Lechia w mieście Bolka i Lolka

6 sierpnia 2005 (artykuł sprzed 18 lat)

Bielsko-Biała dzieciom kojarzy się przede wszystkim z Wytwórnią Filmów Rysunkowych, która zrodziła m.in. Bolka i Lolka. Natomiast starszym zapewne na myśl przyjdzie Fabryka Samochodów Małolitrażowych, gdzie z produkcyjnych taśm zjechał "maluch". Jednak przynajmniej od ubiegłego sezonu to miasto stara się poważnie zaistnieć na mapie krajowego futbolu. W niedzielę te ambitne plany spróbuje... pokrzyżować Lechia Gdańsk. Początek meczu o godzinie 17.00. Będzie to ostatni pojedynek 2. kolejki II ligi.

Choć klubom w tym sezonie przyświecają odmienne cele (Podbeskidziu walka o awans, Lechii uniknięcie degradacji, najlepiej bez baraży), to w wakacje w kilku przypadkach konkurowały o tych samych zawodników. Podbeskidzie podebrało gdańszczanom Piotra Gierczaka i Łukasza Gorszkowa, ale pozwoliło odejść nad morze Pawłowi Pęczakowi.

W porównaniu z inauguracją przeciwko Jagiellonii Białystok w składzie biało-zielonych nie powinne zajść większe zmiany. Czerwona kartka, będąca wynikiem dwóch żółtych kartoników, nie wyklucza z gry Sebastiana Fechnera.

Do dyspozycji Marcina Kaczmarka będzie już Mariusz Dzienis. 25-letni pomocnik pozyskany z Białegostoku może zająć miejsce na prawym skrzydle, co może zaowocować przesunięciem Jakuba Biskupa na lewą flankę, a Macieja Kalkowskiego do ataku. Jednak równie dobrze gdański szkoleniowiec może wystawić identyczny skład jak przed tygodniem, czyli zagrać z Maciejem Mysiakiem w ustawieniu z pięcioma pomocnikami i tylko jednym napastnikiem.

Ten ostatni wariant, a co za tym idzie daleko posunięta ostrożność w Bielsko-Białej, nakazują wyniki Podbeskidzia przed własną publicznością. Jak skrzętnie wyliczył portal lechia.gda.pl rywale u siebie nie przegrali od 25 września 2004 roku, od meczu z Widzewem Łódź! W ostatnich 17 pojedynkach II-ligowych zanotowali 14 zwycięstw i 3 remisy.

Wyniki 2. kolejki: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie 3:1 (0:0), Ruch Chorzów - ŁKS Łódź 1:0 (0:0), Górnik Polkowice - Radomiak Radom 1:0 (0:0), Kujawiak Włocławek - Heko Czermno 0:1 (0:1), Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:0 (1:0), Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Piast Gliwice 1:1 (0:1), Widzew Łódź - Zagłębie Sosnowiec 5:2 (2:1).

17. Kujawiak Włocławek 2 0 0 2 0:2 0

Komunikat PZPN: Do czasu uprawomocnienia się decyzji Wydziału Dyscypliny PZPN dotyczących kar odjęcia odpowiednio 10 i 9 punktów klubom Piast Gliwice i Widzew Łódź w tabeli rozgrywek o mistrzostwo 2. ligi nie należy uwzględniać tych kar.

Opinie (24)

• Lechia w Podbeskidziu

Cytat: "Zobaczymy ilu bedzie wiernych kibicow lechii na meczu....na Arce bylo 120 osob w podbeskidziu,czekam z niecierpliwoscia:):):)"

No to już widzisz, że Lechii było więcej - różne źródła różnie podają, ale minimum 150, a niektórzy piszą, że 250. Oczywiście mówimy tu tylko o Lechii, a nie o zgodach. A ty pewnie liczyłeś ze zgodami, co? Tylko LECHIA!

• 0 0

1. minuta - Początek meczu.
    8. minuta - W Bielsku-Białej od początku toczy się wyrównany bój. Żadna z drużyn nie zyskała większej przewagi.
    13. minuta - Pierwszy strzał gości. Po uderzeniu Rusinka, piłka mija słupek bramki strzeżonej przez Merdę.
    17. minuta - Żółtą kartką ukarany został zawodnik Lechii - Maciej Mysiak.
    21. minuta - Strzał Kołodzieja z pierwszej piłki, zza pola karnego, pewnie broni Bąk.
    23. minuta - Kolejny żółty kartonik dla gracza drużyny gości, tym razem dla Jakuba Biskupa.
    38. minuta - Żółta kartka dla zawodnika Podbeskidzia - Roberta Zięby.
    39. minuta - Okazja dla Lechii. Z prawej strony wbiegł Pęczak, zagrał w pole karne wzdłuż linni bramkowej, ale Merda złapał piłkę.
    40. minuta - Trzecia żółta kartka dla zawodnika gości. Otrzymał ją Sebastian Fechner.
    43. minuta - Strzelał Gierczak obok bramki, po dośrodkowaniu z lewej strony boiska przez Rączkę.
    44. minuta - Kołodziej (Podbeskidzie) został ukarany żółtą kartką.