zmiany 7 Fassbender
  • 83' 10 Radwański Zmiany 12 Wróbel
  • 83' 24 Karasek Zmiany 13 Wacławek
  • 41' Bobcek
  • 53' Bobcek
  • 90+9 Zjawiński
Bramki Bramki
  • 90+2 Biedrzycki karny
  • 80' Neugebauer
  • 90+4 Kapić
Kartki Kartki
  • 63' Ambrosiewicz
  • 90+9 Kasperkiewicz

Tomas Bobcek strzelił dla Lechii Gdańsk dwa gole, co zdarzyło mu się po raz drugi w biało-zielonych barwach. Tomas Bobcek strzelił dla Lechii Gdańsk dwa gole, co zdarzyło mu się po raz drugi w biało-zielonych barwach.

Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1. Posłuchaj, co usłyszeli piłkarze z trybun

Zapraszamy na dzień ze sportem na żywo na Trojmiasto.pl.

Live Trojmiasto.pl - transmisje nadchodzące i zakończone

Poza meczem z Polsat Plus Arena Gdańsk relacjonować będzie od godziny 13:45 inaugurację sezonu żużlowego w Gdańsku

Live: Energa Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno

natomiast od 17:15 będziemy w Rzeszowie, gdzie o awans do strefy medalowej walczyć będą siatkarze Trefla

Live: Asseco Resovia Rzeszów - Trefl Gdańsk

Po piątkowym remisie Arki w Lublinie Lechia może wrócić na fotel lidera Fortuna 1. Ligi. Aby po 27. kolejce biało-zieloni otwierali tabelę, potrzebują wygranej nad Bruk-Betem Termalicą Nieciecza

Motor Lublin - Arka Gdynia 2:2. Dwa razy odrabiali straty. Nie przegrali 9. meczu

zwykło się mawiać, że najważniejszą tabelą jest ta po ostatniej kolejce, ale piłkarze Lechii nie ukrywają, że już obecnie pozycja lidera ma dla nich znaczenie

Luis Fernandez: Fotel lidera ma znaczenie. Chcemy wygrywać wszystko

trener Grabowski zapewnił, że po porażce w Katowicach wyciągnięte zostaną właściwe wnioski i będzie poprawa w tym, co najbardziej szwankowało

Lechia Gdańsk odrabia pracę domową, zmienia skład i eliminuje bolączkę w ofensywie

w ofensywie trzeba zastąpić pauzującego za kartki Chłania. Wybór padł na Sezonienko, a wracający po pauzie za kartki Piła ustawiony na prawej obronie w miejsce Bugaja

Lechia Gdańsk musi wybierać. Trzy potencjalne warianty na Termalikę Nieciecza

duża wyrwa też na środku drugiej linii z powodu pauzy za kartki Żelizko. Dlatego na rozgrywki Pucharu Azji nie został zwolniony D'Arrigo i to jest trzecia i ostatnia zmiana w "11" Lechii w porównaniu ze składem, który rozpoczął mecz w Katowicach

Lechia Gdańsk postawiła na swoim. I dobrze, bo ma jeden problem z głowy

mecz z Termaliką jest w trudnym terminarzu Lechii na finiszu rozgrywek bezwzględnie tym, który trzeba wygrać

Jak bardzo Lechia Gdańsk skomplikowała sobie sytuację w kwestii awansu?

Lechia jest gotowa do przyjęcia 10-tysięcznej widowni

Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Znów atak na pozycję lidera

Termalica miała walczyć o awans, a obecnie bliżej jej do strefy spadkowej niż miejsc barażowych. Od 19 marca drużynę prowadzi trener Brosz, który rozpoczął od porażki w Bielsku-Białej, a w ostatniej kolejce tylko zremisował u siebie z outsiderem - Zagłębiem 1:1
Termalica w porównaniu z ostatnim meczem dokonała aż 4 zmiana w "11", wyłącznie w ofensywie. Do gry wraca m.in. Maciej Wolski, który w latach 2013-15 był piłkarzem Lechii w juniorach i III-ligowych rezerwach, ale do pierwszej drużyny się nie przebił

piłkarze na prezentacji. Lechia biało-zielone koszulki, białe spodenki, Termalica pomarańczowe stroje
przed meczem czek na 10 tys. zł dla Chłania, który został najlepszym piłkarzem Fortuna 1. Ligi w lutym i marcu. Przypomnijmy, że wcześniej Maksym otrzymał od Trojmiasto.pl tytuł Ligowca Lutego 2024, a kibice nadsyłali do niego pytania, które znalazły się w specjalnym wywiadzie

Maksym Chłań Ligowcem Lutego 2024. Piłkarz Lechii Gdańsk najlepszy wśród 106

Maksym Chłań o drugim domu, specjalnej karze i świętowaniu awansu. Przeczytaj wywiad

"Tylko BKS" - z trybun
była zapowiadana kilkunastoosobowa grupa kibiców z Niecieczy, ale jeszcze nie ma jej na trybunach
1'
od środka boiska mecz rozpoczęła Termalica
2'
pierwszy atak gości przynosi im rzut rożny
3'
dobre dośrodkowanie Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z narożnika boiska. Piłka minęła wszystkich piłkarzy w polu bramkowych
6'
dobry powrót Sezonienki (LECHIA Gdańsk), który uniemożliwił kontynuowanie ataku Wolskiemu (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
7'
Chindris (LECHIA Gdańsk) wyjaśnił sytuacje, ale po długim zagraniu gości na linii pola karnego zrobił się pojedynek 3 na 3
9'
na razie odważna gra Termaliki. Nie pozwalają goście na rozwinięcie skrzydeł Lechii. A gdy jesteśmy przy bokach pomocy. To Mena na pozycji Chłania, czyli z lewej strony, a na jego dotychczasowej pozycji - Sezonienko
9'
"Nasza wiara niezachwiana..." - z trybun
11'
Kapić (LECHIA Gdańsk) przed polem karnym sugerował sędziemu, że nie faulował, ale arbiter był innego zdania
12'
prostopadłe podanie Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) w pole karne Lechii, ale za mocne
12'
dośrodkowanie Zawijskyja (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) obok bramki Lechii
13'
cała drużyna gości w pressingu na połowie Lechii. Stąd kłopoty gospodarze z akcjami ofensywnymi
13'
rzut wolny dla Termaliki z wysokości pola karnego Lechii
14'
Olsson wybił piłkę głową nad bramką po dośrodkowaniu Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z rzutu wolnego
15'
Radwański (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) zagrywał także z narożnika boiska. W niezłej sytuacji skiksował Putiwcew (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
15'
posiadanie piłki 55:45 na korzyść gości
16'
na razie bez choćby jednego strzału na bramkę z obu stron
16'
kapitalna akcja Meny (LECHIA Gdańsk) zakończona strzałem w poprzeczkę
16'
jednak gola by nie było, bo dopiero teraz sędzia zdecydował, że był spalony
17'
Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) skiksował przy wybiciu piłki. Aut dla Lechii z wysokości pola karnego gości
18'
zbyt mocne dośrodkowanie Piły do Bobcka, ale D'Arrigo (LECHIA Gdańsk) kontynuował akcję i zdobył rzut rożny
19'
niecelnie główkował Chindris (LECHIA Gdańsk), a z narożnika boiska dośrodkował D'Arrigo (LECHIA Gdańsk)
19'
już 5 faul Lechii, rywale przekroczyli przepisy tylko raz
20'
Bobcek przechwycił piłkę i zdecydował się na uderzenie z okolic linii pola karnego. Piłka przeszła nad bramką, a sędzia uznał, że dotknął ją jeszcze Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
21'
krótko rozegrany korner przez D'Arrigo (LECHIA Gdańsk) przyniósł kolejny korner tylko z drugiej strony bramki Loski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
22'
i jest trzeci korner z rzędu
22'
tym razem bez zagrożenia dla gości po dośrodkowaniu D'Arrigo (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
23'
grana na chwilę przerwana, gdyż na murawę wiatr przywiał wiązkę balonów
24'
Kapić (LECHIA Gdańsk) wbiegł z piłką w pole karne, ale przy asyście obrońców nie zdołał oddać strzału
24'
rzut wolny dla Lechii około 2 metrów od narożnika pola karnego gości
25'
dośrodkowanie Kapicia (LECHIA Gdańsk) z rzutu wolnego nie zaskoczyło defensywy gości, ale jest kolejny wolny, tylko nieco dalej od bramki
25'
jeszcze raz Kapić (LECHIA Gdańsk) ze stałego fragmentu gry. Neugebauer (LECHIA Gdańsk) próbował wyłożyć piłkę w "16" Menie (LECHIA Gdańsk), ale zrobił to zbyt mocno. Od bramki rozpocznie Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
kontuzja
27'
Trubeha długo leżał na boisku, ale ostatecznie pozbierał się o własnych siłach
28'
i już Trubeha (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) pod polem karnym Lechii, zagrał piętą, ale zorientowali się w tym obrońcy gospodarzy
29'
po kilkuminutowym naporze Lechii goście znów starają się podejść wyższym pressingiem i zneutralizować atutu ekipy Grabowskiego w szybkim wyprowadzeniu piłki
kontuzja
29'
Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) oddał celny strzał głową w środek bramki i padł na murawę. Sędzia przerwał grę, gdy piłkę miała Lechia, obrońca gości nie podnosił się z boiska
kontuzja
30'
Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), tak jak przed chwilą jego kolega, pozbierał się z boiska o własnych siłach
32'
posiadanie piłki już na korzyść Lechii 53:47, w strzałach celnych 1:1, niecelnych 1:0, w rzutach rożnych 4:2,
32'
w faulach 7:4, będzie rzut wolny dla gości około 20 metrów na wprost bramki Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk)
33'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) nawet się nie ruszył w stronę piłki, Karasek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) nieznacznie pomylił się przy strzale z rzutu wolnego. Piłka trafiła w słupek i wyszła poza bramkę
36'
cały czas doping dla Lechii, a goście najwyraźniej nie dojechali do Gdańska, ich sektor pusty
38'
teraz Termalica cofa się do tzw. średniej i niskiej obrony, bo gra wysokim pressingiem kosztuje dużo sił. Lechia ma możliwość wykazania się w ataku pozycyjnym
40'
wolne rozgrywanie piłki w ataku pozycyjnym przez Lechię
40'
przerwę zatem w dopingu dla biało-zielonym robią kibice i zaczynają pozdrawiać zaprzyjaźnione kluby, najpierw Raków Częstochowa
41'
[1:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bobcek. Rozpoczęła się od podania Kapicia, po chwili akcja prawym skrzydłem Piły. Dobrze przekazał piłkę w pole karne do napastnika, który mocnym strzałem nie dał szans Losce
kontuzja
42'
a teraz Piła (LECHIA Gdańsk) już ofiarnie przeszkadzał Karaskowi w obronie. Ucierpiał i wymaga pomocy medycznej
42'
"Chojniczanka" - skandowanie z trybun
kontuzja
44'
Piła (LECHIA Gdańsk) na razie poza boiskiem, rzut rożny dla rywali
44'
i kolejny korner dla Termaliki
45'
będzie też trzeci z rzędu rzut rożny
45'
Sarnawski (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z narożnika boiska
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA GDAŃSK - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 1:0
Lechia konsekwentnie zmierza do fotela lidera Fortuna 1. Ligi. Nie jest to wielki mecz w jej wykonaniu, ale jak to w piłce nożnej najważniejszy wynik, a zwycięzców ponoć się nie sądzi.
W pierwszej połowie niezbyt wiele było spięć podbramkowych, a nisko notowana w tabeli grała bardzo odważnie. Karasek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z rzutu wolnego był blisko nawet zdobycia prowadzenia dla gości.
Ostatecznie jedynym, który posłał piłkę do siatki był Bobcek, a asystę zaliczył Piła (LECHIA Gdańsk).
Był to jeden z trzech strzałów Lechii, a goście uderzali na bramkę dwukrotnie. Ten bilans najlepiej obrazuje ofensywne dokonania obu drużyn w ofensywie w pierwszej połowie.
w przerwie konkurs dla kibiców polegający na żonglerce piłką
Spiker ogłosił oficjalną frekwencję - 10 412
46'
dwie zmiany w Termalice w przerwie
46'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Nowakowski, w jego miejsce wchodzi Amrosiewicz.
46'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Jakubik, w jego miejsce wchodzi Branecki.
kibicem zarówno piłki nożnej jak i żużla przypominamy, że rozpoczęliśmy relację na żywo z inauguracji na stadionie przy ul. Zawodników

46'
drugą połowę rozpoczęła od środka boiska Lechia
46'
gospodarze bez zmian w składzie, grę może kontynuować Piła (LECHIA Gdańsk), który ucierpiał przed przerwą
46'
"Lechijko tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
kontuzja
47'
jednak Piła (LECHIA Gdańsk) znów leży na boisku, rozgrzewka się od razu Bugaj (LECHIA Gdańsk), zapewne będzie potrzebna zmiana
48'
LECHIA Gdańsk przeprowadza wymuszoną zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Piła, w jego miejsce wchodzi Bugaj.
49'
rzut rożny dla gości
50'
znów balonik na boisku, chwila przerwy
50'
dośrodkowanie z narożnika boiska Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) nie zrobiło krzywdy Lechii
kontuzja
50'
oba sztaby medyczne w gotowości, gdyż Bobcek zderzył się z Wolskim (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
51'
obaj piłkarze wracają do gry bez pomocy spoza boiska
kontuzja
52'
a teraz już pomoc medyczna potrzeba, na boisku leży Neugebauer (LECHIA Gdańsk)
52'
4 piłkarze Lechii na rozgrzewce: Gueho (LECHIA Gdańsk), Zjawiński (LECHIA Gdańsk), Sypek (LECHIA Gdańsk) i Koperski (LECHIA Gdańsk)
53'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
53'
[2:0] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bobcek. Wielka zasługa w tej bramce Meny. To on zabrał piłkę Biedrzyckiemu i przekazał do słowackiego napastnika. Tomas wbiegł w pole karne, przełożył sobie piłkę z prawej na lewą nogę i strzelił zarówno obok obrońcy i bramkarza, mieszcząc futbolówkę tuż przy prawym słupku bramki Loski
55'
rzut wolny dla gości tuż przy linii bocznej pola karnego Lechii
57'
przerwa w grze, bo naprawiana jest... narożna chorągiewka
57'
Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) główkował nad bramką po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
58'
Chindris (LECHIA Gdańsk) zablokował strzał Karaska
59'
z dystansu strzał nad bramką Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
59'
Sypek (LECHIA Gdańsk) przywoływany z rozgrzewki. Najwyraźniej będzie zmiana na skrzydle
60'
kolejny korner dla gości, Lechia po podwyższeniu prowadzenia wyraźnie się cofnęła
60'
61'
"Lechijko, gramy do końca" - przypominają kibice
61'
ryzykownie Chindris (LECHIA Gdańsk) do Sarnawskiego (LECHIA Gdańsk), ale ostatecznie bramkarz nie pozwolił, by piłka wpadła do jego bramki
62'
w rzutach rożnych 7:4 dla gości, ale w tej najważniejszej piłkarskiej statystyce - goli - 2:0 dla Lechii
62'
przypomnijmy, że wygrana pozwoli Lechii wrócić na czele Fortuna 1. Ligi. Będzie wówczas miała o punkt więcej o Arki, która od poprzedniej kolejki otwierała tabelę
63'
Żółtą kartką został ukarany Ambrosiewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
64'
kończy rozgrzewkę także Gueho (LECHIA Gdańsk)
64'
ale nim zmiany w Lechii, zmienia Termalica
64'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trubeha, w jego miejsce wchodzi Fassbender.
66'
obraz gry po drugim golu dla Lechii bez zmian. Gospodarze oddają piłkę rywalom i czekają na kontrę
67'
nieudane dośrodkowanie Radwańskiego (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Od bramki zacznie Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
67'
Sypek (LECHIA Gdańsk) i Gueho (LECHIA Gdańsk) już gotowi do wejścia na boisko
68'
"Lechia gol" - z trybun
68'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sezonienko, w jego miejsce wchodzi Sypek.
68'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza D'Arrigo, w jego miejsce wchodzi Gueho.
69'
Francuz zatem sprawdzony będzie nie na swojej nominalnej pozycji, środkowego obrońcy, ale w roli defensywnego pomocnika, gdyż przypomnijmy, że Żelizko po 12. żółtej kartce pauzować będzie jeszcze i w następnej kolejce
70'
Neugebauer (LECHIA Gdańsk) przeniósł grę na połowę rywali po przechwycie, a po chwili zdobył i rzut rożny
71'
krótko rozegrany korner przez Neugebauera (LECHIA Gdańsk) i Kapicia (LECHIA Gdańsk) nie zaskoczył gości
71'
w Lechii na rozgrzewce zostało dwóch piłkarzy: Zjawiński (LECHIA Gdańsk) i Koperski (LECHIA Gdańsk). I tyle graczy jeszcze może wymienić trener Grabowski jak zrobi to za jednym razem
72'
ostry strzał po tzw. długi rogu Karaska, ale nie trafił w bramkę
74'
Bugaj (LECHIA Gdańsk) za mocno w kierunku Bobcka. Piłkę przejął Loska (Bruk-Bet Termalica Nieciecza)
75'
"Lidera mamy" - skandują już kibice Lechii
76'
często nawet po zwycięskich meczach narzekaliśmy na skuteczność Lechii, dziś z 3 celnych strzałów są 2 gole
77'
dobry wślizg Neugebauera (LECHIA Gdańsk) we własnym polu karny i jeszcze zdążył nabić piłkę o nogi Fassbendera (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). Od bramki grę może wznowić Sarnawski (LECHIA Gdańsk)
80'
80'
Żółtą kartką został ukarany Neugebauer (LECHIA Gdańsk).
81'
na boisku w ostatnich minutach niezbyt dużo ciekawego się dzieje. Termalica stara się atakować, ale jej to nie wychodzi, gdyż Lechia dobrze pilnuje korzystnego wyniku
81'
w grze Lechii dziś wybitnie efektywność wzięła górę nad efektownością
81'
Termalica przygotowuje jeszcze podwójną zmianę
82'
trener Grabowski w rozmowie z Koperskim (LECHIA Gdańsk)
83'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Radwański, w jego miejsce wchodzi Wróbel.
83'
Bruk-Bet Termalica Nieciecza przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Karasek, w jego miejsce wchodzi Wacławek.
kontuzja
83'
pomocy medycznej potrzebuje Neugebauer (LECHIA Gdańsk)
84'
będzie podwójna zmiana w Lechii, gdyż zdejmują dresy i Koperski (LECHIA Gdańsk), i Zjawiński (LECHIA Gdańsk)
84'
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
85'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi Koperski.
85'
"Tomas Bobcek" - skandują kibice
86'
Olsson wybił piłkę poza własną bramkę po akcji Wacławka
87'
"pusty" przelot zaliczył Sarnawski (LECHIA Gdańsk), który nie sięgnął piłki po dośrodkowaniu Wacławka, ale w wybiciu piłki wyręczył go Gueho (LECHIA Gdańsk)
87'
szybka kontra Lechii. Zjawiński (LECHIA Gdańsk) pada w polu karnym, ale sędzia pokazuje, że nic nie było
88'
Sypek (LECHIA Gdańsk) chyba sam próbował wykończyć akcję strzałem, ale "nie dokręcił" piłki i przeszła ona obok słupka. Mógł podawać do nabiegających pod bramkę dwóch kolegów
89'
Rzut karny dla Termaliki! Sędzia uznał, że Gueho faulował Wolskiego!
90'
co najmniej 6 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
Biedrzycki (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) ustawił piłkę na 11. metrze, sędzia wciąż czeka, przeraźliwe gwizdy z trybun
90+2
[2:1] Bruk-Bet Termalica Nieciecza STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Biedrzycki z rzutu karnego. Obrońca gości podjął ryzyko, ale precyzyjnie, mocnym strzałem umieścił piłkę w lewym okienku bramki Sarnawskiego
90+4
Żółtą kartką został ukarany Kapić (LECHIA Gdańsk).
90+4
wulgarnie z trybun pod adresem sędziego i PZPN. Spiker apeluje o kulturalny doping
90+5
Gueho (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza bramkę, rzut rożny dla gości
90+5
i jeszcze jeden korner, po wybiciu piłki przez Olssona
90+5
znów Wacławek (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) z narożnika boiska, piłka wybita przez Lechię na połowę rywali
90+6
przechwyt Meny (LECHIA Gdańsk). Bramkarz był wysunięty daleko przed bramkę. Kolumbijczyk od razu strzelił, ale nie trafił w bramkę
kontuzja
90+7
zderzenie Bugaja (LECHIA Gdańsk) z Braneckim przy linii końcowej boiska
kontuzja
90+8
Bugaj (LECHIA Gdańsk), który leżał poza boiskiem, wczołgał się na murawę, aby sędzia nie wznowił gry 10 na 11. Natomiast arbiter ma czas, aby posłuchać jak to zdarzenie oceni VAR
90+9
obaj zawodnicy kontynuują grę, sędzia nie zdecydował się na podyktowanie drugiego karnego dla gości, a mecz znów przedłużony
90+9
Żółtą kartką został ukarany Kasperkiewicz (Bruk-Bet Termalica Nieciecza).
90+9
[3:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zjawiński. Piłkę przejął Kapić, zagrał do Meny, który w polu karnym znalazł rezerwowego napastnika Lechii. Popularny "Zjawka" w pojedynku sam na sam z bramkarzem nie dał szans Losce
90+10
KONIEC MECZU. LECHIA GDAŃSK - BRUK-BET TERMALICA NIECIECZA 3:1
spiker kilka razy pyta kibiców: "Kto jest liderem 1. Ligi"
"Guantanamera Gdańsk to miasto lidera" - z trybun
Lechia po tygodniowej przerwie wróciła na fotel lidera Fortuna 1. Ligi. Arkę Gdynia wyprzedziła o jeden punkt. Na Polsat Plus Arenie Gdańsk biało-zieloni nie przegrali 13. meczu z rzędu, a w 7. kolejnym odnieśli zwycięstwo.
Tak jak podkreślaliśmy nie był to dziś efektowny sukces, a na pewno nie po efektownej grze, ale liczy się przede wszystkim efekt w postaci 3 punktów i 1. miejsca w tabeli. Lechia dziś - mówiąc językiem bokserskim - wypunktowała rywala, który miał sporo ochoty na to, aby w Gdańsku sprawić niespodziankę, a karny w doliczonym czasie na chwilę przedłużył na to nadzieję. Zgasił ją ostatecznie Zjawiński (LECHIA Gdańsk), który dorzucił swoje trafienie do dwóch Bobcka, którego zmienił.
wspólna radość piłkarzy i kibiców Lechii
"100 lat" w szatni Lechii po meczu. To na cześć prezesa Urfera, który odwiedził piłkarzy w szatni, a w dniu dzisiejszym świętuje rocznicę urodzin.