Nie mają już sił

20 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)
Gdańszczankom brakuje zdrowia....

Piłkarki ręczne AZS AWFiS są w coraz trudniejszej sytuacji w ekstraklasie. Gdańszczanki przegrały dziś na własnym parkiecie ze Słupią 29:34, choć do przerwy prowadziły 19:16. Tym samym przewaga akademiczek nad słupszczankami stopniała do jednego punktu. Wydaje się, że jedna z tych drużyn pożegna się z elitą.

AZS AWFiS: D.Brzezińska, Zych - Neumann, Jędrzejczyk 7, Kowalewska 5, Kempa 2, Jakubowska, Kordunowska 3, Rostankowska 7, Drobińska, Malich, Taczyńska 5, Cięciwa.

SŁUPIA: Łoś - N.Brzezińska 2, Marciuch, Szczukowska 2, Maszota, Muchocka 11, Pniewska 11, Łazańska-Korewo 8, Wawer.

Agnieszka Białek przyszła do hali o kulach. - Czeka ją trzytygodniowa pauza - ocenia Ireneusz Rudkowski, szkoleniowiec akademiczek. Dorota Jakubowska grała z obandażowanym udem lewej nogi, a Milena Malich także nie była w pełni sił. - Pierwsza ma problemy z mięśniem czworogłowym, a druga z łokciem. Tak jak i pozostałe dziewczyny grały dziś na ambicji. Jakoś musimy przeżyć ten tydzień. Zaraz wracamy do Elbląga - dodał trener po meczu.

W finałach mistrzostw Polski gdańszczanki grać będą zaledwie o miejsca 5-8, bo w grupie przegrały wszystkie mecze. Nie ma zatem szans na obronę złota sprzed roku, a teraz nałożyła się jeszcze porażka ligowa, która znacznie ogranicza szanse klubu na ocalenie ekstraklasy.

Tabela wprowadzona: 2009-03-24

W hali numer XII gospodynie grały podobnie jak w głównym obiekcie w niedawnym spotkaniu z Ruchem. I wtedy i teraz sił starczyło im na trzy kwadranse. Obu drużynom nie można odmówić ambicji, ani walki (sędziowie nałożyli aż 18 kar), ale stanowczo zbyt dużo było prostych błędów na czele z podaniem i chwytem piłki.

Słupia rozpoczęła od prowadzenia 1:0 i 2:1. Od tego drugiego wyniku gdańszczanki zdobyły trzy bramki (Dorota Kowalewska, Aleksandra Jędrzejczyk, Anna Rostankowska) i aż do 20. minuty kontrolowały grę. Przestój przydarzył się gospodyniom przy 11:9. Wówczas to one zainkasowały trzy kolejne trafienia.

Pierwsza połowa zakończyła się po myśli AZS AWFiS, gdyż kapitalny fragment gry miała Rostankowska. Rozgrywająca w ciągu czterech minut zdobyła pięć bramek. Te zdobycze pozwoliły wyjść na prowadzenie gospodyniom 16:13. Sekundy zabrakło, aby w przerwie były cztery trafienia różnicy. Marta Taczyńska już składała się do rzutu w pojedynku sam na sam z bramkarką, gdy zabrzmiał gwizdek, oznajmujący pauzę.

Po zmianie stron z karnego spudłowała Paulina Muchocka, a Taczyńska i Aleksandra Kempa podwyższyły na 21:16! Rywalkom do gry pozwoliły wrócić rzuty karne. W pierwszych dziewięciu minutach drugiej połowy miały je aż cztery, z czego trzy wykorzystała Anna Pniewska.

Kryzys w AZS AWFiS nastąpił między 35. a 42. minutą. Wówczas Słupia zmieniła wynik z 16:21 na 23:21. na zmianę rzucały Pniewska, Muchocka i Agnieszka Korewo-Łazańska. W całym meczu ten tercet zdobył 30 bramek!

Na kwadrans przed końcem spotkania po akcjach Jędrzejczyk i Kowalewskiej gdańszczankom udało się dogonić remis 24:24. Jak się później okazało już po raz ostatni był stan równowago. W 52. minucie przy 25:28 trener Rudkowski poprosił jeszcze o przerwę, ale już nie potrafił nic dobrego wykrzesać z podopiecznych. - Wiem, że one będą grały aż nie padną, ale nie tylko o to ma chodzić - podsumował Rudkowski.

W drugim meczu 24. kolejki Ruch Chorzów rozgromił AZS AWF Warszawa 42:19 (22:8)

Opinie (18)

• walczyć słoneczka wałczyć!

• 5 1

• (2)

Mam nadzieję, że trener Fedorowicz jest zadowolony, że przyczynił się do zabijania ducha sportu, rywalizacji fair play i talentu tych młodych dziewczyn.
    Jeśli chodzi o maruderów z poprzednich postów - pozostałe juniorki w zdecydowanej większości grają mecze ze swoimi rówieśniczkami i jedną z najważniejszych imprez są dla nich MP. Nasze dziewczyny grają w ekstraklasie na dużo wyższych obciążeniach. Zmuszono je, aby dorosły w bardzo szybkim tempie. Nie mają żadnych szans walczyć. Dlatego nie schodzą z uśmiechem na ustach, bo wiedzą, że gdyby grały na świeżości rozwaliłyby w Elblągu wszystkich... A tak mamy co mamy. Podziwiam laski, że jeszcze mają ochotę.

Dla mnie AZS AWFiS w tej chwili to gra w Lublinie i Gdyni. Nie wierzę, że w Gdańsku uda się odbudować drużynę. Przede wszystkim nie ma takich chęci. I nie widać, żeby się pojawiły. Przecież lepiej wynająć halę na targi, albo dla profesjonalnej drużyny Trefla i z tego czerpać zyski, niż kłaść kasę na ręczną.

• 8 5

• do tego wyżej (1)

na hali to tylko ty mogłeś być głąbie
      bo jak byś się uczył w szkole to byś wiedział, że normalni ludzie oglądają mecze w hali...

• 1 7

• do inteligenta, nie głąba

Ilu jeszcze ludzi obrazisz na tym portalu krążąc od topicu do topicu i obrzucając ludzi epitetami? Ale, jeśli takie jest Twoje zadanie i w ten sposób łechcesz swoje ego, to chociaż się podpisz, bo tylko tchórze pozostają anonimowi.

• 5 2

• jasia

a co ma wspolnego z tym,ze w gdansku posypala sie w pilka reczna trener slupi.jawisz mi sie jako nawiedzony ale tez i zle poinformowany dupek.czy to fedorowicz winny,ze gdansk nie ma kim grac.przeciez mieli wybor-mogli po odejsciu prawie calej druzyny-wycofac druzyne z ekstraklasy i spokojnie grac w juniorkach.ducha sportu to zabily wladze klubu i profesor

• 6 4

• do Suna...

Nie przelewaj swojego żalu na Fedorowicza.Ten trener od lat pracuje w bardo trudnych warunkach i jest jednym z nielicznych prawdziwych pasjonatów.
    Czasy są ciężkie i każdy walczy o swoje!Szkoda tych młodych dziewczyn ale też widac błędy organizacyjne ze strony kierownictwa AZS.Moim zdaniem trzeba to dograc do konca i ogrywac te młode dziewczyny w przyszłym sezonie w I lidze!Na grę w ekstraklasie to one jeszcze mają czas i szkoda ich zdrowia...

• 3 3

• ale błędy (4)

BRZEZIŃSKA (K 0/3), Zych (K 1/5) - Jędrzejczyk 8 (K 4/4 4 min.), ROSTANKOWSKA 7, KOWALEWSKA 6 (2 min.), TACZYŃSKA 4 (Ż), Kempa 2, KORDUNOWSKA 2 (2 min.), Cięciwa 0 (2 min.), Drobińska 0, JAKUBOWSKA 0 (2 min.), MALICH 0 (Ż), Neumann 0, Wójcik -

• 3 3

• (3)

to ty jesteś od tego poprawiania ego
      twoj skład się różni tylko tym że zamiast Jędrzejczyk gola ma Kowalewska i co ???? może to ty źle policzyłeś nie wpadłeś na to???

panie nieomylny i wszystko wiedzący

• 1 6

• (2)

A Ty dalej się pienisz, a najgorsze w tym wszystkim jest to, że pienisz się tylko dla samego pienienia i dalej pozostajesz anonimowy. Różnice są istotne, bowiem zawodniczki; Kowalewska, Jędrzejczyk, Taczyńska - mają inne stany zdobytych bramek, niż w artykule, ponadto podane zostały takie szczegóły jak rzuty karne - bramkarki; obronione, wpuszczone i zawodniczki - rzucane, wykorzystane, a także kartki, minuty karne, co też jest istotne. Pozostaje jeszcze fakt, że Raven był na meczu, a red. jag zapewne nie. No cóż, ale tego się nie widzi, aby się tylko pienić ;)

• 6 0

• (1)

ty zapewne nie byłeś na meczu
          zatemskąd takie wnioski wyciągasz

• 0 2

• Widzę, że nie możesz sobie odpuścić ;) To, iż nie byłem na meczu nie oznacza, że nie jestem zorientowany w tym co się dzieje.

1. Raven jest na każdym miejscowym meczu (łącznie z tymi na MPJ w Elblągu i bardzo często na wyjazdowych) i zapisuje w trakcie ich trwania wszystkie istotne rzeczy, (których nie podaje portal) dopisując je później w komentarzach. Jest to o tyle istotne, że człowiek nie będący na meczu, a mający trochę wyobraźni potrafi sobie odtworzyć jego przebieg.

2. W stosunku do Redaktora jag. pomyliłem się tylko w tym, że wyszedł pod koniec pierwszej połowy (vide rozwinięcie postu "prawda jest taka, że"). Czy, aż tak bardzo się pomyliłem? Jak można pisać rzetelne relacje z meczów nie będąc na nich do końca?

To tyle w kwestii odpowiedzi i nie zamierzam więcej odpowiadać na Twoje zaczepki, chyba, że zaczniesz się wreszcie podpisywać.

• 1 0

• .... (1)

mogly wygrac ale zabraklo taktyki. Dziewczyny sa zmotywowane i walcze. Tego nikt nie moze zarzucic!

Wystarczylo w ataku wykluczyc nr 11 i 13 ktore rzucaly bramke za bramka. Jędrzejczyk i Taczyńska powinny je pilnowac i nie pozwolic na rzuty z drugiej lini. W ten sposob Taczynska mialaby jeszcze lepsza sytuacje do wychodzenia na kontre.

A to ze graja w ekstraklasie to sam plus. Mozliwosc pokazania sie oraz grania z najlepszymi zawodniczkami zaprocentuje w przyszlosci. A jesli chodzi o dzis to moga wygrywac nie tylko z zespolami z dolu tabeli ale i srodka.

Nikt nie obiecywal ze bedzie łatwo.

Powodzenia, 3mam kciuki!

• 7 2

• zglos sie do azs potrzebuja trenera

• 0 3

• Są dobre.Szkoda tych końcówek. Ale nie od razu Kraków zbudowano. Trzeba zacisnąć zęby i walczyć dalej. Będzie dobrze.

• 7 3

• prawda jest taka że (1)

prąd wyłączony został w +/- w 35 minucie, a Milena kontuzja - nie rzucała; Ola Jędrzejczyk i Ania Rostankowska w Elblągu były poobijane okrutnie i gasły wczoraj w oczach. Ale wszystkie walczyły z zaciśniętymi zębami. Misz-masz grających czwarty mecz dzień po dniu Juniorek i pozostałych Seniorek przestał funkcjonować jak Słupia wyszła z obrona wyżej i Dorota dostała indywidualne krycie. Tutaj potrzebny był czas i nasze cwaniactwo by szukać faulu i 2 min. na Korewo, która miała już łącznie 4 min.
    Wyszło bokiem zajechanie - widać to było przede wszystkim w precyzji rzutów. No i z żalem muszę to przyznać, taktyka: Łazańska-Korewo dostała indywidualne krycie w 55 minucie. Dopiero ! No i obrona dziurawa okrutnie, co skutkowało wjazdami Słupi i ciągłym gwizdaniem karnych i 2 minut.
    Redaktor jag na meczu był.

• 6 1

• dobrze wiesz że nie był na całym meczu ;-) Kiedy Ci pokazałem że wchodzi?? koniec pierwszej połowy ?

• 1 0

• V miejsce w MPJ

Wyniki wczorajszego meczu:Pogoń Handball Szczecin - AZS AWFiS Gdańsk 29:32 (14:14)Dzisiejszy mecz o V miejsce:MTS Kwidzyn – AZS AWFiS Gdańsk 28:31 (16:12)AZS: Zych, Ruszkowska –Kempa 10, Jędrzejczyk 7, Neumann 4, Matejaszczyk, Rostankowska 5, Malich 2, Jakubowska 1, Truszkowska 1, Cywińska 1

• 8 0

• WYWIAD RADIOWY Z p. hucińskim

Za portalem NASZA KLASA podaję link do strony z wywiadem rektora AWFiS :
    Śmieszny człowiek. Planuje przyjąc na uczelnię juniorki, młodziczki (przedział wieku 19-23 lata) najchętniej kadrowiczki. No i o co tu chodzi? TAK! TAK! o pieniądze!!! Zawodniczki takie kosztują najwięcej. Należy zapłacić przy ich odejściu za ich wyszkolenie - w przypadku gry w kadrze koszty te znacząco rosną. Za rozegranie 11 meczów w juniorskiej kadrze Polski należy zapłacić 10.000zł za każde następne 10 meczów w tej kadrze 2.500zł. Za 11 meczów w kadrze młodzieżowej należy zapłacić 15.000 zł. Za każde następne 10 meczów 3.000 zł (rozegrane spotkania w ramach kadry narodowej) Tak więc AZS mając takie zawodniczki miałby praktycznie za FREE znaczące wpływy pieniężne. Panie rektorze gratulacje za tak świetny pomysł. No ale pan rektor obiecuje takim zawodniczkom możliwość studiowania na jego uczelni i być może otrzymywania "jakiegoś" stypendium.