• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia Gdańsk odrabia pracę domową, zmienia skład i eliminuje bolączkę w ofensywie

Jacek Główczyński
12 kwietnia 2024, godz. 14:30 
Opinie (77)
aktualizacja: godz. 22:30 (12 kwietnia 2024)

Lechia Gdańsk

Szymon Grabowski na meczu siatkarzy Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów (2:3) w Ergo Arenie na kilka godzin oderwał się od przygotowań do starcia z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza i pościgu za Arką Gdynia w Fortuna 1. Lidze. Szymon Grabowski na meczu siatkarzy Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów (2:3) w Ergo Arenie na kilka godzin oderwał się od przygotowań do starcia z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza i pościgu za Arką Gdynia w Fortuna 1. Lidze.

Szymon Grabowski czwartkowy wieczór spędził na meczu siatkarzy Trefl Gdańsk - Asseco Resovia Rzeszów (2:3), ale to była tylko odskocznia od przygotowań do spotkania w 27. kolejce Fortuna 1. Ligi Lechia Gdańsk - Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, które w niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 12:40 rozpocznie się na Plus Arenie Gdańsk. Jeśli biało-zieloni wygrają, wrócą na fotel lidera. - Większość rozmów, analiz, momentów w każdej jednostce treningowej poświęcamy naszych zachowaniom w ofensywie. To było naszą dużą bolączką w Katowicach. Mam nadzieję, że odrobimy pracę domową z nawiązką i damy radość kibicom, a co za tym idzie również sobie. Chcemy być pierwsi, chcemy ścigać Arkę - zapewnił szkoleniowiec biało-zielonych, który zapewne dokona dwóch zmian w "11". Na pewno na debiut nie ma co liczyć Bogdan Wiunnyk.Aktualizacja, godz. 22:30Lechia Gdańsk odrabia pracę domową i eliminuje bolączkę w ofensywieLechia Gdańsk, gdy w sezonie 1983/84 zdobywała awans do ekstraklasy pod wodzą Jerzego Jastrzębowskiego, najpierw zanotowała siedem wygranych z rzędu, a potem dołożyła jeszcze serię sześciu kolejnych zwycięstw. Teraz wciąż może odwrócić tę kolejność. Porażka w Katowicach 0:1 zakończyła passę sześciu wygranych, ale do końca rundy zasadniczej jeszcze siedem kolejek.

Lechia Gdańsk takiej passy wygranych nie miała od 19 lat. Są problemy finansowe Lechia Gdańsk takiej passy wygranych nie miała od 19 lat. Są problemy finansowe

- Mecz w Katowicach pokazał nam, że my musimy wrócić na właściwe tory, które prowadziły nas do zwycięstw. Mamy w sobie dużo w sobie sportowej złości. Naprawdę nie przystoi takiemu klubowi jak Lechia, a przede wszystkim nie przystoi tej drużynie prezentować się tak, jak się zaprezentowaliśmy. Bardzo dużo składowych złożyło się na ten wynik. Mam nadzieję, że wnioski zostaną wyciągnięte i te błędy naprawione. Większość rozmów, analiz, momentów w każdej jednostce treningowej poświęcamy naszych zachowaniom w ofensywie. To było naszą dużą bolączką, widoczną gołym okiem, a także w statystykach meczowych. Na treningach widać, że idziemy w dobrą stronę. Mam nadzieję, że odrobimy pracę domową z nawiązką i damy radość kibicom, a co za tym idzie również sobie - ocenił Szymon Grabowski.


Bogdan Wjunnyk szybko nie pomoże Lechii GdańskNa wspomnianą bolączkę lekiem z pewnością nie będzie ukraiński napastnik, który został pozyskany na początku marca. I nie chodzi o to, że Bogdan Wiunnyk jest w sporze z Szachtarem Donieck odnośnie zasadności rozwiązania jednostronnie kontraktu, który miał obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku.

Lechia Gdańsk i Bogdan Wiunnyk zostaną pozwani przez Szachtar Donieck Lechia Gdańsk i Bogdan Wiunnyk zostaną pozwani przez Szachtar Donieck

- Jeśli chodzi o sprawy formalne, to nie jest pytanie do mnie, ale nie mam informacji, żeby coś poszło do przodu. Natomiast mogę powiedzieć, że posunęło się niestety do tyłu, jeśli chodzi o zdrowie Bogdana. Nie trenuje z nami, czekamy na diagnozę lekarską. Najprawdopodobniej może to potrwać dłuższy czas. Skupiam się tych na zawodnikach, z których wiem, że będę mógł skorzystać w najbliższym czasie. To jest bardzo dobrą informacją, że zawodnicy, którzy do tej pory nie grali, prezentowali się bardzo dobrze w mikrocyklach treningowych, czego też potwierdzeniem był mecz z Valmierą. Teraz oni będą mieli okazję zaistnienia od pierwszej minuty czy w większym wymiarze czasowym przeciwko Termalice Nieciecza - dodał trener Lechii.


Lechia Gdańsk dokona dwóch zmian i to zapewne tych wymuszonychPrzegrana w Katowicach nie wywołała nerwowych reakcji. W pracy treningowej wprowadzano nieznaczne korekty i jest kontynuowane to co wcześniej dawało powodzenie. Podobnie w składzie zapewne dojdzie tylko do dwóch zmian i to tylko tych wymuszonych. Za pauzujących za kartki Ukraińców Iwana ŻelizkoMaksyma Chłania powinni zagrać Dominik Piła, który z kolei wraca po pauzie za kartki oraz Louis D'Arrigo, który 15 kwietnia miał grać już w Pucharze Azji, ale w związku z sytuacją kadrową na środku drugiej linii wyjazd Australijczyka został wstrzymany.

Lechia Gdańsk postawiła na swoim. I dobrze, bo ma jeden problem z głowy Lechia Gdańsk postawiła na swoim. I dobrze, bo ma jeden problem z głowy
Lechia Gdańsk musi wybierać. Trzy warianty na obsadę skrzydła. Który wybierasz? Lechia Gdańsk musi wybierać. Trzy warianty na obsadę skrzydła. Który wybierasz?

- Dwóch kluczowych zawodników, można powiedzieć, odpoczywa, ale całe szczęście jeden kluczowy wraca. Mam nadzieję, że kto nie wyjdzie na boisko, będzie takim pozytywnym bodźcem dla całego zespołu. W Katowicach zawiedliśmy jako zespół, a nie zawiodły indywidualności. Ktokolwiek nie zagra, do tej pory pokazywał, że można na niego liczyć. Mam nadzieję, że wyjściowy skład na Termalikę jak i ludzie wchodzący tego dnia z ławki, będą szli w tym samym kierunku jako drużyna. Jest szansa, żeby Luis Fernandez zagrał w większym wymiarze, ale czy od początku, to zostawię dla siebie. Na pewno dużo on nam daje. To jest dla nas duża broń. Myślę, że jego cierpliwość zostanie niedługo nagrodzona i będzie pełnił rolę w drużynie, jakiej przede wszystkim on sam chce - podkreślił szkoleniowiec Lechii.


Lechia Gdańsk chce ścigać Arkę GdyniaLechia Gdańsk trzy kolejki spędziła w fotelu lidera Fortuna 1. Ligi. Teraz jest druga, ale remis Arki Gdynia w Lublinie 2:2, umożliwia jej ponowny atak na czoło tabeli już w 27. kolejce. By wrócić na 1. miejsce, biało-zieloni muszą wygrać z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza.

Lechia Gdańsk. Luis Fernandez: Fotel lidera ma znaczenie. Chcemy wygrywać wszystko Lechia Gdańsk. Luis Fernandez: Fotel lidera ma znaczenie. Chcemy wygrywać wszystko

- Chciałbym, abyśmy w niedzielę mogli powiedzieć, że w Katowicach to był wypadek przy pracy. Zawodnicy są na tyle inteligentni i wiedzą jak to wyglądało z wysokości trybun, w telewizorach, a przede wszystkim z boiska. Chcemy być pierwsi. Tak cały czas podchodziliśmy do tego pościgu bez względu na to, ktokolwiek by nie był liderem. Chcemy ścigać Arkę. Ta rywalizacja dwóm klubom przynosi tylko i wyłącznie same korzyści, ale jeżeli tylko nadarzy się okazja, to chcemy przeskoczyć Arkę, aby finalnie być na szczycie tabeli - zadeklarował Szymon Grabowski.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (77)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojciech Tabis Tabis 35 69 62.9%
2 Piotr Matusiak 35 69 62.9%
3 Łukasz Gawlik 35 68 57.1%
4 Kazimierz Wróblewski 35 67 62.9%
5 Marek Sowiński 35 67 60%

Tabela końcowa

Piłka nożna - I liga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk
2 GKS Katowice
3 Arka Gdynia
4 Motor Lublin
5 Górnik Łęczna
6 Odra Opole
7 Wisła Płock
8 Miedź Legnica
9 GKS Tychy
10 Wisła Kraków
11 Stal Rzeszów
12 Chrobry Głogów
13 Znicz Pruszków
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
15 Polonia Warszawa
16 Resovia
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała
18 Zagłębie Sosnowiec
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.
 • Półfinały baraży o awans do ekstraklasy
 • ARKA GDYNIA - Odra Opole (czwartek, godz. 20:30)
 • Motor Lublin - Górnik Łęczna (czwartek, godz. 17:30)
 • Finał baraży
 • zwycięzcy półfinałów (2 czerwca, niedziela, godz 18)
 • Bezpośredni awans do ekstraklasy
 • LECHIA GDAŃSK, GKS Katowice (dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego)
 • Degradacja do II ligi
 • Resovia, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec (trzy najsłabsze drużyny sezonu zasadniczego)
 • Awans z II ligi
 • Pogoń Siedlce, Kotwica Kołobrzeg, zwycięzca barażu: KKS 1945 Kalisz - Stal Stalowa Wola (1 czerwca, godz. 16:30)

Ostatnie wyniki Lechii

26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
17% REMIS
74% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane