Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 0:0. Kontuzja kapitana i czerwona kartka

3 maja 2024, godz. 22:35
Opinie (142)

Dawid Gojny (na zdjęciu) nabawił się kontuzji po zderzeniu z... Olafem Kobackim, wracający do gry po urazie Sebastian Milewski otrzymał czerwoną kartkę, a Arka Gdynia tylko zremisowała 0:0 z przedostatnią drużyną Fortuna 1. Ligi. Dawid Gojny (na zdjęciu) nabawił się kontuzji po zderzeniu z... Olafem Kobackim, wracający do gry po urazie Sebastian Milewski otrzymał czerwoną kartkę, a Arka Gdynia tylko zremisowała 0:0 z przedostatnią drużyną Fortuna 1. Ligi.

Arka Gdynia zremisowała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 0:0 w 31. kolejce Fortuna 1. Ligi. To rozczarowanie, gdyż rywal jest bliski degradacji. Ponadto żółto-niebiescy na skutek urazu stracili kapitana Dawida Gojnego, który zderzył się z... Olafem Kobackim. Natomiast Sebastian Milewski, który wrócił do gry po kontuzji, w ciągu kilkunastu sekund otrzymał dwie żółte kartki i od 80. minuty jego drużyna musiała grać w "10". Decyzje arbitrów nie podobały się sztabowi przyjezdnych, co skutkowało także kartkami dla trenerów i kierownika drużyny.

11 Ilicić

Rezerwowi: 43 Wieczorek, 2 Ziółkowski, 9 Abate, 17 Małachowski, 21 Liszka, 23 Misztal, 30 Zając, 47 Bernard, 48 Czader

Czubak

Rezerwowi: 33 Depka, 2 Navarro, 6 Milewski, 9 Gaprindaszwili 13 Azacki, 17 Turski, 27 Hafez, 31 Staniszewski, 38 Predenkiewicz
  • 46' 53 Martinaga Zmiany 47 Bernard
  • 72' 10 Banaszewski Zmiany 30 Zając
  • 80' 24 Sitek Zmiany 9 Abate
  • 80' 27 Kolenc Zmiany 23 Misztal
  • 57' 94 Gojny Zmiany 2 Navarro
  • 65' 39 Lipkowski Zmiany 6 Milewski
  • 88' 21 Skóra Zmiany 9 Gaprindaszwili
  • 10' Hlavica
  • 66' Tomasik
  • 78' Jodłowiec
  • 35' Bednarczyk kierownik drużyny
  • 66' Navarro
  • 74' Grzegorczyk asystent trenera
  • 80' Milewski
  • 84' Łobodziński trener

Sprawdź, co po meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 0:0 mówił Wojciech Łobodziński oraz na co i na kogo narzekał najbardziej Sprawdź, co po meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 0:0 mówił Wojciech Łobodziński oraz na co i na kogo narzekał najbardziej

za nami już pierwszy piątkowy live, relacjonowaliśmy na żywo pierwszy ćwierćfinałowy mecz koszykarzy Trefla

Live: Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza

Arka jest w doskonałym położeniu, kontynuuje serie z drużynami z dołu tabeli i nie musi oglądać się na inne wyniki. Jeśli wygra dwa najbliższe mecze, będzie w ekstraklasie

Arka Gdynia dwa zwycięstwa od ekstraklasy, a zagra z dwoma outsiderami

oczywiście jest też wariant, że awans będzie możliwy już 6 maja, ale do tego potrzebne jest zwycięstwo nad Podbeskidziem i korzystne wyniki w meczach drużyn, które obecnie są na pozycjach 3-6

Arka Gdynia. Kasjan Lipkowski: Autostrada do awansu? Poczekajmy

tak się złożyło, że w tej kolejce zwycięstwo Arki będzie korzystne dla Lechii, bo otworzy drogę do świętowanie awansu w Gdańsku już w sobotę, a jednocześnie przegrana GKS Tychy w tym meczu to przy zwycięstwie Arki, wyeliminowanie tego rywala z grona tych, którzy mogą zagrozić ekipie trenera Łobodzińskiego

Czy będzie feta na Długiej 4 maja? Lechia Gdańsk gotowa na różne scenariusze

przy okazji przypominamy, że zakończyła się już otwarta sprzedaż bilety na derby Lechia - Arka 19.05.2024

Bilety na derby Lechia Gdańsk - Arka Gdynia wyprzedane. Rekord sezonu Fortuna 1. Liga

po pauzie za kartki wracają: Dobrotka i Gaprindaszwili, co poprawiło nieco nie najlepszą ostatnią sytuację kadrową w Arce. Na ławce ponadto rekonwalescent Milewski, a nie ma na niej Chudego

Arka Gdynia odwołuje się od kartki. Kontuzjowani walczą z czasem

w "11" trener Łobodziński dokonał jednej zmiany w porównaniu z ostatnim meczem. Dobrotka zastąpił na środku obrony Azackiego, a tym samym opaska kapitana wraca do Gojnego

Arka Gdynia - Resovia 3:2. Przeczytaj relację, zobacz zdjęcia i video oraz wystaw oceny piłkarzom i trenerowi

w ataku oczywiście Czubak, który może dziś rozpocząć drugą "50" goli w oficjalnych meczach Arki

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia. Karol Czubak: Wygrywać i świętować

Podbeskidzie ostatni raz wygrało 30 marca (2:1 z Termaliką Nieciecza), w pięciu ostatnich kolejkach raz zremisowało i czterokrotnie przegrało, do bezpiecznego miejsca w tabeli traci aż 8 punktów
w ostatniej kolejce Podbeskidzie przegrało w Krakowie 1:3, a w czwartek Wisła sięgnęła po Puchar Polski, wygrywając z Pogonią po dogrywce 2:1. Aż 5 zmian w porównaniu z tamtym meczem zrobił trener Skrobacz
na wniosek telewizji Polsat Sport mecz rozpocznie się z 10-minutowym opóźnieniem, planowany początek godz. 20:40
w pierwszym meczu 31. kolejki Górnik wygrał z Odrą 1:0
piłkarze na prezentacji. Arka żółte koszulki z niebieskim pasem, niebieskie spodenki, Podbeskidzie białe koszulki, niebieskie spodenki
losowanie kapitanów Gojnego (ARKA Gdynia) i Tomasika (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Ten drugi w przeszłości grał także w Arce
1'
od środka boiska rozpoczęła Arka
1'
21. sekunda meczu. Czubak celnie główkował po dośrodkowaniu Stolca (ARKA Gdynia). Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) złapał piłkę
3'
tym razem Stolc (ARKA Gdynia) zbyt mocno w kierunku Kobackiego (ARKA Gdynia). Od bramki zacznie Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
4'
Skóra (ARKA Gdynia) minął Kolenca (Podbeskidzie Bielsko-Biała), ale nie zdołał dośrodkować
6'
Kobacki (ARKA Gdynia) na spalonym po kolejnym zagraniu z własnej połowy
8'
strzał Kolenca (Podbeskidzie Bielsko-Biała) chyba minąłby bramkę, ale Lenarcik (ARKA Gdynia) rzucił się do piłki i ją złapał
10'
Żółtą kartką został ukarany Hlavica (Podbeskidzie Bielsko-Biała), który tuż przy linii bocznej pola karnego faulował Kobackiego
10'
Kobacki (ARKA Gdynia) wymaga pomocy medycznej
11'
Kobacki (ARKA Gdynia) zostaje na boisku
12'
Kobacki (ARKA Gdynia) próbował strzelać z rzutu wolnego, ale Hlavica (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę poza własną bramkę
12'
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu Gojnego (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
13'
po faulu na Sidibe (ARKA Gdynia) rzut wolny dla Arki około 30 metrów od bramki
13'
na spalonym Stolc (ARKA Gdynia) po zagraniu z rzutu wolnego Skóry (ARKA Gdynia)
14'
Skóra (ARKA Gdynia) zdobył rzut rożny
15'
z narożnika boiska dośrodkował Kobacki (ARKA Gdynia), a próba strzału sprzed pola karnego Gojnego (ARKA Gdynia) została zablokowana
16'
niecelnie główkował Dobrotka (ARKA Gdynia) po dośrodkowaniu Sidibe (ARKA Gdynia)
17'
posiadanie piłki 58:42 na korzyść Arki
19'
Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) odbił piłkę do boku po indywidualnej akcji i bardzo dobrym strzale Kobackiego (ARKA Gdynia)
19'
Willmann (Podbeskidzie Bielsko-Biała) dostał w plecy po strzale Lipkowskiego (ARKA Gdynia) i kończy się na kolejnym kornerze dla Arki
20'
z narożnika boiska Gojny (ARKA Gdynia), a sprzed pola karnego celnie uderzył Sidibe (ARKA Gdynia). Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) złapał piłkę
21'
po kontrze Willmanna (Podbeskidzie Bielsko-Biała) i jego strzale piłka odbiła się od nogi Dobrotki (ARKA Gdynia) i wyszła poza bramkę Arki
21'
Lenracik dobrze wyszedł z bramki i pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska
25'
Czubak walczył o piłkę z Senicą (Podbeskidzie Bielsko-Biała), ale uciekła ona poza bramkę
27'
Willmann (Podbeskidzie Bielsko-Biała) potrzebuje pomocy medycznej, ucierpiał w starciu z Dobrotką (ARKA Gdynia)
29'
Willmann (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie tylko został na boisku, ale od razu ruszył do ataku. Sprzed pola karnego strzelił obok bramki
32'
dobry wślizg Boreckiego (ARKA Gdynia), który nie pozwolił Banaszewskiemu (Podbeskidzie Bielsko-Biała) na kontrę
34'
składna akcja Arki, piłka przeniesiona z prawego na lewe skrzydło, strzał Kobackiego (ARKA Gdynia) jednak obok słupka
35'
Żółtą kartką został ukarany Bednarczyk, kierownik drużyny (ARKA Gdynia)
36'
obraz gry bez zmian, optyczna przewaga Arki
37'
Ilicić faulował Dobrotkę (ARKA Gdynia), który wyprowadzał piłkę od bramki
38'
Stolc (ARKA Gdynia) zdobył korner
39'
i jeszcze jeden korner
39'
w rzutach rożnych 5:1 dla Arki
39'
po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Kobackiego (ARKA Gdynia) uderzenie głową Marcjanika (ARKA Gdynia). Piłka spadła na górną siatkę bramki Podbeskidzia
41'
dośrodkowanie Kobackiego (ARKA Gdynia) nie doszło do Czubaka
43'
prostopadłe podanie Sidibe (ARKA Gdynia), ale Senić (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie pozwolił wyjść sam na sam z bramkarzem czubakowi
44'
Martinaga (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zdobył rzut rożny dla gospodarzy
44'
krótko rozegrany korner przez miejscowych nie zaskoczył Arki
45'
Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) na raty, ale złapał piłkę po indywidualnej akcji i strzale Kobackiego (ARKA Gdynia)
45'
7. strzał Arki, w tym 4. celny
45'
co najmniej 60 sekund doliczonych do pierwszej połowy
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - ARKA GDYNIA 0:0
Arka przeważa. Bardzo aktywny był Kobacki (ARKA Gdynia), który wchodził w udane dryblingi, a indywidualne akcje skończył celnymi strzałami. Już w 21. sekundzie dobrą okazję na otwarcie wyniku miał również Czubak. Na razie Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie dał się pokonać.
Podbeskidzie jest nastawione na grę z kontry, ale na razie poważniej nie zagroziło bramce Lenarcika (ARKA Gdynia).
46'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza w przerwie zmianę. Boisko opuszcza Martinaga, w jego miejsce wchodzi Bernard.
46'
drugą połowę od środka rozpoczęło Podbeskidzie
46'
Arka bez zmian w składzie
46'
Dobrotka (ARKA Gdynia) wybił piłkę po dośrodkowaniu Sitka
48'
Sitkowi piłka uciekła poza boisko
50'
niewiele brakowało, aby Tomasik (Podbeskidzie Bielsko-Biała) się pomylił i piłka zagra przez Sidibe (ARKA Gdynia) znalazłaby się pod nogami Skóry (ARKA Gdynia)
51'
"bomba" z dystansu Jodłowca i kapitalna interwencja Lenarcika (ARKA Gdynia), który wybił piłkę poza bramkę
52'
Jodłowiec (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie zdołał oddać strzału głową po dośrodkowaniu Banaszewskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z narożnika boiska
52'
kolejny korner dla Podbeskidzia tym razem po akcji willmanna
52'
i trzeci korner z rzędu dla miejscowych
53'
cały czas z narożnika boiska dośrodkowywał Banaszewski (Podbeskidzie Bielsko-Biała), seria rzutów rożnych kończy się po niecelnym strzałem Willmanna (Podbeskidzie Bielsko-Biała) sprzed pola karnego
54'
zderzenie Gojnego (ARKA Gdynia) i Kobackiego (ARKA Gdynia) przed własnym polem karnym
55'
sygnalizowana przez fizjoterapeutów potrzeba zmiany w przypadku Gojnego (ARKA Gdynia)
55'
rozgrzewa się Navarro (ARKA Gdynia), a Tomasik (Podbeskidzie Bielsko-Biała) pobiegł po wskazówki do trenera Podbeskidzia
56'
Kobacki (ARKA Gdynia) zostaje na boisku, ale Gojny (ARKA Gdynia) schodzi z prawą ręką na temblaku
57'
opaskę kapitana przejął Stolc (ARKA Gdynia)
57'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gojny, w jego miejsce wchodzi Navarro.
58'
zmiana w ustawieniu obrony Arki. Stolc (ARKA Gdynia) przeszedł z prawej na lewą stronę, a Navarro (ARKA Gdynia) gra jako prawy obrońca
59'
centrostrzał Stolca (ARKA Gdynia) prosto w ręce Procka
60'
Sitek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) pada w polu karnym Arki, sędzia nakazał grać dalej
60'
Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę poza boisko, aby sędzia obejrzał sytuację na VAR
61'
gramy dalej, nie ma zmiany decyzji sędziego
63'
kończy rozgrzewkę Milewski (ARKA Gdynia)
65'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Lipkowski, w jego miejsce wchodzi Milewski.
66'
Żółtą kartką został ukarany Tomasik (Podbeskidzie Bielsko-Biała) po faulu na Skórze
66'
Żółtą kartką został ukarany Navarro (ARKA Gdynia), który sfaulował Sitka i odkopnął piłkę
67'
przechwyt Milewskiego (ARKA Gdynia), ale Czubak na spalonym
69'
sędzia ustnie napomina Jodłowca, który faulował Milewskiego (ARKA Gdynia). Obaj ci piłkarze... razem grali w Piaście Gliwice
70'
Senić (Podbeskidzie Bielsko-Biała) sfaulował Skórę (ARKA Gdynia) na wysokości własnego pola karnego
71'
Navarro (ARKA Gdynia) z rzutu wolnego do Skóry (ARKA Gdynia), który niedokładnie dośrodkował
72'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Banaszewski, w jego miejsce wchodzi Zając.
73'
nieudane dośrodkowanie Willmanna (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
73'
nieporozumienie między Hlavicą (Podbeskidzie Bielsko-Biała) a Prockiem, wbiegł między nich Czubak, ale bramkarz zdołał naprawić błąd
74'
Skóra (ARKA Gdynia) znów wywalczył rzut rożny na wysokości pola karnego, tym razem faulował Tomasik (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
74'
Żółtą kartką został ukarany Grzegorczyk asystent trenera (ARKA Gdynia).
75'
z rzutu wolnego dośrodkował Navarro (ARKA Gdynia), seria główek piłkarzy Arki w polu karnym, ale ostatecznie futbolówkę przejął Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
76'
niecelnie główkował Czubak po dośrodkowaniu Kobackiego (ARKA Gdynia)
76'
po przerwie mecz się wyrównał
78'
zderzenie głowami Dobrotki (ARKA Gdynia) i Sitka, pomocy medycznej wymaga piłkarz gospodarzy
78'
Żółtą kartką został ukarany Jodłowiec (Podbeskidzie Bielsko-Biała) za dyskusję z sędzią
79'
Sitek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) pozostał na boisku
79'
Milewski (ARKA Gdynia) w kontrze sfaulował Senicia (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
80'
Żółtą kartką został ukarany Milewski (ARKA Gdynia).
żółta i czerwona
80'
Milewski (ARKA Gdynia) otrzymał drugą żółtą i czerwoną kartkę. Obie kartki za niesportowe zachowanie. Arka kończyć będzie w "10"
80'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Sitek, w jego miejsce wchodzi Abate.
80'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kolenc, w jego miejsce wchodzi Misztal.
82'
Skóra (ARKA Gdynia) wywalczył rzut rożny
83'
Sidibe (ARKA Gdynia) strzelił w poprzeczkę!
83'
Skóra (ARKA Gdynia) pada jeszcze w polu karnym po starciu z Tomasikiem (Podbeskidzie Bielsko-Biała), sędzia nie reaguje
84'
Żółtą kartką został ukarany Łobodziński trener (ARKA Gdynia).
84'
sędzia nasłuchuje jeszcze podpowiedzi VAR
85'
nie ma zmiany decyzji, gra wznowiona
86'
rozgrzewa się Gaprindaszwili (ARKA Gdynia)
88'
ARKA Gdynia przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Skóra, w jego miejsce wchodzi Gaprindaszwili.
88'
Arka gra w "10", a zatem zdecydowała się grać bez młodzieżowca
89'
niecelny strzał z dystansu Misztala (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
90'
co najmniej 5 minut doliczonych do drugiej połowy
90+1
Borecki (ARKA Gdynia) zabrał piłkę Iliciciowi przed własnym polem karnym
90+1
i jesteśmy już z drugiej strony boiska, gdzie odgwizdany faul Czubaka
90+2
"Bomba" Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia). Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę poza bramkę
90+3
bez zagrożenia dla gospodarzy po dośrodkowaniu Navarro (ARKA Gdynia) z narożnika boiska
90+3
niecelnie główkował Ilicić
90+4
niedokładne dośrodkowanie Stolca (ARKA Gdynia). Piłkę przejął Procek (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
90+5
strzał nad bramką Czubaka po kontrze Gaprindaszwiliego (ARKA Gdynia)
90+6
KONIEC MECZU. PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - ARKA GDYNIA 0:0
Arka na pewno w tej kolejce nie awansuje, a Podbeskidzie nie spadnie. Jednak remis nie może cieszyć żadnej z tych ekip. To także pewne komplikacje dla Lechii. Gdy bowiem jutro wygra z GKS Tychy, to będzie jeszcze musiała poczekać na stratę punktów GKS Katowice, aby cieszyć się z awansu.
Arka wyraźnie wygrała statystykę strzałów celny 7:1, ale w drugiej połowie zgrała słabiej niż do przerwy, co pokazuje bilans posiadania piłki - 52:48 na korzyść Podbeskidzia.
Najbliżej gola dla żółto-niebieskich był Sidibe (ARKA Gdynia), który posłał piłkę w poprzeczkę, a w doliczonym czasie meczu groźnie jeszcze strzelał Gaprindaszwili (ARKA Gdynia). Natomiast Lenarcika (ARKA Gdynia) najmocniej zatrudnił Jodłowiec (Podbeskidzie Bielsko-Biała).
Bardzo nerwowo było na ławce rezerwowych. Sypały się kartki, gdyż członkowie sztabu nie rozumieli decyzji sędziego głównego. Z pewnością największą kontrowersją jest czerwona kartka dla Milewskiego (ARKA Gdynia), który obie kartki otrzymał w ciągu kilkunastu sekund po niegroźnym faulu. Wyglądało jakby arbiter pierwszą kartkę pokazał za to, że piłkarz... klaskał po odgwizdaniu faulu, a potem musiało dojść do jakieś utarczki słownej.
Dużym osłabienie dla Arki jest również kontuzja Gojnego, który urazu ręki nabawił się w zderzeniu z... Kobackim.

3 maja 2024, godz. 20:30