• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Adam Mandziara: Lechia idzie w dobrym kierunku

Jacek Główczyński
19 czerwca 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 

Lechia Gdańsk

Najnowszy artykuł o klubie Lechia Gdańsk Lechia Gdańsk. Wstrzymano rozmowy na temat sprzedaży klubu
Adam Mandziara (w środku). Adam Mandziara (w środku).

O zakończonym sezonie i planach na kolejny rozmawialiśmy z Adamem Mandziarą. Prezes Lechii zapewnia, że klub konsekwentnie zmierza w wytyczonym przez większościowego akcjonariusza kierunku, a celem jest "by coś znaczyć w Europie". Brak awansu do międzynarodowych rozgrywek w żadnym stopniu negatywnie nie odbije się na biało-zielonych. Budżet ma pozostać ma poziomie 40 milionów złotych, a może nawet nieznacznie zostanie podwyższony. Dziś część pierwsza wywiadu poświęcona aspektowi finansowo-organizacyjnemu piłkarskiego przedsięwzięcia w Gdańsku. Wkrótce druga część poświęcona planom transferowym.ILE LECHIA ZYSKA NA POJEDYNKU Z JUVENTUSEM TURYN? SPRAWDŹ, KTO JESZCZE ZAROBI NA SUPER MECZU?
 

Czy jesteś zadowolona(y) z rozwoju Lechii po zmianie większościowego akcjonariusza na początku 2014 roku?

Jacek Główczyński: Gdy wchodził pan do Lechii wraz z nowymi większościowymi akcjonariuszami, to według tamtych założeń drużyna w czerwcu 2015 roku miała być wyżej w ekstraklasie niż to jest obecnie?
 
Adam Mandziara: Nie. Pozycję drużyny buduje się dłużej niż przez jeden sezon. Z wyników - 4. miejsca na koniec zeszłego sezonu i 5. w tym, jesteśmy zadowoleni. Nie ukrywam, że po tej rewolucji kadrowej, którą zrobiliśmy w drużynie latem, mieliśmy sporo problemów Pozycja w końcowej tabeli pokazuje, że dobrze sobie ostatecznie poradziliśmy. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni.
 
Może nie należało od razu tak gruntownie przebudowywać drużyny, która zdobyła jednak 4. miejsce?
 
Wybór był taki: albo od razu wymieniamy, a w kolejnych oknach transferowych dokładamy już tylko takich zawodników, którzy pasują do koncepcji lub wszystko rozkładamy na 3-4 lata. Zdecydowaliśmy się na pierwsze rozwiązanie świadomie. To nie był przypadek. Co więcej, gdybym miał decydować o tym jeszcze raz, już po doświadczeniach ostatniego roku, to chyba byśmy zrobili to samo. Wielu piłkarzy, o których jesienią dziennikarzy czy tzw. eksperci mówili, że nie potrafią grać w piłkę, wiosną udowodniło swoją wartość.
 
Jerzy Brzęczek spełnił pokładane w nim nadzieje?
 
Bez żadnej dyskusji, absolutnie tak.

PIETROWSKI ODSZEDŁ Z LECHII. POJECHAŁ NA ZGRUPOWANIE Z PIASTEM GLIWICE
 
Inwestujecie świadomie w tego szkoleniowca, który wcześniej nie pracował w ekstraklasie, czy od razu oczekujecie od niego dobrej trenerskiej jakości?
 
Znaliśmy Jurka już trochę czasu. Uznaliśmy, że jego charakter, styl pracy pasuje do nas. Jednak to przede wszystkim trener inwestuje w swoją karierę. On chce osiągać jak najlepsze wyniki, a z tym wiążą się również profity dla klubu. Wiemy także, że w tym biznesie nie ma sentymentów. Jeśli szkoleniowiec wypromuje się do tego stopnia, że otrzyma ofertę na przykład z Niemiec, czy innego dobrego klubu spoza kraju, to odejdzie. Znamy te reguły, a zatem tym bardziej ciężko w takiej sytuacji mówić o inwestycji w trenera.
 
Jaki jest właściwie cel inwestycji w Lechię? Chodzi głównie o sukces sportowy czy finansowy?
 
W pierwszej kolejności liczy się wynik sportowy. Potwierdzają to ostatnie miesiące. Przecież takich miejsc na koniec sezonu Lechia nie miała od blisko 60 lat. Dla nas to dowód, że idziemy w dobrym kierunku. Pieniądze na piłce nożnej można zarabiać tylko wtedy, gdy gra się u góry tabeli. Zatem te cele nie są wcale przeciwstawne.
 
Na ile lat rozpisany jest piłkarski biznes w Lechię?
 
Na czas nieokreślony. Nadal inwestujemy, kontynuujemy to, co zmierzamy tutaj zrobić.
 
Miejsca w europejskich pucharach nie udało się wywalczyć. Czy to coś zmienia w założeniach większościowych akcjonariuszu co do przyszłości klubu?
 
Nie zmienia niczego. Pokazuje tylko, że ta drużyna nie była jeszcze na takim poziomie, aby zagrać w pucharach. W następnym sezonie będzie kolejna szansa na puchary. Zobaczymy, czy uda się ugrać więcej?
 
Adam Mandziara zapewnia, że 4. i 5. miejsce, które Lechia osiągnęła w kolejnych sezonach w ekstraklasie, zadowala większościowego akcjonariusza klubu i nadal będzie on inwestował w rozwój gdańskiej piłki nożnej. Adam Mandziara zapewnia, że 4. i 5. miejsce, które Lechia osiągnęła w kolejnych sezonach w ekstraklasie, zadowala większościowego akcjonariusza klubu i nadal będzie on inwestował w rozwój gdańskiej piłki nożnej.
Jednak już przed startem poprzedniego sezonu mówiono, że Lechia ma być trzecia siłą w kraju. Dlaczego nie udało się tego zrealizować?
 
Myśmy w klubie tego nigdy nie mówili Takie hasła głosili ci sami ludzie, którzy kilka tygodni później twierdzili już coś innego. Według nich mieliśmy mieć już tak słabą drużynę, która walczyć będzie o utrzymanie. Natomiast teraz, gdy mamy 5. miejsce, to znów opowiadają, że to za mało.

SZACHTAR, A POTEM MONACO LUB HANNOVER SPRAWDZĄ LECHIĘ
 
Jaki jest pomysł na Lechię? Ma to być silny klub w skali tylko Polski, czy ma pan ambicje, aby biało-zieloni weszli na stałe do Ligi Europy, a może powalczyli nawet o Ligę Mistrzów?
 
Cel - by coś znaczyć w Europie, zawsze należy sobie stawiać. Jednak należy też patrzeć realistycznie na to wszystko. Aby zaplanować grę o mistrzostwo Polski, to trzeba zwiększyć budżet do tych wielkości, które są w Legii czy Lechu. Na razie tak daleko jak oni w tym względzie nie jesteśmy.

RUCHY TRANSFEROWE W LECHII. KTO ODSZEDŁ, KTO MOŻE PRZYJŚĆ?

 Grają tylko pieniądze, czy może także Lechia ustępuje najlepszym w Polsce także pod względem organizacji klubu?
 
Rzeczywiście, gdy 1,5 roku temu wchodziliśmy do Lechii, to organizacja w klubie miała mało miało wspólnego ze standardami obowiązującymi w profesjonalnych klubach, a zatem i do Lecha, i Legii także było daleko. Przez te ostatnie miesiące bardzo dużo zmieniliśmy w całej strukturze klubu. Na każdym odcinku, czy to jeśli chodzi o PR, czy marketing, trzeba stale podnosić jakość, w to inwestować, gdyż bez tego i postęp natury sportowej będzie praktycznie nierealny.
 
Poprzedni przedstawiciel większościowy akcjonariuszy Andrzej Kuchar lubił podkreślać, że z roku na rok wartość Lechii rośnie. Można oszacować, ile obecnie warty jest klub?
 
To wszystko były tylko spekulacje. Jak czytam, że ktoś wycenia klub czy zawodnika na daną kwotę, to lubię zadawać pytanie, a kto ile rzeczywiście zapłacił czy skłonny jest zapłacić za niego? Co z tego, że będę zasypiał z myślą, że Lechia warta jest 100 milionów złotych, jeśli nikt tyle nie chce dać. Tak naprawdę do faktycznej i jedynej prawdziwej wyceny dochodzi, gdy mamy do czynienia ze sprzedażą.

TYCH PIŁKARZY LECHII OCENIALIŚCIE NAJWYŻEJ WIOSNĄ
 
Wciąż zarząd pracuje w niepełnym składzie. Dlaczego mniejszościowi akcjonariusze nie wskazali swojego przedstawiciela?
 
To ich decyzja. Akcjonariuszy należy więc pytać. Może nie mogą wybrać kogoś, kto by wszystkim pasował? My jesteśmy otwarci na współpracę.
 
Mniejszościowi akcjonariusze pomagają czy może czujecie, że stoją w opozycji do większościowego akcjonariusza?
 
Żyjemy razem, ale nie pomagają w jakiś faktyczny sposób. My wiemy, co chcemy robić tak pod względem finansowym jak i sportowym, aby to wszystko poszło w górę. Komunikujemy to zawsze na naszych wspólnych spotkaniach i zapraszamy do współpracy. Przecież nie będzie problemu jak ktoś znajdzie sponsora i przyjdzie z nim do nas. Na pewno weźmiemy.

CO SIĘ ZMIENI W SZKOLENIU MŁODYCH PIŁKARZY DLA LECHII?
 
Jednak z Akademią Piłkarską Lechia Gdańsk na pewno jesteście w konflikcie. Po co w klubie wszystkie roczniki piłkarzy od 9-latków poczynając? Nie lepiej zostawić system szkolenia taki, jaki był?
 
Od tej decyzji nie ma odwrotu. Silny klub, a taki chcemy konsekwentnie budować, musi mieć własne szkolenie i swoją wizję w tym względzie. Bo jak kilku szkoli, to są dyskusje, jak to robić, a potem i tak każdy robi po swojemu. Chcemy tego uniknąć i od najmłodszych roczników ukierunkować trening według jednolitej koncepcji. Oczywiście nie wyklucza to w przyszłości współpracy nie tylko z akademią, ale i innymi klubami. Zależy nam po prostu na tym, by to Lechii trafiała najbardziej utalentowana młodzież, która potem mogłaby zaistnieć w pierwszej drużynie. Tak widząc nasze plany możemy powiedzieć, że z naszej strony nie ma żadnego konfliktu.

KOLEJNI BYLI REPREZENTANCI POLSKI BĘDĄ PRACOWAĆ W LECHII
 
A co z bazą szkoleniową? Była koncepcja ośrodka w Bystrej, ale od lat się nic tutaj nie dzieje.
 
Ta idea nie do końca została zarzucona. Obecnie pracujemy nad różnymi koncepcjami. Chcemy wybrać najlepsze rozwiązanie ku temu, by trenować w optymalnych warunkach. Jednak to wymaga czasu, bo wiąże się z kosztami.
 
Grupa Lotos pozostanie strategicznym sponsorem Lechii?
 
Mamy umowę na jeszcze jeden sezon. Wykazujemy realizację tak celów sportowych jak i dobrze plasujemy się pod względem zwrotu medialnego, jaki mają nasi sponsorzy. Ze swojej strony wykonujemy zatem zapisy kontraktu. Na razie nie doszło do renegocjacji przyjętych zobowiązań. Wiemy, że Lotos zainwestował we współpracę z reprezentacją Polski i zobaczymy, co pokaże przyszłość, jeśli chodzi o jego zaangażowanie w Lechię. My jesteśmy otwarci na wszystkie warianty.

TERMINARZ NA NOWY SEZON. NA INAUGURACJĘ Z CRACOVIĄ
 
Można już oszacować, ile wyniesie budżet Lechii na nowy sezon?
 
Wszystko tutaj musi być stabilne. Myślę, że będziemy się poruszać w podobnych ramach, jak w minionym sezonie. Będzie to około 40 milionów złotych. Może trochę podwyższymy, ale to będzie zależało ostatecznie od piłkarzy, jakich pozyskamy latem.

O co zagra Lechia w nowym sezonie?
 
Pierwszym celem będzie awans do najlepszej "8", a potem wygranie jak największej liczby meczów w grupie mistrzowskiej. Myślę, że jeśli z 7 zwyciężmy w 4-5, to będziemy wysoko w końcowej tabeli.

Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Juventus Turyn

Jak typowano

14% 70 typowań LECHIA Gdańsk
25% 129 typowań REMIS
61% 309 typowań Juventus Turyn

Twoje dane

Kluby sportowe

Opinie (85) ponad 10 zablokowanych

 • I to są wreszcie konkrety. (14)

  Brawo, 40 baniek w budżecie, stabilny klub.
  Można tutaj naprawdę zbudować fajną rzecz.

  • 141 28

  • Ta stabilny jak penisowy turniej GRUBEGO RYCHA (12)

   40mln państwowej kasy i stadion oddany za darmo... no to stabilizacja że ho-ho

   • 12 83

   • (11)

    Lotos dokłada 6 mln więc gdzie te 40 mln państwowej kasy?O ile sie nie mylę Lechia placi za każdy swoj mecz na PGE więc jaki stadion za darmo?

    • 59 10

    • Podaj nazwę jednego sponsora, którego właścicielem nie jest skarb państwa albo samorząd (8)

     oraz kwotę roczną płaconą przez tegoż sponsora

     • 10 29

     • Cekol,Totolotek :) (4)

      Poza tym kasa sponsora to tylko część budżetu

      • 30 4

      • Totolotek to państwówka (3)

       Cekol śmieszna umowa na rok w której utajniono ILE Lechia dostaje (może NIC?)

       To chyba bardzo dziwne że taki wspaniały STABILNY klub a ni cholery nikt nie
       chce go sponsorować? Co?

       • 5 37

       • Totolotek jest prywatną spółką :)

        • 30 3

       • Totolotek to bukmacher, a nie lotto kolektura . Troche wiedzy trzeba miec a nie tylko gdzieś uslyszec i potem opowiadac histrorie

        • 29 2

       • Totolotek-zakłady, prywatne
        Lotto-gry liczbowe, państwowe

        A co do sponsorów nie znam kwot ale:
        Totolotek
        Cekol
        I największy Canal+
        dodatkowo w poprzednim sezonie ponad 3mln za dzień meczowy, chociaż tu trzeba koszty odliczyć. Dodatkowo dolicza się przychody z transferów.
        Po trzecie: co znaczy w twoim rozumieniu sponsorować?

        • 27 3

     • To że Skarb Państwa jest posiadaczem akcji danej spółki (2)

      nie oznacza, że wydawane przez nią pieniądze są "państwowe". Zarabia pieniądze na wolnym rynku i nie dostaje dotacji z budżetu. Uważasz, że dochód powinien trafiać, proporcjonalnie do posiadanych akcji, do Budżetu Państwa i być spożytkowany w innym "lepszym" celu?

      • 17 5

      • Czy Twoim zdaniem np. GPEC zarabia pieniądze na "wolnym rynku"? Jak na moje to jest monopolistą , który na dodatek został sprzedany przez Miasto w mocno kontrowersyjnych okolicznościach. A Energa? - jasne - "wolny rynek"...podobnie jak Melioracje czy GIWK :)

       • 4 13

      • mistrzu wytłumaczę ci

       Państwówka jest wtedy kiedy prezesem zostaje się z nominacji ministra
       albo Budynia, tak jest w Lotosie na przykład...
       I wtedy taki Lotos futruje Lechię bo prezes tegoż Lotosu
       chce być przecież wybrany na nast. kadencję

       • 6 17

    • A Energa, miasto Gdańsk , GPEC , GIWK? oczywiście , że możesz powiedzieć że to nie stricte państwowe firmy ale na 100% są to pieniądze podatników czy mieszkańców Gdańska.

     • 5 7

    • Państwowa kasa nie istnieje

     To tylko w złodziejlandii się tak mówi. To są pieniądze nasze, obywateli, więc niech będą dla nas spożytkowane

     • 5 2

  • wszyscy się podniecają budżetem, a mało kto wie na co na prawdę wystarczy tych pieniędzy

   dla mnie miarą sukcesu tego przedsięwzięcia będzie miejsce w pierwszej trójce zdobyte z 2-3 wychowankami w pierwszym składzie

   • 3 1

 • Podajcie lepiej konkrety zamiast bajdurzenia o pucharach. (2)

  Bo jak dla mnie to do ósemki w tym sezonie trzeci raz fartem już nie uda się wejść.

  A poza tym pełno konfliktów ze szkółkami, własne interesy menadżerów itp.

  • 39 73

  • a ile pieniedzy postawisz ze nie wejda do 8

   bo jak dużo to chetnie się założę

   • 26 7

  • Czyli tradycyjnie

   SpiseG.

   • 6 5

 • (3)

  Oddajcie nam starą Lechię. Mam dość układów, marketingu, bicia rekordów frekwencji, ściągania do klubu pseudo-grajków z całego świata i płacenia im później jak odchodzą. No i włodarzy z warszawki, którzy mają w d*** interes klubu, a dla których Lechia stała się maszynką do zarabiania pieniędzy.

  • 46 179

  • to wypad do Gdyni jak ci sie nie podoba, tam masz super drużynę....

   • 29 6

  • to se na orliki chodź - skończyły się czasy darmowej kasy PRL upadł

   • 11 4

  • to nie przychodz

   nie będziemy tęsknić

   • 4 3

 • Lata mijają a wyników ciągle nie ma. (6)

  Jagiellonia i Ruch pokazuję że w tej lidze żółwi da się...

  • 37 60

  • 40mln? No to trzeba rozbudować stadion do minimum 60,000 (4)

   • 7 13

   • (3)

    co obchodzą nasze finanse ciebie arczaninie 40 baniek to dla was 10 lat wegetacji w pierwszoligowym niebycie piłkarskim

    • 18 4

    • Odezwał się ten co nie wegetuje... (2)

     No wspaniałe wyniki: 5te miejsce w niezwykle silnej Bolandyjskiej ekstraklasie,
     piękna gra na każdym meczu a nie bezwładna kopanina,
     Puchar Kaszub... O czymś zapomniałem?

     • 3 23

     • jeśli taka słaba ta liga to czemu wy nie dajecie rady do niej awansować od kilku lat niedojdy piąta drużyna w kraju zawsze będzie lepsza od drużyny z końcówki pierwszej ligi o czymś zapomniałem ?

      • 14 1

     • arka = wegetacja

      jaka jest 1 liga skoro ekstraklasa jest be sami przegrali ze wszystkimi drużynami z wiosek i innych dziur grających w 1 lidze arka osiągnęła dno

      • 9 1

  • pilnuj swojej arki śledziu

   • 24 4

 • Jaki rozwój? (2)

  Rok temu było 4 miejsce, dzisiaj jest 5 przy o wiele większych wydatkach.

  • 41 58

  • Przeczytaj jeszcze raz i zastanow się czy naprawdę chciałeś to napisać...

   • 4 5

  • a wziąłeś pod uwagę to, że reszta ligi też się rozwija, a nie łaskawie czeka na Lechię aż ta ich przegoni? Tyle co Lechia wydaje to dla Legii czy Lecha nawet nie połowa wydatków...

   • 1 0

 • Ciekawe

  Nie podoba mi się ten uśmiech, coś chyba wywinie.

  • 27 24

 • Około 40 mln zł w budżecie na nowy sezon to jest nic. (8)

  Te 40 mln jest rozpisane na mnóstwo rzeczy.
  - Pensje piłkarzy
  - Pensje trenera i sztabu szkoleniowego
  - Wyjazdy, wynajem autokaru na mecze wyjazdowe
  - Stroje
  - Apteczki rzeczy medyczne utrzymanie sprzętu
  i jeszcze wiele wiele innych.
  Tak więc to jest nic. Ale niech zarząd dalej liczy na rekordy na PGE Arena (Hahaha).
  Nie ma szans za takie pieniądze jakie są obecnie ceny biletów na mecz Lechii, w życiu, wolę mecz w tv zobaczyć lepiej wygodniej spokojniej.

  Pozdrawiam

  • 24 79

  • (3)

   Ceny mamy całkiem niskie, ile byś chciał płacić za mecz?

   Btw. przecież te 40 mln to właśnie budżet! Co tam miało by być innego od tego co wypisałeś?

   • 15 2

   • (2)

    Może więkoszość ludzi myśli ze to tylko na transfery :>

    • 9 2

    • Około 40 mln zł w budżecie na nowy sezon (1)

     Ceny mamy niskie?

     Jak na taka padakę która gramy to ceny powinny być miarodajne do wyników . Każdy się wzmacnia a my co kupimy Kuszczaka po co się pytam?

     Trzeba nam 5 dobrych piłkarzy jak to nie wypali to dać sznase młodym 17 latom niech kopią inne kluby się wtedy Lechią zainteresują .

     • 4 19

     • no no Kuszczak za słaby

      niektórym to już nieźle się pod kopułami zagotowało, nawet Messi za słaby na Lechię

      • 11 3

  • Około 40 mln zł w budżecie na nowy sezon (2)

   Zróbmy z PGE Arena 2 Maracane ;)

   100 tys miejść

   ceny biletów po 100 zł
   karnety po 6 tysięcy może wtedy mandziara spłaci kredyt

   • 7 32

   • kolejny półinteligent z tęczowej górki guzik ciebie obchodzi Mandziara pilnuj swoich żółto niebieskich nieudaczników

    • 23 4

   • He he prowokator

    100 tys stadion a bilety po 100?

    Stadion na 3 tys i bilety po 100 ALBO stadion na 100 tys i bilety za darmo + loteria "Co drugi
    bilet wygrywa 500 PLN"....

    • 1 10

  • to siedz sobie przed tym tv jak typowy sledz

   • 1 0

 • Ładnie mówi tylko... (4)

  ..."zapomina" dodać, że znaczna część po stronie "dochodów" klubu to pożyczki właścicielskie. A to niestety oznacza, że w każdym momencie kiedy się Panu - bliżej nie określonemu do dzisiaj! - Właścicielowi znudzi, Lechia zostanie z ogromnym długiem wobec Niego! Chyba nie ma takich naiwnych, którzy wierzą, że Właściciel "wkłada" te pieniądze... Powielane jest działanie Kuchara tylko na dużo większą skalę.

  • 41 27

  • Co za bzdury (2)

   Gadasz jak jakis spiskomaniak. Lechii nie byłoby stać na takich zawodnikow jakich aktualnie posiada bez włożenia pieniędzy. Budżet za Kuchara już był mocno napięty.

   • 19 2

   • (1)

    Umiesz czytać? Wiesz co to jest budżet? Lechia dostaje pieniądze , owszem. Tylko nie jako wkład właścicielski , zwiększenie kapitału czy inny rodzaj dofinansowania a tylko jako POŻYCZKI!

    • 7 14

    • a co ty myslales? Pomysl troche. Jest klub ktorego wlascicielami jest x ludzi. W zyciu bym nie podwyzszal wkladu jezeli sam tego wszystkiego nie kontroluje. Tylko pozyczki, jak w zwyklej spolce. Nie oczekujcie od ludzi dzialalnosci charytatywnej.

     • 1 4

  • pożyczki

   Klub powinien dążyć do samofinansowania tak jak jest to w Anglii dochody ze sprzedaży zawodników z biletów z gadżetów i na końcu nap. taki Abramowicz wykłada własną kasę ale nie jako pożyczka a jako sponsoring . A u nas odwrotnie ze sprzedaży zawodników kasę ma manager i większościowy udziałowiec po pożyczył kasę i to niewiadomi na jaki procent bo on może wszystko ma większość i on decyduje bilety to nie wiem czy pokryły koszty wynajmu stadionu a kasę którą łoży miasto idzie w błoto dlatego LOTOS chce się wycofać

   • 3 0

 • Mandziara i Wojciechowski. (5)

  Czemu Mandziarą nie sfotografuje się z Wojciechowskim????? Obaj godni naśladowania, autorytety moralne. Nie oszukujmy się, z takim zarządzaniem i z Mandziarą, LG nigdy nie osiągnie sukcesu?!

  • 28 42

  • Wernze (2)

   Wernze pożycza Lechii pieniądze,które będzie trzeba oddać. Czemu Mandziara tego nie mówi? ????Lechia jest zadłużona, ma nadzór finansowy, a Mandziara , jak zawsze, w dobrym humorze.

   • 16 23

   • Żeby to jeszcze Wernze pożyczał...pożyczają jakieś bliżej nie określone "konsorcja" złożone ze spółeczek niemieckich , austriackich i portugalskich nie prowadzące żadnej działalności i utworzone tylko dla jednego celu....

    • 14 16

   • nadzór jest bo po przejęciu klubu drastycznie się zmienił budżet klubu (na większy) względem prognoz przedstawionych jeszcze za Kuchara.

    • 1 4

  • Planowany skład szkółki Lechii : Wojciechowski , Król , Dawidowski... może w piłkę to dzieciaczki nie pograją ale życia się nauczą :)

   • 13 6

  • Dwa Cygany , tabor rusza.......Gianni śpiewa " ore ore...."

   Uwaga na portfele..........

   • 8 9

 • Tylko nie Kosecki.

  • 47 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Katzrzyna Ziembicka 39 66 56.4%
2. Radosław Dymkowski 39 65 59%
3. Marek Brzeski 37 62 56.8%
4. Krzysztof Wiecki 39 62 51.3%
5. Grzegorz A 37 61 56.8%

Tabela

Piłka nożna - Ekstraklasa
Drużyny M Z R P Bramki Pkt.
1 Raków Częstochowa 34 23 6 5 63:24 75
2 Legia Warszawa 34 19 9 6 57:37 66
3 Lech Poznań 34 17 10 7 51:29 61
4 Pogoń Szczecin 34 17 9 8 57:46 60
5 Piast Gliwice 34 15 8 11 40:31 53
6 Górnik Zabrze 34 13 9 12 45:43 48
7 Cracovia 34 12 10 12 41:35 46
8 Warta Poznań 34 12 9 13 37:35 45
9 Zagłębie Lubin 34 12 9 13 35:44 45
10 Radomiak Radom 34 12 8 14 34:41 44
11 Stal Mielec 34 11 10 13 36:40 43
12 Widzew Łódź 34 11 8 15 38:47 41
13 Korona Kielce 34 11 8 15 39:48 41
14 Jagiellonia Białystok 34 9 14 11 48:49 41
15 Śląsk Wrocław 34 9 11 14 35:48 38
16 Wisła Płock 34 10 7 17 41:50 37
17 LECHIA GDAŃSK 34 8 6 20 28:56 30
18 Miedź Legnica 34 4 11 19 33:55 23
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Trzy pierwsze drużyny zapewnią sobie występy w europejskich pucharach. W związku ze zdobycie Pucharu Polski przez Legię Warszawa, która została wicemistrzem, w międzynarodowych rozgrywkach zagra także czwarta drużyna.
Z PKO BP Ekstraklasa zdegradowane zostaną trzy ostatnie drużyny.

Wyniki 34 kolejki

 • Piast Gliwice - LECHIA GDAŃSK 3:0 walkower (mecz nie został dokończony z powodu rac rzucanych na boisko z sektora gości, w momencie przerwania gry Lechia prowadziła 1:0)
 • Cracovia - Wisła Płock 3:0 (1:0)
 • Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 2:0 (1:0)
 • Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 3:1 (2:1)
 • Miedź Legnica - Górnik Zabrze 0:0
 • Pogoń Szczecin - Radomiak Radom 4:0 (1:0)
 • Raków Częstochowa - Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)
 • Stal Mielec - Warta Poznań 1:0 (1:0)
 • Widzew Łódź - Korona Kielce 0:3 (0:2)

Ostatnie wyniki Lechii

27 maja 2023, godz. 17:30
74% Piast Gliwice
9% REMIS
17% LECHIA Gdańsk
Legia Warszawa
8% LECHIA Gdańsk
9% REMIS
83% Legia Warszawa

Relacje LIVE

Najczęściej czytane