Lechia Gdańsk. Ostre słowa i wkurzenie. Czego zabrakło do zwycięstwa?

Jacek Główczyński
6 marca 2022 (artykuł sprzed 2 lat)

Kibice wierzyli w sukces. Dlaczego nie doczekali się zwycięstwa Lechii Gdańsk nad Wisłą Kraków? Kibice wierzyli w sukces. Dlaczego nie doczekali się zwycięstwa Lechii Gdańsk nad Wisłą Kraków?

- Remis traktujemy jak porażkę. Jest mega rozgoryczenie i wkurzenie. Powiedzieliśmy sobie parę męskich słów - przyznał Łukasz Zwoliński. - Straciliśmy 2 punkty. Każdy jest zły. W szatni było dosyć ostro. Biorę tę bramkę na "klatę" - dodał Rafał Pietrzak. Zdaniem trenera Tomasza Kaczmarka w jego drużynie było za mało odwagi i osobowości. Czego jeszcze zabrakło Lechii Gdańsk, aby zwyciężyć i nie dopuścić do remisu w meczu z Wisłą Kraków 1:1?

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:1. Przeczytaj relację, zobacz foto i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

Lechia Gdańsk w tym roku straciła pierwsze punkty przed własną publicznością. Dlatego nikogo nie cieszył remis, mimo że pozwolił powrócić na 4. miejsce w tabeli. Co na temat po meczu mówili trener i piłkarze biało-zielonych?

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 1:1. Co na ten remis kibice?

Tomasz Kaczmarek

W kwestii punktów remis to mało, ale to przede wszystkim za mało, jeśli chodzi o to, jak zagraliśmy drugą połowę. Pokazała ona, co chwilowo się z nami dzieje w trudnych momentach. Jest wtedy za mało odwagi i odpowiedzialności. Zamiast zamknąć mecz, strzelić drugiego gola, to próbujemy go przepchnąć...

Przeczytaj, co Tomasz Kaczmarek obiecywał przed meczem Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

Oczekuję dużo więcej od liderów drużyny, aby grali odważniej, a nie 15 razy piłka od stoperów idzie do Dusana Kuciaka, bo nikt jej nie chce. Jestem bardzo zły, bo w ogóle nie pokazaliśmy się po przerwie z ambitnej i odważnej strony. Tak grając, jak drugą połowę, niczego razem nie osiągniemy. Było to bez odwagi, bez pasji...

To ciekawy moment dla zespołu, dla mnie. Następne tygodnie pokażą, kim jesteśmy? Ile jest przekonania, jakości i osobowości w szatni? Zdecyduje się też, jak bardzo chcemy, na ile jesteśmy w stanie pokazać jakość.

Z trybun kibice na temat Władimira Putina. Uwaga - wulgaryzmy

Łukasz Zwoliński

Wynik traktujemy jak porażkę, bo nie możemy na naszym stadionie, wygrywając 1:0, w samej końcówce stracić bramkę z zespołem, który mimo wszystko jest w kryzysie.

Nowa umowa Lechii z Gdańskiem. Sprawdź, ile pieniędzy za promocję miasta dostanie klub

Jest mega rozgoryczenie, wkurzenie w szatni. To takie banalne, ale wszyscy siedzieli jakbyśmy dostali 0:3. Powiedzieliśmy sobie parę męskich słów, bo wiemy, co może dać nam 4. miejsce i chcemy grać w Europie.

Rafał Pietrzak

Straciliśmy 2 punkty. Każdy jest zły. W szatni było dosyć ostro. W drugiej połowie zupełnie zgaśliśmy, oddaliśmy pole. Po przerwie chyba piłkarzem, który z naszej drużyny miał najczęściej piłkę, był Dusan.

Przeczytaj, o co gra Lechia Gdańsk w tym sezonie i kiedy osiągnie coś więcej?

Biorę tę bramkę na "klatę". Nie ma co, się oszukiwać. Był mój błąd przy wyprowadzeniu piłki i z tego padła bramka.

Jarosław Kubicki

To nasza wina, że straciliśmy bramkę, bo w drugiej połowie nie było wszystko tak, jak chcieliśmy.

Jak w tym sezonie przyrasta liczba zagranicznych piłkarzy w "11" Lechii Gdańsk?

18 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 23 5 7 11 25:39 22
Każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy najlepsze zespoły zdobędą prawo gry w europejskich pucharach. Gdy Puchar Polski zdobędzie drużyna z pierwszej "3", to na międzynarodowej arenie zagra także 4. zespół tabeli. Natomiast zdegradowane zostaną trzy najsłabsze drużyny.
Tabela wprowadzona: 2022-03-07