Nie dla Lechii finał

Tomasz Napiórkowski
6 czerwca 2004 (artykuł sprzed 19 lat)

Drew Pal 2 Lechia Rugby

Najnowszy artykuł o klubie Drew Pal 2 Lechia Rugby Lechia Gdańsk - Ogniwo Sopot 12:36. Jednostronne derby, dobry mecz młodzieży
W sobotę o godzinie 15:00 na stadionie przy ul.Grunwaldzkiej odbył się mecz półfinałowy o Mistrzostwo Polski w rugby. Na przeciwko siebie stanęły drużyny gospodarzy Lechii Gdańsk oraz gości Budowlanych Łódź. Starcie to wygrała drużyna z Łodzi pokonując Gdańszczan na własnym stadionie 17-15 (10-5).

Składy:
Lechia Gdańsk: Janusz Urbanowicz, Dariusz Marcinak, Sławomir Kaszuba, Paweł Sienkiewicz, Tomasz Piwka, Rafała Kochański, Rafał Sajur, Stanisław Więciorek, Tomasz Fedde, Maciej Szablewski, Marcin Szymański, Grzegorz Śliwiński, Jacek Grebasz, Marcin Baraniak, Adam Latopolski.
Rezerwowi: Artur Zaniewski, Dariusz Szniger, Jacek Śliwiński, Karol Hedesz, Paweł Lenartowicz, Piotr Trendewicz, Paweł Besler.
Trener: Marek Płonka

KS Blachy Pruszyński Łódź: Michał Królikowski, Krzysztof Szulc, Cezary Zabokrzycki, Jarosław Rawecki, Andrzej Dutkiewicz, Krzysztof Cisak, Krzysztof Serafin, Jarosław Prasał, Maciej Pabijańczyk, Piotr Gomulak, Maciej Maciejewski, Krzysztof Zając, Marek Struszczyk, Jacek Figura, Krzysztof Hotowski.
Rezerwowi: Rafał Gil, Rafał Szybulski, Bartosz Białkowski, Piotr Serafin, Mirosław Szczepański, Tomasz Grodecki, Mariusz Mrowicki.
Trener: Ryszard Wiejski

Sędziowali: Wiesław Piotrowicz, Grzegorz Szostek, Leszek Kościelniak.

Pierwsze punkty w tym meczu padły już w 7min, a ich szczęśliwym zdobywcą był Krzysztof Hotowski z Łodzi, podwyższenia nie trafił Piotr Gomulak (0-5). Minutę później Lechiści stanęli przed szansą odrobienia strat, gdy karnego na słupy kopał Janusz Urbanowicz, próba okazała się niecelna i wynik meczu został bez zmian. Po kwadransie padło drugie przyłożenia dla gości, tym razem przyłożył Maciej Pabijańczyk, o dużym pechu może mówić Gomulak, który przy drugiej próbie podwyższenia trafił w słupek (0-10). W 21 min Lechia ponownie próbowała zmniejszyć straty kopiąc karnego na słupy ale i tym razem próba ta się nie powiodła. Pierwsze punkty dla Lechii padły dopiero po upływie 30min. kiedy to po młynie dyktowanym blisko pola punktowego rywala Gdańszczanie przepchnęli rywali, punkty przyłożył Stanisław Więciorek, podwyższenia nie trafił Urbanowicz (5-10). Wynik do przerwy 5-10.
Druga połowa była równie zacięta jak pierwsza. Po kilku minutach gry po serii zwodów Krzysztof Zając złamał linię obrony gospodarzy zdobywając punkty dla Łodzian, a podwyższył Gomulak (5-17). Gdańszczanie w odpowiedzi za sprawą Marcina Baraniaka zamienili rzut karny na 3pkt (8-17). Kilka minut przed końcem meczu sędzia odgwizdał "karną piątkę" na korzyść gospodarzy za celowe zawalanie młyna przez gości, gospodarze trafili podwyższenie i przewaga Budowlanych stopniała do 2pkt. kilka sekund przed końcem meczu sędzia podyktował rzut karny dla Lechii, a wykonawcą był Urbanowicz, niestety piłka spadła minimalnie pod poprzeczką. Goście wybili piłkę na aut i w tym momencie sędzia zakończył spotkanie. Wynik końcowy 17-15 dla Łodzi.

Marek Płonka:Przyczyną naszej porażki było nie do końca wykonanie założeń taktycznych przez zawodników. Troszkę dałem ponieść się emocjom i niepotrzebnie wystawiłem cały skład na Arkę. Powtarza się scenariusz z ubiegłego roku. Gdyby nie nowy system rozgrywek bylibyśmy już mistrzami.

Ryszard Wiejski:Lechia ma bardzo silny młyn, my się długo takiego nie doczekamy. Prowadziłem drużynę zaledwie tydzień. Zawodnicy już w szatni powiedzieli sobie że to ich najważniejszy mecz i że chcą go wygrać za wszelką cenę. Mieliśmy bardzo nerwową końcówkę, którą udało nam się przetrwać.

Opinie (13)

• Wielka szkoda

Ten mecz Lechia powinna wygrać,ostatnie kilkanaście minut gry toczyło się praktycznie przed polem punktowym gości,no i jescze ten karny,minimalnie przestrzelony przez Jasia...Cóż niech ta lekcja pokory przyda się biało-zielonym tak aby za rok odzyskać tytuł mistrzowski dla Gdańska.Gratulacje dla Arki,szkoda,że nie spotkamy się w finale.

• 0 0

• hmm

Szkoda że Lechia przegrała bo miałem nadzieje ze bedą derby i pojedziemy do Gdańska.Ale cóż i tak dobrze bo jest szansa na tytuł w Gdyni.TYLKO ARKA GDYNIA

• 0 0

• Finał w Gdyni.

Niedziela 13 czerwca godzina 16.00 stadion GOSiR , wstęp oczywiście bezpłatny:)

• 0 0

• do bazalta

W Siedlcach sędziował na lini Wietek a nie Wedziuk.Poznań jak nie znasz ludzi to nie pisz nic a nie brednie.

• 0 0

• BLACHY PRUSZYŃSKI BUDOWLANI ŁÓDŹ W FINALE ! ! !
    Wysłany przez Jato dnia 2004-06-06 o godz. 16:52:49 (5 odsłon)
    LECHIA GDAŃSK - BUDOWLANI ŁÓDŹ 15:17 (5 - 10)
    Wysoką cenę zapłacili podopieczni Marka Płonki za sportową postawę w ostatniej kolejce rundy zasadniczej, nieobecność kontuzjowanego Rafała Wojcieszaka była aż nadto widoczna. Z drugiej strony swój geniusz taktyczny pokazał Ryszard Wiejski.
    Po meczu przedostatniej kolejki, w którym Lechia pokonała w Łodzi Budowlanych trener Płonka powiedział, że
    *************

• 0 0

• ARKA GDYNIA W FINALE ! ! !
    Wysłany przez r0cky dnia 2004-06-06 o godz. 12:34:48 (13 odsłon)
    Budowlani Lublin - Arka Gdynia 5:25 (5:8)
    W półfinałowym meczu Mistrzostw Polski Budowlani Lublin ulegli gościom i już drugi raz . . . .