Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 1:0. Olaf Kobacki na punkt przybliżył awans

Jacek Główczyński
12 maja 2024, godz. 14:40
Opinie (282)

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 1:0. Sprawdź, co wydarzyło się po meczu

Arka Gdynia wygrała u siebie z Zagłębiem Sosnowiec 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola strzelił Olaf Kobacki z rzutu karnego. Na dwie kolejki żółto-niebieskim brakuje już tylko punktu zdobytego przez siebie lub też straconego przez GKS Katowice, aby zdobyć awans do ekstraklasy. W niedzielne popołudnie podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego blisko 10-tysięczne widownię narazili na sporo nerwów, gdyż przede wszystkim byli nieskuteczni, a czasami też niefrasobliwie poczynali sobie w defensywie. Bramka, którą zdobyli goście, nie została uznana z powodu spalonego, a ponadto jeszcze dwa strzały miejscowych obiły słupek i poprzeczkę.

Czubak

Rezerwowi: 33 Depka, 8 Sidibe, 9 Gaprindaszwili, 13 Azacki, 17 Turski, 27 Hafez, 31 Staniszewski, 38 Predenkiewicz, 39 Lipkowski

Biliński

Rezerwowi: 1 Szewczenko, 3 Suchockij, 10 Janota, 11 Fabry, 19 Ziemann, 25 Szostek, 28 Bębenek, 88 Troć, 96 Caliński
  • 59' 11 Adamczyk Zmiany 8 Sidibe
  • 75' 21 Skóra Zmiany 17 Turski
  • 75' 10 Czubak Zmiany 9 Gaprindaszwili
  • 81' 6 Milewski Zmiany 31 Staniszewski
Zmiany Zmiany
  • 46' 23 Matynia Zmiany 10 Janota
  • 46' 97 Sokół Zmiany 11 Fabry
  • 57' 10 Janota Zmiany 28 Bębenek
  • 69' 77 Wrzesiński Zmiany 19 Ziemann
  • 85' 5 Lipka Zmiany 25 Szostek
  • 13' Kobacki karny
Bramki Bramki
  • 36' Dobrotka
  • 58' Czubak
  • 72' Kobacki
  • 87' Łobodziński trener
Kartki Kartki
  • 1' Sokół

Zdobywcy Puchar Polski 1979. Przemawiają: trener i prezes Arki Gdynia

Olaf Kobacki strzela zwycięskiego gola w meczu Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec 1:0

Była możliwość, aby tego dnia Arka zagrała o awans do ekstraklasy. Jednak te nadzieje przekreśliła piątkowa wygrana GKS Katowice z GKS Tychy 3:2

Czy Arka Gdynia będzie świętować awans już w niedzielę? Jakie wyniki potrzebne?

jednak Arka nadal ma wszystko we własnych rękach. Nie musi oglądać się na wyniki rywali, gdyż jeśli zdobędzie 4 punkty, będzie w ekstraklasie. Trener Łobodziński przypomina także, że wygrana w trzech ostatnich meczach, to 1. miejsce na koniec sezonu

Arka Gdynia zmaga się z presją. Co męczy trenera? Święta w niedzielę nie będzie

do końca sezonu już nie zagrają dwaj doświadczeni i podstawowi piłkarze: obrońca Gojny i pomocnik Gol

Dawid Gojny zakończył sezon z kontuzją. Kogo Arka Gdynia wystawi na lewą obronę?

natomiast nie ma problemu z obsadą pozycji młodzieżowca, mimo że ostatni mecz Arka kończyła bez takiego gracza

Arka Gdynia grała bez młodzieżowca, ale nie złamała regulaminu. Jak to możliwe?

przed meczem właśnie młodzieżowiec Skóra odbierze nagrodę dla najlepszego piłkarza Fortuna 1. Ligi w kwietniu

Kacper Skóra: Zasługujemy na ekstraklasę. Przeczytaj wywiad z młodzieżowcem Arki Gdynia

natomiast w przerwie będzie inna uroczystość związana z 45-leciem zdobycie przez Arkę Gdynia pierwszego Pucharu Polski

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec. Krok do ekstraklasy, 45-lecie Pucharu Polski

miejmy nadzieje, że tym razem obejdzie się bez kontrowersji sędziowskich

Arka Gdynia narzeka. Wojciech Łobodziński: Mecz w wykonaniu sędziego fatalny

trener Łobodziński w porównaniu z wyjściowym składem na Podbeskidzie dokonał trzech zmian "11". Na środek drugiej linii wrócili rekonwalescenci: Milewski i Adamczyk, na prawej obronie zagra Navarro, co oznacza, że na lewą stronę tej formacji przejdzie Stolc, który też będzie kapitanem

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 0:0. Kontuzja kapitana i czerwona kartka

w składzie oczywiście Kobacki, który w ostatnim tygodniu przedłużył kontrakt z Arką

Arka Gdynia przedłużyła kontrakt z ważnym ogniwem. Olaf Kobacki do 2027 roku

Zagłębie już nie ma żadnych szans na utrzymanie Fortuna 1. Ligi. Mimo to gra ambitnie i w ostatniej kolejce zremisowała u siebie z Wisłą Kraków 1:1. Trener Saganowski na Arkę dokonał dwóch zmian w "11", która zabrała punkty zdobywcy Pucharu Polski. Do gry weszli: Wrzesiński i Lipka
pod stadionem wzmożone siły policyjne, które wyposażone są m.in. w gaz łzawiący, a także armatkę wodną. Kibiców Zagłębia ma wesprzeć Legia, która wczoraj gościła na gali KSW w Ergo Arenie

KSW 94. Artur Szpilka pokonany w 14 sekund przez Arkadiusza Wrzoska. Zobacz video z Ergo Areny

na miejscowych sektorach już banery dotyczące derbów Trójmiasta, ale jeszcze też dużo kibiców czeka w kolejkach, aby wejść na stadion
rozbrzmiewa "Rota Arki"
"Tylko zwycięstwo" - przypominają miejscowi kibice
piłkarze wychodzą na prezentację w innej niż zwykle scenerii
Arka żółte koszulki, niebieskie spodenki, Zagłębie zielone stroje
Skóra (ARKA Gdynia) odbiera czek na 10 tys. złotych za tytuł piłkarza kwietnia Fortuna 1. Ligi. Nagrodę przeznaczy na akcję "Żółto-Niebieski Mikołaj"
w wyniku losowania kapitanów Stolca (ARKA Gdynia) i Rozwandowicza (Zagłębie Sosnowiec) drużyny zostają na tych połowach, które zajęły przy prezentacji. Arka atakować będzie na bramkę, za której znajduje się sektor "Górka"
piłkarze już od kilku minut ustawieni na boisku, ale sędzia jeszcze nie otrzymał znaku, aby rozpocząć grę
pojawiają się dodatkowe piłki, piłkarze podają je między sobą, aby nie tracić tego, co wypracowali na rozgrzewce
1'
godz. 12:47 pierwszy gwizdek, ruszyliśmy z 7-minutowym opóźnieniem. Od środka piłkę zagrał Borecki (ARKA Gdynia)
1'
Żółtą kartką został ukarany Sokół (Zagłębie Sosnowiec), który faulował na środku boiska Kobackiego
2'
kolejny faul Sokoła, mógł otrzymać drugą żółtą kartkę, bo stratował Marcjanika (ARKA Gdynia), który próbował wyprowadzić piłkę
3'
z trybun słowa na "w", ale sędzia podszedł tylko do Sokoła i pokazał na kieszeń, gdzie ma kartki, ale kartki nie wyciągnął
4'
dobra akcja Milewskiego (ARKA Gdynia). Gdy dobiegał w polu karnym do końcowej linii boiska, zagrał piłkę przed bramkę, ale tam nikt nie złożył się do strzału
6'
Milewski (ARKA Gdynia) dośrodkował z prawej strony boiska, Czubak celnie strzelał głową. Kos (Zagłębie Sosnowiec) miał kłopoty z utrzymaniem piłki, ale ostatecznie popisał się bardzo dobrą interwencją
7'
rajd Skóry (ARKA Gdynia), a po jego dograniu w pole bramkowe, nikt nie dołożył nogi do piłki, aby skierować ją do siatki, choć próbował Czubak
8'
cały czas naciera Arka. Zablokowany strzał Kobackiego (ARKA Gdynia) z 14. metra
9'
"Arka gol" - z miejscowych sektorów
10'
na sektorze gości na razie cisza
11'
po strzale Kobackiego (ARKA Gdynia) piłka trafiła w poprzeczkę
12'
Rzut karny dla Arki. Sędzia uznał, że ręką zagrał Matynia (Zagłębie Sosnowiec), próbując wślizgiem zablokować piłkę zagrywaną przez Milewskiego
13'
[1:0] ARKA Gdynia STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kobacki rzutu karnego. Olaf precyzyjnie uderzył po ziemi w prawy róg bramki. Mimo że tam też rzucił się Kos, nie sięgnął piłki
15'
szybka odpowiedź Zagłębia. Po podaniu Valencii Sokół (Zagłębie Sosnowiec) wyszedł sam na sam z Lenarcikiem (ARKA Gdynia) i skierował piłkę do siatki. Boczny sędzia podniósł chorągiewkę, a główny odgwizdał spalonego
16'
nawet długo nie trwała wideoweryfikacja. Arka nadal prowadzi 1:0
16'
decyzja sędziego wznieciła wulgaryzmy z sektora gości, ale pod adresem... Arki
17'
Kos (Zagłębie Sosnowiec) odbił piłkę po kolejnym strzale Kobackiego (ARKA Gdynia)
18'
kolejne zagrożenie dla Arki. Po szybkim ataku Biliński nie trafił czysto w piłkę
20'
po początkowej dominacji Arki goście zaczynają poczynać sobie coraz śmielej
23'
Lenarcik (ARKA Gdynia) nie opanował piłki. Rzut rożny dla gości
23'
po dośrodkowaniu Matyni (Zagłębie Sosnowiec) z narożnika boiska w polu karnym Arki faulował Sokół (Zagłębie Sosnowiec)
25'
Stolc (ARKA Gdynia) wybił piłkę poza bramkę po rajdzie prawym skrzydłem Wrzesińskiego (Zagłębie Sosnowiec)
26'
po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Matyni (Zagłębie Sosnowiec) nieznacznie pomylił się przy strzale głową Jończy (Zagłębie Sosnowiec)
27'
ryzykowny wślizg Boneckiego (Zagłębie Sosnowiec), Milewski (ARKA Gdynia) przewrócił się w polu karnym, ale tym razem nie było przekroczenia przepisów
28'
przypomnijmy, że Milewski (ARKA Gdynia) w 2018 roku wywalczył awans z Zagłębiem i w barwach tego klubu debiutował w ekstraklasie
29'
Arka cofnęła się po objęciu prowadzenia, co już widać w statystykach posiadania piłki. Przewaga Zagłębia 54:46
30'
natomiast w strzałach celnych 3:0 dla Arki, bo oczywiście gol, który nie został uznany, w tej statystyce się nie znalazł
31'
niecelny strzał z dystansu Rozwandowicza (Zagłębie Sosnowiec)
32'
po strzale sprzed pola karnego Adamczyka (ARKA Gdynia) piłka odbiła się od słupka i wyszła poza bramkę
34'
z miejscowych trybun ten sam okrzyk, którego treść widnieje też na jednym z kibicowskich flag
36'
Żółtą kartką został ukarany Dobrotka (ARKA Gdynia).
37'
"Olimpia Elbląg" - z sektora gości
37'
po chwili też "Legia Warszawa", a na ten okrzyk miejscowi reagują gwizdami
38'
Dobrotak wybił piłkę poza własną bramkę
39'
po dośrodkowaniu z narożnika boiska Matyni (Zagłębie Sosnowiec) wysoko nad bramką strzelił Rozwandowicz (Zagłębie Sosnowiec)
40'
Milewski (ARKA Gdynia) uderzył nad bramką sprzed pola karnego
40'
spiker apeluje "o sportowy doping bez wulgaryzmów"
41'
z trybun w kierunku boiska już udają się zdobywcy Pucharu Polski w 1979 roku. W przerwie zostaną zaprezentowani na murawie
43'
Lipka przedarł się lewym skrzydłem i zagrał przed bramkę Arki. Dobrotka (ARKA Gdynia) nie pozwolił się Sokołowi odwrócić z piłką i oddać strzał
kontuzja
42'
Lipka potrzebuje pomocy medycznej
43'
Zagłębie na razie w "10"
43'
Lipka trzyma się za bark, ale wraca na boisko
44'
kolejny rzut rożny dla Zagłębia
44'
Czubak wybił piłkę po dośrodkowaniu Matyni (Zagłębie Sosnowiec) z narożnika boiska
45'
5. rzut rożny dla Zagłębia
45'
Matynia (Zagłębie Sosnowiec) tak dośrodkował z rzutu rożnego, że Arka wyszła z kontrą. Kobacki (ARKA Gdynia) przedarł się przez rywali, a powstrzymał go dopiero 30 metrów od własnej bramki Kos (Zagłębie Sosnowiec), który co prawda nieczysto trafił w piłkę, ale na tyle dobrze, że dał czas, aby wrócili obrońcy
45'
co najmniej 2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45'
Oficjalna frekwencja - 9939 kibiców
45+2
Czubak przewrócił się tuż przy linii bocznej pola karnego Zagłębia. Sędzia uznał, że nic nie było. Od bramki grę wznowi Kos
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA GDYNIA - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 1:0
Arka bardzo dobrze weszła w mecz. Kobacki (ARKA Gdynia) strzelił gola z karnego, ale był jeszcze jego strzał w poprzeczkę, a także kolejne uderzenie, po którym z trudem odbił piłkę Kos (Zagłębie Sosnowiec). Bramkarz Zagłębia nie dał się też pokonać główkującemu Czubakowi. Natomiast przy uderzeniu Adamczyka (ARKA Gdynia) dopisało mu szczęście, gdyż piłka obiła słupek.
Jednak po zdobyciu prowadzenia Arka cofnęła się i na wiele pozwoliła Zagłębiu. Goście strzelili nawet gola ze spalonego. W innych niezłych sytuacjach strzelali niecelnie. Sokół, którego bramka nie została uznana, jednak nie może narzekać, gdyż z czerwoną kartką mógł skończyć mecz już w... 2. minucie.
w przerwie prezentują się zdobywcy Pucharu Polski z 1979 roku, a nieżyjących Janusza Kupcewicza i Zbigniewa Bielińskiego reprezentują rodziny
"100 lat" z trybun, gdy zdobywcy pucharu pozują do wspólnego zdjęcia
Zagłębie przeprowadziło dwie zmiany w przerwie
46'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Matynia, w jego miejsce wchodzi Janota.
46'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sokół, w jego miejsce wchodzi Fabry.
46'
drugą połowę rozpoczęło Zagłębie
46'
Arka bez zmian w składzie
48'
Arka wychodziła z kontrą 3 na 2, a z dużym wahaniem sędzia przerwał grę i uznał, że Skóra (ARKA Gdynia) faulował Jończego (Zagłębie Sosnowiec)
51'
niedokładne ataki Zagłębia
53'
zablokowany strzał Navarro (ARKA Gdynia). Będzie korner dla Arki
53'
po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska Biliński wybił piłkę głową w aut
54'
Milewski (ARKA Gdynia) szukał lewego rogu bramki Zagłębia. Piłkę po jego dobry uderzeniu po ziemi złapał Kos
55'
w strzałach 7:4 dla Arki, w celnych 4:0
56'
piłka obita o nogi Navarro (ARKA Gdynia) przez Lipkę. Korner dla gości
57'
bez zagrożenia dla Arki po dośrodkowaniu Rozwandowicza (Zagłębie Sosnowiec) z narożnika boiska
57'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Janota, w jego miejsce wchodzi Bębenek.
58'
rykoszet po strzale Kobackiego (ARKA Gdynia), Kos (Zagłębie Sosnowiec) złapał piłkę która zmierzała w róg jego bramki
58'
Żółtą kartką został ukarany Czubak (ARKA Gdynia) po faulu na Boneckim
59'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Adamczyk, w jego miejsce wchodzi Sidibe.
60'
celny, ale lekki strzał z dystansu Lipki. Lenarcik (ARKA Gdynia) nie miał problemów ze złapaniem piłki, ale odnotujmy tę sytuację, bo to pierwsze celne uderzenie Zagłębia
61'
Sidibe (ARKA Gdynia) wywierał presję na Jończym (Zagłębie Sosnowiec), który wyprowadzał piłkę. Obrońca ratował się podaniem do bramkarza
62'
niecelny strzał Wrzesińskiego (Zagłębie Sosnowiec) sprzed pola karnego
kontuzja
63'
Czubak leży na boisku, sędzia nie reaguje
kontuzja
63'
bramkarz gości wybił piłkę w aut i dopiero wówczas sędzia dopuszcza pomoc medyczną do Czubaka
kontuzja
64'
do linii bocznej po wsparcie fizjoterapeutów przybiegł Wrzesiński (Zagłębie Sosnowiec)
64'
spiker apeluje o sportowy doping do kibiców gości
65'
Czubak i Wrzesiński (Zagłębie Sosnowiec) na razie poza boiskiem
65'
Czubak wrócił do gry, a Wrzesiński (Zagłębie Sosnowiec) na boisku już chyba nie wróci
65'
goście na razie w "10"
66'
Remy (Zagłębie Sosnowiec) blokował Czubaka tak, aby Kos (Zagłębie Sosnowiec) przejął piłkę
67'
Ziemann (Zagłębie Sosnowiec), były piłkarz Arki, przygotowuje się do zmiany
68'
Czubak w polu karnym szukał podaniem Kobackiego (ARKA Gdynia), ale piłka odbiła sie od nóg Rozwandowicza (Zagłębie Sosnowiec) i poleciała w kierunku bramki. Kos (Zagłębie Sosnowiec) był jednak czujny i nie dał się zaskoczyć
69'
Navarro (ARKA Gdynia) zablokował strzał Lipki sprzed pola karnego
69'
i już jesteśmy pod drugą bramką. Jończy (Zagłębie Sosnowiec) wybił piłkę spod nóg Czubaka, do którego podawał Kobacki (ARKA Gdynia)
69'
Zagłębie po 4 minutach gry w "10" decyduje się na zmianę
69'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Na boisko nie wraca Wrzesiński, w jego miejsce wchodzi Ziemann.
72'
Lipka zablokował dośrodkowanie Navarro (ARKA Gdynia). Będzie rzut rożny
72'
Arka przygotowuje podwójną zmianę
72'
bez zagrożenia dla Zagłębia po dośrodkowaniu Navarro (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
72'
Żółtą kartką został ukarany Kobacki (ARKA Gdynia).
73'
techniczny strzał Sidibe (ARKA Gdynia) z okolic "16". Kos (Zagłębie Sosnowiec) złapał piłkę
74'
Ziemann (Zagłębie Sosnowiec) indywidualną akcję zakończył celnym strzałem. Dobrze ustawiony Lenarcik (ARKA Gdynia) nie miał kłopotów z udaną interwencją
74'
Turski (ARKA Gdynia) i Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) przygotowani do wejścia do gry
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Turski.
75'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Czubak, w jego miejsce wchodzi Gaprindaszwili.
77'
niedokładne podanie Kobackiego (ARKA Gdynia) przed polem karnym, a szkoda, gdyż trzej jego koledzy dobrze wychodzili na pozycje
78'
Sidibe (ARKA Gdynia) podał do Turskiego (ARKA Gdynia), który wbiegł w pole karne i mocno strzelił w tzw. krótki róg. Kos (Zagłębie Sosnowiec) odbił piłkę poza bramkę
79'
79'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) dośrodkował w pole karne, Kos (Zagłębie Sosnowiec) złapał piłkę
80'
mocny strzał Bilińskiego nieznacznie minął "okienko" bramki Arki
kontuzja
80'
pomocy medycznej potrzebuje Milewski (ARKA Gdynia)
81'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Milewski, w jego miejsce wchodzi Staniszewski.
82'
limit zmian przez Arkę wykorzystany, Zagłębie może wymienić jeszcze jednego zawodnika
83'
Dobrotka (ARKA Gdynia) dobrze blokował Bilińskiego i Lenarcik (ARKA Gdynia) rzucając się pod nogi tych piłkarzy złapał piłkę
83'
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) pada w polu karnym, sędzia nie reaguje
84'
po rzucie wolnym rzut rożny dla Zagłębia
85'
Zagłębie Sosnowiec przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lipka, w jego miejsce wchodzi Szostek.
85'
Turski (ARKA Gdynia) wybił piłkę głową po dośrodkowaniu Rozwandowicza (Zagłębie Sosnowiec) z narożnika boiska
86'
"Arka gol" - z trybun
86'
Sidibe (ARKA Gdynia) i Turski (ARKA Gdynia) skakali do piłki wrzuconej przez Navarro (ARKA Gdynia), a jeden z nich sfaulował jeszcze Jończego (Zagłębie Sosnowiec)
87'
w strzałach 9:8 dla Arki, w celnych 6:2, a nadal tylko jeden gol z rzutu karnego Kobackiego (ARKA Gdynia)
87'
Żółtą kartką został ukarany Łobodziński trener (ARKA Gdynia).
88'
Stolc (ARKA Gdynia) faulowany przez Ziemanna (Zagłębie Sosnowiec) niespełna 25 metrów od bramki gości
89'
niecelny strzał z rzutu wolnego Navarro (ARKA Gdynia)
90'
Staniszewski (ARKA Gdynia) zablokował strzał Bębenka
90'
Biliński wrzucił piłkę w pole bramkowe, a Fabry' (Zagłębie Sosnowiec) centymetrów zabrakło, aby uderzyć ją głową
90'
co najmniej 4 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Gaprindaszwili (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
90+2
ależ zamieszanie w polu karnym Zagłębia po dośrodkowaniu Navarro (ARKA Gdynia) z narożnika boiska. Borecki (ARKA Gdynia) strzelał trzykrotnie, w tym raz z przewrotki. Kończy się rzutem rożnym
90+3
niecelnie główkował Dobrotka (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Navarro (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
90+3
Sidibe (ARKA Gdynia), aby zyskać na czasie pobiegł z piłką pod narożną chorągiewkę
kontuzja
90+4
Borecki (ARKA Gdynia) długo podnosi się z boiska po faulu Remy'ego (Zagłębie Sosnowiec). Obejdzie się bez pomocy medycznej
90+5
KONIEC MECZU. ARKA GDYNIA - ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 1:0
Arka wygrała i już tylko punktu brakuje jej do awansu do ekstraklasy. Było w tym meczu dużo nerwów, gdyż gdynianie byli nieskuteczni pod bramką przeciwnika, a także nie był to ich najlepszy mecz. Co prawda oddali 11 strzałów, w tym 6 celnych, ale zwycięskiego gola zdobyli z rzutu karnego, a konkretnie uczynił to Kobacki (ARKA Gdynia). Ponadto były strzały w słupek i poprzeczkę.
Przy 1-bramkowym prowadzeniu cały czas istniało ryzyko remisu w tym meczu, gdyż Zagłębie starało się atakować. Oddało aż 9 strzałów, ale tylko 2 w światło bramki. Ostatecznie wszystko skończyło się po myśli żółto-niebieskich, którzy znajdą się w ekstraklasie, jeśli GKS Katowice stracą punkty w meczu z Wisłą Kraków, bądź też gdynianie co najmniej zremisują w derbach Trójmiasta.