Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 51:38

14 kwietnia 2019 (artykuł sprzed 5 lat)
aktualizacja: godz. 16:34 (14 kwietnia 2019)

Energa Wybrzeże - żużel

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże - żużel Energa Wybrzeże Gdańsk czeka na trening. Kasprzak: Liga powinna startować w maju
Krystian Pieszczek (na zdjęciu) obok Mikkela Becha był liderem żużlowców Wybrzeża na Łotwie. Gdańszczanom zabrakło jednak punktów do wygranej z Lokomotivem i doznali drugiej porażki z rzędu. Krystian Pieszczek (na zdjęciu) obok Mikkela Becha był liderem żużlowców Wybrzeża na Łotwie. Gdańszczanom zabrakło jednak punktów do wygranej z Lokomotivem i doznali drugiej porażki z rzędu.

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przegrali na wyjeździe z Lokomotivem Daugavpils 38:51. Słaby występ zanotował Kacper Gomólski, który poobijał się w pierwszym wyścigu. Zabrakło też punktów Adriana Cyfera i juniorów. Nie najgorszy debiut zaliczył Bradley Wilson-Dean, ale osamotnieni Krystian PieszczekMikkel Bech nie pociągnęli zespołu do wygranej. To drugi przegrany mecz z rzędu. Poniżej zapis relacji live.

1. Pieszczek, Lahti,  Kostygow, Wilson-Dean             3:3
Pieszczek wygrał start i dowiózł pewne zwycięstwo. Kolejność bez zmian od startu do mety. Wilson-Dean w debiutanckim wyścigu w lidze polskiej nie przywozi punktów. Przypomnijmy, że Nowozelandczyk na Łotwę ruszył w 24-godzinną podróż busem. Ostrzeżenie za próbę "lotnego" startu dostał Lahti.

2. Michaiłow, Trofimow, Żupiński, Zieliński             5:1 (8:4)
Podwójne zwycięstwo młodzieżowców gospodarzy, choć ze startu dobrze wyszedł Zieliński.

3. Bech, Tarasienko Cyfer, Puodżuks                     2:4 (10:8)
Gdańszczanie ze startu na 5:1, ale Tarasienko minął Cyfera na drugim łuku drugiego okrążenia.

4. Lebiediew, Michaiłow, Żupiński, Gomólski w           5:1 (15:9)

Wyścig przerwany. Gomólski upadł na tor w walce o drugie miejsce z Lebiediewem. Prowadził Michaiłow. Gomólski wykluczony z powtórki. Zawodnikowi nic się nie stało, ale jego motocykl jest pokiereszowany. W powtórce pewna wygrana miejscowych. Przerwa na równanie toru.

5. Pieszczek, Puodżuks, Wilson-Dean, Tarasienko         2:4 (17:13)
Gdańszczanie jechali na 5:1, ale Wilson-Dean na trzecim okrążeniu stracił drugie miejsce na rzecz Puodżuksa.

6. Lebiediew, Bech, Cyfer, Trofimow                     3:3 (20:16)
Lebiediew wygrał walkę w pierwszym łuku. Na dystansie bez przetasowań.

7.  Gomólski, Kostygow, Zieliński, Lahti w              2:4 (22:20)
Lahti dostał drugie ostrzeżenie za próbę "lotnego" startu. Tym samym został wykluczony. W powtórce Gomólski poradził sobie z Kostygowem. Przerwa na równanie toru.

8. Lebiediew, Wilson-Dean, Michaiłow, Pieszczek d/s     4:2 (26:22)
Ogromny pech Pieszczka, któremu zdefektował motocykl na starcie. Powtórka z meczu z Tarnowem. Osamotniony Wilson-Dean przywiózł 2 pkt. Bez walki na dystansie.

9. Kostygow, Lahti, Bech, Cyfer                         5:1 (31:23)
Wyścig przerwany, na tor upadł Cyfer. Sytuacja miała miejsce w pierwszym łuku. Powtórka w pełnym składzie. W powtórce gospodarze wygrali start i nie oddali podwójnego prowadzenia.

10.  Puodżuks, Gomólski, Żupiński w, Tarasienko w/2min  3:2 (34:25)
Tarasience zgasło motocykl przed wyścigiem i nie zdążył ustawić się na starcie w regulaminowym czasie 2 minut. Został wykluczony. Żupiński wygrał start, ale wywrócił się na prowadzeniu. On również został wykluczony.W powtórce 1 na 1 Puodżuks pokonał Gomólskiego wyprzedzając go na ostatniej prostej. Przerwa na równanie toru.

11. Lebiediew, Pieszczek, Kostygow, Gomólski            4:2 (38:27)
Rezerwa taktyczna i to od razu podwójna. Pieszczek za Wilsona-Deana i Gomólski za Cyfera. Manewr trenera Berlińskiego niestety nie powiódł się.

12. Trofimow, Pieszczek, Tarasienko, Żupiński           4:2 (42:29)
Żupiński za Zielińskiego jako rezerwa taktyczna. Łotysze praktycznie zapewnili sobie wygraną w meczu. Nawet, jeśli przegrają podwójnie pozostałe wyścigi. Przerwa na równanie toru.

13. Bech, Puodżuks, Lahti, Gomólski                     3:3 (45:32)
Bech gonił Puodżuksa przez cztery okrążenia. Dopadł rywala na ostatnim wyjściu z łuku.

14. Lahti, Bech, Wilson-Dean, Puodżuks                  3:3 (48:35)
Bech jako rezerwa taktyczna za Cyfera.

15. Lebiediew, Pieszczek, Bech, Kostygow                3:3 (51:38)

Ostrzeżenie dla Pieszczka przy pierwszej próbie startu. Powtórka w czterech. W niej kolejność ustalona po starcie. Lebiediew kończy mecz z czystym kompletem punktów, podobnie jak przed tygodniem w Gdańsku Wiktor Kułakow.

7 Orzeł Łódź 2 1 0 1 100:80 2
Do rozgrywek nie została dopuszczona Stal Rzeszów. Po rundzie zasadniczej cztery najlepsze drużyny awansują do play-off. Ostatni zespół pojedzie w barażach z drugim zespołem II ligi.

• Taktyczna

I teraz dylemat dać drugą szansę czy taktyczna :)

• (1)

Junior musi przywozi 5-7 pkt. Jeśli marzy się o awansie. Zauważ że w elidze, drużyny z najlepszymi juniorami są zawsze w czubie.

• 7 2

• Daleko nam do eligi, o awansie tez nikt realistycznie nie mysli

• 4 2

• Jak ich zleja łotysze to bedzie dramat !

• 13 21

• Bolo.. bedzie szlo w granicach remisu

Oby....

Mylilem sie.. w plecy

• 5 10

• (8)

Dlaczego dopuścili wogle lokomotiv do rozgrywek. Blokują miejsce polskiemu zespołowi w walce o ekstraliga. Oni i tak nie awansują do ekstraliga. Bezsens. Wyrzucić na zbity .... chołote do 2 ligi i niech sobie tam jezdza. Oni o tak nie mogą awansowac, takze dla mnie to bez sens. PZM do wymiany!!!!!!!!

• 10 80

• A chcesz klapsa gamoni. ?

• 9 6

• Jak blokują?

Jeśli zajmą 1. miejsce, do e-ligi wchodzi zespół z drugiego.

• 7 3

• Szkoda, że nie mają jeszcze jednego klubu, wzięlibyśmy oba. Przecież brakuje nam jednego w lidze.

• 3 0

• Ale

To jest sport!!! Nie politykuj i nie wyskakuj z nacjonalostycznymi ochlapami. Jeśli mają wygrać czy przegrać, to tak się stanie. I obojętne czy z kimś kto nazywa się Kowalski czy Pozdzuks... A czym więcej drużyn i potyczek, tym lepiej dla sportu i ukazania, kto co potrafi. Ekstralipa odstawia syf myśląc podobnie, co zabija chęci do walki... Skoro stworzyliśmy super ligi to trzymajmy to rozbudowujac a nie pisiorsko ograniczając co się da...

• 11 5

• (1)

Zgadam się z Tobą, że powinni jeździć w 2 lidze. Kluby tylko ponoszą duże koszty, żeby jechać specjalnie na Łotwę. Nie mają ligi to jak chcą jeździć to niech jeżdżą w 2 lidze polskiej lub niech połączą się z Rosją i Czechami i niech sobie stworzą własną ligę.

• 4 8

• Zastanów się: a kluby z 2 ligi

nie poniosą kosztów jak Łotysze będą w tejże lidze?

• 5 0

• Zgadzam się, PZM do wymiany. (1)

Skoro Łotysze wygrali I ligę, to powinni teraz jeździć w ekstra. No ale nasze profesjonalnie zarządzane kluby SE boją się wycieczek na Łotwę i wp...dolu tamże.