Wiadomości

Mateusz Kieliszkowski zdominował MP strongmanów w Brzeźnie

Mateusz Kieliszkowski (w żółtej koszulce), sięgnął po czwarty tytuł mistrza Polski z rzędu.
Mateusz Kieliszkowski (w żółtej koszulce), sięgnął po czwarty tytuł mistrza Polski z rzędu. fot. facebook.com/stadionletni

Mateusz Kieliszkowski wygrał cztery z pięciu konkurencji podczas mistrzostw Polski Strongman na Lotos Stadionie Letnim. W Gdańsku 24-letni siłacz sięgnął po czwarty tytuł z rzędu. Drugi był jedynie w rzucie kegami, w którym triumfował Rafał Kobylarz.Zawody o mistrzostwo Polski w Gdańsku rozegrano trzeci rok z rzędu. Na plażowym stadionie w Brzeźnie dwunasty siłaczy sprawdziło się w sześciu konkurencjach: rzut kegami, załadunek elementów (90,100,100 kg) na platformę, przeciąganie łodzi w siadzie, konkurencja wiązana nosidło + 150 kg, hantel 100 kg x2 + Axel 140/145 kg 2x + Belka o wadze 170 kg 2x oraz Martwy ciąg na platformie (spadające beczki, 6 beczek o wadze 20 kg każda).

W pierwszej konkurencji wygrał Rafał Kobylarz, a drugi był Mateusz Kieliszkowski. Ten drugi to obecny dominator na polskiej scenie i szybko to potwierdził Wygrał wszystkie pozostałe starty i po raz czwarty z rzędu sięgnął po mistrzowski tytuł. Takiego osiągnięcia nie miał na koncie nawet Mariusz Pudzianowski, który w sumie triumfował jednak pięciokrotnie. Kieliszkowski już za rok będzie mógł wyrównać ten rekord.

- Mateusz to przyszły mistrz świata. Ma dopiero 24 lata i to jest światowy top. Był w czołowej trójce prestiżowych zawodów Arnold Classic, co Pudzianowskiemu się nigdy nie udało. Zresztą, od czasów "Pudziana" strongmani poszli ostro do przodu. Ważą więcej i podnoszą więcej. Różnice są ogromne i nie ma co porównywać - mówi nam Piotr Kwiatkowski, jeden z organizatorów zawodów.
Niestety, nie obyło się bez kontuzji. Już w pierwszej konkurencji rzutu kegami Przemysław Brzoza naderwał mięsień dwugłowy. Kibice i plażowicze mieli jednak na co popatrzeć.

- Choć zawodnikom doskwierał upał, a powietrze praktycznie stało w miejscu. w Gdańsku było naprawdę mocno - skwitował Kwiatkowski.
Dla Kieliszkowskiego turniej w Brzeźnie był rozgrzewką przed kolejnymi zawodami Arnold Classic, na które prosto z Gdańska udał się do Dubaju.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw Polski Strongman w Gdańsku
1. Mateusz Kieliszkowski
2. Rafał Kobylarz
3. Mateusz Ostaszewski
4. Patryk Przybyła
5. Szczepan Krzesiński
6. Mariusz Dorawa
7. Marcin Kukaj Sendwicki
8. Michał Węglicki
9.Tomasz Rzymkowski
10. Wojciech Błaszczyk
11. Marek Czajkowski
12. Przemysław Brzoza

Opinie (27)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane