• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia Gdańsk inauguruje ekstraklasę i zaczyna sprzedaż biletów na Rapid Wiedeń

Jacek Główczyński
16 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
aktualizacja: godz. 07:13 (17 lipca 2022)

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk rozpoczęła sprzedaż biletów na mecz z Rapidem Wiedeń w 2. rundzie Lidze Konferencji Europy, a piłkarze ruszyli na inaugurację w PKO BP Ekstraklasa, która odbędzie się w niedzielę, 17 lipca w Płocku. Lechia Gdańsk rozpoczęła sprzedaż biletów na mecz z Rapidem Wiedeń w 2. rundzie Lidze Konferencji Europy, a piłkarze ruszyli na inaugurację w PKO BP Ekstraklasa, która odbędzie się w niedzielę, 17 lipca w Płocku.

Lechia Gdańsk rozpoczęła przedsprzedaż biletów na mecz z Rapidem Wiedeń w 2. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy, który rozpocznie się na Polsat Plus Arena Gdańsk 28 lipca o godzinie 19:45. Na razie zakupu dokonują posiadacze karnetów, a sprzedaż otwarta rozpocznie się 19 lipca. Natomiast już w niedzielę, 17 lipca o godzinie 15 biało-zieloni piłkarze zainaugurują rozgrywki PKO BP Ekstraklasa sezonu 2022/23 od wyjazdowego spotkania z Wisłą Płock. Pierwszej potyczki ligowej nie przegrali już od 5 lat.Lista miejsc, w których kupisz bilet na mecz Lechia Gdańsk - Rapid Wiedeń oraz przedsprzedaż internetowaAktualizacja, 17.07.2022, godz. 7:13

Potencjalni rywale Lechii Gdańsk w 3. rundzie Ligi Konferencji EuropyUEFA dokonała podziału drużyn na grupy przed zaplanowanym na poniedziałek, 18 lipca (godz. 14) losowaniem 3. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Tym samym liczba potencjalnych rywali biało-zielonych zmniejszyła się do pięciu.

Trener Lechii Gdańsk chwali kibiców po rewanżu. Biało-zieloni będą rozstawieni w losowaniu 3. rundy Ligi Konferencji EuropyZwycięzca pary Lechia Gdańsk - Rapid Wiedeń zagra z:
 • FC Lugano (Szwajcaria)

lub z jednym ze zwycięzców następujących par z 2. rundy kwalifikacji:
 • Kajrat Ałmaty (Kazachstan) - Kisvarda FC (Węgry)
 • Aris Limassol (Cypr) - Neftci Baku (Azerbejdżan)
 • FK Veleż (Bośnia i Hercegowina) - Hamrun Spartans FC (Malta)
 • Racing FC Union (Luksemburg) - FK Cukaricki (Serbia)

Z powyższych rywali teoretycznie najłatwiejszy będzie ten z Bośni i Hercegowiny bądź Malty, gdyż to para z najniższym współczynnikiem klubowym wśród wszystkich uczestników losowania.


Relacja LIVE


Typowanie wyników

17 lipca 2022, godz. 15:00
3 pkt.
Wisła Płock
LECHIA Gdańsk

Jak typowano

13% 34 typowania Wisła Płock
29% 74 typowania REMIS
58% 147 typowań LECHIA Gdańsk

Twoje daneRuszyła sprzedaż biletów na mecz Lechia Gdańsk - Rapid WiedeńW związku z decyzją UEFA o zawieszeniu kary zamknięcia stadionu na 2 lata za bijatykę na trybunach podczas meczu z Akademiją Pandev, Lechia Gdańsk rozpoczęła w pełnym zakresie sprzedaż biletów na spotkanie z Rapidem Wiedeń, które rozpocznie się 28 lipca o godzinie 19:45.

UEFA nałożyła na Lechię Gdańsk dwie kary. Czy są dotkliwe? ZagłosujOd soboty, 16 do poniedziałku, 18 lipca wejściówki będą mogli zakupić posiadacze karnetów. Natomiast otwarta sprzedaż ruszy od wtorku, 19 lipca.

Ceny biletów będą identyczne jak na 1. rundę, a to ile zapłacimy, zależy od wybranej trybuny i posiadanej zniżki.

Ceny biletów na mecz Lechia Gdańsk Trybuna żółta/czerwona Trybuna zielona/niebieska

Bilety na mecz Lechia Gdańsk - Rapid Wiedeń przez pierwszy trzy dni mogą nabywać wyłącznie posiadacze karnetów, a od 19 lipca ruszy sprzedaż otwarta. Bilety na mecz Lechia Gdańsk - Rapid Wiedeń przez pierwszy trzy dni mogą nabywać wyłącznie posiadacze karnetów, a od 19 lipca ruszy sprzedaż otwarta.


Przedsprzedaż prowadzona jest przez internet oraz w punktach stacjonarnych. Można też nabywać bilety w strefach prestiż.

Strefa Prestige:

Bilet normalny: 270 zł brutto
Bilet ulgowy (do 16 roku życia): 170 zł brutto

Strefa Prestige Plus:

Bilet normalny: 378 zł brutto
Bilet ulgowy (do 16 roku życia): 278 zł brutto

Lechia Gdańsk ma dobrą passę na inaugurację ekstraklasyPiłkarze po zwycięstwie w dwumeczu z Akademiją Pandev, a przed starcie w Wiedniu, 21 lipca o godzinie 19 na chwilę odchodzą od rozgrywek Ligi Konferencji Europy i koncentrują się na ligowej inauguracji sezonu 2022/23.

Akademija Pandev - Lechia Gdańsk 1:2. Przeczytaj relację oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowiW niedzielę, 17 lipca o godzinie 15 zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock. To właśnie tam skończyła się seria gier bez zwycięstwa w pierwszych meczach w ekstraklasie, a jednocześnie rozpoczęła się trwająca do dziś passa gier bez porażki na otwarcie rozgrywek.

W latach 2010-2016 Lechia nie wygrała żadnego meczu na inaugurację ekstraklasy, a ten rozdział zakończyła porażką w Płocku 1:2.

Przypomnij sobie, jak Trojmiasto.pl relacjonowało zwycięstwo Lechii Gdańsk w Płocku w 2017 rokuRok później biało-zieloni wygrali na wyjeździe z Wisłą 2:0 i od tego czasu w pierwszym meczu ligowym rozgrywek aż do dziś są niepokonani. Ich bilans w 5 ostatnich latach, mimo że aż czterokrotnie zaczynali poza domem, to 3 zwycięstw i 2 remisy.

Lechia Gdańsk - mecze inauguracyjne ekstraklasy w latach 2016-21

 • 2021 Jagiellonia Białystok (wyjazd) 1:1
 • 2020 Warta Poznań (w) 1:0
 • 2019 ŁKS Łódź (dom) 0:0
 • 2018 Jagiellonia Białystok (w) 1:0
 • 2017 Wisła Płock (w) 2:0
 • 2016 Wisła Płock (w) 1:2


Potrzebna rotacja składuOd 14 do 31 lipca Lechia musi rozegrać aż 6 meczów ligowych i pucharowych. Rotacje w składzie Tomasz Kaczmarek rozpoczął już w Macedonii Północnej, gdzie oszczędzani byli: Michał NalepaMarco Terrazzino.

Jakie kary i na kogo może nakładać UEFA? Jest ich blisko 20- Michał miał dyskomfort mięśniowy. Na niedzielę będzie gotowy. Tu nie chciałem ryzykować, gdyż Kristers Tobers to także bardzo dobry zawodnik. Marco dałem odpocząć, gdyż w następnych tygodniach będzie dla nas kluczowy - wyjaśniał szkoleniowiec Lechii bezpośrednio po zwycięstwie nad Akademiją 2:1.
W niedzielę ma obyć się bez eksperymentów kadrowych.

- Najbliższy mecz jest zawsze najważniejszy. To się nigdy nie zmieni. Cała koncentracja jest na mecz z Wisłą Płock. Ekstraklasa to jest podstawa naszego sukcesu. Dlaczego kluczowe jest, aby dobrze wystartować. To jest bardzo wymagający teren i przeciwnik, ale nam 3 punkty są potrzebne. Zagramy najsilniejszym składem - zapewnił trener biało-zielonych już w Gdańsku.

Przełożenie ligowego meczu wchodzi w gręWładze Ekstraklasa SA pozwalają klubom, które grają w europejskich pucharach, aby przekładały spotkania ligowe. Lechia Gdańsk taki wariant także bierze pod uwagę.

- Bywało tak, że kluby w czwartek grały mecz, a w piątek wysyłały prośbę o przełożenie mecze. Dlatego musimy dokładnie sprawdzić, jakie są obecnie przepisy w tej kwestii, aby się nie zagapić, czy nie spóźnić. Jeszcze nie rozmawialiśmy konkretnie, które ze spotkań będzie można przełożyć, ale żadnego pomysłu nie można wykluczyć, gdyż chodzi o decyzje, które będą najlepsze dla zespołu. Na pewno zawodowcy muszą robić się to co się od nich wymaga, bo za to dostają pensję. Jednak my nie mamy dużego doświadczenia z grą co 3 dni. Dlatego jak są na tę okoliczność przepisy, to trzeba je mądrze wykorzystać. Trzeba sięgnąć po to we właściwym momencie, by zmaksymalizować nasze szanse, lepiej odpocząć, czy przygotować się do kluczowego meczu - przyznaje trener Kaczmarek.

Powtórka z festiwalu strzeleckiego?Inauguracja odbędzie się zgodnie z planem. Lechia Gdańsk z Wisłą Płock mierzyła się po raz ostatni zaledwie trzy tygodnie temu. Na koniec zgrupowania w Cetniewie wygrała aż 6:3. Sparing odbył się jednak w wydłużonym wymiarze czasowym, gdyż grano 4x30 minut. Czy na ligową inaugurację czeka nas powtórka z festiwalu strzeleckiego?

Przypomnij sobie, jak Lechia Gdańsk rozbiła Wisłę Płock 6:3, choć przegrywała 1:3- Sparing z Wisłą miał dla nas wartość, gdyż choć znamy tych zawodników, to w Płocku jest nowy trener, który postawił całkowicie na inną, ciekawą piłkę. Dzięki temu wiemy, na co powinniśmy się przygotować. Sami mieliśmy w głowach w tym sparingu, aby nie odsłaniać wszystkich kart. Robiliśmy dużo rotacji i graliśmy w innym systemie. Wiemy, że Wisła myśli, aby w tym sezonie atakować pierwszą "5" - przypomniał trener Kaczmarek.

Poprawić obronę przy stałych fragmentach gryCelem Lechii Gdańsk w Płocku będzie, aby nie tylko strzelić jak najwięcej goli, ale również samemu ograniczyć straty. Po dwumeczu z Akademiją niepokoją szczególnie stałe fragmenty gry.

Przypomnij sobie, na co liczyła Lechia Gdańsk przed wyprawą do Macedonii- Jedna z trzech najgroźniejszych okazji na gola dla rywali w czwartek była bardzo podobna jak bramka, którą straciliśmy w Gdańsku. Przegrywamy główkę w strefie. To mi się nie podoba. Jak tak będziemy bronić się przy stałych fragmentach gry w Płocku, to są bramki. Gdy będzie za mało fizycznie, za mało zdecydowanie, to jako zespół mieć będziemy problem. Jestem jednak przekonany, że to rozwiążemy - zapewnił szkoleniowiec biało-zielonych.

O co gra Lechia Gdańsk w ekstraklasie?Lechia Gdańsk wchodzi w sezon bez konkretnego zadania wynikowego. Cel, podobnie jak przed wakacjami, ma wyklarować się w trakcie rozgrywek.

Ile Lechia Gdańsk może zarobić w Lidze Konferencji? Stawki UEFA za pokonanie poszczególnych rund, łącznie z kwalifikacjami- W tym momencie jest tylko jeden prawdziwy, logiczny cel - dobrze rozpocząć. 5-10 pierwszych meczów to będzie podstawa, aby znów coś osiągnąć. Natomiast finalny cel rozwinie się w trakcie sezonu. Zależy to od wielu czynników, nie tylko od nas. Chcielibyśmy co najmniej zbliżyć się do 57 punktów, a jak dobrze się to ułoży, na przykład mało będzie kontuzji, to pomyśleć, aby troszeczkę poprawić dorobek z poprzedniego sezonu. Chcemy być drużyną, która zagra dobry sezon, ale przed startem rozgrywek wszystkie zespoły tego chcą - zadeklarował Tomasz Kaczmarek.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (72)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Chrobry Głogów
92% LECHIA Gdańsk
6% REMIS
2% Chrobry Głogów

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Piotr Matusiak 18 35 61.1%
2 Mirosław P. 18 31 55.6%
3 Tomek Marcinkowski 18 31 55.6%
4 Grzegorz Szlachcikowski 18 30 55.6%
5 Rafał Kowalczyk 18 30 55.6%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 17 10 3 4 27:18 33
2 Odra Opole 17 9 3 5 21:15 30
3 Lechia Gdańsk 17 8 5 4 25:16 29
4 GKS Tychy 16 9 1 6 22:20 28
5 Miedź Legnica 17 7 6 4 26:17 27
6 Górnik Łęczna 16 6 8 2 18:14 26
7 Motor Lublin 16 8 2 6 21:22 26
8 Wisła Kraków 17 6 7 4 32:21 25
9 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 17 6 5 6 29:23 23
10 Wisła Płock 16 6 5 5 21:21 23
11 Stal Rzeszów 17 6 4 7 25:26 22
12 GKS Katowice 17 5 6 6 22:21 21
13 Znicz Pruszków 17 6 2 9 13:20 20
14 Polonia Warszawa 17 5 4 8 23:25 19
15 Chrobry Głogów 16 5 3 8 16:26 18
16 Resovia 16 4 2 10 15:30 14
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 16 2 7 7 11:23 13
18 Zagłębie Sosnowiec 16 2 5 9 13:22 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 17 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Miedź Legnica 2:0 (1:0)
 • GKS Katowice - ARKA GDYNIA 1:1 (0:1)
 • Polonia Warszawa - Stal Rzeszów 2:2 (2:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:1 (2:1)
 • Znicz Pruszków - Odra Opole 1:0 (1:0)
 • Mecze odwołane z powodu złego stanu boiska
 • Górnik Łęczna - GKS Tychy
 • Resovia - Wisła Płock
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Motor Lublin
 • Mecz przełożony na 19 grudnia
 • Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów

Ostatnie wyniki Lechii

68% LECHIA Gdańsk
22% REMIS
10% Miedź Legnica

Relacje LIVE

Najczęściej czytane