Najkrótsza droga?

21 marca 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
- Postaramy się sprawę awansu rozstrzygnąć w dwóch meczach. - zapewnia Jerzy Ciepliński. - W play off zamierzamy wygrać... wszystko. Chcemy przede wszystkim pojechać na rewanż do Lublina i tam zwyciężyć - dodaje Lucyna Wilamowska. Dzisiaj piłkarki reczne Dableksu AZS AWFiS bez problemów pokonały w Gdańsku Zgodę Rudę Śląską 31:22 (17:8). Drugie spotkanie odbędzie się za tydzień na wyjeździe.

DABLEX: Sadowska, Rostankowska - Chudzik 1, Sabajtis 3, Stachowska 4, Musiał 4, Serwa 1, Łabul 5, Bołtromiuk 4, Kulwińska 1, Wilamowska 7, Szwed 1, Wojtas, Mielczewska.

ZGODA: Łakomska, Krzymińska, Muszioł - Pohrebniak 4, Pawlik 6, Bogusz 2, Sikorska 2, Liwa 2, Brachmańska, Weselak 3, Obruśnik, Flizikowska, Giera 3.

To był jednostronny mecz. - Cały czas mieliśmy znaczną przewagę, ale to nie może nas uśpić przed rewanżem. Zgoda u siebie z pewnością postawi nam trudniejsze warunki, ale i tam będziemy chcieli wygrać - podkreślał gdański szkoleniowiec. W środę wynik otworzyły trafienia Wilamowskiej i Moniki Stachowskiej. Rywalki pierwszą bramkę (Olena Pohrebniak) zdobyły w siódmej minucie, ale po dziesięciu Dablex prowadził już 5:1. Zgoda zdołała zbliżyć się na 7:5. Na więcej nie pozwoliła Wilamowska. Po akcjach prawym skrzydłem zdobyła ona cztery trafienia z rzędu, a aż dwie rywalki, które próbowały zatrzymac Lucynę otrzymały kary. Przyjezdne nie potrafiły zdobyć bramki aż przez dziewięć minut. Gospodynie w tym czasie odskoczyły na 14:5!

Zaraz po przerwie do bramki przyjezdnych weszła już trzecia tego dnia golkiperka, ale to tylko... poprawiło wynik. Po akcjach Justyny Łabul akademiczki miały już 11 trafień przewagi (20:9). Większa tego dnia już ona nie była, gdyż trener Ciepliński stopniowo do gry wprowadzał dublerki. W ostatnich ośmiu minutach na parkiecie nie było już żadnej szczypiornistki z wyjściowej siódemki.

W ćwierćfinale play off gra się do dwóch zwycięstw. Rewanż odbędzie się w najbliższą środę. Jeśli wygrałaby Zgoda, to trzecie decydujące starcie odbędzie się w Gdańsku, zapewne 31 marca.

Opinie (25)

• Nawet jeśli doszło do zawieszenia, to Monikę chyba jednak zdążono odwiesić, bo zagrała i to skutecznie :).

AZS: Sadowska - Bołtromiuk 9, Serwa 8, Stachowska 7, Wilamowska 3, Łabul 2, Mielczewska 2, Musiał 1, Sabajtis 1, Chudzik 0, Szwed 0, Wojtas 0.

• 0 0

• BRAWO DZIEWCZYNY!!!!! Wie ktoś co z tym zawieszenem Moniki, grala dzis?????

• 0 0

• Piotrcovia też załatwiła sprawę w dwóch meczach (dziś 35:30 w Szczecinie), a więc prawdziwe emocje czekają nas dopiero w półfinałach.

• 0 0

• *****

Najwięcej bramek:
    Zgoda: Anna Pawlik 8, Olena Pohrebniak 5.
    AWFiS: Daria Bołtromiuk 9, Wioleta Serwa 8.
    Stan rywalizacji: 0:2, awans AWFiS
    Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• Zgoda - Dablex AZS 24:33 (13:16)

Brawo dziewczyny - można było się spodziewać większego oporu gospodyń, więc awans do półfinału w takim stylu tym bardziej imponuje i cieszy :))).
    SPR też jest blisko półfinału, bo dziś wygrał w Jeleniej Górze 32:25 - z tym że w nieco gorszym stylu, bo gospodynie momentami prowadziły ;).