• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Lechia-Polonia - coraz nas mniej.

14 sierpnia 2001 (artykuł sprzed 22 lat) 
Łódzki KS przyjedzie do Kościerzyny. To będzie 19 września, w ramach I rundy piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Takiego przeciwnika Kaszubia Lubiana jeszcze u siebie nie gościła. Jeśli bordowi ograją drugoligowców, przyjedzie do nich "jedenastka" z ekstraklasy.

Olimpia Elbląg (poprzednio Polonia), triumfator rozgrywek pucharowych w województwie warmińsko-mazurskim, wylosowała GKS Bełchatów. Zanim jednak odbędzie się I runda, konieczne są kwalifikacje, w których - w myśl nowej drabinki - uczestniczy osiem najsłabszych klubów II ligi w sezonie 2000/01. 12 września zagra więc też Lechia-Polonia. Jako spadkowicz, będzie gościem Hetmana Zamość, co wiemy już od miesiąca. Wczoraj PZPN wylosował "biało-zielonym" następnego przeciwnika, rezerwy łódzkiego Widzewa. Kto jednak postawi na sukces w Zamościu?

Albo w Koninie, gdzie gdańszczanie wystąpią już jutro. Bo gra III liga. Stanisław Stachura ma do dyspozycji wciąż tylko 14 zawodników i oby nie było ich mniej (dziś PZPN rozpatrzy sprawę młodych lechistów przekazanych rok temu do spółki). Na wyjazdach zagrają też Gryf oraz Kaszubia, która poszukuje wzmocnień. Jej działacze namawiają do powrotu Roberta Sierpińskiego, który przez lato leczył kontuzję (gdyby nie uraz, z pewnością grałby w Pogoni Staszów).

star.

III LIGA, GRUPA 2.
3. KOLEJKA (środa): Warta - Gryf (16.00, w poprzednim sezonie 3:1 i 0:0), Aluminium - Lechia- Polonia (17.00, -), Sparta - Kaszubia Lubiana (17.00, 0:0 i 0:0), Goplania - Police (2:1 i 0:4), Flota - Chemik Zawisza (4:0 i 2:2), Unia - Astra (3:0 i 0:3 walkower), Obra - Kotwica (1:1 i 0:0), Gwardia - Chojniczanka (-), Polonia - Amica II (-).Głos Wybrzeża

Kluby sportowe

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane