Lechia pokonała Tereka Grozny

20 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Grzegorz Kuświk (z prawej) strzelił Terekowi 2 gole, a Sławomir Peszko po bramce zdobywał w każdym ze sparingów, które Lechia rozegrała w Belek. Grzegorz Kuświk (z prawej) strzelił Terekowi 2 gole, a Sławomir Peszko po bramce zdobywał w każdym ze sparingów, które Lechia rozegrała w Belek.

W drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji piłkarze Lechii Gdańsk znów wygrali i zdobyli cztery gole. Biało-zieloni pokonali Tereka Grozny 4:3 (2:0). Wielki powrót do gry zaliczył Grzegorz Kuświk. Napastnik wystąpił po raz pierwszy w tym roku, zagrał tylko 35 minut, a piątej drużynie rosyjskiej elity strzelił dwie bramki. Mecz obserwował Michał Probierz, szkoleniowiec Jagiellonii Białystok. Właśnie ta drużyna stawi się na Letnicy na inaugurację wiosny 12 lutego o godzinie 18.

Kuświk 48, 67 (karny), M.Paixao 21, Peszko 23 - Iwanow 55, 90 (karny) Uciew 74

LECHA (I połowa): Podleśny - Wojtkowiak (19 Stolarski), Janicki, Maloca, Wawrzyniak - F.Paixao, Nunes, Krasić, Wolski, Peszko - M.Paixao

(II połowa): Bąk - Stolarski, Vitoria, Janicki, Perger - Mak, Chrapek, Mila, Wiśniewski, Haraslin - Kuświk (80 Fila)

SŁAWOMIR PESZKO, KANDYDAT NA LIGOWCA ROKU 2016: BYWAM KONTROWERSYJNY, ALE NIE AROGANCKI. GŁOSUJ W PLEBISCYCIE

Lechia jest regularna. Bez względu czy naprzeciwko niej staje niemiecki 4-ligowiec czy piąta drużyna elity Rosji strzela rywalowi po 4 gole. Co prawda też nie wystrzega się strat bramek, ale w piątek jest po części usprawiedliwiona. Już w 18. minucie kontuzji nabawił się obrońca Grzegorz Wojtkowiak, a inny defensor sprawdzony został na nietypowej dla siebie pozycji. Rosjanie dwa gole strzelili też po stałych fragmentach gry (wolny, karny).

Trener Piotr Nowak przeciwko Terekowi do gry wystawił aż 9 tych samych graczy, który rozpoczynali spotkanie dwa dni wcześniej z Viktorią Berlin. Do zmiany doszło w bramce, co jest zrozumiałe w tym okresie przygotowań, gdyż chodzi o to, by golkiperowie mogli w podobnym dystansie czasowym zaprezentować swoje umiejętności. Dlatego teraz między słupki wszedł Damian Podleśny, a wolne dostał Vanja Milinković-Savić.

O wiele bardziej zaskakująca była druga roszada. Szkoleniowiec potwierdził, że chętnie w roli defensywnych pomocników obsadza nominalnych środkowych obrońców. Tym razem na tej pozycji sprawdzony został Joao Nunes. Poszukiwania alternatyw w tym sektorze boiska są tym bardziej zrozumiałe, gdyż nadal nie może grać Simeon Sławczew. Przypomnijmy, że Bułgar nabawił się urazu u schyłku rundy jesiennej, a w okres przygotowawczy wszedł wedle indywidualnego programu.

WYJAŚNIAMY, DLACZEGO LECHIA PODPISAŁA KONTRAKT Z POMOCNIKIEM NA 3 LATA I WYPOŻYCZY GO DO I LIGI

Błysnął natomiast inny rekonwalescent. Grzegorz Kuświk też w tym roku trenował indywidualnie. Mecz z Terekiem był jego pierwszym sparingiem w tym roku. Napastnik był na boisku tylko 35 minut. Zaraz na początku drugiej połowy poprawił wynik na 3:0. Natomiast na 4:1 trafił po karnym, który wywalczył Lukas Haraslin.

W pierwszej połowie Lechię na prowadzenie wyprowadzili ci piłkarze, którzy skutecznością wyróżnili się także w sparingu z Viktorią. W ciągu 3 minut Marco Paixao najpierw otworzył wynik spotkania, kierując piłkę po siatki, którą wcześniej Milos Krasić skierował w słupek. Następnie zaś portugalski napastnik asystował przy golu Sławomira Peszki.

W udzielonym nam wywiadzie skrzydłowy zadeklarował, że już nie będzie super snajperem, który strzela po 15 goli w sezonie. Jednak może zmieni zdanie, gdyż na razie w każdym z tureckich sparingów wpisuje się na listę strzelców.

PIOTR NOWAK: NIE PRZEWIDUJĘ, BY KTOŚ DOSZEDŁ LUB ODSZEDŁ PODCZAS ZGRUPOWANIA W TURCJI

Obaj trenerzy do gry wystawili po dwie "11". W drużynie Tereka nie było na boisku Zuara Sadajewa, byłego napastnika Lechii i Lecha Poznań.

• 70 11

• Kto wposcil tam Probierza? Kupil bilet? (1)

Niech wraca na Bialostockie wyizdziewo PKSem

• 3 3

• Babajaga jest tez w Turcji, lecieli chyba tego samego dnia co nasi z Wawy.

• 0 0

• no i fajnie :)

• 47 10

• No i fajnie

• 35 8

• Brawo LG. Szkoda tego karnego z kapelusza w 90 minucie

W pierwszej połowie gdy w LG pierwszy grał skład Terek nie miał zbyt dużo do powiedzenia

• 41 8

• Jedyne zmiany na obronie powinny mieć miejsce

Z przodu mamy pozytywnie, dać jakiegoś obrońcę albo 2 potrafiących włączyć się do ataku i będzie ciekawie

• 10 9

• Wielka Lechia Gdansk (6)

Brawo Lechia. Po zakonczeniu sezonu bedzie sie w Gdansku dzialo!

• 52 11

• oj będzie wielu siedziało.

• 3 22

• W Trójmieście

ja z Gdyni

• 8 0

• to znaczy co? oficjalnie przyłączycie Gdańsk do Niemiec i przystąpicie do Bundesligi? (3)

• 2 7

• ty półgłówku (1)

Co ty z tymi Niemcami? To znaczy że gdynia zostanie przyłączona do Rosji?

• 11 0

• Gdynia do Rumunii

Drbile tylko wypisuja o tych niemcach co nie znaja historii

• 8 0

• Boli śledzi, że Lechia ma właściciela i bogatych sponsorów. Arki nikt nie chce. Nie ma co się dziwić, jak nawet nie chcą jednoznacznie się odciąć od swojej korupcyjnej przeszłości.

• 10 0

• Co widziałem na You Tube. (4)

Stare grzechy, gra w obronie b.słaba, Stolarski najsłabszy, Vitoria błąkał się,Janicki nie był tam gdzie trzeba aby był.
    Haraslin pracowity i pożyteczny,Kuświk faktycznie świeży ruszał się, biegał jak rzadko kiedy, odwrotnie Mila /wstydu nie ma chłop/,Paixao dojrzały napastnik jakiego drugiego na boisku nie było.
    Jeśli obrona będzie w takim składzie to ja jestem pesymistą co do podium, trener powinien cgyba dać sobie spokój ze Stolarskim i Vitorią, panie trenerze !

• 27 17

• Faktycznie, choć Stolarski naprawdę ma potencjał i będzie dobrze ;-) (1)

• 8 2

• Stolarski ma potencjał na lepszego drewniaka

• 2 0

• Co Ci to da ze sie tyle napisales (1)

Nowak zyje w alternatywnym swiecie, dla niego bylo dobrze w obronie a Mila swietnie rozgrywal pilke

• 2 1

• A co ma trener powiedzieć,że Mila za 100 tys zł miesięcznie musi trochę pobiegać bo nie wypada inaczej?

• 1 0

• nie taki terek grożny

• 38 6

• (4)

Lepiej wygrać 1do 0 jak stracić 3 bramki o czymś to świadczy obrona cienko to tylko sparingi ale 5 bramek straconych

• 11 39

• Niech zawsze tracą tyle bramek by o jedną więcej strzelić.

• 23 0

• Lepiej wygrać 3 mecz 4 - 3, niż wygrać jeden 1 - 0 i dwa zremisować po 0 - 0.

• 11 0

• (1)

liczą się wygrane i punkty nie stracone bramki trzeba być ociężałym umysłowo żeby myśleć inaczej

• 16 1

• albo śledziem

• 9 0

• (6)

Wygląda to bardzo optymistycznie.To już zaczyna być klasowy zespół,którego w Europie nie musimy się wstydzić.Czekamy na dwa wzmocnienia i walczymy z legła o mistrza.Brawo LECHIA.