• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia - Wisła to więcej niż mecz

jag.
15 maja 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 

Lechia Gdańsk

Drużyna, która wygra w piątek na PGE Arenie może awansować na 3. miejsce w ekstraklasie. W meczu przyjaźni atrakcji nie zabraknie także dla kibiców. Będą oni mogli m.in. wygrać pieniądze jak i sami wesprzeć akcje charytatywne. Na zdjęciu, na pierwszym planie: Maciej Makuszewski i Maciej Sadlok. Drużyna, która wygra w piątek na PGE Arenie może awansować na 3. miejsce w ekstraklasie. W meczu przyjaźni atrakcji nie zabraknie także dla kibiców. Będą oni mogli m.in. wygrać pieniądze jak i sami wesprzeć akcje charytatywne. Na zdjęciu, na pierwszym planie: Maciej Makuszewski i Maciej Sadlok.

- Zapraszam kibiców na stadion, bo to jest bardzo ważny moment dla klubu i całego regionu. Gdy tworzy się coś wyjątkowego, to powinny temu tworzyć pełne trybuny. Tym bardziej w piątek, patrząc na nasze miejsce w tabeli, cel, grę, a także przeciwnika, nie wyobrażam sobie, aby widzów było mniej niż na meczu z Górnikiem Łęczna - deklaruje Jerzy Brzęczek, trener biało-zielonych. O godzinie 20:30 na PGE Arenie Lechia ugości Wisłę Kraków. Ma to być coś więcej niż tylko piłkarskie spotkanie, a nawet mecz przyjaźni na trybunach. Będąc na stadionie tego wieczoru, nie tylko można wesprzeć kilka akcji charytatywnych, w które włączyć się klub, czy zająć miejsca w największym sektorze rodzinnym, ale także... wygrać pieniądze. Czekają one na co tysięczną osobę, która zakupi bilet.Relacja LIVE
JAKI BĘDZIE BUDŻET LECHII NA NOWY SEZON?

Drużyny, które staną naprzeciw siebie w piątek, najbardziej efektownie rozpoczęły rywalizację w grupie mistrzowskiej. Wisła rozbiła u siebie Górnika Zabrze 4:1, a Lechia pokonała w Szczecinie Pogoń 3:1. Zwycięzca pojedynku na PGE Arenie po tej kolejce może znaleźć się nawet na 3. miejscu. Śląsk i Jagiellonię czekają bowiem mecze z najwyżej klasyfikowanymi zespołami - odpowiednio z Legią u siebie i z Lechem na wyjeździe.

Natomiast wszystko wskazuje na to, że już 4. pozycja na koniec sezonu, da awans do kwalifikacji Ligi Europy.

PIERWSZY Z SIEDMIU KROKÓW DO EKSTRAKLASY. MILA O DNA BUDUJĄCEJ SIĘ DRUŻYNY LECHII

W drugiej fazie rozgrywek Lechia ma do zrealizowania nie tylko cele sportowe, z których najważniejszy zakłada awans do kwalifikacji Ligi Europy, ale także związane z frekwencją na PGE Arenie. Wielkość widowni w piątek da pierwszą odpowiedź na pytanie, czy zamierzania klubu, aby na trzech spotkaniach do końca sezonu zgromadzić na trybunach co najmniej 100-tysięczną frekwencję, uda się zrealizować.

100 TYS. NA PGE ARENIE? WIERZY W TO 17 PROCENT. SPRAWDŹ WYNIKI ANKIETY

Tak cieszyli się kibice Lechii w lutym po golu w meczu z Wisłą Kraków- Mam nadzieję, że to założenie realne, choć najlepiej o to pytać kibiców. Patrząc na nasze miejsce w tabeli, cel, grę, a także przeciwnika, nie wyobrażam sobie, aby widzów było mniej niż meczu z Górnikiem Łęczna. Wtedy bowiem deklarację naszych sympatyków, że czekają z licznym przyjściem na stadion aż Lechię będzie grała dobrze i o coś, nie miałyby pokrycia - ocenia trener Brzęczek.

Przypomnimy, że na wspomnianym przez szkoleniowca meczu, frekwencja nie przekroczyła 24 tysięcy, mimo iż do wejścia bezpłatnego byli uprawnieni ci, którzy przyczynili się do rekordu na trybunach podczas z Legią Warszawa (oficjalne dane 36,5 tysiąca kibiców).

BLISKO 24 TYSIĄCE KIBICÓW NA OSTATNIM MECZU LECHII NA PGE ARENIE

- Zapraszam kibiców na stadion, bo to jest bardzo ważny moment dla klubu i całego regionu. Gdy tworzy się coś wyjątkowego, to powinny temu tworzyć pełne trybuny. Patrząc na tabelę, na pewno tam się jeszcze sporo będzie mieszać. Jednak my musimy skupić się na swojej grze i zdobywaniu punktów. Jeśli będziemy w tym skuteczni, zrealizujemy swoje cele, bez oglądania się na wyniki innych - dodaje szkoleniowiec biało-zielonych.

KONTUZJE W LECHII I WIŚLE. SPRAWDŹ, KTO JEST BARDZIEJ OSŁABIONY?

Jednak Lechia nie zamierza wielkości frekwencji uzależniać jedynie od jakości gry piłkarzy. Od razu, gdy byli znali rywale w grupie mistrzowskiej, przystąpiono do szeregu akcji marketingowych. Przed rokiem bowiem, awansująca w tabeli z 8. na 4. miejsce gdańska drużyna, mając tych samych rywali u siebie, przyciągnęła na PGE Arenę niespełna 77 tysięcy kibiców.

Dlatego teraz ogłoszono kilka projektów, także natury finansowej, które miały zachęć publiczność do przyjścia na stadion. Można było kupić bilety na trzy mecze w cenie dwóch, a właśnie ogłoszono, że co tysięczny kibic, poczynając od biletu numer 11 070, otrzymywać będzie pieniądze oraz pakiet jubileuszowy: szalik i flaga z okazji 70-lecia klubu.

- Na naszego kibica numer 11.070, którym jest pan Miłosz Gdaniec lat 22, czekać będzie razem z szalikiem i flagą 110 zł w prezencie(...), kibic nr 12 070 i otrzyma już 120 zł. Każdy kolejny, co tysięczny kibic, będzie otrzymywał powiększoną kwotę i tak do samego końca - wypełnienia trybun PGE Areny! - głosi klubowy komunikat.

TAKA BYŁA FREKWENCJA NA MECZACH Z WISŁA, LECHEM I LEGIĄ W TYM SEZONIE ORAZ PRZED ROKIEM

Kolejna akcja skierowana jest to rodzin. W piątek utworzony zostanie największy w Polsce sektor rodzinny na meczu ligowym. W sprzedaży jest 6 tysięcy miejsc dla kibiców z dziećmi w najkorzystniejszych cenach. Lechia przekazała również 100 podwójnych voucherów do MOPR przeznaczając je na nagrody dla gdańskich rodzin.

- Voucherami wyróżnimy osoby i rodziny, które wolontarystycznie wspierają najbardziej potrzebujących mieszkańców Gdańska. Wspierające: osoby starsze, niepełnosprawne, samotne, czy osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej - mówi Monika Ostrowska, rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Lechii zależy, aby tego wieczora zasiedli na trybunach nie tylko osoby, które przyjdą na stadion, gdyż otrzymali tańszy bilet bądź z nadzieją wygrania pieniędzy. Klub liczy także na kibiców, którzy chcą pomagać innym. Dlatego nie zabraknie akcji charytatywnych.

Jeszcze zanim piłkarze wejdą na murawę kibice mogą pokazać swoją solidarność z potrzebującymi jak na prawdziwy mecz przyjaźni przystało i wesprzeć akcję "Czysty Aniołek. Zbierane będą środki czystości dla biedniejszych rodzin z całego województwa pomorskiego. Miejsca zbiórki na bramach stadionowych pokazuje załączona mapa.

BIAŁO-ZIELONA JEDENASTKA KOLEJKI. WYBIERZ NAJLEPSZEGO PIŁKARZA

Podobna akcja odbyła się w poprzednim roku podczas meczu Lechia - Korona. Wówczas wsparto podopiecznych gdańskiego MOPS.

- Dla pierwszych 15 kibiców, którzy przyniosą przynajmniej 3 rzeczy z listy potrzebnych artykułów, wolontariusze Stowarzyszenia Piękne Anioły, z którym przeprowadzamy tę akcję, będą mieli podwójne vouchery do wykorzystania na dowolny mecz Rundy Finałowej. Będziemy czekać na dary od kibiców w 3 miejscach, ogólnie więc chcemy rozdać 45 podwójnych voucherów - informuje Agnieszka Weissgerber, dyrektor ds. Komunikacji, Promocji i CSR w Lechii Gdańsk.

W ramach tej akcji nagrody czekają również dla gdańskich szkół.

- Na każdym meczu nagradzamy szkoły 5 piłkami brazuca, w tym jedną z podpisami całej drużyny, oraz specjalnymi dyplomami Biało-Zielonej Szkoły. Nagradzamy za najliczniejsze przybycie, za najgorętszy doping z pięknymi oprawami meczowymi, a na nadchodzącym meczu z Wisłą dojdzie jeszcze do tych stałych kategorii nagroda dla szkoły, która najaktywniej włączy się w naszą zbiórkę "Czysty Aniołek" - dodaje Weissgerber.

Lechia podzieli się pieniędzy z wypływów z biletów w meczach rundy finałowej z jedną z fundacji wskazanych przez National Geographic, a zajmującej się wspieraniem drapieżników, w tym lwów. Trafi do niej po złotówce z każdej sprzedanej wejściówki. Ma to związek nie tylko z klubową maskotką, ale także nadaniu imienia Lechio jednemu z białych lwiątek, który gościł w Gdańsku wraz z cyrkiem Zalewski oraz wziął udział w sesji zdjęciowej i filmowej na PGE Arenie.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O LWIĄTKU NA PGE ARENIE

Klub włącza się także do akcji "The European Cycling Challenge - ECC2015". W maju Gdańsk walczy o tytuł Najbardziej Rowerowego Miasta wraz 38 innymi miastami z całej Europy. Każdy chętny będzie mógł przy pomocy specjalnej aplikacji lub strony cyclingchallenge.eu/pl rejestrować swoje przejazdy rowerowe, które zaliczać będą się na konto miasta. Zsumowane wyniki pozwolą jednemu z miast otrzymać tytuł Najbardziej Rowerowego.

Lechia zachęca do przyjechania na rowerze na mecze: w piątek z Wisłą oraz Lechem (24.05) na rowerze. Klub postanowił nagrodzić pierwszych 300 kibiców, którzy w ten sposób dotrą na stadion, upominkami. Pod stadionem jest więcej, bo 366 miejsc rowerowych.

GDAŃSK PROWADZI W ECC 2015. WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW TEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA TUTAJ

Oczywiście nie zabranie również tradycyjnie darmowych połączeń kolejowych na trasie Gdańsk Główny - Stadion/Expo. Przed meczem przewidzianych jest pięć kursów SKM i tyle samo także po zakończeniu spotkania.

Pociągi z Gdańska Głównego odjadą na stadion o godzinach:
- 18.30 (przyjazd na stadion 18.36)
- 19.00 (przyjazd na stadion 19.06)
- 19.30 (przyjazd na stadion 19.36)
- 20.00 (przyjazd na stadion 20.06)
- 20.10 (przyjazd na stadion 20.16)

Kolejki SKM w kierunku Dworca Głównego z przystanku Gdańsk Stadion Expo po meczu:
- 22.32 (przyjazd na główny o 22.38)
- 22.40 (przyjazd na główny o 22.46)
- 22.48 (przyjazd na główny o 22.54)
- 23.10 (przyjazd na główny o 23.16)
- 23.18 (przyjazd na główny o 23.24)

W dniu meczu stadionowe kasy PGE Areny czynne będą od godziny 10:00 do zakończenia pierwszej połowy.

Tabela po 31 kolejkach

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Lech Poznań 31 15 12 4 54:28 30
2 Legia Warszawa 31 17 5 9 58:32 28
3 Jagiellonia Białystok 31 14 8 9 44:36 26
4 Wisła Kraków 31 12 10 9 51:40 25
5 Śląsk Wrocław 31 12 11 8 44:37 24
6 Lechia Gdańsk 31 12 8 11 39:38 24
7 Górnik Zabrze 31 11 10 10 44:47 22
8 Pogoń Szczecin 31 11 8 12 41:41 21
9 Podbeskidzie Bielsko-Biała 31 10 10 11 42:50 21
10 Korona Kielce 31 10 9 12 34:44 20
11 Piast Gliwice 31 11 6 14 40:46 20
12 Cracovia 31 10 8 13 36:42 20
13 Górnik Łęczna 31 9 10 12 34:39 20
14 Ruch Chorzów 31 9 9 13 35:38 20
15 GKS Bełchatów 31 8 8 15 25:43 17
16 Zawisza Bydgoszcz 31 8 6 17 34:54 16
Tabela wprowadzona: 2015-05-12

Wyniki 31 kolejki

 • Grupa mistrzowska
 • Pogoń Szczecin - LECHIA GDAŃSK 1:3 (1:0)
 • Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:1 (1:0)
 • Legia Warszawa - Lech Poznań 1:2 (0:0)
 • Wisła Kraków - Górnik Zabrze 4:1 (1:1)
 • Grupa spadkowa
 • Korona Kielce - Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (0:0)
 • Cracovia - GKS Bełchatów 1:1 (1:0)
 • Piast Gliwice - Górnik Łęczna 2:3 (1:0)


Biały lew na PGE Arenie

jag.

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (126) ponad 10 zablokowanych

 • Wszyscy na Lechię! (14)

  Piątek 20.30 wszyscy na mecz Lechia Gdańsk-Wisła Kraków.
  Obecność obowiązkowa!!!

  • 85 28

  • O 20:30 zasiadam przed tv i otwieram piwko. (10)

   Jak narazie to nic wielkiego ta drużyna nie pokazała tak więc nie czas się podniecać.
   46 złotych wydam rozsądniej niż na bilet.

   • 18 52

   • he he he (2)

    ale kogo to człowieku obchodzi?

    • 30 10

    • (1)

     Jak cię nie obchodzi to po co czytasz?

     • 15 22

     • Jak ciebie mecz nie obchodzi to po co piszesz?

      Chwalisz się czy żalisz?

      • 16 2

   • szkoda

    Bedzie nam cie brakowało. Może wybierzesz się nastepnym razem np na mecz z Lechem?

    • 15 6

   • ja wydałem 26,67 zł

    na trzy osoby ;-)

    • 16 4

   • Siedź i podniecaj się spacerującym Bronkiem. (3)

    • 7 9

    • Jakim Bronkiem kukizopajacu? (2)

     Oglądam mecz w C+.

     • 12 9

     • (1)

      jak ci nie wstyd g*wniarzu pisać takie słowa ? Kukizowi to ty możesz buty czyścić. A jak już piszesz to podpisz się imieniem i nazwiskiem tchórzu.

      • 10 11

      • Ale szanowny pieniacz Kukiz nie wie nawey

       • 6 1

   • Siedź i gnij hahaha! Będę na stadionie z całą RODZINĄ. Też niejednego browarka wychylę! W d*pie mam te pare złociszy, nie ma to jak spędzić czas w towarzystwie najbliższych, dopingując LECHIĘ!!!
    I tyle w temacie

    • 11 4

  • Jeżeli zagwarantujesz występ MP17 będę!

   • 3 4

  • no nie (1)

   Słuchać bzdurnego dopingu dla Wisły i Śląska !!!
   I zagrzewacza na przepustce ze szpitala ...
   Bełkocących najwierniejszych kibiców oglądać !
   I jeszcze płacić za to ze 40zł.
   Tłoczyć się w korkach...
   No nie.
   Tv to tak.

   • 10 11

   • ładną masz jazdę piątek popołudnie a ty już na kwasach gdzie ty wytrzymasz do niedzieli

    • 1 1

 • Tylko zwycięstwo!!!

  • 52 7

 • No to nie pozostaje nam nic innego... (1)

  Wszyscy na mecz!

  • 53 11

  • To idż i rycz pod dyktando idioty .

   TV , piwko i fotel . Płacę i mam C+ .

   • 1 0

 • Oj korci mnie. (5)

  Ostatni raz na meczu Lechii byłem w dzieciństwie, za komuny, na Traugutta. Tym razem jednak czuję zew tego meczu. Piszę to całkiem poważnie. Da się jeszcze kupić bilety?

  • 75 8

  • w kasach przy stadionie i na wyspach Lechii w marketach. (1)

   Jednak musisz sie spieszyc,bo juz do wczoraj poszlo ponad 20 000 a od rana we wszystkich punktach sprzedazy spore kolejki.

   • 25 3

   • BRO

    Chyba żartujesz dzisiaj rano było ok 12000 i nawet góry nie otworzyli.

    • 5 3

  • Dawaj

   • 8 4

  • bez kitu (1)

   na stadion może wejść ze 40 tys. osób, a ty się pytasz czy bilety jeszcze są?

   • 15 5

   • to prowokator z marketingu, więc się nie dziw tym głupim tekstem z niby-historycznym akcentem :)

    • 7 5

 • (9)

  I znowu miasto opanują pijane, wrzeszczące menele nazywający się kibicami. Zawsze jak gra Lechia to strach wyjść na miasto albo wsiąść do tramwaju.

  • 27 87

  • Najbardziej pijane będą moje dzieciaki, chodzące ze mną na mecze Lechii. 7 i 5 latek będą tak opici sokiem pomarańczowym że naprawdę aż strach wyjść na miasto.

   Głupiemu to i w drewnianym kościele cegła na głowę spadnie.

   • 42 8

  • Idz do lekarza, albo na wieś wyjedz

   • 21 7

  • Już nie koloryzuj, jakoś chodzą na mecze rodziny z dziećmi i nigdy nie narzekają (2)

   No ale jak jest się miernotą życiową jak Ty to najlepiej płakać w internecie

   • 24 7

   • (1)

    a na pociągi się wybieracie tez z dziećmi?

    • 6 11

    • człowieku masz raka mózgu ? czy wcale go nie masz !!!!

     • 9 6

  • To się przeprowadź do Gdańska...

   tu jest bezpiecznie.

   • 13 5

  • pajacu nie siej propagandy!!!!

   • 9 5

  • (1)

   Od kiedy w Gdyni jeżdżą tramwaje

   • 6 1

   • tylko wodne

    • 1 0

 • Wisła skisła. (2)

  • 27 32

  • (1)

   zajmij się swoimi konfiturkami z sr*covi sledziku

   • 10 10

   • też nie lubię Wisły nożowników są tyle samo warci co cracovia

    • 10 10

 • Widać, że klub się stara i zależy mu by przyciągnąć kibiców. (2)

  Wszyscy na mecz dzisiaj! A 7.06 wyjazd do Białegostoku gdzie będziemy świętować awans do pucharów!

  • 44 7

  • Przyjaźń na trybunach a na boisku ma być walka!

   • 20 5

  • tego dnia będziecie świętować moje urodziny ;)

   • 5 2

 • (6)

  Nie mam karty kibica, czy mogę iść na 1 mecz? Chciałbym sprawdzić sam jak to wygląda a dopiero później decydować czy sobie taką karte wyrobić. Wątpie że jest takie zło i dzicz jak to przedstawiają w TVNach. A jeśli bez karty się nie da iść to gdzie moge taką karte wyrobić i ile to kosztuje?

  • 20 6

  • karta kibica już dawno wycofana możesz iść na ile chcesz (1)

   • 16 2

   • Nie potrzebujesz karty kibica, najlepiej kupić bilet przez internet

    Wszystko jest dokładnie opisane tu: lechia.pl/biletypodstrona,108-ide_pierwszy_raz_na_mecz_lechii.html

    • 6 1

  • (2)

   Nie musisz miec karty kibica

   • 16 2

   • (1)

    dzięki za info
    Nie wiedziałem że już wycofali te bzdurne karty. W końcu coś dla kibiców się dzieje a nie przeciwko nim. Świetna wiadomość

    • 15 2

    • Jednak

     Warto wyrobić sobie taką kartę- to kilka minut.. Bilety kupuje przez internet nie wychodząc z domu, moje miejsce czeka na mnie nawet wtedy gdy nie kupiłem karnetu ( oczywiście do czasu), konto pozwala mi na bieżąco sprawdzać na jakich meczach byłem i jakie mnie jeszcze czekają. Po za tym nie muszę mieć żadnego biletu (drukować go) wystarczy sama karta - bramka otwarta ;)

     • 9 2

  • Karta

   Bilet możesz kupić przed meczem w kasie ale tylko z dowodem osobistym,karta to koszt ok 10 zł.Na stadionie i po meczu jest spokojnie,chodzę na LG 40 lat,powodzenia.

   • 6 1

 • Obstawiam (3)

  Będzie 2:0
  33 minuta Nazario
  67 minuta Colak

  • 34 7

  • Co ty palisz chłopaku (1)

   • 4 17

   • śledziowe łby...

    • 15 4

  • Nostradamusem nie zostaniesz:(

   • 0 0

 • mecz przyjaźni czyli remis 0:0 (3)

  Oby....
  Cenny każdy punkt

  • 10 33

  • tylko zwycięstwo na boisku bez sentymentów każdy jest wrogiem

   • 11 1

  • dla Wisly cenny kazdy punkt. (1)

   • 6 1

   • nie oglądaj się za Wisłą oni też nie oglądają się na Lechię nic mnie nie obchodzą ich potrzeby punktowe tylko nasze a nam są potrzebne trzy !

    • 6 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Miedź Legnica
26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
15% REMIS
76% LECHIA Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojciech Tabis Tabis 34 69 64.7%
2 Piotr Matusiak 34 69 64.7%
3 Łukasz Gawlik 34 68 58.8%
4 Marek Sowiński 34 67 61.8%
5 Mariusz Kamiński 34 67 61.8%

Ostatnie wyniki Lechii

11 maja 2024, godz. 17:30
HIT
33% Wisła Kraków
34% REMIS
33% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane