• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Morska przeszkoda

jag.
8 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Dziesięć najbliższych dni siatkarki Gedanii spędzą na zgrupowaniu w Liptowskim Hradoku. Przerywnikiem w treningach na Słowacji będzie start w turnieju na... kortach w Wyżnych Hagach. Trener Witold Jagła będzie miał do dyspozycji jedenaście zawodniczek. Jedyną nową twarzą w tym gronie jest Alicja Szajek, która miniony sezon spędziła w II-ligowym Alpacie Gdynia.

Jeszcze kilka dni temu gdański szkoleniowiec miał nadzieję, że będzie mógł wyselekcjonować drużynę do gry w ekstraklasie z co najmniej dwudziestu zawodniczek. Obecnie ta lista jest krótsza o cztery pozycje, a znajdują się na niej tylko trzy nowe nazwiska. Poza wspomnianą Szajek warunki gry w Gedanii ustnie uzgodniły Anna Białobrzeska i Joanna Kuchczyńska. Duet Piasta Szczecin ma stawić się w Gdańsku po zakończeniu sezonu w siatkówce plażowej. Natomiast po zgrupowaniu w Słowacji pracę w Gedanii mają podjąć Małgorzata Kałdonek i Marek Mierzwiński.

- Marta Słodnik, która już trenowała z nami, postawiła na studia w Akademii Morskiej. Studenckie obowiązki oraz kłopoty zdrowotne nie pozwalają na podołanie obowiązkom związanym z występami w ekstraklasie dwóm innym siatkarkom Alpatu - Katarzynie Zygmuntowicz i Annie Podgórniak. Studia zatrzymają także w Szczecinie Marlenę Twaróg. Posiłków spodziewam się już tylko z zagranicy. Wskazane byłoby jak najszybsze porozumienie na przykład z Natalią Bauer z Kijowa - wyjaśnia trener Witold Jagła.

Na Słowację gdański szkoleniowiec zabrał: Szajek, Agnieszkę Drzewiczuk, Aleksandrę Kruk, Dominikę Kuczyńską, Agnieszkę Lewandowską, Annę Olczyk, Annę Sołodkowicz, Karolinę Wiśniewską, Marzenę Nieczyporowską, Małgorzatę Jeromin i Marzenę Toszek.
Głos Wybrzeżajag.

Kluby sportowe

Opinie (1)

  • Moim skromnym zdaniem

    szkoda, że Ania Podgórniak i Kasia Zygmuntowicz nie zagrają na razie w Serii A gdyż znacznie podniosłoby to poziom urody w tej klasie rozgrywek. W ogóle patrzeć na ich grę i na nie to sama przyjemność.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane