• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Motocrossowe Mistrzostwa Świata SIDECAR oraz Motocrossowe Mistrzostw Europy QUAD

Gdański Auto Moto Klub z radością ogłasza, że ponownie ma przyjemność zorganizować Motocrossowe Mistrzostwa Świata Sidecar i Motocrossowe Mistrzostwa Europy Quadów, które odbędą w dniach 15-16 czerwca 2024 roku na widowiskowym torze motocrossowym w Gdańsku przy ulicy Starogardzkiej.

Motocross to sport pełen adrenaliny i dynamicznych akcji. Zawody gwarantują niesamowite skoki, ostre zakręty i zaciętą rywalizację, co zapewnia niezapomniane wrażenia. Dodajmy teraz do motocykla crossowego wózek boczny z pasażerem i z bardzo widowiskowego sportu robi się wręcz kosmiczny wyścig! Zobacz to na żywo i poczuj dreszcz emocji, gdy dwuosobowe zespoły będą pokonywać trudny tor motocrossowy. Ten wyjątkowa i emocjonująca kategoria oznacza spektakularne widowisko. Kibice doskonale pamiętają poprzednie zawody w Gdańsku, które odbyły się w 2009, 2011 i 2023 roku. W tym sezonie zobaczymy pełną maszynę startową - udział weźmie ponad 30 najszybszych zespołów z różnych zakątków świata.

Imprezą towarzyszącą są Motocrossowe Mistrzostwa Europy w Quadach. W wydarzeniu wezmą udział najlepsi zawodnicy mistrzostw Europy, w tym wybitni polscy kierowcy. W zeszłym roku Roman Gwiazda wywalczył podium, a Witold Natkaniec zajął znakomite piąte miejsce. W tym roku spodziewamy się też zaciętej rywalizacji ze strony Kacpra Mieszkowskiego, Wiktora Kuśmierczaka, Mikołaja Gmerka, Kacpra Kałuży, Marcina Woźniaka i Damiana Rajczyka.

Kibicowanie na żywo zawsze tworzy niesamowitą atmosferę. Doping fanów, dźwięk silników i zapach spalin unoszący się w powietrzu sprawiają, że zawody stają się jeszcze bardziej ekscytujące. W czerwcowy weekend na tor wyjedzie blisko 100 zawodników z: Belgii, Czech, Danii, Estonii, Francji, Holandii, Litwy, Niemiec, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, czy Włoch. W programie sobotnia jazda na czas z wyścigami kwalifikacyjnymi. W niedzielę oficjalna ceremonia otwarcia o godzinie 10:30. Po niej nastąpi sesja autografów, gdzie będzie można zrobić sobie selfie, porozmawiać i przybić piątkę ze sportowcami. Główne wyścigi rozpoczną się w południe.

Oprócz emocjonujących wyścigów na uczestników czeka szereg atrakcji, m.in. strefa cateringowa i występy gości specjalnych. Przez cały weekend prowadzona będzie też prezentacja wszystkich sekcji Gdańskiego Auto Moto Klubu: motocross, pit bike, pojazdy RC, 4x4 off-road. Szykujemy wiele niespodzianek, które umilą czas między wyścigami oraz przyjazną i rodzinną atmosferę.

Gdańsk to miasto z bogatą historią i pięknymi zabytkami. Przy okazji zawodów motocrossowych można także zwiedzić stare miasto, jego muzea oraz cieszyć się nadmorskimi krajobrazami, co czyni wizytę jeszcze bardziej atrakcyjną.

Dołącz do nas i spędź weekend pełen emocjonujących sportowych akcji i rodzinnej zabawy podczas Motocrossowych Mistrzostw Świata Sidecar i Mistrzostw Europy Quadów. Z niecierpliwością czekamy na powitanie fanów podczas tego wyjątkowego wydarzenia w Gdańsku.

Gdańsk Auto Moto Klub specjalizuje się w organizowaniu sportów motorowych i budowaniu tętniącej życiem społeczności poprzez wysokiej jakości wydarzenia. Naszą misją jest zapewnienie sportowcom możliwości rywalizacji na najwyższym poziomie, przy jednoczesnym zapewnieniu kibicom niezapomnianych wrażeń. Tworzymy przestrzeń offroadową dla wszystkich!

Zbliża się świetna okazja do spędzenia czasu w emocjonujący i niezapomniany sposób na torze motocrossowym w Gdańsku. Zapraszamy!

Harmonogram Zawodów
Sobota, 15 czerwca

10:00-14:30 - Treningi
14:45-17:45 - Wyścigi kwalifikacyjne

Niedziela, 16 czerwca
10:30- Uroczyste otwarcie zawodów+prezentacja zawodników+sesja autografów
11:15 12:45 14:00 15:45 - Starty Wyścigów Głównych
ok. 17:00 - Ceremonia wręczenia nagród

Przeczytaj także

Informacja o biletach

 • Bilet normalny
  30 - 50 zł
 • Bilet ulgowy
  20 zł
Obowiązują oddzielne bilety, które uprawniają do wstępu na teren wydarzenia w sobotę i w
niedzielę. Bilety można nabyć przy wejściu na tor (wyłącznie za gotówkę) lub online we
współpracy z eBILET. Miejsce do zaparkowania pojazdu przy torze jest bezpłatne, dojazd
oznakowaną drogą od ulicy Starogardzkiej. Dla przyjezdnych kibiców dostępny jest camping z
dostępem do elektryczności oraz toalet.
SOBOTA (treningi oraz wyścigi kwalifikacyjne):
FREE - do 12 lat i niepełnosprawni
20 zł - ulgowy - 13-18 lat
30 zł - normalny
NIEDZIELA (wyścigi główne):
FREE - do 12 lat i niepełnosprawni
30 zł - ulgowy - 13-18 lat
50 zł - normalny
CAMPING:
SAMOCHÓD OSOBOWY Z NAMIOTEM: 50 EUR
KAMPER Z NAMIOTEM: 100 EUR
opłata za weekend; uwzględnia: prąd, toalety, prysznice

Opinie

22.06 g.15.00
Gruzja
Czechy
22.06 g.18.00
Turcja
Portugalia
22.06 g.21.00
Belgia
Rumunia
23.06 g.14.00
Arged Malesa Ostrów Wlkp.
23.06 g.21.00
Szwajcaria
Niemcy
21.06 g.21.00
Holandia
0:0
Francja
21.06 g.18.00
Polska
Austria
21.06 g.15.00
Słowacja
1:2
Ukraina
20.06 g.21.00
Hiszpania
1:0
Włochy
20.06 g.18.00
Dania
1:1
Anglia