MTS Chrzanów - SMS Gdańsk 29:24

2 grudnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat)
Łukasz Romatowski nie zdołał zatrzymać Chrzanowa. Mimo bardzo dobrej postawy gdańskiego bramkarza, SMS przegrała na wyjeździe z MTS 24:29 (14:14). Podopieczni Jana Prześlakiewicza nadal plasują się na przedostatnim miejscu w I-ligowej tabeli.

SMS: Romatowski, Wróbel - Zółtak 2, Stankiewicz, Jachlewski 2, Wysokiński, Kuta 1, Szulc 2, Nyćkowiak 1, Jeżewski 10, Miać 4, Modestowicz, Kuczyński 2, Rozporski.

Na początku meczu przewagę uzyskali miejscowi. Prowadzili nawet 8:4, a później 12:8. Siedem ostatnich minut przed przerwą to popis Romatowskiego. Po jego interwencjach koledzy otrzymywali piłki do ataku. Pierwszą połowę zdołali zremisować po rzucie na dwie sekundy przed końcem.
Przez kwadrans po zmianie stron trwała wyrównana walka, a częściej jednobramkowe prowadzenie było nawet po stronie gdańskiej drużyny. Niestety, podobnie jak w kilku poprzednich meczach, SMS nie ustrzegła się przestoju. Między 44 a 51 minutą zespół Prześlakiewicza nie zdobył żadnej bramki, strąc aż pięć. Tych strat nie pozwoliła zniwelować nawet dobra dyspozycja rzutowa Tomasza Jeżewskiego.

Pozostałe wyniki 11. kolejki:
Viret Huta Zawiercie - Gwardia Opole 17:27, Grunwald Poznań - AZS AWF Pol-Kres Biała Podlaska 29:22, Kasztelan Sierpc - AZS Politechnika Radom 25:28 (11:11), MKS Końskie - Wolsztyniak Wolsztyn 28:20, Jurand Traveland Olsztyn - Miedź Legnica i Eltast Radom - Wisła II Płock (zakończyły się po zamknięciu tego numeru).

1. Gwardia 20:2 309-253
2. Grunwald 16:6 281-248
3. AZS AWF 16:6 260-232
4. Wisła II 13:7 247-245
5. Eltast 11:9 268-257
6. Politechnika 11:11 296-291
7. Końskie 11:11 311-313
8. Chrzanów 11:11 272-280