Niemcy zdominowali Idea Amber Cup.

17 sierpnia 2001 (artykuł sprzed 22 lat)
Helge i Christaian Sach zdominowali wyścig katamaranów Idea Amber Cup 2001. Załoga niemiecka wygrała wszystkie cztery etapy i triumfowała w klasyfikacji generalnej.

Jedyny tego typu wyścig w Europie rozgrywany był w naszym kraju już po raz drugi. Rozpoczął się w Międzyzdrojach, a następnie poprzez Ustkę i Władysławowo żeglarze finiszowali w Sopocie. Przy hotelu chińskim za Niemcami metę przecięła załoga miejscowego SKŻ Hestia, Jacek Noetzel i Arkadiusz Hronowski. Zawodnicy startujący na katamaranie o statusie olimpijskim - Tornado, do zwycięzców czwartego etapu stracili siedem minut. Kolejne miejsca zajęli: Gavin Colby i Matt Eeles oraz Willem Geyssen i Michel Wellemann. Było to o tyle ważne, że Fracuzi obronili drugie, a Holendrzy trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepsza polska załoga, którą dowodził uczestnik The Race, Piotr Cichocki, a załogantem był Radosław Juchnowicz, na łódce Whirpool była piąta, gdyż została jeszcze wyprzedzona przez Amerykanów Braina Lamberta i Marka Lavine'a.

Między uczestników regat główny sponsor, PTK Centertel, podzielił 100 tysięcy złotych.