• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia Gdańsk - Znicz Pruszków. Adam Mandziara o bliskiej sprzedaży klubu

Jacek Główczyński
12 sierpnia 2023, godz. 15:30 
Opinie (71)

Lechia Gdańsk

Szymon Grabowski przyznaje, że zdobycz punktowa Lechii Gdańsk jest niezadowalająca, ale cieszy się, że na wielu pozycjach ma "naprawdę fajne szachy do poustawiania" i o losach meczów mogą już przesądzać rezerwowi. Szymon Grabowski przyznaje, że zdobycz punktowa Lechii Gdańsk jest niezadowalająca, ale cieszy się, że na wielu pozycjach ma "naprawdę fajne szachy do poustawiania" i o losach meczów mogą już przesądzać rezerwowi.

18 maja 2008 roku Maciej Rogalski dał Lechii Gdańsk zwycięstwo 1:0 nad Zniczem Pruszków, którego wówczas piłkarzem był.... Robert Lewandowski. Od tamtego wydarzenia, które zapewniło biało-zielonym awans do ekstraklasy na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, te drużyny staną naprzeciw siebie po raz pierwszy. W niedzielę, 13 sierpnia o godzinie 12:40 Szymon Grabowski liczy na zwycięstwo, gdyż obecną zdobycz szanuje, ale określa ją mianem "niezadowalającej". Ważna informacja dla zmotoryzowanych. Parkingi pod stadionem tego dnia będą niedostępne. Natomiast wszystkich zapewne zainteresuje, że proces sprzedaży klubu postępuje.

Relacja LIVE


Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Znicz Pruszków

Jak typowano

77% 252 typowania LECHIA Gdańsk
13% 45 typowań REMIS
10% 32 typowania Znicz Pruszków

Twoje daneAdam Mandziara o sprzedaży Lechii GdańskAdam Mandziara na Instagramie poinformował, że proces sprzedaży Lechii Gdańsk postępuje. Poniżej oryginalna treść wpisu.

"Rada Nadzorcza pięcioma głosami ZA wyraziła zgodę na sprzedaż przez Lechia Rights Management pakietu 95% akcji Lechii Gdańsk SA na rzecz Mada Capital. Jeden z członków Rady Nadzorczej nie wziął udziału w głosowaniu. Jestem przekonany, że proces finalizacji sprzedaży zostanie pomyślnie zakończony w następnym tygodniu. Ten pasjonujący rozwój przybliża Lechię Gdańsk do nowych możliwości i dalszego rozwoju.

Lechia Gdańsk do akcjonariuszy: cena sprzedaży 95 procent akcji to 4,1 mln euro Lechia Gdańsk do akcjonariuszy: cena sprzedaży 95 procent akcji to 4,1 mln euro

Ponadto informuję, że żaden z mniejszościowych akcjonariuszy nie skorzystał z przysługującego mu prawa pierwokupu.

Dyskusje dotyczące przejęcia Lechii Gdańsk SA przez mniejszościowego akcjonariusza, Darka Krawczyka, i jego partnerów, dosłownie rozpłynęły się w powietrzu. Teraz patrzę z optymizmem w przyszłość Klubu" - napisał Mandziara, który jest członkiem Rady Nadzorczej, a także współwłaścicielem Lechii, którą kontrolował przez Advancesport AG.

Lechia Gdańsk - Znicz Pruszków ponad 15 lat późniejLechia Gdańsk zmierzy się ze Zniczem Pruszków dopiero po raz drugi w historii u siebie. Pierwszy pojedynek miał historyczny charakter. 18 maja 2008 roku na stadionie przy ul. Traugutta miała miejsce wielka feta. Już na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu w ówczesnej II lidze biało-zieloni zapewnili sobie awans do ekstraklasy. Od tamtego czasu grali w niej nieprzerwanie aż do tego roku.

18.05.2008 Trojmiasto.pl: Biało-zieloni w I lidze!!! 18.05.2008 Trojmiasto.pl: Biało-zieloni w I lidze!!!

Ponad 15 lat temu podopiecznych Dariusza Kubickiego nie zatrzymał ani... Robert Lewandowski, który jako napastnik Znicza zdobył tytuł króla strzelców rozgrywek (21 goli) i zapracował na transfer do Lecha Poznań, ani Jacek Grembocki, wychowanek Lechii, zdobywca z nią Pucharu Polski, a wówczas trener klubu z Pruszkowa.

Zwycięstwo Lechii 1:0 zapewnił po strzale z rzutu karnego Maciej Rogalski.Od drużyny bez koszulek do niezadowoleniaJeszcze w poprzednim sezonie te drużyny dzieliły dwa poziomy rozgrywek. Do konfrontacji dochodzi, gdyż Lechia spadła z ekstraklasy, a Znicz zdobył bezpośredni awans, zajmując 2. miejsce w II lidze, wyprzedzając lepszym bilansem bezpośrednich spotkań Kotwice Kołobrzeg.

Trudne losowanie Lechii Gdańsk w Pucharze Polski. Dlaczego mimo to trener jest zadowolony? Trudne losowanie Lechii Gdańsk w Pucharze Polski. Dlaczego mimo to trener jest zadowolony?

W Gdańsk z każdą kolejką, z każdym dokonanym transferem przybywa optymizmu, a przecież jeszcze w okresie przygotowawczym nastroje były fatalne, o czym przypomniał szkoleniowiec.

- Do końca okna transferowego chcemy mieć jak najmniejsze straty do czołówki. Obecną zdobycz punktową oceniam jako niezadowalającą. Mogliśmy sie pokusić o punkt, a nawet 2 więcej. Jednak szanujemy to co mamy, bo na boisku zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Drużyna, która jeszcze niedawno nie miała zawodników i koszulek oraz nie rozgrywała sparingów, w nie najgorszym stylu uzbierała 4 punkty - ocenił Szymon Grabowski.


Lechia Gdańsk nastawiona na bój z dobrym rywalemZnicz do 4. kolejki przystępował jako 3. drużyna w tabeli. Zawdzięczam to 100-procentowej skuteczności u siebie (2:0 z Resovią, 1:0 z Zagłębiem Sosnowiec). Na wyjeździe pruszkowianie zdobyli punkt, po remisie w Bielsku-Białej 1:1. W dwóch ostatnich meczach po golu zdobywał 31-letni Paweł Moskwik, który najwięcej lat w piłkarskiej karierze spędził w... obronie.

Lechia Gdańsk przegrała apelację. Trybuna zielona zamknięta. Karnetowicze nie stracą Lechia Gdańsk przegrała apelację. Trybuna zielona zamknięta. Karnetowicze nie stracą

- Mocno uczulaliśmy zawodników, że w żadnym momencie nie możemy lekceważyć Znicza. To drużyna mądrze budowana przez trenera Mariusza Misiurę, gdzie obrona zaczyna się już od napastników. Dorobek punktowy oraz jak ten rywal prezentuje się na boisku pokazuje dosadnie z jak dobrym rywalem będziemy się mierzyć. Na tę chwilę przewaga Znicza nad Lechią jest duża, jeśli chodzi o kolektyw w szatni. My jesteśmy dopiero na etapie dopiero budowy takiej jedności, skonsolidowania zespołu. Zdajemy sobie sprawę, że to jest silna broń. Będziemy musieli odeprzeć bardzo mocne ataki oraz agresywny pressing, który napędza tę drużynę. Śmiem twierdzić, że jesteśmy dobrze przygotowani. Będziemy w stanie zneutralizować te mocne aspekty rywala, a uwypuklić własne, których z treningu na trening jest też coraz więcej - dodał trener Grabowski.


Znów możliwe... szachy w składzie Lechii GdańskPo przegranej w pierwszym meczu tego sezonu u siebie, także z beniaminkiem - Motorem Lublin (0:1) szkoleniowiec Lechii dokonał aż pięciu zmian w "11" Lechii. Po remisie w Płocku (1:1) także zapowiada się na roszady w wyjściowym składzie. Co prawda w przedmeczowej konferencji prasowej uczestniczył Miłosz Kałahur, ale to on jest m.in. zagrożony utratą miejsca w podstawowym zestawieniu, gdyż do defensywy może zostać cofnięty Conrado.

Lechia Gdańsk pozyskała drugiego obrońcę. Trener zdradził, ile jeszcze transferów Lechia Gdańsk pozyskała drugiego obrońcę. Trener zdradził, ile jeszcze transferów

- Z tego co wiem to Conrado do Lechii przychodził jako lewy obrońca. Jakieś Ameryki nie odkryję. Nie tylko jego czy Miłosza rozpatrujemy na tej pozycji. Z tyłu głowy są też inni zawodnicy, którzy dawaliby nam jakąś opcję. Dla mnie najważniejsze jest to, że jest możliwość mocniejszego zastanowienia się nad doborem nie tylko lewego, ale i prawego obrońcy, czy prawego i lewego pomocnika. Na pozycjach 10-8 to są już naprawdę fajne szachy do poustawiania. Chodzi o dobre zestawienie, a najważniejsze w tym wszystkim to kto będzie wchodził z... ławki rezerwowych. Siła tej Lechii będą to ci ludzie, którzy w trakcie gry będą pojawiali się na boisku. To oni będą nam wygrywać mecze, będą kończyć to dzieło, które zaczną zawodnicy z pierwszej "11". Jeżeli do tego wszyscy tak będą podchodzić, jak ja to nakreśliłem, wtedy tego celu będziemy o wiele bliżej - zapewnił szkoleniowiec biało-zielonych.
Nie zagra kontuzjowany Miłosz Szczepański, który sezon zaczynał jako kapitan, ale na debiut czeka trzech zagranicznych piłkarzy: Camilo Mena, Elias Olsson oraz Andrei Chindris.Komunikacja na mecz Lechii Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-BiałaNic się nie zmienia w organizacji komunikacji przed i po meczu Lechii Gdańsk. Klub i miasto zapraszają kibiców do przyjazdu na stadion dedykowanymi w tym celu pociągami SKM, które są bezpłatne. W niedzielę, 13 sierpnia planowane są trzy kursy z Gdańska Głównego o godz.: 10:58, 11:26, 11.:54, a powrotne z przystanku Gdańsk Stadion Expo o: 14:45, 15:13, 15:41.

Wszędzie po meczu tramwaje jeżdżą, tylko nie u nas Wszędzie po meczu tramwaje jeżdżą, tylko nie u nas

Tramwaje linii 10 oraz autobusy linii 158 będą funkcjonować według według powszechnych rozkładów jazdy. Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM w Gdańsku.

Kursy linii 10 o godz. 13.59 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 14.20 i 14.40 z przystanku Władysława IV w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera i ul. Kliniczną.Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna.

Na polecenie służb mundurowych mogą zostać wprowadzone dodatkowe operacyjne zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Bieżące informacje na ten temat będą publikowane na stronie ZTM i na tablicach SIP.

Parkingi pod stadionem tego dnia będą niedostępne z uwagi na trwające targi.

Lechia Gdańsk oblała debiut w Fortuna 1. Lidze. Brak biletów i możliwości powrotu z meczu komunikacją miejską Lechia Gdańsk oblała debiut w Fortuna 1. Lidze. Brak biletów i możliwości powrotu z meczu komunikacją miejską

Kasy biletowe otwarte zostaną na 2 godziny przed meczem. Lechia poinformowała, że:

"zastrzega sobie prawo do wstrzymania sprzedaży, w przypadku wcześniejszego wyczerpania puli"
Jak informowaliśmy maksymalna pojemność zgłoszona na ten mecz przez klub wynosi 12 tysięcy.

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (71)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Górnik Łęczna
20 kwietnia 2024, godz. 17:30
10% Górnik Łęczna
27% REMIS
63% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Piotr Matusiak 28 61 67.9%
2 Łukasz Gawlik 28 59 57.1%
3 Miś Beżuś 28 57 67.9%
4 Mariusz Kamiński 28 56 60.7%
5 Mirosław P. 28 55 64.3%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 27 16 5 6 46:22 53
2 Arka Gdynia 27 15 7 5 45:27 52
3 GKS Katowice 27 13 6 8 47:28 45
4 Górnik Łęczna 27 11 12 4 30:24 45
5 Motor Lublin 27 13 6 8 38:33 45
6 GKS Tychy 27 14 3 10 35:31 45
7 Wisła Kraków 27 11 9 7 49:33 42
8 Wisła Płock 27 11 9 7 39:36 42
9 Odra Opole 27 11 7 9 32:28 40
10 Miedź Legnica 27 9 11 7 35:28 38
11 Stal Rzeszów 27 10 5 12 38:43 35
12 Chrobry Głogów 27 9 6 12 29:41 33
13 Znicz Pruszków 27 9 4 14 22:33 31
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 27 7 9 11 40:42 30
15 Polonia Warszawa 27 7 8 12 32:38 29
16 Resovia 27 7 4 16 28:49 25
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 27 4 9 14 21:43 21
18 Zagłębie Sosnowiec 27 2 8 17 16:43 14
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 27 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (1:0)
 • Motor Lublin - ARKA GDYNIA 2:2 (2:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
 • Resovia - Stal Rzeszów 0:2 (0:1)
 • GKS Katowice - Odra Opole 1:3 (0:1)
 • Wisła Płock - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
 • Chrobry Głogów - Miedź Legnica 0:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa 1:2 (0:1)
 • Znicz Pruszków - GKS Tychy 2:3 (1:0)

Ostatnie wyniki Lechii

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
92% LECHIA Gdańsk
3% REMIS
5% Bruk-Bet Termalica Nieciecza
7 kwietnia 2024, godz. 15:00
HIT
20% GKS Katowice
26% REMIS
54% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane