MMTS Kwidzyn - Torus Wybrzeże Gdańsk 25:26. Piłkarze ręczni z piekła do nieba

mip.
5 lutego 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (23)

Energa Wybrzeże Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Energa Wybrzeże Gdańsk Energa Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 31:29. Nie będzie bezpośredniego spadku
Piotr Papaj rzutem karnym w ostatniej sekundzie zapewnił Torus Wybrzeżu zwycięstwo w Kwidzynie. Piotr Papaj rzutem karnym w ostatniej sekundzie zapewnił Torus Wybrzeżu zwycięstwo w Kwidzynie.

Torus Wybrzeże Gdańsk wygrał na wyjeździe z MMTS Kwidzyn 26:25 (11:15) w meczu rozpoczynającym rundę rewanżową w PGNiG Superlidze. Piłkarze ręczni w pierwszej połowie przegrywali już różnicą 5 bramek, ale w 55. minucie doprowadzili do wyrównania, a decydujący cios zadali już po regulaminowym czasie, gdy rzut karny wykorzystał Piotr Papaj.

MMTS: Zakreta - Orzechowski 7, Potoczny 5, Landzwojczak 4, Szyszko 3, Kutyła 2, Jankowski 2, Kornecki 1, Nastaj 1, Jarosz, Wawrzyniak, Majewski

WYBRZEŻE: Wałach, Poźniak - Milicević 7, Jachlewski 6, Papaj 4, Powarzyński 3, Zmavc 2, Woźniak 1, Papina 1, Pieczonka 1, Stępień 1, Będzikowski 1, Tomczak

Piłkarze ręczni Torus Wybrzeża Gdańsk pierwszy mecz drugiej rundy rozegrali w Kwidzynie z lokalnym rywalem. Radzić musieli sobie bez kontuzjowanego Mateusza Kosmali. Spotkanie z MMTS kończyło 14. kolejkę spotkań. Dodajmy, że w Kwidzynie szczypiornistów Wybrzeża wspierała spora grupa fanów z grodu Neptuna.

Lepiej rozpoczęli go kwidzynianie, a pierwszą bramkę dla gdańszczan dopiero w 5. minucie zdobył Jovan Milicević. Gdańszczanie mieli problemy ze sforsowaniem defensywy gospodarzy, a doskonale bronił także Łukasz Zakreta. MMTS z kolei rzucał ze skutecznością 100 proc. i pierwszy raz pomylił się dopiero w 14. minucie.

Sprawdź, czy Mariusz Jurkiewicz myśli o byciu trenerem reprezentacji

Choć gdańszczanom udało się złapać kontakt i doprowadzić do stanu 6:5, to później błędy zarówno w ataku, jak i obronie spowodowały, że MMTS odskoczył na 11:6. W końcówce pierwszej połowy swoje umiejętności pokazał Kornel Poźniak, co pozwoliło Wybrzeżu zbliżyć się na 13:10. Do przerwy było jednak 15:11.

Jeśli Wybrzeże chciało odwrócić losy spotkania, w drugiej części gdańszczanie musieli znaleźć sposób na Zakretę, który w pierwszej połowie obronił aż 9 rzutów. Choć w ataku gdańszczanie zaczęli grać skuteczniej, to na wszystkie, wypracowane z mozołem trafienia, dość łatwo odpowiadali zawodnicy MMTS.

Przeczytaj obszerny wywiad z Miłoszem Wałachem

Przełamanie nadeszło po 10 minutach gry w tej części, gdy Wybrzeże zanotowało serię 4:1 i zbliżyło się na odległość dwóch trafień. Natomiast po trafieniu Jakuba Powarzyńskiego zrobiło się już 21:20. Gdańszczanie zmarnowali jednak dwie kolejne okazje do doprowadzanie do wyrównania. Udało się to dopiero w 55. minucie, gdy po kontrze trafił Milicević.

Przypomnij sobie wydarzenia z Memoriału Leona Walleranda

Na 5 minut przed końcem wszystko zaczęło się od nowa. Wybrzeże po raz pierwszy objęło prowadzenie za sprawą Milicevicia, ale chwilę później wyrównał Robert Orzechowski. Na nieco ponad 2 minuty przed końcem wykluczenie otrzymał Mateusz Jachlewski i sytuacja gdańszczan zrobiła się bardzo trudna. Ostatnie słowo należało jednak do gości, gdyż już po upływie regulaminowego czasu gry, rzut karny wykorzystał Piotr Papaj, dając 3 punkty Wybrzeżu.

14 Sandra Spa Pogoń Szczecin 14 2 0 1 11 364:422 7
Każda drużyna rozegra z każdą mecz i rewanż. Nie będzie fazy play-off. Mistrzem Polski zostanie pierwszy zespół po dwóch rundach. Drużyna, która zajmie 13. miejsce rozegra barażowy dwumecz z drugim zespołem I ligi. Natomiast 14. zespół spadnie do I ligi.
Tabela wprowadzona: 2023-02-06