• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Wrocławskie Centrum Finansowe winne pieniądze?

jag.
27 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat) 

Lechia Gdańsk

Mniejszościowi akcjonariusze przekonują, że w Lechii reklamują się te same firmy, które robiły to przed założeniem spółki, a obietnice wynikające z przekazania klubowi 5 milionów zł rocznie przez większościowego udziałowca nie zostały zrealizowane. Mniejszościowi akcjonariusze przekonują, że w Lechii reklamują się te same firmy, które robiły to przed założeniem spółki, a obietnice wynikające z przekazania klubowi 5 milionów zł rocznie przez większościowego udziałowca nie zostały zrealizowane.

Na najbliższym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Lechii szykuje się festiwal wniosków, które były... odrzucane w przeszłości. Większościowy udziałowiec zapewne będzie dążył do spłacenia przez klubu pożyczki wobec Wrocławskiego Centrum Finansowego do końca roku lub też zamiany kwoty 11,4 miliona złotych wraz z odsetkami na nowe akcje. Natomiast mniejszościowy akcjonariusze znów podniosą sprawę zobowiązań poczynionych przez Andrzeja Kuchara, że zasilać będzie spółkę kwotą 5 mln zł rocznie, które potem zostały przeniesione na Sportfive. W najgorszym zaś wypadku powalczą o zwrot przez WCF do klubowej kasy 3,6 mln zł.PIŁKARZE I TRENER LECHII O ZMIANACH WŁAŚCICIELSKICH W KLUBIE

Zbycie akcji Lechii przez Andrzeja Kuchara oraz oświadczenie jego żony - Ewy Andreasik-Kuchar "o uruchomieniu procedury mającej na celu zakończenie współpracy" z Lechią, nic nie zmieniają na razie w kwestiach właścicielski piłkarskiej spółki, a tym bardziej w jego budżecie.

ANDRZEJ KUCHAR NIE MA AKCJI LECHII. EWA ANDREASIK-KUCHAR CHCE WYJŚĆ Z PIŁKARSKIEJ SPÓŁKI

Zgodnie ze statutem akcjonariusz, który chce zbyć akcje Lechii musi ujawnić ten zamiar przed pozostałymi udziałowcami. Co więcej jest zobowiązany do podania - kto ma być nabywcą i za jaką kwotę.

PREZYDENT ADAMOWICZ: CZEKAM NA RAPORT Z LECHII. CZYTAJ TAKŻE KOMENTARZE: DARIUSZA MICHALCZEWSKIEGO, SŁAWOMIRA WOJCIECHOWSKIEGO, JERZEGO JASTRZĘBOWSKIEGO

Ta procedura zabezpiecza interesy dotychczasowych udziałowców. Każdy z nich może bowiem zablokować tę transakcję, jeśli sam przejmie wystawione akcje. Wówczas wystarczy, że zapłaci kwotę równą tej, którą zaoferował potencjalny nowy inwestor.

Oczywiści obecni udziałowcy mogą również odsprzedawać akcje między sobą. W 4-letniej historii spółki miał miejsce jeden taki przypadek. Andrzej Kuchar sprzedał 0,7 miliona akcji Wrocławskiemu Centrum Finansowemu, które tym samym ma 10,7 z 15 milionów akcji.

KTO ODPOWIADA ZA KUMULOWANIE DŁUGÓW LECHII?

Na razie zatem układ sił w spółce piłkarskiej, który mierzony jest liczbą głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy jest następujący: 57 procent Wrocławskie Centrum Finansowe - 43 procent 44 osoby fizyczne, byli członkowie OSP Lechia, którzy nabyli akcje w pierwszej emisji za łączną kwotę 500 tysięcy złotych. WCF za swój pakiet zapłacił milion złotych. Kapitan założycielski spółki do dzisiaj wynosi 1,5 mln zł.

Większościowy udziałowiec chciał ten stan rzeczy zmienić proponując zamianę pożyczki, której udzielił klubowi (11,4 mln zł plus 6 procent odsetek) na akcje. Taki wniosek został odrzucony przed rokiem.

GDAŃSK NIE KUPIŁ LECHII ZA BLISKO 11 MLN ZŁ

Natomiast mniejszościowi udziałowcy chcieliby poprawić kondycję finansową klubu i zmniejszyć jego zadłużenie przez przywrócenie zapisu o wpłacie 5 milionów złotych rocznie przez Andrzeja Kuchara, a w najgorszy wypadku zapłaty 3,6 mln złotych, czyli kwoty, która powstała do czasu wyrażenia zgody na przejęcie tych zobowiązań WCF na Sportfive. Te wnioski też w przeszłości zostały odrzucane.

KALENDARIUM PIŁKARSKIEGO BIZNESU

Na stronie Stowarzyszenia Lwy Północy ukazał się list sygnowany przez mniejszościowych akcjonariuszy Lechii SA. Mimo że nie są oni wymienieni z nazwiska, a zatem nie wiemy, ilu z 44 mniejszościowych akcjonariuszy, ma podobne zdanie, ale poniżej zamieszczany obszerne jego fragmenty. Wyróżnienia pochodzą od redakcji.

LECHIA ZAWIESI ROZMOWY Z LWAMI PÓŁNOCY O NOWEJ UMOWIE O WSPÓŁPRACY


Z dużym niepokojem odnotowaliśmy informację, iż w wypowiedziach p. Andrzeja Kuchara oraz mediach porusza się temat zobowiązań Klubu wobec Akcjonariusz Większościowego, natomiast nikt nie porusza lub stara się zamieść pod dywan kwestię należności wobec Klubu, które wynikały z zapisu statutowego oraz publicznie składanych obietnic p. Andrzeja Kuchara.

W statucie spółki Lechii SA był zapis zobowiązujący Akcjonariusza Większościowego do zapewnienia Spółce wpływów z tytułu sprzedaży praw reklamowych i marketingowych w kwocie 5 mln złotych rocznie, a powyższa kwota nie obejmowała przychodów od zleceniodawców i sponsorów na dzień, w którym został odsprzedany pakiet większościowy akcji spółki firmie wskazanej przez p. Andrzeja Kuchar tj. Wrocławskiemu Centrum Finansowemu.

Zapis ten został wykreślony ze statutu Spółki na prośbę p. Andrzeja Kuchara, ponieważ według jego zapewnień uniemożliwiał podpisanie lukratywnego kontraktu ze spółką Sportfive. Pan Andrzej Kuchar złożył publicznie obietnice, że w przypadku fiaska współpracy ze Sportfive zapis ten przywróci do statutu Spółki.

Po zerwaniu współpracy Lechii z wyżej wspomnianą Spółką, grupa Akcjonariuszy Mniejszościowych zgłosiła w porządku obrad Nadzwyczajnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, wniosek o podjęcie uchwały przywracający do statutu pierwotny zapis. Niestety mimo wcześniejszych deklaracji wniosek został odrzucony głosami Akcjonariusza Większościowego.

Chcielibyśmy poinformować opinie publiczną dlaczego Akcjonariusze od dłuższego czasu walczą o przywrócenie powyższych zobowiązań?
Z dwóch powodów:
- po pierwsze zobowiązania ustne tym bardziej wielokrotnie składane publicznie tak samo zobowiązują, jak te na piśmie
- po drugie pakiet większościowy Spółki Lechia SA został sprzedany Wrocławskiemu Centrum Finansowemu za symboliczną wartość 1 mln złotych w zamian za to, iż przyszły Inwestor miał spłacić długi OSP Lechia w kwocie około 5 mln zł oraz zapewnić finansowanie Klubu.

Tymczasem to Lechia sama spłacała długi OSP z własnych środków i pożyczek, a budżet klubu jest finansowany w oparciu o własnych sponsorów tj tych, którzy byli zanim pojawił się Akcjonariusz Większościowy.

Należy również nadmienić, że Wrocławskie Centrum Finansowe nie rozliczyło się z zobowiązań, które wynikają z zapisu statutowego, kiedy jeszcze obowiązywał tj. za okres około 9 miesięcy, co stanowi kwotę należności na rzecz Lechii około 3,6 mln złotych.

Wychodząc na przeciw inicjatywie, którą w swoim oświadczeniu zawarł p. Andrzej Kuchar czyli, że nie szykuje skoku na kolejne akcje Lechii, a chce jedynie oddłużyć Lechię zwracamy się z inicjatywą zbilansowania pożyczek Lechii z zobowiązaniami Akcjonariusza Większościowego wobec Klubu.

Pragniemy również poinformować, iż mimo wielokrotnych wniosków składanych na Walnych Zgromadzeniach Akcjonariuszy do Zarządu Klubu oraz Rady Nadzorczej, nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedzi na temat rozliczeń wynikających z zobowiązań statutowych oraz publicznie składanych deklaracji.

Powyższa sytuacja wynika głównie z faktu nietransparentnych działań oraz wymierzonych na szkodę Lechii poczynań poprzedniego Zarządu oraz braku właściwej reakcji obecnego.

GRUPA AKCJONARIUSZY MNIEJSZOŚCIOWYCH LECHII SA
jag.

Kluby sportowe

Opinie (137) 3 zablokowane

 • Ludzie obudźcie się! (30)

  Niech miasto kupi Lechię.

  To wszystko co się narobiło - odkręcenie tego (sądy, sprawy itd...) będzie trwało latami.

  Lechia potrzebuje spokoju i taki może tylko zapewnić miasto (miasto z czasem na 100% znajdzie dobrego inwestora/właściciela) i będzie wszystko dobrze.

  Tu ewidentnie widać że 2 strony mają za pazurami i będzie długa i mozolna walka na udowadnianie swoich racji.

  Lechia nie ma na to czasu.

  • 39 74

  • (7)

   masz racje,bo i tak przecież miasto jest operatorem stadionu,dofinansowuje klub w zamian za reklamę miasta....wiadomo ,że konkretny inwestor nie wejdzie w interes z dnia na dzień ,a i z miastem lepiej dogadać konkrety i umowy niż z jakimś pseudo właścicielem Kucharem czy Wojciechowskim ,nie spiesząc się miasto odsprzedać może jakieś wiarygodnej firmie co wyjdzie na dobre i miastu i Lechii

   • 14 13

   • (6)

    Oczywiście , że macie rację tylko pytanie jest zasadnicze : czy miasto chce? W 2009 roku miasto też było zapraszane do "wejście" w spółkę ale nie miało na to najmniejszej ochoty i dlatego pojawił się Kuchar.

    • 8 6

    • nie prawda że miasto nie chcialo.

     miasto było mocno zaangażowane i bardzo rozczarowane tym ze turnowiecki i jego grubasy wzięli sie za kręcenie swoich lodów (przyprowadzając kuchara).

     miasto chciało ale na innych warunkach (grubasy to nie byli partnerzy do tańca) i miasto wiedziało co robi w tamtym czasie.

     i w ten o to sposób trafil nam sie hochsztapler.

     • 26 2

    • Pytanie (4)

     Pytanie, czy miasto może szastać publicznymi na lewo i prawo?

     • 22 7

     • (3)

      miasto daje za reklamę miasta ...powiedzmy,bo klub odprowadza również podatki więc to taki znak =

      • 4 9

      • (1)

       i klub płaci za wynajem 2 miejskich stadionów -prawda jest taka że albo miasto i klubu będą żyły w symbiozie albo i klub i drogie w utrzymaniu stadiony miejskie upadną...

       • 10 1

       • Miasto ma kupić i finansować klub bo ten z łaski swojej zapłaci im ....

        .... z pieniędzy miasta za boiska. Ludzie, gdzie takie brednie wam wciskają. Klub ma znaleźć sobie sponsora, co ich utrzyma, a jak nie to niech przerobią ten stadion na żużlowy lub organizują na nim koncerty i inne atrakcje nie związane z piłką.

        • 3 0

      • Lechia ostatnimi od lat jeśli już ,to robi anty reklamę miastu.

       Część kibiców(guawniarzeria) myśli,że miasto będzie strumieniem kase dawać.Lechia jest fatalnie zarządzana,gra piach,kibiców jak na lekarstwo,doping i atmosfera fatalna( nie wiadomo po co taki duży stadion)trzeba było budować na 30 tyś,do tego światełka w tunelu nie widać.Cała liga to jakiś absurd.Za co te budżety.Niech grają amatorzy,przynajmniej zaangażowanie widać i wolę walki,emocje a nie jak u najemników ,którym się w du..ach poprzewracało z dobrobytu,bo myślą ,że są gwiazdami.Chodziłem na Lechię od Aklasy,na wszystkie ligi.I kiedyś naprawdę były emocje.Na 4,3,2 lidze było 100 lepiej niż teraz.Była atmosfera,wyniki,widowiska..Wtedy marzyłem o e-klasie i nowym stadionie...A teraz...Jak dla mnie rozwiązać ligę,finansowaną z naszych pieniędzy i stworzyć ligę amatorską. Nie znaczymy nic w europie i na świecie!Ani kluby ani repra.Za te pieniądze pobudować coś dla społeczeństwa.

       • 0 0

  • Ja mam lebszy pomysl !!! (4)

   Do oddania naszemu biznesmenowi jest ponad 10 milionow. Niech zarzadcy przeprowadza sprzedarz cegielek (25tysiecy cegielek po 4000 zlotych ) i dlug bedzie splacony. nie jedna osoba chetnie kupi ,zeby za pare lat sprzedac 2 razy drozej.

   • 5 17

   • pewnie nie jedna firma by sie podlaczyla

    • 2 8

   • powiedz szczerze, kupiłbyś taką cegiełkę która de facto poszłaby po części na kary za nieudolne zarządzanie klubem?

    Trzeba 25 000 takich osób, a na mecz za 30 zł nie może zebrać się 10000.
    Bądźmy realistami.

    • 17 0

   • Dobry pomysł

    Nie dość, że oddamy Kucharowi jego dziesięć baniek, to jeszcze zostanie na to, żeby z tego zrobić kilka transferów, albo funkcjonować przez trzy lata :P

    • 0 5

   • policz jeszcze raz
    10 000 000 zł
    to jest 25 000 osób po 400 zł
    lub 2 500 osób po 4 000 zł

    • 1 0

  • A ja się nie godzę, aby miasto pchało moje podatki w piłkę męczoną. Wolę, aby poszły na coś innego.. (7)

   Ryra mnie Lechia i inne klubiki. Miasto ma być dla wszystkich mieszkańców, a nie dla grupki "kiboli"

   • 23 20

   • A ja sie nie godzę na finansowanie teatrów i muzeum!!! (4)

    Ryra mnie Teatr Szekspirowski,Muzeum 2 Wojny Sw. itp.Chce chodzić na mecze!!!Miasto ma być dla wszystkich a nie dla grupki "krawaciarzy" i niedopieszczonych "intalektualystów"
    Aluzju paniał tawariszcz?

    • 21 10

    • dokładnie...

     zgadza się. miasto jest dla wszystkich, a przez sport można promować zdrowy styl życia jak i reklamować region itd itp.

     • 9 4

    • mała różnica (2)

     Stadion + Lechia nie będą przynosić żadnych zysków, a wręcz przeciwnie. Już teraz śmiesznie to wygląda bo misato daje Lechii na stadion która wpłaca te pieniądze do... miasta. Teatry itp to też były nie trafione inwestycje. Tylko dlaczego miasto ma dalej brnąć w tyakie bagno? Dla kogo? Ile osób w tak dużym mieście przyciąga ten stadion? Gdyby Ruch nie przyjechał to na tym meczu byłoby ledwo ponad 8000, jak na ok pół milionowe miasto, ekstraklasę, nowoczesny stadion trochę słabo. Amatorsko zarządzany klub piłkarski to jest studnia bez dna, a niestety większość klubów jest zarządzanych ponad stan...

     • 7 1

     • Kultura wysoka jak i niska nie musi być dochodowa!

      Jesli wszystko miałoby sie opłacać, to po co wybory?Po co rady miasta,podatki itd?Wystarczyloby zeby wszyscy za wszystko płacili tyle ile to jest warte. Tylko ze to jest system z lekka średniowieczny.

      • 6 1

     • A kto to jest ,,misato,, , nowy japończyk ???

      • 2 0

   • Jeśli nie w Lechię

    to w nieprzynoszący żadnych pieniędzy stadion.

    • 2 1

   • a jakże niech kupują cegiełki

    cegiełek nie chcą kupować , bo klub źle zarządzany, ale miasto ma kupić, ale logika. Kibole kupować.

    • 3 1

  • Ktoś kto wyciąga łapy po cudze pieniądze nazywa się?

   ZŁODZIEJEM...

   Nie ma miejskich pieniędzy

   • 5 5

  • do sądu!

   Już dawno mniejszościowi akcjonariusze powinni występic na drogę sądową przeciwko kucharom i Wrocławskiemu Centrum Finansowemu!

   • 6 0

  • nie.

   trzymajcie łapy z dala od budżetu miasta. sami sobie placcie za swoje zabawy. niech każdy kibic przez jeden sezon wykupuje bilety po 200 zl i klub wyjdzie na prostą

   • 10 5

  • ble (2)

   Płemieł kupi , już wydał polecenia i nakazy

   • 1 1

   • bam

    hej leja gol , leja gol ,hej leja gol,hej leja gol

    • 2 0

   • Wtedy tusk bylby dobry... Ale moze jarozbaw wam przed wyborami obieca.

    • 0 1

  • beton

   hej leja gol , leja gol ,hej leja gol,hej leja gol, leja gol, leja gol

   • 3 0

  • niby dlaczego gdańscy podatnicy mieliby finasować nadętą fanaberię

   garstki nieudaczników?

   ten stadion ma sie do Gdańska nijak i nigdy nie będzie opłacalny,. Im szybciej się go rozbierze, tym lepiej dla budżetu miasta.

   Lechia nigdy nie bedzie barceloną ani nawet legią warszawa. tragutta w zupełności wystarczy.

   • 0 0

  • no tak za państwowe można

   na mecze lechii przychodzi max 10 tys. kibiców ale całe miasto, które ma 470 tys. ludzi ma ich finansować. Jak chcesz utrzymywać swoje hobby to za swoje pieniądze a nie za państwowe. Szczególnie że jak miasto przejmie klub to nie ma szans, że będzie on dochodowy i stanie się kolejnym miejscem na ciepłe posadki dla kolesi.

   • 0 0

 • Sport&Show&Biznes (5)

  Mniejszościowi reagują emocjonalnie a to przecież poważny biznes i szare komórki w użyciu.Kuchar uratował Lechię bo przecież nie było innych inwestorów
  i chyba nadal nie ma.A rozróba nie sprzyja rozwojowi.Siąść do stołu i negocjować do skutku bez agresji to jedyna rada.

  • 23 28

  • (1)

   I tu masz 100% racji! Tylko Kuchar jest zbyt doświadczonym graczem żeby podejrzewać Go o emocje w biznesie i dlatego uważam , że całe Jego działanie było zaplanowane od miesięcy a sytuacja z niedzieli była tylko pretekstem... i dlatego On nie siądzie do rozmów z nikim prócz ewentualnego chętnego na akcje...

   • 11 2

   • Cale jego dzialanie , nie bylo zaplanowane od miesiecy, tylko od lat, a dokladnie od momentu kiedy przejmowal klub. Bylo to jak dobrze pamietam na fali EURO 2012. Euro sie skonczylo, biznes sie skonczyl i trzeba sie wycofac. Zycie.

    • 6 1

  • Sam mogłem tyle zainwestować (1)

   Milion złotych na zakup pakietu większościowego plus kilkaset tysięcy dla Jenka i Turnowieckiego za załatwienie sprawy.

   To jest inwestycja?

   A może masz na myśli pożyczki na 6%.
   Chyba każdy kto ma pieniądze chętnie ulokowałby kasę na takich warunkach.

   • 4 1

   • dokładnie...

    do sądu z nimi wszystkimi!

    • 2 0

  • Uratował Lechię? Kuchar? Ogarnij się debilu!

   Kupił klub za milion, pieniądze które włożył potraktował jako dług, nie inwestuje... to zwykły cwaniak i ....

   • 7 0

 • Balagan!

  Z tego wynika, ze Kuchar nie jest do konca okey wobec Lechii.Dla zwyklego kibica te pisma sa niezrozumiałe i oby ten konflikt jak najszybciej sie zakonczyl. Oczywiście pozytywnie dla Lechii.

  • 35 13

 • Piękne zdjęcie,piekny stadion.

  W przyszłym roku tam zagramy.

  • 15 16

 • Taniej kupie drożej sprzedam... (2)

  Nie można oczekiwać cudów nie inwestując. Kuchar chciał zarobić jak najmniejszym kosztem w stylu "taniej kupie drożej sprzedam" i nic więcej. Wydaje mi się, że mydlił oczy wszystkim innym i od momentu zakupu większościowego pakietu akcji taka była jego myśl przewodnia aby jak najmniej w klub włożyć a jak najwięcej wydoić. Gdyby Kuchar zainwestował chociaż połowę tego co obiecywał i nie robił biznesów z żoną na boku kosztem Lechii to być może stworzyłby dobrze prosperujący klub piłkarski, a co za tym idzie paradoksalnie zarobił jeszcze więcej niż teraz, no ale trzeba by się napocić i zrobić coś od siebie a nie tylko siedzieć i forsę liczyć.

  PS: z tym składem Lechia spokojnie się utrzyma w dole tabeli:) więc nie ma co panikować

  • 39 3

  • Raczej z tym trenerem bo sklad to mlodziaki i trudno powiedziec o nich cos konkretnego.

   • 5 0

  • tuskole

   ale za długi licencji nam nie dadzą , i co ? V liga

   • 2 0

 • Jakich ja czasów dozylem klub upada kibice sie kompromtuja.. (7)

  Nie dość, ze z klubem coraz gorzej to jeszcze cała Polska sie z nas śmieje po tym jak nas pseudozwyrodniali patologiczni kibice nie uczcili minuty ciszy, a teraz jeszcze zamiastdopingowac urządzili sobie piknik po swojemu i wrzucali na Kuchara, nigdzie w Polsce nie ma takiej patologii na stadionach co w Gdańsku a byłem juz chyba na każdym stadionie ekstraklasy

  • 35 46

  • a Ty kto adwokat kuchara ? (1)

   Kuchar wyrolował Lechię, a ten kibiców się czepia.

   • 19 8

   • Wy to nie kibice, tylko pisowskie sfory...

    • 5 21

  • a ty po- rąbaniec ! z Parti Oszustów

   • 8 4

  • komuch do budy!

   • 7 4

  • w d..e byłeś i stolec widziałeś

   w d..e byłeś i stolec widziałeś
   (niestety ocenzurowane ;)

   • 4 1

  • a my swoje

   wisła
   ślask
   specjal Duma Pomorza
   nic sie nie stało

   • 3 2

  • poczytaj troche

   jezeli nie rozumiesz faktow za ktorymi przemawialo nie uczczenie minuta ciszy tego premiera to powiem ci ze ten premier poszedl na uklady z czerwona holota przy okraglym stole co dla patriotow takich jak ja jest wielka hanba i nie bede czcil zdrajcy narodu

   • 1 1

 • Z tego artykułu jasno wynika jaki burdel panuje w klubie

  Kuchar cos obiecał, na tzw gębę, nikt nie spisywał dokumentów, umów. Tak samo ja mogę powiedzieć. Dajcie mi dzisiaj 3 miliony a ja wam dam jutro 5. A jutro powiedziałbym a pocałujcie mnie w d*pala... kto tam zarządza w tym klubie. Kasa idzie bokiem!

  • 30 4

 • problem to ma Kupcewicz :) (5)

  JANUSZ KUPCEWICZ
  Żaden piłkarz grający nie tylko w Trójmieście, ale i na całym Pomorzu nie zasługuje obecnie na powołanie do reprezentacji Polski. Adam Nawałka to mój kolega z kadry. Tak jemu, jak i Zbigniewowi Bońkowi, a przede wszystkim kibicom, życzę, aby misja nowego selekcjonera się powiodła. Biało-czerwoni potrzebują trenera z twardą ręką, ale też takiego, który będzie wiedział, że niekiedy trzeba odpuścić i przymknąć oko, tak jak niegdyś to robił Kazimierz Górski

  • 9 5

  • michalczewski (2)

   nie znam się na piłce i biznesie - cwaniak się wycofuje

   • 15 3

   • kiedyś kasę brali tzw. działacze (1)

    teraz celebryci

    • 7 0

    • Lotos trefl lotos wybrzeże powinno kazać tym gnojom sponsorować klub a nie 50tys podstawowej pensji dla prezesa rafinerii

     • 0 1

  • przestań Janusz kadzić Bońkowi (1)

   tylko zainteresuj się lokalnymi problemami - lewandowski fornaliki i nawałki się wyżywią sami, nie martw się o nich

   • 2 0

   • Kupcewocz i gladysz kręcą własne biznesy lubią pierwsze miejsca w synagogach i pozdrowienia ale klubu nie chcą jak zwykle pełno doradców i płemieł z prezesem sadu

    • 0 0

 • (5)

  Mamy paru milionerow na widowni walesa , adamowicz , michalczewski i nieoficjalnie paru klerykow , czyli w takiej sytuacji oni powinni wspierac lechie skoro sie z nami integroja
  sam michalczewski powiedzial ze w zyciu pieniadze nie sa najwazniejsze , jak tak no to dawaj szmal pseudo biznesmenie

  • 9 36

  • Dlaczego pseudo? To ze ty robisz za 2tys/m-c to nie oznacza, ze kazdy ma tak żyć.

   • 15 3

  • (1)

   co mu dała Lechia? co mu dał Gdańsk? Tygrys karierę zrobił za granicą i kasę też, wszyscy tylko na niego się oglądają

   • 9 2

   • Może spaniel?

    Bez przesady! Jaki Tygrys?! Pudel ,co najwyżej.

    • 1 5

  • Tusk jest kibicem i wam pomagał to wam nie wystarczało?

   SKL

   • 1 0

  • .......

   daj to był chiński sprzedawca jaj, paca nie.

   • 0 0

 • Stop manipulacji (6)

  Konwersja długów na zasadach Kuchara dla mniejszościowych = strata kasy. I tylko o to chodzi. Ochrona barw klubu itp. to tylko przykrywka dla pasożytów śmiejących się w twarz normalnym kibicom. Czas się Bracia obudzić! Turnowiecki który narobił Lechii kupę długów siedzi sobie w loży na prawie każdym meczu zapraszany przez właśnie "mniejszościowych". Kto tu działa na szkodę Lechii?
  Czytając niektóre mam pewność, że banda zmanipulowanego tałatajstwa ma głęboko w d... Dobro Naszej Lechii. Lepiej zbankrutować i tułać się po wiochach.
  I na koniec: KRZYCZĄC DO KUCHARA TY ciulU, ZACHOWALIŚCIE SIĘ JAK PRACOWNIK, KTÓRY CHCĄC PODWYŻKĘ PLUJE PREZESOWI W PYSK.

  • 19 21

  • ale o co chodzi?

   • 5 2

  • szwagier kuchara ? (1)

   • 8 4

   • Patol spijający jedyną prawdę z megafonu

    • 5 4

  • (2)

   Kiedy Ty Turnosia na PGE widziałeś? boi się tam przychodzić i nie pisz bzdur! A "mniejszościowi" mają tam lożę? Bzdura do kwadratu :)

   • 7 3

   • Loża w której siedzi gruby należy do Spółki Lechia Gdańsk (1)

    Jak mało wiesz, sam zamilcz!

    • 7 3

    • Konkretnie - na których meczach w tej rundzie był w loży Lechii Turnoś?! - albo podasz fakty albo odszczekaj to bo piszesz bzdury szkalując Lechię! Przez takich jak Ty właśnie tak wszystko wygląda - plotka goni plotkę , pomówienia , wyzwiska itp to Twój sposób działania! Zaznaczam , bywam w strefie prestige i lożach na każdym meczu i wiem co piszę więc zanim napiszesz kolejną głupotę zastanów się! Nie bronię Turnosia bo to cwaniak i przekrętacz ale nie wypisuj bzdur!

     • 6 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Górnik Łęczna
20 kwietnia 2024, godz. 17:30
10% Górnik Łęczna
25% REMIS
65% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Piotr Matusiak 28 61 67.9%
2 Łukasz Gawlik 28 59 57.1%
3 Miś Beżuś 28 57 67.9%
4 Mariusz Kamiński 28 56 60.7%
5 Mirosław P. 28 55 64.3%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk 27 16 5 6 46:22 53
2 Arka Gdynia 27 15 7 5 45:27 52
3 GKS Katowice 27 13 6 8 47:28 45
4 Górnik Łęczna 27 11 12 4 30:24 45
5 Motor Lublin 27 13 6 8 38:33 45
6 GKS Tychy 27 14 3 10 35:31 45
7 Wisła Kraków 27 11 9 7 49:33 42
8 Wisła Płock 27 11 9 7 39:36 42
9 Odra Opole 27 11 7 9 32:28 40
10 Miedź Legnica 27 9 11 7 35:28 38
11 Stal Rzeszów 27 10 5 12 38:43 35
12 Chrobry Głogów 27 9 6 12 29:41 33
13 Znicz Pruszków 27 9 4 14 22:33 31
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 27 7 9 11 40:42 30
15 Polonia Warszawa 27 7 8 12 32:38 29
16 Resovia 27 7 4 16 28:49 25
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 27 4 9 14 21:43 21
18 Zagłębie Sosnowiec 27 2 8 17 16:43 14
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 27 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:1 (1:0)
 • Motor Lublin - ARKA GDYNIA 2:2 (2:1)
 • Zagłębie Sosnowiec - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)
 • Resovia - Stal Rzeszów 0:2 (0:1)
 • GKS Katowice - Odra Opole 1:3 (0:1)
 • Wisła Płock - Wisła Kraków 1:1 (0:0)
 • Chrobry Głogów - Miedź Legnica 0:0
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Polonia Warszawa 1:2 (0:1)
 • Znicz Pruszków - GKS Tychy 2:3 (1:0)

Ostatnie wyniki Lechii

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
92% LECHIA Gdańsk
3% REMIS
5% Bruk-Bet Termalica Nieciecza
7 kwietnia 2024, godz. 15:00
HIT
20% GKS Katowice
26% REMIS
54% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane