Miedź Legnica - Lechia Gdańsk 4:1. Rezerwowi nie dali rady na koniec sezonu

Kacper Czuba
26 maja 2024, godz. 17:00
Opinie (120)

Piłkarze Miedzi ustawili szpaler dla Lechii Gdańsk, Jakub Sypek strzelił gola już w 2. minucie i na tym skończyło się to co dobre dla biało-zielonych w Legnicy w ostatniej kolejce Fortuna 1. Ligi. Piłkarze Miedzi ustawili szpaler dla Lechii Gdańsk, Jakub Sypek strzelił gola już w 2. minucie i na tym skończyło się to co dobre dla biało-zielonych w Legnicy w ostatniej kolejce Fortuna 1. Ligi.

Lechia Gdańsk przegrała na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:4 (1:1) w meczu 34. kolejki rozgrywek Fortuna 1. Ligi. W zespole biało-zielonych szansę występu otrzymało dzisiaj aż siedmiu młodzieżowców, a także kilku mniej grających w przeciągu całego sezonu zawodników. Goście udanie rozpoczęli mecz, po tym jak w 2. minucie do siatki rywala trafił Jakub Sypek, dla którego było to premierowe trafienie w barwach Lechii. Później biało-zieloni strzelili trzy gole, ale nie zostały one uznane z powodu pozycji spalonej bądź wcześniejszego przewinienia. Skuteczna była natomiast Miedź, która jeszcze przed przerwą doprowadziła do wyrównania, a następnie w ciągu dwudziestu minut drugiej połowy strzeliła aż trzy gole, z czego autorem dwóch z nich był młodzieżowiec, Wiktor Bogacz.

98 Antonik

Ławka rezerwowych: 31 Abramowicz, 7 Pierzak, 18 Agbor, 30 Józefiak, 59 Lehaire, 87 Hoogenhout, 95 Mansfeld

Bobcek

Ławka rezerwowych: 29 Sarnavskyi, 3 Olsson, 7 Mena, 8 Kapić, 9 Zjawiński, 11 Piła, 26 Brzęk, 30 Chłań, 42 Kardaś
  • 43' 8 Aguado Zmiany 59 Lehaire
  • 68' 37 Bogacz Zmiany Mansfeld
  • 68' 98 Antonik Zmiany Hoogenhout
  • 82' 10 Drzazga Zmiany 18 Agbor
  • 82' 22 Kaczmarski Zmiany 7 Pierzak
Zmiany Zmiany
  • 46' 99 Neugebauer Zmiany 8 Kapić
  • 63' 89 Bobcek Zmiany 9 Zjawiński
  • 63' 16 D’Arrigo Zmiany 42 Kardaś
  • 73' 21 Sypek Zmiany 26 Brzęk
  • 81' 6 Biegański Zmiany 11 Piła
  • 30' 10 Drzazga
  • 56' 25 Mijusković
  • 60' 37 Bogacz
  • 64' 37 Bogacz
Bramki Bramki
  • 2' 21 Sypek
  • 47' 59 Lehaire
  • 53' 17 Kostka
  • 76' 10 Drzazga
  • 88' 87 Hoogenhout
  • 90+3 39 Mądrzyk
  • 90+3 6 Niewulis
Kartki Kartki
  • 19' 94 Gueho
  • 36' 6 Biegański
  • 52' 16 D’Arrigo
  • 76' 79 Sezonienko

Lechia dwa tygodnie temu zapewniła sobie awans do ekstraklasy, a tydzień temu przypieczętowała 1. miejsce w końcowej tabeli. Dlatego trener Grabowski na ostatni mecz sezonu wyznaczył nowy cel

Miedź Legnica - Lechia Gdańsk. Mecz nie o pietruszkę, a radość i barierę 70 punktów

szkoleniowiec zapowiedział zmiany w "11", nie tylko tę wymuszoną po czerwonej kartce Chindrisa w derbach

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1. Biało-zieloni na 1. miejscu. Camilo Mena bohaterem

nie tylko na zastąpienia Rumuna w tym meczu, ale również na nowy kontrakt w Gdańsku liczy Gueho

Loup-Diwan Gueho liczy na "11" i pozostanie na dłużej. Co na to Lechia Gdańsk?

trener Grabowski przyznał, że uczestniczył w fecie po wygranych derbach, utwierdził się w przekonaniu, że Lechia ma potencjał na sukcesy w... Europie

Lechia Gdańsk fetuje wygraną w derbach i 1. miejsce w Fortuna 1. Lidze

jednak po derbach nie tylko świętowano

Lechia Gdańsk wystawi Arce Gdynia fakturę za derby Trójmiasta

ruszyły także przymiarki do ekstraklasy, dla budowania składu ważne będą regulację przyjęte przez PZPN odnośnie młodzieżowców w ekstraklasie

Przepisy o młodzieżowcach bez zmian w ekstraklasie. Czy Lechia Gdańsk "zrobi" limit?

a poza sprawami sportowymi warto też popracować nad frekwencją

Czy derby muszą być wyjątkiem? Dlaczego ludzie stale nie chodzą na Lechię Gdańsk?

Dzisiejszy mecz w Legnicy ma być szansą dla niektórych piłkarzy, którzy dostawali mniej szans w trakcie sezonu, do gry w większym wymiarze czasowym. Wiele wskazuje na to, że m.in w bramce mecz od 1. minuty rozpocznie dzisiaj Antoni Mikułko, który ostatni raz wystąpił w lidze w 2. kolejce sezonu w meczu z Motorem Lublin.
Ponadto szansę mają dostać piłkarze wypożyczeni, którym kończy się umowa wypożyczenia po tym sezonie, w tym Loup-Diwan Gueho.
W pierwszym meczu obu tych drużyn w tym sezonie w Gdańsku Lechia wygrała 2:0 po bramkach autorstwa Neugebauera i Piły, który strzelił gola w doliczonym czasie gry chwilę po wejściu na boisko.

Lechia Gdańsk - Miedź Legnica 2:0. Sprawdź, jak przebiegał mecz tych drużyn w pierwszej rundzie sezonu w Gdańsku

Znamy pierwsze jedenastki obu drużyn na dzisiejsze spotkanie. Trener Grabowski postawił od pierwszej minuty w Legnicy na pięciu młodzieżowców: Mikułko (LECHIA Gdańsk), Koperski (LECHIA Gdańsk), Bugaj (LECHIA Gdańsk), Neugebauer (LECHIA Gdańsk) i Sezonienko (LECHIA Gdańsk).
W zespole gospodarzy mecz od 1. minuty rozpocznie czterech młodzieżowców: Mądrzyk (Miedź Legnica), Kostka (Miedź Legnica), Kaczmarski (Miedź Legnica) oraz Bogacz (Miedź Legnica).
Coraz bliżej początku spotkania. W Legnicy jest pogodnie, a warunki atmosferyczne nie powinny utrudniać rozegrania tego starcia.
Równolegle dzisiaj na naszym portalu możecie śledzić jeszcze dwie inne relacje. Jedną z nich jest relacja prosto ze stadionu w Gdyni, gdzie Arka mierzy się z GKS-em Katowice w meczu o bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Live: ARKA Gdynia - GKS Katowice

Ponadto dzisiaj w Gdańsku odbywa się ważny mecz Metalkas 2. Ekstraligi żużlowej, gdzie Energa Wybrzeże Gdańsk podejmuje Orła Łódź. Mecz rozpocznie się z ponad godzinnym opóźnieniem - zamiast o godz. 14, planowany start to godz. 15:05.

Live: Energa Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź

Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie.
Piękny gest piłkarzy Miedzi Legnica, którzy przy wyjściu na boisko utworzyli szpaler dla Lechii Gdańsk za zapewnienie sobie zwycięstwa w Fortuna 1. Lidze.
Przed pierwszym gwizdkiem sędziego kolejne uroczystości i wręczanie nagród.
Nagrodzony jest też piłkarz gospodarzy - Mijusković (Miedź Legnica), który ma rozegrane 150 spotkań w barwach Miedzi. Stoper Miedzi w tym sezonie zdobył pięć bramek w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi.
Losowanie z udziałem kapitanów i już niedługo początek spotkania. Miedź w czerwonych, Lechia w zielonych strojach.
Czekamy na początek spotkania - z racji multiligi i ostatniej kolejki sezonu wszystkie mecze muszą rozpocząć się o tej samej porze.
1'
POCZĄTEK SPOTKANIA. Grę od środka boiska rozpoczęli gospodarze .
1'
Starał się szarżować prawym skrzydłem Bogacz (Miedź Legnica), ale młodzieżowiec Miedzi nie zdołał zmieścić się z piłką w boisku.
2'
[0:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Sypek. 60. gol Lechii w tym sezonie, premierowe trafienie Sypka w tym sezonie. Świetne prostopadłe podanie Bobcka, który uruchomił Sypka, a ten uderzeniem przy lewym słupku pokonał Mądrzyka.
4'
Piłkarze Miedzi w ataku pozycyjnym przy wysokim pressingu Lechii.
4'
To mogło być kapitalne otwarcie meczu w wykonaniu biało-zielonych! Dogranie z prawego skrzydła Sezonienki w pole karne, gdzie dopadł do piłki Bobcek i umieścił ją przy lewym słupku. Sędzia jednak nie uznał gola z powodu pozycji spalonej Słowaka.
6'
Gospodarze w pierwszych minutach dali się zdominować Lechii, nie potrafią w tym czasie dłużej utrzymać się przy piłce.
7'
Strzał zza pola karnego Bobcka, ale piłkę udanie wyłapuje Mądrzyk (Miedź Legnica).
8'
Piłkarze Lechii od początku spotkania stosują wysoki pressing na połowie Miedzi, dzięki czemu dość szybko są w stanie odzyskiwać piłkę po stracie.
9'
To mogło być 0:2! Dobre dogranie z lewego skrzydła Sypka w pole karne do Sezonienki (LECHIA Gdańsk), ale ten nie zdołał właściwie opanować piłki w "jedenastce"
10'
Ważna interwencja w defensywie Koperskiego (LECHIA Gdańsk), który przeciął prostopadłe podanie piłkarzy Miedzi w polu karnym Lechii. Rzut rożny dla gospodarzy.
11'
Bez zagrożenia po rozegraniu rzutu rożnego przez gospodarzy. Grę od bramki wznawia Mikułko (LECHIA Gdańsk)
12'
Zablokowane uderzenie z dystansu Salvadora (Miedź Legnica).
13'
Teraz dłużej przy piłce w ataku pozycyjnym piłkarze Lechii
14'
W Legnicy obecna jest też grupa kibiców Lechii
15'
Mądrzyk (Miedź Legnica) pewnie wyłapuje piłkę po dośrodkowaniu jednego z graczy Lechii.
16'
Mijusković (Miedź Legnica) fauluje Bobcka i otrzymuje ustne upomnienie od sędziego.
17'
Piłkarze Lechii w pierwszej połowie spotkania mają znaczną przewagę, spokojnie rozgrywają piłkę i poszukują swojej okazji na podwyższenie prowadzenia.
18'
Nikt nie zdołał zamknąć dośrodkowania w pole karne Lechii z piłkarzy Miedzi
18'
Przechwyt Neugebauera (LECHIA Gdańsk) blisko pola karnego Miedzi, ale pomocnik Lechii później nieprecyzyjnie dogrywał do jednego z kolegów
19'
Żółtą kartką został ukarany Gueho (LECHIA Gdańsk). Francuz ze spóźnioną interwencją i kopnął w kostkę Bogacza. Rzut wolny dla Miedzi nieopodal pola karnego Lechii.
21'
Strzał z rzutu wolnego Salvadora (Miedź Legnica) wysoko ponad poprzeczką bramki Mikułki (LECHIA Gdańsk)
22'
Spokojniejsze minuty spotkania. Oba zespoły mają swoje problemy z dłuższym utrzymaniem się przy piłce
22'
Kolejny raz piłka w bramce Miedzi, ale gol nie zostaje uznany z powodu zagrania piłki ręką przez Bobcka.
23'
Pierwsza poważna okazja Miedzi w tym spotkaniu. Groźnie z prawej strony pola karnego Lechii uderzał Antonik, ale piłka po uderzeniu skrzydłowego gospodarzy nieznacznie minęła lewy słupek bramki Lechii
24'
Akcja Miedzi prawą stroną boiska, ale czujnie w defensywie zachowali się piłkarze Lechii
25'
Rzut rożny dla Miedzi
25'
Zamieszanie w polu karnym Lechii po rzucie rożnym. Niepewna interwencja Mikułki (LECHIA Gdańsk), a następnie do strzału doszedł Carolina (Miedź Legnica), ale uderzył wysoko ponad bramką
27'
W dzisiejszym spotkaniu spora część gry toczy się w środkowym sektorze boiska, gdzie żadna z drużyn nie jest w stanie stworzyć sobie przewagę
27'
Faul D'Arrigo (LECHIA Gdańsk) nieopodal pola karnego Miedzi, rzut wolny dla gospodarzy
28'
Strzał Drzazgi (Miedź Legnica) z rzutu wolnego poleciał ponad poprzeczką.
29'
Tymczasem w Gdyni GKS Katowice obejmuje prowadzenie! Bramka Adriana Błąda na ten moment daje katowiczanom bezpośredni awans do Ekstraklasy
30'
[1:1] Miedź Legnica STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Drzazga. Kapitalne uderzenie zza pola karnego piłkarza Miedzi przy prawym słupku, Mikułko bez szans na skuteczną interwencję. Remis w Legnicy
31'
Przerwa na uzupełnienie płynów. W Legnicy mamy około 25 stopni Celsjusza
32'
Gra wznowiona po krótkiej przerwie
33'
Natomiast żużlowcy Wybrzeża Gdańsk po pięciu biegach przegrywają z Orłem Łódź 10:20. Przypominamy, że relację na żywo zarówno z tego meczu, jak i starcia Arki z GKS-em Katowice możecie śledzić równolegle na naszym portalu.
34'
Faulowany nieopodal własnego pola karnego Carolina (Miedź Legnica), rzut wolny dla Miedzi
35'
Lechia w ataku pozycyjnym stara się utrzymać dłużej przy piłce
35'
Akcja prawą stroną Sezonienki (LECHIA Gdańsk), ale czujny w defensywie był Drzazga (Miedź Legnica)
36'
Żółtą kartką został ukarany Biegański (LECHIA Gdańsk). Pomocnik Lechii faulował taktycznie Salvadora, który przy tej akcji... zgubił buta
37'
Gospodarze starają się narzucić swoje warunki, stosują wysoki pressing na połowie Lechii, ale biało-zieloni po stracie gola nie dali się kolejny raz zaskoczyć
38'
Zablokowane uderzenie z obrębu pola karnego Bobcka, a następnie zdecydowanie za wysoko z dystansu uderzał Neugebauer (LECHIA Gdańsk).
39'
Na ten moment pary barażowe Fortuna 1. Ligi układają się w ten sposób:

(3) Arka Gdynia - (6) Górnik Łęczna
(4) Motor Lublin - (5) Odra Opole

Na ten moment w strefie spadkowej Polonia Warszawa, która remisuje ze Stalą Rzeszów 1:1. Piłkarze Resovii natomiast prowadzą w Płocku z Wisłą 1:0 i obecnie utrzymują się w lidze.
40'
Dobra wrzutka Kałahura (LECHIA Gdańsk) z lewej strony pola karnego po szybkim odbiorze piłki, ale sytuacji bramkowej nie zdołał wykorzystać Sezonienko (LECHIA Gdańsk).
kontuzja
41'
Problem zdrowotny Aguado (Miedź Legnica), który trzyma się za kolano. Wygląda na to, że zmiana będzie nieunikniona
42'
Dłuższa przerwa w grze, gdyż wciąż opatrywany jest Aguado (Miedź Legnica), który z pomocą fizjoterapeutów opuszcza boisko.
43'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Aguado, w jego miejsce wchodzi Lehaire.
44'
Mijusković (Miedź Legnica) fauluje w środku pola Bocka, rzut wolny dla Lechii
45'
Chwilowe problemy zdrowotne miał Biegański (LECHIA Gdańsk), ale pomocnik Lechii będzie kontynuował grę
45'
Do regulaminowego czasu gry pierwszej połowy sędzia doliczył trzy minuty
45+1
Złe przyjęcie piłki na skrzydle przez Sezonienkę (LECHIA Gdańsk), grę od bramki wznawia Mądrzyk (Miedź Legnica)
45+2
Akcja prawą stroną Bugaja (LECHIA Gdańsk), który przegrał pojedynek na skrzydle z Caroliną (Miedź Legnica)
45+3
Dobre podanie Sezonienki (LECHIA Gdańsk), ale strzał Neugebauera (LECHIA Gdańsk) z obrębu pola karnego poleciał wysoko ponad bramką
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. MIEDŹ - LECHIA 1:1.
45+3
Pomimo tego, że obu zespołom wynik tego meczu nie pomoże w kontekście walki o baraże czy awans, to w Legnicy oglądamy ciekawe spotkanie. Lechia w pierwszej części tej połowy przeważała, była lepszą drużyną, która szybko za sprawą trafienia Sypka już w 2. minucie objęła prowadzenie. Później dwa gole strzelił Bobcek, ale oba nie zostały uznane. Natomiast Miedź z czasem zaczęła się prezentować coraz lepiej, czego efektem było wyrównanie po efektownym trafieniu zza pola karnego Drzazgi (Miedź Legnica).
45'
Za nami koniec pierwszych połów na wszystkich dziewięciu boiskach. Tak na ten moment układa się ligowa tabela w kontekście walki o bezpośredni awans, baraże i utrzymanie:

16. Polonia Warszawa 33
45'
Chrobry Głogów - Zagłębie Sosnowiec 1:0
45'
Piłkarze powoli wracają już na murawę, niebawem początek drugiej połowy rywalizacji
45'
W Lechii dzisiaj na placu gry aż ośmiu Polaków, z czego aż pięciu ma status młodzieżowca, co jest jednym z najlepszych wyników w przypadku biało-zielonych w tym sezonie
46'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Neugebauer, w jego miejsce wchodzi Kapić.
46'
Kałahur (LECHIA Gdańsk) oddaje Kapiciowi (LECHIA Gdańsk) opaskę kapitana
46'
POCZĄTEK DRUGIEJ POŁOWY. Grę od środka boiska rozpoczęła Lechia .
47'
Strzał zza pola karnego Biegańskiego (LECHIA Gdańsk) nie sprawił problemów do obrony Mądrzykowi (Miedź Legnica)
47'
Żółtą kartką został ukarany Lehaire (Miedź Legnica). Złe przyjęcie piłki przez piłkarza Miedzi na własnej połowie, który musiał ratować się faulem na Sypku
48'
Bez większego zagrożenia w polu karnym Miedzi po rozegraniu tego rzutu wolnego
49'
Blisko błędu pod własnym polem karnym gospodarze, ale czujnie w bramce zachował się Mądrzyk (Miedź Legnica)
49'
Rzut rożny dla Lechii
50'
Jeszcze jeden korner dla biało-zielonych
51'
Dośrodkowanie z lewej strony boiska Sypka przeleciało nad całym polem karnym Miedzi
51'
Groźne uderzenie z dystansu Biegańskiego (LECHIA Gdańsk), ale dobrze broni ten strzał Mądrzyk (Miedź Legnica)
52'
Miedź w polu karnym Lechii, ale za wysoko piłkę do Bogacza (Miedź Legnica) dogrywał Salvador (Miedź Legnica)
52'
Żółtą kartką został ukarany D’Arrigo (LECHIA Gdańsk). Zawodnik Lechii sfaulował Kostkę, a następnie niepotrzebnie odkopnął piłkę po gwizdku
53'
Żółtą kartką został ukarany Kostka (Miedź Legnica), po którego reakcji doszło do małej awantury z udziałem piłkarzy obu drużyn.
54'
Rzut wolny dla Miedzi nieopodal pola karnego Lechii
54'
Próba kontrataku Lechii, ale zagrożenie w porę przerwał Carolina (Miedź Legnica)
55'
Rzut karny dla Miedzi. Błąd w rozegraniu piłki Lechii pod własnym polem karnym, a następnie Koperski (LECHIA Gdańsk) faulował Salvadora (Miedź Legnica)
56'
[2:1] Miedź Legnica STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Mijusković. Pewne uderzenie kapitana Miedzi z rzutu karnego przy prawym słupku
58'
Goście starają się jak najszybciej doprowadzić do wyrównania
59'
Zablokowane dośrodkowanie w pole karne Miedzi Sypka
60'
Salvador (Miedź Legnica) fauluje Biegańskiego (LECHIA Gdańsk), rzut wolny dla Lechii
60'
[3:1] Miedź Legnica STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bogacz. Napastnik Miedzi otrzymał dobre prostopadłe podanie i następnie wygrał pojedynek sam na sam z Mikułką i strzelił przy lewym słupku.
60'
Gol był jeszcze sprawdzany przez VAR, ale sędzia ostatecznie uznał to trafienie.
62'
Piłka w bramce Miedzi, ale ponownie gol nie zostaje uznany, gdyż wcześniej faulował jeden z graczy Lechii. Wcześniej dobrą sytuację na gola miał Bobcek, ale zbyt długo się zawahał i nie zdołał szybciej pokonać Mądrzyka (Miedź Legnica).
63'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bobcek, w jego miejsce wchodzi Zjawiński.
63'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza D’Arrigo, w jego miejsce wchodzi Kardaś. Trener Grabowski daje szansę gry kolejnemu młodzieżowcowi
64'
[4:1] Miedź Legnica STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Bogacz. Dublet młodzieżowca Miedzi w niedzielne popołudnie. Kolejne świetne prostopadłe podanie Drzazgi, które wykorzystał Bogacz, a następnie mocnym strzałem pokonał Mikułkę. Popis gry Miedzi w drugiej połowie
66'
Chwilowa przerwa w grze z racji zadymienia boiska przez fanów gospodarzy
66'
Tymczasem straty nadrabiają żużlowcy Wybrzeża, którzy przed biegami nominowanymi przegrywają z Orłem Łódź już tylko 37:41.

LIVE: Energa Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź

67'
Wznawiamy grę po krótkiej przerwie
68'
68'
Dwie zmiany w zespole gospodarzy, gdzie schodzi m.in. autor dwóch goli Bogacz (Miedź Legnica).
68'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bogacz, w jego miejsce wchodzi Mansfeld.
68'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Antonik, w jego miejsce wchodzi Hoogenhout.
69'
Główkował w polu karnym Mansfeld (Miedź Legnica), ale nie zdołał pokonać on Mikułki (LECHIA Gdańsk)
69'
Za mocne prostopadłe podanie na prawym skrzydle Kostki (Miedź Legnica) do Lehaire (Miedź Legnica) i grę od bramki wznawia Mikułko (LECHIA Gdańsk)
70'
Tymczasem w Gdyni na 20 minut do końca regulaminowego czasu gry Arka wciąż przegrywa 0:1, co sprawia, że to GKS Katowice na ten moment ma bezpośredni awans do Ekstraklasy
71'
Zablokowane uderzenie zza pola karnego Zjawińskiego (LECHIA Gdańsk)
72'
Przerwa w grze, gdyż na boisku leży Sypek (LECHIA Gdańsk), który narzeka na skurcze mięśni
72'
Skrzydłowy Lechii będzie jednak kontynuował grę
73'
Zablokowane dośrodkowanie Hoogenhouta (Miedź Legnica) przez Kałahura (LECHIA Gdańsk), rzut rożny dla gospodarzy
73'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sypek, w jego miejsce wchodzi Brzęk.
74'
Dobra okazja na gola dla Miedzi, ale fatalnie uderzył piłkę z dystansu Kostka (Miedź Legnica)
75'
Kolejne przepychanki pomiędzy piłkarzami obu drużyn
76'
Żółtą kartką został ukarany Drzazga (Miedź Legnica).
76'
Żółtą kartką został ukarany Sezonienko (LECHIA Gdańsk).
77'
78'
Żaden piłkarzy Miedzi nie zamknął akcji, która rozpoczęła się z prawej strony boiska. Następnie Drzazga (Miedź Legnica) faulował Kałahura (LECHIA Gdańsk)
79'
Jeszcze jeden rzut rożny dla gospodarzy po interwencji Sezonienki (LECHIA Gdańsk)
80'
Bez zagrożenia po rzucie rożnym gospodarzy
80'
Poza barażami znajdzie się najprawdopodobniej Wisła Kraków. "Biała Gwiazda" gra w dziesiątkę i przegrywa u siebie z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 0:2, co na ten moment daje im 10. miejsce w tabeli
81'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Biegański, w jego miejsce wchodzi Piła. Ostatnia zmiana w zespole Biało-Zielonych w tym spotkaniu, jak i całym sezonie
82'
Dwie zmiany w Miedzi
82'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Drzazga, w jego miejsce wchodzi Agbor.
82'
Miedź Legnica przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kaczmarski, w jego miejsce wchodzi Pierzak.
83'
W Gdańsku zakończył się mecz żużlowców Wybrzeża, którzy przegrali u siebie ważne spotkanie z Orłem Łódź 41:49.

Energa Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź 41:49

84'
Mądrzyk (Miedź Legnica) pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu w pole karne Kałahura (LECHIA Gdańsk)
84'
Wrzutka w pole karne Lechii, piłkę pewnie wyłapuje Mikułko (LECHIA Gdańsk)
86'
Pada w polu karnym Lechii Agbor (Miedź Legnica), ale sędzia nakazuje grać dalej
86'
Rajd Sezonienki (LECHIA Gdańsk) lewą stroną boiska zatrzymany przez jednego z graczy Miedzi
87'
W Gdyni coraz bliżej końca spotkania, gdzie Arka wciąż przegrywa 0:1 z GKS-em Katowice.

LIVE: Arka Gdynia - GKS Katowice

88'
Żółtą kartką został ukarany Hoogenhout (Miedź Legnica). Piłkarz Miedzi faulował na lewym skrzydle Sezonienkę. Rzut wolny dla Lechii nieopodal pola karnego Miedzi
89'
Obrońcy Miedzi udanie oddalili zagrożenie spod własnego pola karnego.
90'
Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry drugiej połowy
90+2
Sezonienko (LECHIA Gdańsk) ponownie faulowany przez Hoogenhouta (Miedź Legnica), rzut wolny dla Lechii blisko pola karnego Miedzi
90+3
Groźne uderzenie zza pola karnego Kałahura (LECHIA Gdańsk), ale piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki gospodarzy
90+3
Żółtą kartką został ukarany Mądrzyk (Miedź Legnica).
90+3
Żółtą kartką został ukarany Niewulis (Miedź Legnica).
90+4
KONIEC MECZU. MIEDŻ LEGNICA - LECHIA GDAŃSK 4:1. Wysoka porażka biało-zielonych na koniec sezonu w Legnicy, gdzie szanse dostało sporo zawodników rezerwowych. Kluczowy moment spotkania to pierwsze dwadzieścia minut drugiej połowy, gdzie gospodarze aż trzykrotnie trafili do siatki.
90+4
Dwukrotnie do siatki trafił Bogacz (Miedź Legnica), który był jedną z kluczowych postaci tego spotkania. Świetny mecz rozegrał też Drzazga (Miedź Legnica), który do gola na 1:1, dołożył asystę przy jednym z trafień młodzieżowca Miedzi

26 maja 2024, godz. 15:00