• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok. Podali sobie ręce. "Prostowanie" wiceprezes

Jacek Główczyński
17 września 2022, godz. 06:00 
Opinie (69)

Lechia Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk. Drużyna wybrała kapitana i radę drużyny
Dusan Kuciak i Flavio Paixao 9 kwietnia 2022 roku. Czy ich relacje są decydujące dla gry Lechii Gdańsk? Dusan Kuciak i Flavio Paixao 9 kwietnia 2022 roku. Czy ich relacje są decydujące dla gry Lechii Gdańsk?

Lechia Gdańsk w sobotę, 17 września o godzinie 15 zagra z Jagiellonią Białystok. Do poprawy gry biało-zielonych ma przyczynić się zgoda zawarta między Flavio Paixao i Dusanem Kuciakiem. Panowie mieli sobie podać ręce, a sporna opaska kapitańska na ten jeden mecz trafi do innego zawodnika, zapewne do Macieja Gajosa. Kibice, którzy odwiedzili piłkarzy na treningu, zażądali biegania i walki przez pełne 90 minut. Natomiast Adam Mandziara "prostuje" wiceprezes Agnieszką Syczewską w kwestii sprzedaży klubu. Proces miał nie zostać wstrzymany, ale tylko spowolnił. Konkretów nadal brak.Relacja LIVE


Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Jagiellonia Białystok

Jak typowano

49% 135 typowań LECHIA Gdańsk
15% 40 typowań REMIS
36% 98 typowań Jagiellonia Białystok

Twoje daneZgoda między Flavio Paixao a Dusanem KuciakiemCzy to był czynnik, który zablokował Lechię Gdańsk w ostatnich tygodniach? Po dwóch sierpniowych przegranych Tomasz Kaczmarek pozbawił funkcji kapitana Flavio Paixao, który sprawował ją od lata 2018 roku. Opaskę przejął Dusan Kuciak, a w tabeli ekstraklasy nastąpił spadek na ostatnie miejsce po trzech porażkach i remisie.

Przypomnij sobie, jak głosowali czytelnicy Trojmiasto.pl zapytani o odebranie opaski kapitana Flavio PaixaoByły szkoleniowiec utrzymywał, że jego decyzja poprawi wyniki, choć już wówczas aż 58 procent czytelników uważało, że zabraknie opaski Flavio będzie miało efekt negatywny, a zaledwie 6 procent było przeciwnego zdania.

W ostatnich dniach Flavio i Dusan mieli sobie podać ręce na zgodę, a Maciej Kalkowski postanowił wskazać nowego kapitana. Na razie tylko na jeden mecz.

- Szatnia Lechii jest jedną grupą. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Dużo ze sobą porozmawialiśmy. Wszystkie ręce na pokład. Nie ma podziału. Myślę, że to będzie widać na boisku. Postanowiłem zdjąć trochę presji z Dusana. Jest wielu kapitanów w szatni. O tym, kto otrzyma opaskę, zdecyduję przed meczem z Jagiellonią. W przyszłym tygodniu może zrobimy głosowanie. Niech kapitan będzie zespołu, a nie trenera - zadeklarował szkoleniowiec.

Przeczytaj, co działo się na zamkniętym spotkaniu kibiców z przedstawicielami władz i drużyny Lechii Gdańsk- Jest to ciężka sytuacja, ale ta szatnia musi trzymać się razem, wyjść na boisko i zgarnąć 3 punkty. To jest nam bardzo potrzebne. Każdy ma tego świadomość, że to musi być ten moment - dodał Rafał Pietrzak.

Nowy trener? Nikt nic nie wieMaciej Kalkowski poprowadzi Lechię w trzecim meczu, w drugi u siebie, choć początkowo miał być "strażakiem" tylko na jedno spotkanie, potem miał pracować do reprezentacyjnej przerwy, ale w ostatnią niedzielę słyszał jak przewodniczący Rady Nadzorczej Lechii - Adam Mandziara w programie telewizyjnym mówił, że jednak już w tym tygodniu będzie nowy trener.

Dlaczego nowy trener nie przyjedzie do Lechii Gdańsk ze Szwecji?- Ostatnie 3 tygodnie na pewno nie były dla mnie łatwe. Lechia nie wygrywała i to mnie bardzo martwiło. Staram się oddalić od tego, ale niektóre rzeczy też do mnie dochodzą. Cieszę się, że mogę prowadzić Lechię z Jagiellonią. Liczymy, że to będzie ten dzień, że nastąpi przełamanie i Lechia zdobędzie 3 punkty. Mamy jakiś plan na ten mecz. Wszystko w nogach i głowach piłkarzy. Myślę, że ci co zagrają, zostawią serducho. Co będzie dalej? Zobaczymy. Nie myślę o tym, co będzie w niedzielę, w poniedziałek, choć jestem przygotowany na wszystko - przyznał trener Kalkowski.

I właśnie z tego powodu, że nikt nie wie, kto poprowadzi Lechię na stałe, obecny szkoleniowiec nie wyznaczył też ani nowego kapitana na stałe, ani już nie oddał głosu w tej sprawie drużynie, bo ewentualnie nowy trener może w tej kwestii mieć zupełnie inne zdanie.

Kibice motywowali piłkarzy na treninguPo czwartkowym wieczornym spotkaniu z przedstawicielami władz klubu i drużyny kibice przyszli również na piątkowy trening. Zaprosił ich zresztą Flavio Paixao.

Jaki pomysł z przeszłości odnośnie wyboru trenera chciała powtórzyć Lechia Gdańsk?- Cieszę się, że grupa naszych wiernych kibiców przyszła. To była zwykła rozmowa. Naprawdę... Oni przedstawili, jak to widzą, czego od nas wymagają. A wymagają jednej rzeczy - od 1. do 90. minuty mamy biegać i walczyć. To jest najważniejsze. Często mówimy sobie w szatni, że kibice mogą nam wiele rzeczy wybaczyć, ale trzeba zawsze zostawić serducho na boisku. I myślę, że to był taki przekaz. Naprawdę nic się nie działo. To była spokojna, kulturalna rozmowa - relacjonował trener Kalkowski.
Ostatnie takie "motywowanie" miało miejsce w lutym 2021 roku po odpadnięciu Lechii z Pucharu Polski po przegranej z Puszczą Niepołomice 1:3. Przyniosło efekt, gdyż po nim przyszły trzy zwycięstwa z rzędu bez straty gola, w tym dwa na wyjeździe.

Przypomnij sobie, jaki kibice "motywowali" piłkarzy w lutym 2021 roku- W takiej sytuacji jak teraz ta pewność siebie ucieka. To po prostu widać po nas. W ostatnim meczu ze Śląskiem też nagle coś takiego się stało, że straciliśmy kontrolę i straciliśmy punkty. Dlatego musimy się skupić na tym, by walczyć od 1. do 90. minuty. Mamy umiejętności, co pokazywaliśmy już w niektórych meczach i mamy taką jakość w zespole, że jeśli będziemy walczyć, to będziemy wygrywać - ocenił Pietrzak.

Adam Mandziara "prostuje" Agnieszkę SyczewskąAdam Mandziara, który 28 września ma ustąpić z funkcji przewodniczącego Rady Nadzorczej Lechii Gdańsk, odniósł się do kwestii sprzedaży pakietu przez większościowego akcjonariusza piłkarskiej spółki. "Prostował" czwartkowe wypowiedzi Agnieszki Syczewskiej, wiceprezesa Lechii, która mówiła o zatrzymaniu sprzedaży.

Sprawdź, co zapowiedział Adam Mandziara, a co postanowiła Rada Nadzorcza Lechii Gdańsk?Według Mandziary ten proces trwa, ale spowolnił. Jednocześnie nastąpiło się od kwot, które były podawane publicznie w kwestii za jaką cenę ewentualna transakcja może dojść do skutku. W tej sprawie, jak i potencjalnych nabywców, nadal brak konkretów.

Zachęty dla kibiców, aby przyszli na stadionPo tym, gdy na ostatnim meczu frekwencja spadła poniżej 5 tysięcy osób, klub postanowił zachęcić kibiców do odwiedzania Polsat Plus Areny Gdańsk poprzez zniżki. Ci co byli na meczu z Wartą Poznań teraz mogą kupić bilet za 5 złotych. Identyczna oferta jest dla posiadaczy karnetów. Oni mogą to prawo przekazać jednej, dowolnie wybranej przez siebie osobie.

Kto i gdzie ma mocno kopnąć piłkarzy Lechii Gdańsk?Tradycyjnie bezpłatnie na stadion można dojechać kolejką SKM z dworca Gdańsk Główny. Przewidziano dwa takie kursy na mecz i z powrotem. Natomiast w innych środkach komunikacji publicznej wejściówka na spotkanie piłkarzy nie zwalnia z zakupu biletu na przejazd.

Ci co przyjdą na sobotni mecz mogą zapracować na zniżki dla innych. Lechia obiecuje, że jeśli na spotkaniu z Jagiellonią będzie co najmniej 10 tysięcy kibiców, to na kolejny mecz domowy
z Rakowem Częstochowa obniży ceny biletów dla wszystkich o 15 procent.

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 2:1 - przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowiW sobotę kibice mogą również zapisać się na liście potencjalnych dawców szpiku (Fundacja DKMS) lub otrzymać specjalną kartę dawstwa (Fundacja Transplantacja LIVERstrong). Stoiska znajdować się będą za bramkami wejściowymi przy trybunie żółtej.

- 20 lat temu powiedziano mojej mamie, że jeżeli nie znajdzie się dla mnie nowa wątroba, to kwestią kilku godzin będzie moje zejście z tego świata. Zdarzył się cud. Teraz liczba dawców się zmniejsza, a potrzeby są coraz większe - przypomniał Grzegorz Perzyński, który przedstawił się jako były piłkarz, które teraz z powodzeniem startuje w zawodach triathlonowych oraz przede wszystkim jest prezesem fundacji, która szerzy świadomości o transplantologii.

Poznaj historię Grzegorza PerzyńskiegoCeny biletów na mecze Lechii w sezonie 2022/23

bilet Lechia Gdańsk

W dniu meczu bilety będą droższe o 5 zł od cen podstawowych.

Bilety na mecze Premium (mecze z Lechem Poznań, Legią Warszawa i Widzewem Łódź) będą kosztować odpowiednio: Strefa I - 70 zł normalny i 50 zł ulgowy, natomiast Strefa II - 45 zł normalny i 30 zł ulgowy.

Rabat dodatkowy: 20 proc. przy zakupie minimum 3 biletów w jednej transakcji
W zależności od zasad organizacyjnych niektóre sektory mogą być wyłączone ze sprzedaży.

Bilety do nabycia przez internet na bilety.lechia.pl lub w punktach stacjonarnych.

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (69)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Pogoń Szczecin
1 października 2022, godz. 20:30
69% Pogoń Szczecin
16% REMIS
15% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Radosław Dymkowski 13 24 61.5%
2. Marcin Bqrczewski 9 22 77.8%
3. Henryk Kiszka 12 22 58.3%
4. Renata Koczyńska 13 22 53.8%
5. Katarzyna Ziembicka 13 22 53.8%

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Legia Warszawa 10 6 2 2 14:13 20
2 Raków Częstochowa 9 6 1 2 18:9 19
3 Pogoń Szczecin 10 5 3 2 16:11 18
4 Wisła Płock 10 5 2 3 21:12 17
5 Widzew Łódź 10 5 1 4 14:10 16
6 Cracovia 10 4 2 4 12:9 14
7 Lech Poznań 9 4 2 3 11:9 14
8 Radomiak Radom 10 4 2 4 11:13 14
9 Jagiellonia Białystok 10 3 4 3 15:12 13
10 Górnik Zabrze 9 3 4 2 14:13 13
11 Zagłębie Lubin 10 3 4 3 8:11 13
12 Śląsk Wrocław 10 3 4 3 9:13 13
13 Stal Mielec 10 4 1 5 12:17 13
14 Piast Gliwice 9 3 2 4 11:11 11
15 Korona Kielce 10 3 2 5 12:13 11
16 Warta Poznań 10 3 2 5 8:12 11
17 Miedź Legnica 9 1 2 6 11:18 5
18 LECHIA GDAŃSK 9 1 2 6 8:19 5
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. Taką możliwość otrzyma też czwarta drużyna, jeśli Puchar Polski zdobędzie ktoś z miejsc 1-4.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.

Wyniki 10 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Jagiellonia Białystok 2:2 (0:1)
 • Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 1:1 (1:1)
 • Legia Warszawa - Miedź Legnica 3:2 (2:2)
 • Stal Mielec - Widzew Łódź 0:3 (0:0)
 • Raków Częstochowa - Radomiak Radom 3:0 (1:0)
 • Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
 • Korona Kielce - Górnik Zabrze 1:2 (1:1)
 • Zagłębie Lubin - Wisła Płock 2:1 (1:1)
 • Warta Poznań - Lech Poznań 0:1 (0:0)

Ostatnie wyniki Lechii

Jagiellonia Białystok
49% LECHIA Gdańsk
15% REMIS
36% Jagiellonia Białystok
Śląsk Wrocław
10 września 2022, godz. 15:00
51% Śląsk Wrocław
30% REMIS
19% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane