• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Otwarte Zawody Wspinaczkowe

Zapraszamy na drugą edycję otwartych zawodów wspinaczkowych, które odbędą się w dniu 20 stycznia 2024 roku na ściance wspinaczkowej Centrum Sportu Akademickiego PG.

Pozytywne opinie po zeszłorocznych zawodach sprawiły, że nabraliśmy apetytu na kolejną, jeszcze bardziej dopracowaną edycję. W tym roku postanowiliśmy odrobinę zmienić formułę zawodów, co sprawi, że wasze odczucia będą jeszcze lepsze.

Z okazji nadchodzącego wydarzenia zostanie nakręconych łącznie 9 nowych dróg wspinaczkowych, za których stworzenie odpowiedzialni będą:

Łukasz Smagała - znany wam z poprzedniej edycji, jeden z najbardziej doświadczonych routesetterów w Polsce, często pełniący funkcję głównego konstruktora dróg PZA na zawodach rangi Pucharu i Mistrzostw Polski, a także mający na koncie układanie problemów na Pucharze Europy we wspinaczce sportowej.

Kuba Zeman - doświadczony trójmiejski routesetter, obecnie szef routesetterów gdańskiego Muralla. Jest także odpowiedzialny za kręcenie dróg na gdańskiej ściance Mono.
Kuba Jurek vel Widelec - chief routesetter oraz współwłaściciel Problem Bouldering. W 2017 roku uzyskał uprawnienia konstruktora dróg Polskiego Związku Alpinizmu. Dziś aktywnie uczestniczy w organizacji imprez pokroju Mistrzostw Polski w boulderingu oraz innych wydarzeń pod sztandarem PZA.

Gorąco zachęcamy do zapisów. Nie czekajcie do ostatniej chwili gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Serdecznie zapraszamy także publiczność zarówno na eliminacje jak i zmagania finałowe.

Więcej szczegółów przedstawiamy w poniższym skróconym regulaminie zawodów.


INFORMACJE OGÓLNE
ZAPISY

Zgłoszeń na zawody można dokonać do dnia 18.01.2023 godz 12:00 roku za pośrednictwem systemu Competit: https://competit.pl/zgloszenie/6794 lub jeśli zostaną wolne miejsca także w dniu wydarzenia w biurze zawodów.
Opłata startowa wynosi 80 zł. Opłatę startową należy uiścić za pomocą przelewu bankowego na konto podane w formularzu zgłoszeniowym

FORMUŁA ZAWODÓW
ELIMINACJE

Eliminacje odbędą się na 7 drogach eliminacyjnych pokonywanych w stylu FLASH z DOLNĄ asekuracją, w zakresie trudności VI/6a - VI.5/7c+. Przed startem eliminacji udostępnione zostaną nagrania przejść dróg. Drogi będą ponumerowane od najłatwiejszej do najtrudniejszej. Do finału dostanie się 6 najlepszych zawodniczek i 6 najlepszych zawodników z rundy eliminacji.

Zawodnicy startować będą w 3 grupach eliminacyjnych, w każdej czas wspinania wynosił będzie 3 godziny. Limit osób na grupę będzie wynosił 30 osób. Na każdej drodze będzie można oddać maksymalnie 1 próbę. Po odpadnięciu należy od razu zjechać bezpiecznie do podstawy ściany i zwolnić linę, aby wspinać mogła się kolejna osoba, po czym ustawić się w kolejce do kolejnej drogi. Nie ma chwytów startowych/pozycji startowej na drogach (każdy może sięgnąć z ziemi do dowolnych chwytów na robionej przez siebie drodze). Start próby jest liczony od momentu oderwania obydwu nóg od ziemi. Nie będzie liczony czas przejścia.

Na wszystkich drogach (6a, 6a+, 6b, 6c, 7a, 7b, 7c+) będzie obecny sędzia, który będzie zapisywał wynik próby (pełen punkt za utrzymanie chwytu oraz plus za wykonanie ruchu do kolejnego chwytu).

Po wykonaniu wstawek w drogi eliminacyjne dla chętnych startujących w zawodach będzie możliwość wspinania się po pozostałych kilkudziesięciu drogach dostępnych na obiekcie w ramach czasu przeznaczonego dla swojej grupy eliminacyjnej.

FINAŁY
Do finału awansuje sześciu mężczyzn i sześć kobiet, którzy uzyskają najlepsze wyniki w rundzie eliminacyjnej. Wspinanie finałowe obywać się będzie w formule ON SIGHT na jednej drodze przygotowanej oddzielnie dla kobiet i mężczyzn. Finaliści przebywać będą w strefie izolacji, której zamknięcie nastąpi o godzinie 20:00. Start będzie naprzemienny - kobieta/mężczyzna rozpoczynając od zawodników, którzy uzyskali najniższą liczbę punktów w eliminacjach. Punktacja przejścia dróg finałowych liczona będzie w formacie IFSC (liczony będzie też czas przejścia).
Zwycięzcy pozostałych kategorii będą wyłonieni na podstawie końcowej klasyfikacji ustalonej wg zasad punktacji ogólnej.

ZASADY PUNKTACJI OGÓLNEJ
W punktacji ogólnej liczyć będą się po kolei:
suma punktów z 7 dróg eliminacyjnych,
w razie remisu punktowego w eliminacjach zwiększa się ilość finalistów;
w razie remisu w finale o kolejności zadecyduje wynik z eliminacji.
w razie remisu "absolutnego" w finale o kolejności zadecyduje czas przejścia drogi finałowej.
Nad prawidłowym przebiegiem zawodów i ostateczną interpretacją wyników będą czuwać:
- Artur Polański - sędzia główny zawodów,
- Hanna Sieczko - sędzia zawodów,
- Zbigniew Czerwiński - sędzia zawodów,
- Karol Małgorzewicz - sędzia zawodów.

NAGRODY
Dla zwycięzców oraz finalistów poszczególnych kategorii przewidziane są nagrody rzeczowe oraz bony o łącznej wartości ponad 3000 zł. Ponadto po zakończonym finale, wśród wszystkich zawodników obecnych na sali rozlosowane zostaną upominki oraz bony do wykorzystania w sklepach ze sprzętem wspinaczkowym. Przyznanie nagrody wymaga obecności podczas losowania.
Szczegółową listę nagród ogłosimy niebawem...

KATEGORIE
Zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą w kategoriach:
- OPEN mężczyźni i kobiety;
Oraz podkategoriach:
- KWT mężczyźni i kobiety;
- PG mężczyźni i kobiety.

HARMONOGRAM WYDARZENIA
7:00 - otwarcie biura zawodów
8:00 - 11:00 - start pierwszej grupy eliminacyjnej
11:30 - 14:30 - start drugiej grupy eliminacyjnej
15:00 - 18:00 - start trzeciej grupy eliminacyjnej
19:00 - ogłoszenie wyników eliminacji
19:30 - otwarcie strefy izolacji dla finalistów
20:00 - zamknięcie strefy izolacji dla finalistów
20:15 - 21:30 - finały kobiet i mężczyzn
22:00 - ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród

ORGANIZATORZY
Klub Wysokogórski Trójmiasto https://kwtrojmiasto.pl
Centrum Sportu Akademickiego PG https://csa.pg.edu.pl

WSPÓŁPRACA
Competit https://competit.pl

SPONSORZY
Sponsor główny:
Polarsport https://www.polarsport.pl
Agrest https://agrestclimb.pl
Climbtop https://tinyurl.com/mapv3ckw
Grimpado Boulder Studio http://www.grimpado.pl
Heartbeat https://heartbeat-clothing.pl
Klub Wysokogórski Trójmiasto
Mono https://monoclimb.pl
Murall Gdańsk https://gdansk.murall.pl
Problem Bouldering https://www.problembouldering.pl
Triblok https://www.facebook.com/CWTriblok
i więcej...

PATRONAT MEDIALNY
Magazyn na szczycie
Miasto Gdańsk
Radio Gdańsk
Trojmiasto.pl
Wspinanie.pl
Wyższa Szkoła Zdrowia

KONTAKT DO ORGANIZATORÓW
Maciej Przedpełski
zawody@kwtrojmiasto.pl 660748634

Opinie

18.05 g.16.00
Stolem Gniewino
18.05 g.16.00
Awenta Pogoń Siedlce
18.05 g.16.30
Texom Stal Rzeszów
18.05 g.18.00
Zepter Legionowo
19.05 g.15.00
Śląsk Wrocław
15.05 g.17.30
Pogoń Nowe Skalmierzyce
12.05 g.18.00
MKS Dąbrowa Górnicza
93:101 po dogrywce
12.05 g.12.40
Zagłębie Sosnowiec
11.05 g.17.30
Wisła Kraków