Nie samym motylkiem

27 maja 2002 (artykuł sprzed 22 lat)

Dwoje pływaków AZS AWF Gdańsk Mariusz Siembida i Beata Kamińska zdobyło minima na tegoroczne mistrzostwa Europy. Obaje stanęli też w Gorzowie na najwyższym stopniu podium mistrzostw Polski. Gwiazdą zawodów była Otylia Jędrzejczak (AZS AWF Warszawa).

Stołeczna pływaczka, którą dotychczas podziwialiśmy za wyniki w stylu motylkowym, pokazała, że potrafi szybko pływać również w innych konkurencjach. W Gorzowie Jędrzejczak najpierw rozprawiła się z rekordem Polski na 100 metrów stylem dowolnym (2:01.36), następnie wymazała z tabel osiągnięcie Alicji Pęczak na 200 metrów stylem zmiennym. Gdańszczanka pokonała ten dystans w 2:16.86, a jej następczyni potrzebowała na to o 18 setnych sekundy mniej. Ponadto wraz z koleżankami klubowymi została rekordzistką na 4x100 m stylem dowolnym (3:53.70). Ten wynik jest o blisko sześć sekund lepszy od poprzedniego rekordu.

Kamińska zdobyła złoto na najdłuższym i najkrótszym dystansie w stylu klasycznym (na tym drugim podzieliła je z Agnieszką Braszkiewicz), ale minimum osiągnęła na 100 metrów i to już w eliminacjach.

Z kolei Siembida z minimum uporał się zarówno na 50, jak i 100 metrów stylem grzbietowym, a na obu dystansach odebrał oczywiście złote krążki.