• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Piotr Nowak: Pracuję z dotychczasową kadrą

jag.
19 stycznia 2017 (artykuł sprzed 7 lat) 

Lechia Gdańsk

Piotr Nowak w styczniu zamierza dać czas na wykazanie się piłkarzom, którzy obecnie są w kadrze Lechii Gdańsk. Piotr Nowak w styczniu zamierza dać czas na wykazanie się piłkarzom, którzy obecnie są w kadrze Lechii Gdańsk.

- Nie przewiduję, by podczas zgrupowania w Turcji ktoś do nas doszedł lub odszedł. Analizujemy, jacy piłkarze pojawiają się na rynku oraz co robią inne kluby. Myślę, że w lutym przyjdzie czas na ruchy transferowe - mówi nam Piotr Nowak, trener Lechii Gdańsk. W piątek o godzinie 15:30 jego podopieczni rozegrają drugi sparing w Belek. Rywalem będzie 5. drużyna rosyjskiej elity - Terek Grozny.RELACJA Z PIERWSZEGO SPARINGU LECHII W 2017 ROKU, WYGRANEGO 4:2

Lechia obserwuje sytuacje na rynku transferowym i doskonali umiejętności piłkarzy, którzy już są w kadrze pierwszej drużyny. Na razie nie tylko nie ma potwierdzonych informacji na temat, kto ma trafić do Gdańska, ale nawet, na jakie pozycje planowane są wzmocnienia.

- Mam swoje przemyślenia, ale na razie za wcześnie o tym mówić. Nie koncentruję się też na konkretnych pozycjach, ale kładę nacisk na nowe elementy, które chciałbym wdrożyć w naszej grze. I właśnie do nich szukam dobrych wykonawców. Na razie w obecnej kadrze drużyny, a potem pewnie i jakieś ciekawe przymiarki transferowe padną także w kontekście Lechii - mówi Piotr Nowak.
W pierwszym sparingu przeciwko Viktorii Berlin w wyjściowej "11" szkoleniowiec postawił na wypróbowanych jesienią piłkarzy. Jednak nie jest to jeszcze skład, który może być spokojny o to, że 12 lutego wyjdzie do meczu inauguracji wiosny z Jagiellonią Białystok.

- Tak jak przed rokiem, gdy Mario Maloca wszedł do gry po którymś kolejnym sparingu, także i teraz zmiany mogą być. Już przeciwko Viktorii staraliśmy się przećwiczyć trochę nowych rzeczy. Teraz usiądziemy i przeanalizujemy z drużyną, jak czuje się ona z tymi innowacjami. Na pewno potrzeba czasu, a to co trzeba poprawić do środowego spotkania to lepsza komunikacja na boisku - dodaje szkoleniowiec biało-zielonych.
SŁAWOMIR PESZKO RYWALIZUJE O TYTUŁ LIGOWCA ROKU 2016 W TRÓJMIEŚCIE. WYNIKI PO 1. TYGODNIU PLEBISCYTU I MOŻLIWOŚĆ ODDANIA KOLEJNYCH GŁOSÓW

ZIMOWE RUCHY TRANSFEROWE LECHII GDAŃSK
Przyszedł: Michał Mak (pozycja pomocnik/napastnik, powrót po wypożyczeniu do Arminii Bielefeld, Niemcy, kontrakt do 30.06.2019)

Może przyjść: Karol Fila (pomocnik, z zespołu juniorów)

Odeszli: Martin Kobylański (pomocnik, zgoda na treningi, a następnie wypożyczenie do Preussen Muenster, Niemcy), Miłosz Kałahur (obrońca), Tomasz Makowski (pomocnik) - obaj powrót do zespołu juniorów

Może odejść: Aleksandr Kovacević (narodowość Serbia, pomocnik) - zgoda na wypożyczenie


26 PIŁKARZY LECHII NA ZGRUPOWANIU W TURCJI. NIE MA ALEKSANDRA KOVACEVICIA, KTÓRY BĘDZIE WYPOŻYCZONY

Na razie jedyny nowy piłkarz, o ile za takiego w ogóle można uznać Michała Maka, dostał szansę po przerwie. Zawodnik, który wrócił po wypożyczeniu z Armii Bielefeld, do składu wpisany został jako napastnik, ale nie była to jego jedyna pozycja.

- Michał może grać na wszystkich pozycjach ofensywnych, czyli także na obu skrzydłach oraz jako napastnik oraz piłkarz "podwieszony" pod napastnika. Zwiększa tutaj nasze pole manewru. Żaden piłkarz nie jest "przywiązany" do pozycji. Wskazana jest rotacja, wymienność na pozycjach. Momentami w sparingu z Vitorią fajne to wyglądało. Na pewno była ta udana jednostka treningowa, a co najważniejsze - obyło się bez kontuzji - podkreśla trener Nowak.
W piątkowym sparingu ofensywę biało-zielonych ponownie powinien wzmocnić Grzegorz Kuświk, który był jednym z trzech piłkarzy, trenujących w styczniu indywidualnie. Następnie do gry ma wrócić Simeon Sławczew, a najdłużej poczekamy na Bartłomieja Pawłowskiego.

CZESŁAW BOGUSZEWICZ O STRATEGIACH TRANSFEROWYCH

Kibice także muszą uzbroi się o cierpliwość, jeśli chodzi o transfery. Na razie trwają negocjacje jedynie odnośnie klubu na wypożyczenie dla Aleksandra Kovacevicia. Serba zresztą nie ma już na zgrupowaniu. Do 29 stycznia, gdy biało-zieloni trenować będą w Belek, nic w tym względzie ma się nie zmienić.

- Nie przewiduję, by podczas zgrupowania w Turcji ktoś do nas doszedł lub odszedł. Analizujemy, jacy piłkarze pojawiają się na rynku oraz co robią inne kluby. Myślę, że w lutym przyjdzie czas na ruchy transferowe - zapowiada Piotr Nowak.
W piątek jego podopieczni zmierzą się z Terekiem Grozny. To piąta drużyna Premier Ligi, czyli najwyższej klasy rozgrywkowej w Rosji. W tym klubie gra m.in. były napastnik Lechii i Lecha - Zaur Sadajew oraz ekspiłkarz Jagiellonii - Bekim Balaj.

Zmianie uległ natomiast kolejny rywal biało-zielonych. W poniedziałek mieli zagrać z Austrią Wiedeń, ale ta drużyna wybrała ostatnie inny ośrodek na miejsce zgrupowania. Nie dojdzie zatem do konfrontacji Lechii z jej byłym napastnikiem Kevin Friesenbichler>. W trzecim sparingu w Turcji gdańszczanie zagrają z CS Pandurii. To 11. zespół rumuńskiej ekstraklasy, który w rundzie jesiennej zgromadził 18 punktów w 21 meczach.

SEBASTIAN MILA: ZAMIERZAM BYĆ W OPTYMALNEJ DYSPOZYCJI NA WIOSNĘ

ZIMOWE SPARINGI LECHII GDAŃSK
Bilans: 1 zwycięstwo, bramki 4:2
jag.

Kluby sportowe

Opinie (56) 3 zablokowane

 • Do niecierpliwych.. (6)

  Pomstowanie na wszystko i wszystkich nic nie da.Zawierzmy zarządowi i trenerowi.Widocznie tak musi być.Co nagle to po diable ;) .Jak już się kedyś wypowiadałem: wolę jeden trafiony transfer, niż dziesięć niewypałów(kiedyś tak niestety bywało, autobus z "wzmonieniami")

  • 59 9

  • (2)

   Masz rację tylko już kolejny raz potencjalny nowy nabytek nie przygotuje się na obozie z drużyną, tak więc na realne wzmocnienie nie ma co liczyć, a liczyć trzeba na wynalazki które być może nie wypala (Perger, Gamakov) lub może wypali (Sławczew). Kolejna przerwa kolejna loteriada.

   • 2 11

   • Cóż..

    Zgadza się.Też bym wolał jakiś transfer na początek okienka ale niestety nie mamy na to żadnego wpływu.Mam nadzieję, że obiecane wzmocnienia są realne i miło klub nas pozytywnie zaskoczy :)

    • 12 3

   • Dobry,bardzo dobry piłkarz,od zaraz wkomponuje się w zespół i oby tacy piłkarze (2) wzmocnili NASZ ZESPÓL.

    • 9 2

  • spokojnie, nie gotujmy się. Nowak wie co robi, w/g mnie mają kilku na oku, ale nic na siłę

   prosta na majstra przed nami

   • 12 3

  • Podepnę się, chociaż nie w temacie.

   Co z przedłużeniem kontraktu Krasica?

   • 4 0

  • Ale na tym serwisie, wieści rozchodza się z 2 dniowym opóźnieniem

   Pozyskali pomocnik z Podbeskidzia

   • 0 0

 • (1)

  Myślę,że Nowak wie co robi. Odpowiedni gość na odpowiednim stanowisku! Oby wzmocnić dwoma,trzema DOBRYMI piłkarzami i iść po SWOJE!

  • 47 9

  • ktoś bliski

   wzmocnien nie bedzie żadnych a gadka jest i bedzie zobaczysz w lutym :)

   • 2 1

 • czyli czekamy na zamknięcie okna transferowego na zachodzie i transfery będą za pięć dwunasta... Ale to i tak lepsze niż te turnusy z piłkarzami sprzed paru okienek

  • 26 3

 • Last minutę ?? Nie zawsze się sprawdza, mogą zostać same kukułcze jaja....

  • 19 7

 • Jest lepiej.

  Prawdę o wartości Lechii pokazuje tabela ekstraklasy, jednak aby utrzymać się na podium konieczna jest poprawa w grze obronnej a tego jakoś nie widać.
  Zarząd i trener pewnie też są tego świadomi i bez wzmocnień w tej formacji nie obejdzie się, wiedzą to chyba?
  Pozytywnie nastraja fakt,że zakupów nie robi się jak jeszcze nie dawno, byle kogo, byle prowizja.

  • 14 4

 • Jakie sa minusy takiego rozwiązania? (2)

  Zakup zawodnika niezgranego z drużyną, w dodatku być może nawet nieprzygotowanego do sezonu... Rywale już po zakupach. Chociaż ja nie mówię, że Lechia na gwałt kogoś potrzebuje, ale skoro chcą kogoś kupić, to zwlekanie jest trochę bez sensu....

  • 15 6

  • Dlatego sens w zakupie po przygotowaniach będzie jedynie...

   w przypadku gościa sprawdzonego, który również jest po obozie przygotowawczym. A nie takiego bez klubu.
   Wtedy takie pojedyczne transfery są dobre. Pozostaje jedynie kwestia integracji zawodnika / zgrania, ale to nie powinien być problem, tak jak w przypadku nieprzygotowania kondycyjnego.

   • 5 0

  • Tylko jeżeli już kupić2/3 pilkarzy, to trzeba od razu płacić i to bardzo dużą kasę .A jak się okaże, że się nie sprzeda w tym okienku transferowym,to o dwóch,trzech więcej do wypełnienia kontraktu.Jeżeli weźmiemy kadrę Lechii,25 piłkarzy,średnio niech będzie 40 tys za kontrakt,to co miesiąc trzeba zapłacić 1.000.000.

   • 2 2

 • Ta kadra i tak jest ogromna. (2)

  Lepiej dać szansę wykazać się tym nowym nabytkom z letniego okienka. Teraz niech solidnie przepracują obóz pod względem fizycznym i taktycznym. To jest najważniesze, bo kilku z nich dołączyło z brakami kondycyjnymi na początku rozgrywek.

  Kto wie jak będzie grał na lewej obronie / wahadle Perger? Jest młody, wygląda na szybkiego zawodnika (opieram się na video :) ) W ekstraklasie warunki motoryczne to podstawa (doświadczenie i umiejętności techniczne (?) Mili nie wystarczają bez motoryki niestety).
  Co do Vitorii, jego opinia niemal w całości opiera się na meczu PP, gdzie zrobił babola i chyba z Cracovia, gdzie wykonał tej kompromitujący gest. Dajmy ostatnią szanse wykazać się po tej przerwie. Trener Nowak wie co robi, podobnie było rok temu z Malocą, który początkowo również wyglądał na kloca.

  A co do transferu, na pewno ktoś przejdzie, nie sądzę by obyło się to bez jakiegokolwiek zawodnika. A wolę takiego jednego, który musi być ograny (jeżeli ściągają po przygotowaniach zimowych) niż grupe parodystów, co do których komentarz będzie taki, że potrzeba mu kilka tygodni przygotowań indywidualnych... Jak to miało miejsce np. w przypadku D. Pergera.

  Moim zdaniem jest to dobre posunięcie ze strony zarządu - w miarę przemyślane.

  • 21 5

  • Małe sprostowanie. (1)

   Pół roku temu Maloca wcale nie wyglądał na kloca, przybył z dobrej drużyny w której był kapitanem i czołowym piłkarzem.
   Porównywanie Vitorii do Malocy to zwykłe nieporozumienie.

   • 6 0

   • Dzięki za spostrzeżenie

    Masz rację co do tego. Bardziej miałem na myśli fakt gry i ogólnej prezentacji samego zawodnika przez stosunkowo długi czas. Zupełnie nie przypominał gracza jakim jest teraz. Podobnie było z Gersonem, lecz w jego przypadku po kontuzji już nie wrócił do formy i obserwując jego grę w Łęcznej na to się nie zanosi...

    • 5 0

 • dobra polityka Nowaka... (1)

  Lechia Mistrzem Polski 2017 !

  • 36 11

  • Nowak rozdaje karty. wie ze Mistrzostwo

   i Liga Mistrzow na horyzoncie.

   • 3 3

 • Pierwszy raz mam wrażenie

  że zarząd współpracuje z trenerem w kwestii kadrowej. O zgranie ewentualnych nowych graczy nie martwiłbym się tak bardzo - jeśli kupią dobrego zawodnika po rozegranej rundzie jesiennej ( np. takiego Zieglera), to on spokojnie da sobie radę w naszej e klasie.

  • 21 4

 • A może po prostu oszczędność? (2)

  w lutym to będą mogli kupić łyżwy z wyprzedaży, bo dobrzy piłkarze już będą po zmianie klubu

  • 11 15

  • Dobrzy piłkarze to z reguły nie przechodzą w trakcie rozgrywek...

   bo sam piłkarz z reguły nie chce
   lub klub się nie zgodzi (wyjątek stanowią ci, którym kończy się kontrakt i nie chcą podpisać nowego, więc w przypadku indywidualnego porozumienia się z nowym klubem można ewentualnie sprzedać go natychmiastowo za symboliczną sumę.

   Więc jak chcesz "dobrego" grajka w trakcie rozgrywek musisz z reguły rzucić na stół wyraźnie większą kwotę od rzeczywistej wartości zawodnika.

   Zobacz jak to wygląda w innych częściach Europy.

   Dlatego w Polsce transfery o takiej porze, to wykup zawodników bez klubu lub wyciąganie z głębokich rezerw. Są oczywiście wyjątki...

   • 4 3

  • Wam Arkowcom proponuję kupić narty i zjeżdzać z górki na Ejsmonda wprost na korty

   • 4 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 34 21 5 8 60:34 68
2 GKS Katowice 34 18 8 8 68:35 62
3 Arka Gdynia 34 18 8 8 52:34 62
4 Motor Lublin 34 16 8 10 49:42 56
5 Górnik Łęczna 34 14 13 7 35:29 55
6 Odra Opole 34 15 8 11 42:32 53
7 Wisła Płock 34 14 9 11 46:46 51
8 Miedź Legnica 34 13 12 9 52:36 51
9 GKS Tychy 34 16 3 15 43:47 51
10 Wisła Kraków 34 13 11 10 62:50 50
11 Stal Rzeszów 34 14 6 14 53:60 48
12 Chrobry Głogów 34 11 9 14 35:49 42
13 Znicz Pruszków 34 12 6 16 34:44 42
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 34 10 11 13 56:52 41
15 Polonia Warszawa 34 8 11 15 41:50 35
16 Resovia 34 9 7 18 39:60 34
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 34 4 11 19 26:59 23
18 Zagłębie Sosnowiec 34 2 10 22 21:55 16
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 34 kolejki

 • ARKA GDYNIA - GKS Katowice 0:1 (0:1)
 • Miedź Legnica - LECHIA GDAŃSK 4:1 (1:1)
 • Odra Opole - Znicz Pruszków 2:0 (1:0)
 • Wisła Płock - Resovia 1:2 (0:1)
 • Motor Lublin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (2:0)
 • Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 2:0 (1:0)
 • Wisła Kraków - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0:3 (0:0)
 • GKS Tychy - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
 • Stal Rzeszów - Polonia Warszawa 1:2 (1:1)

Ostatnie wyniki

26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
17% REMIS
74% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojciech Tabis Tabis 35 69 62.9%
2 Piotr Matusiak 35 69 62.9%
3 Łukasz Gawlik 35 68 57.1%
4 Kazimierz Wróblewski 35 67 62.9%
5 Marek Sowiński 35 67 60%

Relacje LIVE

Najczęściej czytane