Lechia tylko na remis z Wisłą

jag., mad
15 maja 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Pasywna do przerwy Wisła w drugiej połowie objęła na PGE Arenie prowadzenie po kapitalnym golu Jeana Barrientosa (na zdjęciu), a jeszcze w końcówce mogła przechylić szalę wygranej na swoją korzyść, ostrzelując bramkę Łukasza Budziłka. Lechię uratowała m.in. poprzeczka po strzale Semira Stilicia. Gdańszczanie swoje szansę na zwycięstwo mieli głównie do 49. minuty. Pasywna do przerwy Wisła w drugiej połowie objęła na PGE Arenie prowadzenie po kapitalnym golu Jeana Barrientosa (na zdjęciu), a jeszcze w końcówce mogła przechylić szalę wygranej na swoją korzyść, ostrzelując bramkę Łukasza Budziłka. Lechię uratowała m.in. poprzeczka po strzale Semira Stilicia. Gdańszczanie swoje szansę na zwycięstwo mieli głównie do 49. minuty.

Stadion na Letnicy został odczarowany przez gości. Lechia straciła pierwsze gole na PGE Arenie od 7 grudnia ubiegłego roku i tylko zremisowała z Wisłą Kraków 2:2 (1:0). Nie do końca udało się zastąpić kontuzjowanego Rafała Janickiego przez zaskakującą zmianę, czyli wycofanie na środek obrony Stojana Vranjesa. W piątkowy wieczór biało-zieloni objęli prowadzenie, ale stracili kontrolę nad grą po przerwie, a zwłaszcza przez 9 minut, kiedy dostali dwie bramki. Kapitalnym uderzeniem do siatki piętą, stojąc tyłem do celu, popisał się wówczas Urugwajczyk Jean Barrientos. Punkt dla gospodarzy musiał ratować rezerwowy Kevin Friesenbichler. Jerzy Brzęczek utrzymał miano niepokonanego trenera w Gdańsku. Jednak wynik nieco gasi rozbudzone nadzieje na europejskie puchary. Rozczarowała także frekwencja. Zamiast ataku na 100-tysięczną widownię w grupie mistrzowskiej, na co liczono w klubie, mieliśmy niewiele ponad 18 tysięcy kibiców na trybunach.

WISŁA WISŁA
Budziłek - Wojtkowiak, Gerson, Vranjes, Wawrzyniak - Borysiuk, Łukasik - Makuszewski, Mila, Nazario - Colak
Sędziowie: Stefański (Bydgoszcz) oraz Boniek, Kupsik
Widzów: 18 032
Buchalik - Jović, Sadlok, Głowacki, Burliga - Garguła, Dudka, Jankowski, Stilić, Boguski - Brożek
  • 67' Colak Zmiany Friesenbichler
  • 77' Mila Zmiany Wiśniewski
  • 82' Łukasik Zmiany Możdżeń
  • 46' Garguła Zmiany Barrientos
  • 83' Boguski Zmiany Guzmics
  • 37' Makuszewski
  • 73' Friesenbichler
  • 60' Boguski
  • 69' Barrientos
  • 44' Wojtkowiak
  • 51' Dudka
  • 76' Jović

Wypowiedzi po meczu
Jerzy Brzęczek Jerzy Brzęczek
JERZY BRZĘCZEK, trener Lechii
Było to bardzo dobre spotkanie dwóch równych sobie rywali. W pierwszej połowie dominowaliśmy i prowadziliśmy. W drugiej spotkanie się wyrównało, a nawet Wisła przejęła inicjatywę. Myślę, że wynik jest sprawiedliwy, a dzisiejszego wieczora po prostu wygrała piłka.

Po meczu można dyskutować o tym, co było można, co nie. Mieliśmy więcej sytuacji w pierwszej połówce, ale zabrakło precyzji w podaniach. W drugiej także mogliśmy strzelić na 2:0, ale Colak nieczysto trafił w piłkę. Wtedy ten mecz potoczyłby się inaczej. Później jednak rywal strzelił dwa gole, a w końcówce mógł nawet wygrać.

Co do Vranjesa, to nie był jego pierwszy mecz w roli stopera. Grał na tej pozycji podczas obozu w Hiszpanii. Zależało mi na tym, aby mieć dobre rozegranie od tyłu. Miał się zmieniać także z Borysiukiem. Vranjes rozegrał dzisiaj bardzo dobre spotkanie i pokazał, że można zawsze na niego stawiać.

Kazimierz Moskal Kazimierz Moskal
KAZIMIERZ MOSKAL, trener Wisły
Zdobyliśmy punkt, po raz kolejny remisując na wyjeździe 2:2. Mam jednak żal do zespołu o pierwszą połowę. Swoimi poczynaniami tylko nakręcaliśmy Lechię. W drugiej połowie, kiedy zaczęliśmy grać piłką, strzeliliśmy dwie bramki. Szkoda tego remisu, co prawda pierwsza połowa mnie rozczarowała, ale w drugiej można było pokusić się o komplet punktów

W sprawie zmiany w przerwie Garguły na Barrientosa, to przegrywaliśmy 0:1 więc szukaliśmy opcji, która uaktywni nasze skrzydła. Na ławce z typowych skrzydłowych był tylko on, dlatego pojawił się na murawie.

Na początku pierwszej połowy trochę zaskoczyło nas to, że Vranjes grał jako stoper. Stawialiśmy, że pojawi się na tej pozycji Borysiuk - tak zresztą było przez chwilę. Z drugiej strony pojawienie się Vranjesa w linii obrony nie zmieniło stylu gry Lechii.

przed meczem Piotr Wiśniewski (LECHIA) otrzymał okolicznościową koszulkę z okazji 10-lecia występów w Lechii. Spotkania z Wisłą zaczną się kojarzyć doświadczonemu pomocnikowi z nagrodami. W luty, przed pojedynkiem tych drużyn otrzymał bowiem puchar za zwycięstwo w plebiscycie Trojmiasto.pl dla Najlepszego Ligowca 2014 roku.
Z kontuzji w Lechii, o których informowaliśmy przed meczem z Wisłą, niespodziewanie najpoważniejsza okazała się ta Rafała Janickiego, podstawowy środkowy obrońca nie znalazł się nawet w "18", gdyż ma bóle kręgosłupa

SPRAWDŹ, KTO W LECHII MIAŁ JESZCZE KŁOPOTY ZDROWOWTNE W OSTATNICH DNIACH

trener Brzęczek zaskoczył, jeśli chodzi o zastępstwo dla Janickiego. Na środek obrony przesunięty został defensywny pomocnik - Borysiuk (LECHIA), na ławce z piłkarzy mogących grać jako stoper jest Rudinilson
w porównaniu z meczem z Pogonią, wygranym w Szczecinie 3:1, są jeszcze w Lechii zmiany w drugiej linii, do gry weszli Łukasik (LECHIA) i Makuszewski (LECHIA), na ławkę wrócił Możdżeń
ponadto na ławce są: Bąk, Grzelczak, Friesenbichler, Leković i Wiśniewski
Adam Buksa strzelił gola w inauguracyjnym meczu turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy do lat 19, niestety, Polacy przegrali z Czarnogórą 1:2 (0:0). Biało-czerwonych na turnieju z Bośnią i Hercegowiną czekają jeszcze mecze z gospodarzami oraz Ukrainą. Awans czeka tylko na najlepszą drużynę z tego grona
Lechia przygotowała wiele atrakcji dla kibiców, jest m.in. największy sektor rodzinny na 6 tys. osób, można też wesprzeć akcje charytatywne, a nawet wygrać pieniądze. O frekwencji poinformuje w przerwie, gdy otrzymamy oficjalne dane w tym względzie

LECHIA - WISŁA WIĘCEJ NIŻ TYLKO MECZ PIŁKI NOŻNEJ
Wisła ofensywnie ustawiona, w drugiej linii jest de facto tylko jeden defensywny pomocnik (Dudka (WISŁA) )
ozdobą meczu powinien być pojedynek bośniackim pojedynków, Vranjes (LECHIA) dla Lechii w tym sezonie w 27 meczach zdobył 7 goli i zaliczył 3 asysty, natomiast Stilić (WISŁA) w 30 meczach dla Wisły strzelił 8 goli oraz zapisał aż 13 asyst
w ostatnich dniach oba kluby otrzymały licencję zarówno na rozgrywki klubowe jak i na występy w europejskich pucharach, choć pod pewnymi warunkami. Przypomnijmy, że wszystko wskazuje na to, że kwalifikacje Ligi Mistrzów da już 4. miejsce w ekstraklasie

13 POLSKICH KLUBÓW OTRZYMAŁO LICENCJE NA WYSTĘPY W ROZGRYWKACH UEFA W PRZYSZŁYM SEZONIE
dobre warunki do gry, około 10 stopni Celsjusza, należycie przygotowana murawa
My, wierzymy... - odśpiewują tradycyjnie kibice
piłkarze wychodzą na prezentację, Lechia zielone koszulki, białe spodenki, Wisła na czerwono
A teraz po PGE Arenie niesie się hymn Wisły Kraków
w bramce Wisły były golkiper Lechii - Buchalik (WISŁA)
w wyniku losowania kapitanów Mili (LECHIA) i Głowackiego (WISŁA) sędzia nakazuje drużynom zamienić się stronami boiska
Kto wygra mecz? Lechia! - skandują fani
Wisła na wyjeździe nie wygrała sześciu kolejnych meczów, na początku roku przegrała w Gdańsku 0:1
1'
od środka rozpoczęła Wisła
1'
"Lechia dzisiaj gra..." - z trybun
1'
jak na mecz przyjaźni przystało, kibice obu drużyn siedzą przemieszani
2'
pierwszy atak Lechii, podanie Nazario (LECHIA) nie doszło do Łukasika (LECHIA)
3'
Wisła spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie, Lechia czeka na rywala za linią środkową
4'
kontra Lechii, Mila (LECHIA) dobrze podał do Colaka (LECHIA), ale napastnikowi w polu karnym piłkę spod nóg wybił Głowacki (WISŁA)
5'
Budziłek (LECHIA) piąstkuje piłkę na róg po strzale z dystansu z wolnego Dudki (WISŁA)
6'
Nazario (LECHIA) wybił także piłkę na róg, krótko rozegrali poprzedni stały fragment gry Stilić i Garguła
6'
wrzutka z rogu Stilicia (WISŁA), ale Burliga (WISŁA) nie skorzystał z okazji na gola, uderzył zbyt lekko głową
6'
Gdańska Lechia - słychać na PGE Arenie
7'
pisaliśmy, że Wisła ma jednego defensywnego pomocnika, ale Lechia także dość ofensywnie i ryzykownie ustawiona, bliżej obrony ze środkowych pomocników operuje na razie Vranjes (LECHIA), a przed nim grają Łukasik (LECHIA) i Mila (LECHIA)
9'
niecelny strzał z dystansu Nazario (LECHIA)
9'
Gerson (LECHIA) podbiegł do trenera Brzęczka, aby naradzić się co do ustawienia linii defensywnej
9'
Wisła Kraków - śpiewają fani obu drużyn
11'
na razie wyrównany mecz
12'
na spalonym Brożek (WISŁA) po podaniu z wolnego Garguły (WISŁA)
13'
Vranjes (LECHIA) przeciął prostopadłe podanie Stilicia (WISŁA) do Brożka
13'
agresywna gra z obu stron w środku boiska, sporo fauli w tej strefie boiska
14'
w polu karnym piłka uciekła Mili (LECHIA), od bramki rozpocznie Buchalik (WISŁA)
16'
zmiana w ustawieniu Lechii, Borysiuk (LECHIA) przeszedł na swoją pozycję defensywnego pomocnika, a stoperem jest teraz Vranjes (LECHIA)
17'
Burliga (WISŁA) pakuje piłkę do własnej bramki, ale gol nie został uznany, wcześniej na spalonym był Colak (LECHIA)
17'
Fani przyjęli to ogromnymi gwizdami
18'
dobrze Vranjes (LECHIA) jako środkowy obrońca, uprzedził Brożka i wygrał z nim pojedynek powietrzny
19'
Głowacki (WISŁA) nie trafił w piłkę, ale Colakowi (LECHIA) nie pozwolił jej przyjąć drugi środkowy obrońca - Sadlok (WISŁA)
18'
Tak dopingują razem kibice Lechii i Wisły
19'
strzał z 25. metra Garguły (WISŁA), celny, ale piłka ledwo doturlała się do rąk Budziłka
20'
zarysowała się przewaga Lechii, gdańszczanie częściej przy piłce, Wisła cofnięta na własną połowę
21'
"Lechia" - skandowanie z trybun
22'
dobry drybling Makuszerskiego w polu karnym, zdołał wycofać piłkę do Mili (LECHIA), który z 17. metra strzelił wysoko nad bramką
22'
Teraz przyśpiewka na cześć Śląska Wrocław
23'
Nazario (LECHIA) jak nie Brazylijczyk, źle przyjął piłkę i dobrze wyglądająca akcja Lechii została zakończona
24'
tym razem Nazario (LECHIA) dobrze, Wisła nie widziała innego wyjścia jak przerwać jego akcję 35 metrów od własnej bramki
24'
To my, kibice z Gdańska - nie ustają śpiewy na trybunach
25'
zamieszanie w polu karnym Wisły po wrzutce Mili (LECHIA) z wolnego, ale ostatecznie nie ma strzału gospodarzy, nie było też zagrania ręką Jovicia
26'
"W Wolnym Mieście..." - z trybun
27'
coraz większa, optyczna przewaga Lechii
29'
ryzykownie Burliga (WISŁA), wybił piłkę głową tuż nad poprzeczką własnej bramki
29'
bez zagrożenia dla Wisły po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA)
30'
wysoko nad bramką z woleja strzelił Makuszewski (LECHIA)
30'
Mister Wolej, czyli Grzelczak jest tylko na ławce, mimo że jest jedynym piłkarzem Lechii, który w tym roku strzelał gole obu krakowskim klubom w ekstraklasie

LECHIA NIE ROZMAWIA Z GRZELCZAKIEM O NOWYM KONTRAKCIE. ZAGŁOSUJ, CZY TEN PIŁKARZ ZASŁUŻY, BY ZOSTAĆ W GDAŃSKU NA KOLEJNY SEZON
30'
Z trybun: BKS, BKS, BKS
33'
fragment spokojnej gry z obu stron
34'
niecelny strzał z 18. metra Mili (LECHIA), zabrakło może pół metra, piłka obok słupka
34'
Po strzale Mili (LECHIA) głośne: Lechia Gdańsk
35'
rzadki błąd na poziomie ekstraklasie, Jović (WISŁA) źle wyrzucił aut
37'
[1:0] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Makuszewski. Nieporozumienie między obrońcami Wisły po dośrodkowaniu Mili, Burliga kopnął piłkę w Sadloka, dopadł do niej Colak. Strzał Chorwata obił jeszcze Buchalik, ale wobec dobitki Maćka był już bezradny, precyzyjnie uderzona piłka pod poprzeczkę!
37'
To szósty gol Makuszewskiego (LECHIA) w tym sezonie, dogonił pod względem strzelonych bramek w obecnych rozgrywkach Wiśniewskiego. Lepsi są w Lechii tylko Colak (LECHIA) (9 trafień) i Vranjes (LECHIA) (7 trafień w tym 4 z rzutów karnych)
37'
- Maciej - krzyknął spiker. - Makuszewski - odpowiedzieli kibice
41'
po zdobyciu prowadzenia przez Lechię Wisła próbuję grać bardziej do przodu
42'
na spalonym Brożek (WISŁA)
42'
szybki atak Lechii, Mila (LECHIA) do Colaka (LECHIA), napastnik strzela niecelnie
42'
Wisła z Krakowa, to Lechii druga połowa - śpiewają fani
43'
Buchalik (WISŁA) interweniuje poza boiskiem, a Dudka (WISŁA) blokuje Nazario (LECHIA)
44'
Żółtą kartką został ukarany Wojtkowiak (LECHIA), który nie zdążył za Brożkiem i ręką spowodował jego upadek
45'
z około 30. metra z wolnego Dudka (WISŁA) strzelił nad poprzeczką
45'
minuta doliczona do pierwszej połowy
45+1
Brożek (WISŁA) poślizgnął się w polu karnym Lechii i nie doszedł do podania Garguły (WISŁA)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LECHIA PROWADZI 1:0
W celnych strzała do przerwy 2:2, ale to Lechia prowadzi i jest to jak najbardziej zasłużony wynik. Gdańszczanie są agresywni, dobrze grają pressingiem, nie pozwalają rywalom na rozwinięcie skrzydeł. Natomiast sami biało-zieloni atakują pomysłowo. Jest dużo ruchu w przednich formacjach gospodarzy, sporo zmian pozycji. Do 37. minuty brakowało jednak w tych wszystkich akcjach dokładności w ostatnim podaniu bądź uderzeniach. W sukurs przyszli obrońcy Wisły. Po ich koszmarnym błędzie Makuszewski (LECHIA) strzelił pięknego gola.
Jeśli po przerwie Lechia zagra z taką samą konsekwencją taktyczną, nie pozwoli się rozpędzić Wiśle, w środkowej strefie boiska miejscowi będą blisko rywali, to jest szansa na korzystny wynik na koniec meczu, a także utrzymania miana drużyny bez straty gola na PGE Arenie w tym roku.
Natomiast gdy Wisła zdecyduje się zaryzykować, otworzy się wreszcie, to będzie możliwość skontrowania. Dobrze dzisiaj wygląda Mila (LECHIA), który napędza większość akcji, a także aktywny jest Colak (LECHIA).
w przerwie występuje zespół Baltica Cheerleaders
Oficjalna frekwencja 18 032 kibiców
to rozczarowanie, już wiadomo, że cel 100 tys. kibiców na trzech meczach rundy finałowej nie zostanie osiągnięty
Tylko 17 procent czytelników Trojmiasto.pl wierzyło, że Lechii uda się ściągnąć 100 tys. kibiców

ZOBACZ JAK GŁOSOWALIŚCIE, GDY PYTALIŚMY O FREKWENCJĘ W GDAŃSKU W GRUPIE MISTRZOWSKIEJ
46'
WISŁA przeprowadza jedną zmianę w przerwie. Boisko opuszcza Garguła, w jego miejsce wchodzi Barrientos.
46'
druga połowę rozpoczęła Lechia, gdańszczanie bez zmian w składzie
46'
Lechia, Wisła - śpiewają kibice obu drużyn
47'
Trener Brzęczek liczył co najmniej na taką widownię jak w meczu z Górnikiem Łęczna

TRENER BRZĘCZEK O FREKWENCJI PRZED MECZEM Z WISŁĄ
49'
bardzo dobre podanie Makuszewskiego (LECHIA) do Colaka (LECHIA), ale napastnik nie trafił w piłkę
50'
Stilić (WISŁA) pada w polu karnym Lechii przy próbie dojścia do podania Jankowskiego (WISŁA), sędzia nakazał grać dalej
51'
Żółtą kartką został ukarany Dudka (WISŁA), który faulem przerwał kontrę Mili
52'
kombinacyjnie rozegrany wolny przez Lechię, kończy się zbyt mocnym podaniem Mili (LECHIA) do Nazario (LECHIA)
55'
spokojna gra po przerwie, Wisła może i by chciała zaatakować, ale Lechia nadal na niezbyt wiele pozwala rywalom
56'
52'
Relacja live Kibice wywiesili transparent, za który klub może zapłacić karę. Hasło na nim brzmi: Żądamy kary dla policyjnych morderców
56'
Makuszewski (LECHIA) miał dużo czasu i miejsca, by dobrze dograć w pole karne, ale wślizg Sadloka (WISŁA) wybił piłkę na róg
57'
po dośrodkowaniu z rogu Mili (LECHIA) piłkę głową zgrał Wojtkowiak (LECHIA), a główna Vranjesa (LECHIA) poszybowała nad poprzeczką
57'
Tak się bawią ludzie, kiedy Lechia z Wisłą gra - śpiewają kibice
60'
[1:1] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Boguski. Piorunująca akcja gości. W środku przejął piłkę Stilić. Wrzutka Jovicia z prawego skrzydła i strzał nie do obrony głową Boguskiego z 13. metra
61'
rzut wolny dla Wisły tuż obok pola karnego Lechii
62'
Budziłek (LECHIA) dobrze złapał piłkę po dośrodkowaniu Stilicia (WISŁA) z wolnego
63'
zupełnie nieoczekiwany obrót sprawy, wydawało się, że Lechia ma ten mecz pod kontrolą, a tymczasem atak Wisły dwoma piłkarzami dał gola
63'
to pierwszy gol stracony przez Lechię w tym roku na PGE Arenie, wcześniej Bąk przez sześć spotkań był niepokonany

JAKA JEST PRAWDA O BRAMKARZACH LECHII
63'
My jesteśmy z gdańską Lechią, czy jest dobrze, czy jest źle - śpiewają kibice biało-zielonych
64'
na spalonym Colak (LECHIA)
65'
Colak (LECHIA) faulował Głowackiego (WISŁA) w walce o górną piłkę, którą z wolnego wrzucił Mila (LECHIA)
66'
Barrientos (WISŁA) dośrodkował prosto w ręce Budziłka
67'
po stracie gola Lechia straciła dotychczasowy impet, trener Brzęczek przygotowuje zmianę
67'
LECHIA przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Colak, w jego miejsce wchodzi Friesenbichler.
69'
[1:2] WISŁA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Barrientos po strzale piętą! Co za kapitalna akcja. Brożek do Boguskiego, a ten zagrał na linię pola bramkowego do Barrientos, rezerwowy Wisły stał tyłem do bramki, a mimo to "posadził" na murawę Gersona i posłał piłkę do siatki między słupkiem a stojącym na linii bramkowej Wojtkowiakiem
69'
Hej Lechia, gol - starają się pomóc fani
70'
to pierwszy gol Urugwajczyka w ekstraklasie, wcześniej strzelił tylko dla III-ligowych rezerw Wisły
73'
Głowacki (WISŁA) wybił piłkę na róg spod nóg Nazario (LECHIA), do którego zagrywał makuszewski
73'
[2:2] LECHIA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Friesenbichler. Główka Austriaka pod poprzeczkę po dośrodkowaniu z rogu Mili
73'
piąty gol Friesenbichlera (LECHIA) w tym sezonie
75'
jeszcze kwadrans emocji na PGE Arenie plus to co sędzia doliczy
76'
Żółtą kartką został ukarany Jović (WISŁA), który faulował Friesenbvichlera
76'
Gdańska Lechia - śpiewają kibice
76'
Borysiuk (LECHIA) znalazł w polu karnym Nazario (LECHIA), Brazylijczyk dobrze przyjął piłkę, mimo ataku Sadloka (WISŁA), ale strzelił nad poprzeczką
77'
LECHIA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mila, w jego miejsce wchodzi Wiśniewski. Kapitanem został teraz Wawrzyniak
77'
Piotrek Wiśniewski (LECHIA) - skandują kibice
77'
dla Wiśniewskiego (LECHIA) to 158. mecz w ekstraklasie w barwach Lechii, żaden z gdańskich piłkarzy z obecnej drużyny nie rozegrał tylu meczów na tym szczeblu w biało-zielonych barwach
80'
rozgrzewają się rezerwowi z obu stron
81'
Brożek (WISŁA) zablokowany w polu karnym Lechii
81'
dobra akcja Lechii, ale niecelne podanie Wiśniewskiego (LECHIA) do Makuszewskiego (LECHIA) ją zakończyło
81'
Gdańska Lechia - nie milkną śpiewy na PGE Arenie
82'
Barrientos (WISŁA), gdy widział, że nie dojdzie do piłki, spróbował wymusić faul przewracając się o nogi Gersona (LECHIA), ale sędzia się na to nie nabrał
82'
LECHIA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Łukasik, w jego miejsce wchodzi Możdżeń.
82'
druga już roszada Lechii na środku drugiej linii
83'
WISŁA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Boguski, w jego miejsce wchodzi Guzmics .
83'
Wisłą przeprowadza zmianę, która świadczy o tym, że goście są zadowoleni z remisu, obrońca zastąpił skrzydłowego
83'
Gerson (LECHIA) wybił piłkę na róg
84'
przez zagrożenia dla bramki Lechii po dośrodkowaniu Stilicia (WISŁA)
85'
Vranjes (LECHIA) wybija piłkę na róg
86'
strzał Stilicia (WISŁA) w poprzeczkę
86'
Budziłek (LECHIA) wybija piłkę na róg po strzale Burligi
87'
Budziłek (LECHIA) złapał piłkę po kolejnym rogu dla Wisły
87'
Lechijko jesteśmy z wami - śpiewają kibice, aby pomóc w końcówce meczu
88'
wymiana ciosów w końcówce, w środku pola dobrze gra Borysiuk (LECHIA), ale po jego przechwytach piłki nie dochodzą do ofensywnych graczy Lechii
89'
na spalonym Burliga (WISŁA) po podaniu Stilicia (WISŁA)
89'
zupełnie niewidoczny do przerwy Stilić (WISŁA) rozkręcił się bardzo po przerwie, jak Lechia zastanawia się, czy warto pozyskać tego piłkarza, to druga połowa chyba pozbywa wszelkich wątpliwości, przypomnijmy, że wiślak będzie po sezonie po pozyskania za darmo
90'
3 minuty doliczone
90+1
"Lechia gol" - z trybun
90+2
Nazario (LECHIA) zbyt mocno dośrodkował z wolnego, piłka przeszła od razu nad bramką
90+3
Jović (WISŁA) nieznacznie się pomylił po strzale z dystansu, piłka tuż oko "okienka" bramki Lechii

• Grupa mistrzowska
  • LECHIA GDAŃSK - Wisła Kraków 2:2 (1:0)
  • Lech Poznań - Jagiellonia Białystok 1:3 (0:0)
  • Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)
  • Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:1 (1:1)
  • Grupa spadkowa
  • Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce 3:1 (3:0)
  • Górnik Łęczna - Cracovia 0:3 (0:2)
  • GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)
  • Ruch Chorzów - Piast Gliwice 1:1 (0:1)