• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Lechia znów może wskazać mistrza Polski

jag.
3 czerwca 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 

Lechia Gdańsk

Radość piłkarzy Lechii, smutek Legii. Gol Jakuba Wilka (nr 19) dał gdańszczanom utrzymanie w ekstraklasie, a stołecznej drużynie odebrał szansę na tytuł mistrza Polski 2012. Radość piłkarzy Lechii, smutek Legii. Gol Jakuba Wilka (nr 19) dał gdańszczanom utrzymanie w ekstraklasie, a stołecznej drużynie odebrał szansę na tytuł mistrza Polski 2012.

Jeśli piłkarze Lechii chcą wrócić na 4. miejsce w tabeli po 36. kolejce ekstraklasy, muszą wygrać w środę z Legią Warszawa oraz liczyć na potknięcie Śląska w Krakowie. Natomiast remis bądź porażka, przy równoczesnym zwycięstwie wrocławskiej drużyny oznaczać będzie, że gdańszczanie w europejskich pucharach po wakacjach nie zagrają. Ze strony rywali biało-zieloni nie mają co liczyć na taryfę ulgową, gdyż obrońcy tytułu potrzebują wygranych, by gonić Lecha Poznań. A może podobnie jak w 2012 i 2014 roku to właśnie na Letnicy zapadną decydujące rozstrzygnięcia i w tej kwestii? Początek ostatniego spotkania na PGE Arenie w tym sezonie o godzinie 20:30.Relacja LIVE


Typowanie wyników

LECHIA Gdańsk
Legia Warszawa

Jak typowano

45% 213 typowań LECHIA Gdańsk
20% 95 typowań REMIS
35% 168 typowań Legia Warszawa

Twoje daneW ciągu pięciu najbliższych dni zapadną najważniejsze rozstrzygnięcia na szczytach ekstraklasy. W dwóch ostatnich kolejkach Lech Poznań, Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok podzielą między siebie ligowe medale, a Lechia Gdańsk, Śląsk Wrocław, Wisław Kraków i Górnik Zabrze ze swojego grona wyłonią ostatni zespół, który reprezentować będzie Polsce obok najlepszej trójki sezonu w europejskich pucharach.

SPRAWDŹ, JAKIE WYNIKI MUSZĄ PAŚĆ W DWÓCH OSTATNICH KOLEJKACH, ABY LECHIA ZDOBYŁA PRAWO GRY W EUROPEJSKICH PUCHARACH

Z analizy, którą dokonaliśmy od razu po zakończeniu kolejki numer 35 wynika, że Lechia nie ma kwestii wywalczenia 4. miejsce tylko w swoich rękach, a musi liczyć także na korzystne wyniki na innych stadionach. By poprawić obecnie zajmowaną pozycję biało-zieloni w dwóch ostatnich kolejkach - w zależności od rozstrzygnięć na innych stadionach - muszą zdobyć: 6, 4 lub 3 punkty. W najbliższej kolejce poza ograniem Legii liczyć się będzie dla nich najbardziej rezultat w meczu Wisła - Śląsk. Z kolei legioniści spoglądać będą na to co się dzieje w Zabrzu, gdzie Górnik gościć będzie liderującego w tabeli Lecha. Wszystkie mecze rozpoczną się w środę w tym samym terminie.

- Nie boimy się nikogo. Nie uważam, żeby Legia była zespołem od Lechii lepszym. Potrafimy z nimi grać i chcemy to udowodnić w środę - zapewnia na oficjalnej stronie klubowej Antonio Colak.

Co prawda historyczny bilans ligowych gier na linii Gdańsk - Warszawa jest niekorzystny dla biało-zielonych, gdyż przegrali 25 z 43 meczów przy stosunku bramek 37:80, ale gdy weźmiemy pod uwagę tylko spotkania z pięciu ostatnich lat, to rzeczywiście znajdujemy potwierdzenie słów gdańskiego napastnika. Z 11 takich pojedynków w ekstraklasie Lechia wygrała 6. Co ważne dla kibiców. Żadnego z takich stać nie zakończyło się remisem, a na brak emocji nie można było narzekać.

LECHIA PO ZWYCIĘSTWIE NA PGE ARENIE W 2012 ROKU UNIEMOŻLIWIŁA LEGII ZDOBYCIE TYTUŁU

MECZE LECHIA - LEGIA OD SEZONU 2010/11
wyróżniono zwycięstwa Lechii
2010/11: Warszawa 0:3, Gdańsk 2:1
2011/12: Warszawa 3:0, Gdańsk 1:0
2012/13: Gdańsk 1:2, Warszawa 1:0
2013/14: Warszawa 0:1, Gdańsk 2:0, Gdańsk 0:1
2014/15: Warszawa 1:0, Gdańsk 1:0


Legia pamięta szczególnie wizytę na PGE Arenie 3 maja 2012 roku. Wówczas po porażce 0:1 straciła szansę na mistrzowski tytuł. Dla Lechii gol Jakuba Wilka był na wagę... utrzymania ekstraklasy. Co ciekawe wówczas stołeczną drużynę prowadził Maciej Skorża, który w środę nie miałby nic przeciwko powtórce sprzed trzech lat, gdyż obecnie jest trenerem Lecha.

Tak piłkarze Lechii cieszyli się 16 maja 2014 roku po wygranej nad Lechem 2:1, a ten wynik dla gości oznaczał pożegnanie się z nadziejami na zdobycie tytułu mistrza Polski. Tak piłkarze Lechii cieszyli się 16 maja 2014 roku po wygranej nad Lechem 2:1, a ten wynik dla gości oznaczał pożegnanie się z nadziejami na zdobycie tytułu mistrza Polski.
Również przed rokiem, gdy po raz pierwszy mistrza Polski wyłaniano, w siedmiu dodatkowych kolejkach, wyniki, które padły na PGE Arenie miały istotny wpływ na to, kto sięgnął po złoto. W poprzednim sezonie Gdańsk okazał się szczęśliwy dla Legii, która wygrała tutaj 1:0, a 16 maja Lech po porażce z biało-zielonymi 1:2 praktycznie stracił szansę na koronę.

LECHIA WSKAZAŁA OSTATNIEGO MISTRZA POLSKI

Legia, aby obronić mistrzostwo, musi w dwóch ostatnich kolejkach zdobyć co najmniej o jeden punkt więcej od Lecha i nie mniej niż o trzy od Jagiellonii. W przypadku równej liczby punktów będzie lepsza od każdego z tych rywali, gdyż po 30 kolejce zajmowała wyższe miejsce, a to ten parametr będzie rozstrzygający, gdy drużyny mieć będą identyczny dorobek na koniec rozgrywek.

LIGOWY REKORD FREKWENCJI NA PGE ARENIE - 36,5 TYSIĄCA

Natomiast już w środę Lech może świętować tytuł, jeśli wygra w Zabrzu, a Lechia ogra Legię. 11 kwietnia w meczu tych drużyn na PGE Arenie, który zgromadził rekordową frekwencję (36,5 tys.) biało-zieloni triumfowali po golu Macieja Makuszewskiego.

- Musimy dać z siebie maksimum. Tylko wtedy możemy myśleć o pokonaniu Legii - podkreśla Jerzy Brzęczek, który w bezpośrednim starciu z zespołem Henninga Berga może zwiększyć szansę na tytuł "Trenera Sezonu". Obaj szkoleniowcy znaleźli się w gronie pięciu, z których ich koledzy po fachu pracujący w ekstraklasie oraz wszyscy piłkarze elity w głosowaniu wybiorą tego najlepszego. Zwycięzcę poznamy 8 czerwca.

JERZY BRZĘCZEK NOMINOWANY DO TYTUŁU TRENERA SEZONU

Przed meczem obaj szkoleniowcy mają kłopoty personalne w defensywie. Większe zdecydowanie Lechia, która nie może wystawić dwóch podstawowych graczy: GersonaJakuba Wawrzyniaka, narzekających na kontuzje. W drużynie gości zabraknie pauzującego za kartki Jakuba Rzeźniczaka.

W środę w miejscowych szeregach nie zobaczymy również Piotra Wiśniewskiego, który otrzymał zwolnienie z drugiego spotkania z rzędu ze względów rodzinnych.

Natomiast po pauzie za kartki do gry w ekstraklasie wracają: Sebastian MilaNicola Leković.Ostatni mecz sezonu na PGE Arenie to także dla Lechii wyznanie pod względem organizacyjnym. Co prawda nie uda się zrealizować ambitnego planu, by spotkania grupy mistrzowskiej w Gdańsku obejrzała łączna widownia 100 tysięcy widzów, gdyż majowe pojedynki z Wisłą i Lechem zgromadziły na trybunach PGE Areny około 42 tys. kibiców, ale i w środę atrakcji dla publiczności nie zabraknie.

Dwie godziny przed meczem będzie można wziąć udział w grillowaniu, a dzieci mogą bawićsię na: dmuchanych zjeżdżalniach, zamkach, bramkach radarowych i celnościowych, playstation czy piłkarzykach.

Po meczu można się wybrać do sopockich: Unique, Dream Club, Libation oraz Makahiki, gdyż bilet na mecz Lechia - Legia zapewni bezpłatny wstępny do tych klubów.

Lechia zadba również o dodatkowy, darmowy transport. Po zakończeniu spotkania, na przystanku "Uczniowska" (okolice skrzyżowania ul. Gdańskiej i ul. Nowej Uczniowskiej) na kibiców czekać będą dodatkowe autobusy, które po wypełnieniu będą włączane do linii numer 148 w kierunku przystanku "Żabianka SKM". Bilet wstępu na mecz lub Karta Kibica będzie uprawniała do bezpłatnego przejazdu.

Tradycyjnie kursować będą pociągi SKM na trasie Gdańsk Główny - Stadion/Expo, którymi za darmo można dojechać i wrócić z meczu. Będzie po pięć takich kursów w obu kierunkach.

Pociągi z Gdańska Głównego odjadą na stadion o godzinach: 19.00 (przyjazd na stadion 19.06), 19.22 (przyjazd na stadion 19.28), 19.42 (przyjazd na stadion 19.48), 20.02 (przyjazd na stadion 20.08), 20.10 (przyjazd na stadion 20.16)

Kolejki SKM w kierunku Dworca Głównego z przystanku Gdańsk Stadion Expo po meczu: 22.32 (przyjazd na główny o 22.38), 22.40 (przyjazd na główny o 22.46), 22.48 (przyjazd na główny o 22.54), 23.10 (przyjazd na główny o 23.16), 23.18 (przyjazd na główny o 23.20).
jag.

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (103) 7 zablokowanych

 • Wszyscy na mecz Lechii z Legią. (14)

  Lech na mecz z Wisłą sprzedał 40.000 biletów.
  Wszyscy do kas po bilety, a wieczorem widzimy się na Bursztynku.

  • 59 39

  • ale porównanie... Wielkiego Kolejorza z kiepską Lechią

   Bursztynek co to za nazwa?!

   • 20 37

  • ja na pewno się pojawię, (5)

   Aczkolwiek uważam że takimi cenami stadionu w życiu nie zapełnią. Trochę przegięcie...

   • 21 4

   • niestać mnie (4)

    na bilety poza tym zeby bola jak się ogląda Lechie

    • 9 12

    • szkoda (3)

     Polecam mecze pierwszoligowej arki.Bilety za symboliczna złotowke.Co prawda nie ten poziom gry ale lepsze to niz siedziec przed komputerem i sie uzalac.

     • 4 10

     • A ja polecam ligę angielską na c+ (2)

      • 7 2

      • Trzeba miec na abonament (1)

       a to jest golas afrykanski

       • 4 3

       • Miliarder z Nowego Portu się znalazł

        13 dzielnica

        • 0 2

  • stary nie porównuj Lecha do Lechii.. inna marka (1)

   Oni mają na każdym meczu ponad 20tys, na każdy wyjazd komplet kibiców i prowadza zorganziwaone dopingi przez 90min, a nie tak jak my 300 łebków i 3x w meczu a my swoje..

   • 11 15

   • smutny śledziku z fc poznań

    Lech 13 razy na 18 domowych spotkań frekwencja poniżej 20tys. Wyjazd w komplecie zaliczyli tylko w Szczecinie i w Warszawie. Zorganizowane dopingi przez 90minut? A kto się obraził w sierpniu na Rumaka i przez pół meczu siedział cicho? Reszty nie skomentuje ;-)

    • 24 5

  • Widziałeś kiedyś bursztyn?

   Też miałem nadzieję po zapowiedziach i wizualizacjach, że stadion w Gdańsku będzie bursztynowy. Niestety zdecydowano sie na wykonczenie paneli bardziej przypominające metal i całość bardziej przypomina mosiężno-srebrny pierscień. Mimo mego lokalnego patriotyzmu muszę niestety przyznać, że Stadion Narodowy w Warszawie pod wzgledem realizacji zalozonej wizji wypadł najlepiej i najbardziej oryginalnie z aren polskiegoEuro.

   • 2 12

  • (3)

   W Poznaniu nie ma innego sportu na wysokim poziomie. Dlatego wszyscy ciagna na Le ha. W Trojmiescie jest jeszcze siatka, kosz, zuzel, hokej. Wiec jest gdzie chodzic na sport. 40k luda w milionowej aglomeracji jaka jest Poznan plus FC to wcale nie taki super wynik.

   • 6 2

   • 549tys. (1)

    jak się doliczyłeś miliona mieszkańców w Poznaniu,to chyba tylko wiesz.
    549 tys.coś koło tego,troszkę różnica.

    • 1 1

    • czytaj ze zrozumieniem. Znasz słowo "aglomeracja"?

     • 1 0

   • i rugby...

    jak w temacie

    • 0 0

 • Chciałbym, aby legła Warszawa. (4)

  Bardzo nawet.

  • 57 17

  • ale co ty bys chcial?? (3)

   Nie pij tak rano.

   • 2 24

   • ty masz chyba oczy jeszcze w nocnej ropie skoro nie dostrzegasz liter

    • 11 0

   • napisal co by chcial

    czytaj ze zrozumieniem:)))

    • 9 0

   • Przecież wyraźnie napisał, żeby legła Warszawa

    Co to znaczy LECHIA PANY !

    • 14 3

 • Legia - Lechia 0:3 (3)

  • 15 25

  • ale to jest mecz Lechia- Legia. a nie Legia -Lechia (1)

   ten juz był w W-wie.

   • 12 1

   • niemniej z tym 0:3 to chyba jest OK

    • 8 0

  • halo pobudka

   • 4 1

 • Blisko 18 tys. na tę chwilę. (7)

  Myślę, że to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę ostatnie występy, jakim raczą nas nasi piłkarze.

  • 46 7

  • trochę, słabo jest szansa na puchary, jutro wolne, przyjezdza mistrz, i tylko (1)

   18 tys. lekka porażka.

   • 8 14

   • nie lekka porażka, tylko wielka poraszka LEchi

    • 5 6

  • Tabela mistrzowska po 5 kolejkach (2)

   1. Lech Poznań 12 9-5
   2. Legia Warszawa 10 5-3
   3. Jagiellonia Białystok 10 9-6
   4. Lechia Gdańsk 7 7-6
   5. Śląsk Wrocław 6 4-6
   6. Wisła Kraków 5 9-8
   7. Górnik Zabrze 4 6-9
   8. Pogoń Szczecin 1 3-9

   • 3 4

   • (1)

    po 5 i owszem ale to jest 7 kolejka dzisiaj i poki co jestesmy na 5 i mamy 2 bardzo ciezkie mecze grajac w duzym oslabieniu.

    • 6 3

    • Raczej powinno być po 6-tej kolejce!

     Chociaż tak naprawdę po 36. A po ostatnim gwizdku wszystkie te wybiórcze statystyki nie będą miały żadnego znaczenia. To pozorowane podnoszenie rangi meczu niczego dobrego dla wyniku sportowego Lechii nie wróży. Cała para w gwizdek.

     • 1 0

  • 20 tyś. (1)

   • 4 2

   • ?

    Skąd takie dane?

    • 1 1

 • Ta Lechia to jest. (5)

  Cały Poznań dzisiaj za Lechią :)

  • 19 17

  • poznań nie musi byc za Lechią, bo wystarczy ze sami dwa mecze wygrają i mają mistrza (2)

   bez ogladania sie na innych

   • 13 7

   • a jak nie wygraja? (1)

    • 8 4

    • Lechia bez Gersona i Wawrzyniaka?

     Janicki też niedawno się leczył - jeżeli w Poznaniu muszą liczyć, że Lechia zabierze w tej sytuacji punkty Legii, to co to w ogóle kandydat na mistrza?

     • 2 3

  • Cały Poznań Churem :-)

   • 6 3

  • i Gdynia :)

   • 4 2

 • Nic nie wskaże, bo oba mecze przegra, taka prawda (2)

  po co dalej pompowac balonik ktory dawno pękł?

  • 36 22

  • (1)

   za to wy nie pompujecie balonika w Gdyni co roku kończycie gorzej ale w lipcu znowu będziecie puszyć się że będzie awans

   • 5 4

   • nikt w Gdyni w tym roku nie mowil i nie myslał o awansie wiec pudło

    • 6 4

 • Gdzie te 100 tys. na 3 meczach? (5)

  Już nie ma komu biletów rozdawać?

  • 24 33

  • Frekwencja jak na ten poziom gry i tak jest imponująca.

   • 17 7

  • rozdaj kolega i kolezanka (1)

   w swoim gimnazjum

   • 4 5

   • kolezankOM i kolegOM olimpijczyku!

    • 1 0

  • "ciekawy" nasza frekwencja w 3 meczach jest większa niż wasza w 5 sezonach hehe jaka była u was w ostatnich 3 meczach ? 5 - 6 tysięcy w tym połowa to darmówki reszta to pół darmówki hehehe i z czym do ludzi !

   • 9 5

  • było...było...

   ale na meczach Bayernu,Realu i Barcelony

   • 3 0

 • "Dwie godziny przed meczem będzie można wziąć udział w grillowaniu"? (6)

  A co to oznacza? Czy te frykasy są darmowe? Czy atrakcje dla dzieci są darmowe? Czy jak wszyscy po meczu udadzą się do jednego z klubów to zostaną wpuszczeni?
  Dużo niedopowiedzeń. Ale tak najlepiej niech wszyscy myślą, że za darmochę.
  A przepraszam, że pociąg za darmo napisano.

  • 13 10

  • Tylko zwyciestwo! (5)

   kielbaska+bułka 8zł
   zapiekanka 7zl
   pepsi,miranda,sprite 0,5l 6zł
   atrakcje dla dzieci za darmo.
   Do wymienionych klubow wszyscy wchodza za darmo.

   • 6 2

   • (4)

    nie wszyscy tylko ci ktorzy dostana zaproszneie od hostess i jeszcze istnieje selekcja w kazdym z tych klubow.

    • 2 3

    • no tak..... magiczne słowo selekcja

     • 2 2

    • wystarczy,ze sie czysto ubierzesz (2)

     i powinienes przejsc selekcje

     • 2 2

     • metki musi być widać (1)

      nizej hilfingera nie wpuszczają

      • 4 1

      • w Sopocie nie wpuszczają w białozielonych ciuchach, bo to nie są barwy miasta

       • 5 2

 • Wszyscy na PGE. (1)

  Piękna pogoda, mecz dwóch najlepszych drużyn ekstraklasy i doping najlepszych kibiców w Polsce. Dodatkowo mnóstwo atrakcji dla dzieci przed meczem, jak i w trakcie spotkania.
  Wszyscy kibice trójmiejskiej piłki nożnej na najwyższym poziomie, spotykamy się dzisiaj o 20.30 na PGE Arena.
  W Gdańsku się dzieje!

  • 24 22

  • lechia najlepsi kibice? Dlaczego więc na wyjazdy jeździ tylko 200-400 osób, a zorganizowany doping nie jest im znany

   Najlepszych ma Lech pod każdym względem, u nas tydzień temu prowadzili zresztą jak wszedzie swój doping. Potem legia, górnik , Lechia, Wisła. Śląsk ostatnio zalicza się do poziomu podbeskidzia

   • 5 15

 • (3)

  Przecież dobrze wiecie, że żadnych pucharów w Gdańsku nie będzie, bo nie miało być. Po takiej grze jak z Lechem i Śląskiem to jedynie eliminacje w pucharze Polski.

  • 24 22

  • z lechem nie bylo zle ale ze slaskiem faktycznie padaka...tradycyjnie juz z reszta.

   • 10 0

  • oj tam oj tam

   zagrają raptem dobry mecz to będziesz mowil ze sa w formie. Zreszta co mecz zdanie co do formy zmienia 80% kibiców

   • 11 0

  • " zorro" arczaninie pilnuj swojej potęgi z dolnej części 1 ligi i swoich pucharów i awansów my zadbamy o siebie

   • 3 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Europy w Niemczech!

Najbliższy mecz Lechii

Śląsk Wrocław
19 lipca 2024, godz. 20:30
HIT
34% Śląsk Wrocław
29% REMIS
37% Lechia Gdańsk

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Wojciech Tabis Tabis 35 69 62.9%
2 Piotr Matusiak 35 69 62.9%
3 Łukasz Gawlik 35 68 57.1%
4 Kazimierz Wróblewski 35 67 62.9%
5 Marek Sowiński 35 67 60%

Tabela końcowa

Piłka nożna - Betclic I liga
M Z R P Bilans Pkt.
1 Lechia Gdańsk
2 GKS Katowice
3 Arka Gdynia
4 Motor Lublin
5 Górnik Łęczna
6 Odra Opole
7 Wisła Płock
8 Miedź Legnica
9 GKS Tychy
10 Wisła Kraków
11 Stal Rzeszów
12 Chrobry Głogów
13 Znicz Pruszków
14 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
15 Polonia Warszawa
16 Resovia
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała
18 Zagłębie Sosnowiec
 • Bezpośredni awans do ekstraklasy
 • LECHIA GDAŃSK, GKS Katowice (dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego), Motor Lublin (po barażach)
 • Baraże
 • Finał
 • ARKA GDYNIA - Motor Lublin 1:2 (1:0)
 • Półfinały
 • ARKA GDYNIA - Odra Opole 4:2 (2:1)
 • Motor Lublin - Górnik Łęczna 0:0 karne 4:2
 • Degradacja do II ligi
 • Resovia, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zagłębie Sosnowiec (trzy najsłabsze drużyny sezonu zasadniczego)
 • Awans z II ligi
 • Pogoń Siedlce, Kotwica Kołobrzeg (bezpośrednio), Stal Stalowa Wola (po barażach)

Ostatnie wyniki Lechii

26 maja 2024, godz. 15:00
9% Miedź Legnica
17% REMIS
74% LECHIA Gdańsk

Relacje LIVE

Najczęściej czytane