• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Konflikt w sprawie siatkarskiej młodzieży

Marcin Dajos
22 września 2015 (artykuł sprzed 8 lat) 
Klaudia Kulig (druga od prawej) i Justyna Łukasik (w środku) mają być dowodem na to, że gra w Młodej Lidze Kobiet może być trampoliną do pierwszej drużyny PGE Atomu Trefla. Klaudia Kulig (druga od prawej) i Justyna Łukasik (w środku) mają być dowodem na to, że gra w Młodej Lidze Kobiet może być trampoliną do pierwszej drużyny PGE Atomu Trefla.

Gedania kwestionuje zasadność gry swoich siatkarek w Młodej Lidze, gdyż uważa, że z powodu tych rozgrywek w tym roku m.in. nie zdobyła medali w mistrzostwach Polski, które kolekcjonowała od lat. PGE Atom Trefl Sopot nie zrezygnuje jednak z tej drużyny, a co więcej ponownie zaprasza do niej najzdolniejsze zawodniczki z pomorskich klubów. Jednak aby obciążenie nastolatek meczami było mniejsze, nie zostanie wystawiona drużyna do II ligi.PRZECZYTAJ, DLACZEGO GEDANIA SKŁONNA JEST ZAKOŃCZYĆ WSPÓŁPRACĘ Z PGE ATOMEM TREFLEM Sopot

W sezonie 2014/15, kiedy to raz pierwszy odbyły się rozgrywki Młodej Ligi, tytuł mistrzowski zdobył PGE Atom Trefl. Sukces był możliwy, gdyż w sopockiej drużynie występowały najzdolniejsze nastoletnie zawodniczki z pomorskich klubów. Dlatego sprawne funkcjonowanie zespołu stanęło pod znakiem zapytania, gdy Gedania zagroziła wycofaniem swoich siatkarek z tego projektu. Zdzisław Stankiewicz argumentował, że nastolatki mają za dużo meczów i zamiast je szkolić, liczy się tylko wynik.

Z tym ostatnim argumentem nie zgadzają się w Sopocie.

- Przede wszystkim nie stawialiśmy i nadal nie stawiamy celów medalowych, nie określamy miejsca w tabeli, jakie drużyna ma zająć. Ten system, jaki przyjmujemy w drużynie seniorskiej, w wypadku drużyny młodzieżowej nie ma odzwierciedlenia, ponieważ Młoda Liga Kobiet jest tym polem, na którym zawodniczki przede wszystkim mają się rozwijać, na ile to możliwe uzupełniać zespół seniorek na treningach i je podpatrywać - mówi Roman Szczepan Kniter, prezes PGE Atomu Trefla.
WICEMISTRZYNIE POLSKI ROZPOCZĘŁY SPARINGI

- Wynik końcowy jest więc sumą wykonanej pracy, wysiłku i ambicji, wypracowanej na treningach chemii całego zespołu. Jeżeli to wszystko razem wzięte daje na koniec dobry, czy w naszym przypadku bardzo dobry rezultat, pozostaje jedynie pogratulować raz jeszcze dziewczynom za uczciwą i sumienną pracę, ale chcę też podkreślić, że mistrzostwo Młodej Ligi Kobiet jest efektem wspólnego działania i potencjału całego siatkarskiego Pomorza - dodaje.
W zeszłym sezonie w skład sopockiej drużyny w Młodej Lidze Kobiet weszły siatkarki drużyn: Gedania, Orzeł Malbork i TPS Rumia. Wszystko dlatego, że sopocki klub nie posiada struktur młodzieżowych. Z PGE Atomem Treflem współpracują także MKS Zryw Volley Iława oraz MMKS Gdańsk. Patrząc na zaplecze drużyn młodzieżowych wygląda na to, że skład na nowy sezon, nawet bez udziału Gedanii zostanie skompletowany. Tego zresztą wymaga Orlen Liga. Siatkarki znajdujące się w drużynie muszą mieć jednak do 23 lat.

ZAROŚLIŃSKA MOŻE OPUŚCIĆ POCZĄTEK SEZONU

- "Połączone siły" dały nam wszystkim wspaniały efekt końcowy, więc jest to wyraźnym sygnałem, że obraliśmy słuszną drogę, którą wyśmienicie byłoby kontynuować, korygując zarazem popełnione błędy. To stworzyłoby wspólny pomorski ośrodek rozwoju dla siatkarek, które mogą rozwijać się rywalizując na różnych szczeblach - kadetek, juniorek, jednocześnie mierząc się w rozgrywkach Młodej Ligi Kobiet - twierdzi Kniter.
Aby zmniejszyć nieco intensywność młodym siatkarkom klub zrezygnował z rezerw, które w zeszłym sezonie grały na poziomie II ligi. A tam będzie występowała Gedania.

- Niemniej w minionym roku w pełni rozumieliśmy cele poszczególnych klubów, których zawodniczki grały w naszym zespole w MLK. Misją tych klubów było uzyskanie medalu w rozgrywkach kadetek czy juniorek. Faktem jest, że osiąganie poszczególnych wyników nie zawsze szło w parze z przygotowaniem zawodniczek do gry w Młodej Lidze Kobiet, czy nawet w rozgrywkach seniorskich. Zdarzyły się też mecze, gdy nasz zespół grał w nie najmocniejszym składzie, a trener Piotr Matela miał twardy orzech do zgryzienia, aby skompletować drużynę na mecz MLK. Nie narzekaliśmy jednak na tę sytuację, bo siatkarki brały udział w rozgrywkach innych kategorii wiekowych w swoich klubach macierzystych, co było priorytetem - twierdzi Kniter.
- W pełni to rozumieliśmy, bo od samego początku założenie było takie, aby nie stać na przeszkodzie w realizacji założonych celów żadnemu klubowi, a w szczególności tak bardzo zasłużonej w tym temacie Gedanii. Dlatego zdecydowaliśmy się oprzeć projekt Młodej Ligi Kobiet o zawodniczki, które chcą się nadal rozwijać przy naszym zespole, a rozwój ten nie stoi w konflikcie z celami sportowymi rozgrywek kadetek czy juniorek - dodaje.
Jak twierdzą w sopockim klubie sukces osiągnięty w zeszłym sezonie Młodej Ligi stał się kolejnym magnesem przyciągającym perspektywiczne siatkarki do PGE Atomu Trefla. Mają świadczyć o tym chociażby obozy rekrutacyjne sopockiego klubu, które cieszyły się sporą popularnością.

DAMASKE: MUSZĘ POPRAWIĆ WSZYSTKO PO TROCHU

Także przykład takich siatkarek jak Magdalena Damaske czy Klaudia Kulig pokazuje, że siatkarki rozwijają się odpowiednio, gdyż obecnie włączone są do kadry wicemistrzyń Polski. Obie mogą grać jeszcze w Młodej Lidze, ale także powinny być włączane do kadry pierwszej drużyny.

- Do tego wychowanka Gedanii Julia Piotrowska, która występuje na pozycji środkowej i rozegrała w młodzieżowym PGE Atomie naprawdę fantastyczny sezon, od października najprawdopodobniej zagra w Orlen Lidze. Sądzę więc, że to jest prawdziwym magnesem - świadomość, że po takim dobrym sezonie siatkarskie drzwi dla tych młodych zawodniczek otwierają się dużo szerzej i to zarówno do siatkówki klubowej, jak i reprezentacyjnej - kończy Kniter.
KARNETY NA MECZE PGE ATOMU TREFLA NA SEZON 2015/2016
Od piątku kibice będą mogli zagwarantować sobie wstęp na wszystkie mecze PGE Atomu Trefla Sopot w nadchodzącym sezonie. Wtedy ruszy sprzedaż karnetów.

W przeliczeniu nabywca abonamentu zapłaci za obejrzenie "domowych" meczów rund zasadniczych Orlen Ligi i Ligi Mistrzyń oraz Pucharu Polski. Wszystkie pozostałe mecze rozgrywane w roli gospodarza w rundach play-off OL i LM w ramach karnetu wyjdą więc za darmo. Ceny stałych wejściówek rozpoczynają się od 150 zł i są to abonamenty obowiązujące na sektor rodzinny (min. 1 rodzic + dziecko), a także dedykowane członkom zasiadającego w wyznaczonym sektorze Klubu Kibica. Karnety ulgowe będą dostępne dla uczniów i studentów do lat 26. oraz osób powyżej 60. roku życia w cenie 225 zł. Abonament w tej cenie będzie także dostępny dla posiadaczy Karty Sopockiej oraz Karty Dużej Rodziny. Cena karnetu normalnego wyniesie 300 zł.

Kibice, którzy rok temu zdecydowali się na zakup karnetu, otrzymają 10 proc. zniżki przy kupnie nowego abonamentu normalnego bądź ulgowego. Dodatkowo za okazaniem karnetu ważnego na sezon 2015/2016 będą oni uprawnieni do zniżki w wysokości 10 proc. na zakup biletów normalnych lub ulgowych na mecze Lotosu Trefla Gdańsk i Trefla Sopot.

Sprzedaż karnetów ruszy w piątek, 25 września, zarówno w kasie, jak i w internecie na trefl.kupbilety.pl. Od godz. 17:30 do 20:30 w kasie Hali 100-lecia karnety będą dostępne dla wszystkich kibiców. Od piątku godz. 16:00 do niedzieli, 27 września, za pośrednictwem strony internetowej abonamenty będą mogli zaś kupić wyłącznie ci kibice, którzy posiadali je sezon temu. Od poniedziałku ruszy sprzedaż internetowa karnetów dla wszystkich, którzy będą chcieli przeżyć wspólne emocje z Atomówkami w nadchodzącym sezonie.

W stosunku do minionego roku obniżone zostały także ceny biletów na pojedyncze mecze sopocianek. Bilet ulgowy na każdy rodzaj rozgrywek kosztował będzie 15 zł, a pełnopłatny 20 zł. Bilety w sektorze rodzinnym będzie można kupić za 10 zł i podobną cenę zapłacą także osoby chcące wspierać klub aktywnie w sektorze klubu kibica. Cena biletów dla osób niepełnosprawnych oraz grup szkolnych wyniesie 2 zł.

Opinie (30) 1 zablokowana

 • PGE Atom (4)

  Zabawa w siatkówkę za pieniądze podatników. Atom to spółka która od 5 lat wyciąga ciężki szmal z kasy państwa i udaje że buduje elektrownie atomową, chociaż na dzień dzisiejszy nie znaleźli dla niej nawet lokalizacji :D

  • 26 21

  • (1)

   A co to ma do rzeczy? Raczej nie ten temat na takie dysputy. Jak widać to na tę chwilę JEDYNY klub, któremu nie zależy by kraść, tylko coś zbudować.

   • 11 7

   • jesteś tego pewien?

    a może warto poprosic o dostep do informacji publicznej? jak klub wydaje pieniądze , które dostaje z budżetu miasta?

    • 6 4

  • (1)

   Taki zorientowany jesteś, a nie wiesz, że już od dawna EJ1, odpowiedzialny za budowę elektrowni jądrowej, nie ma nic wspólnego z tym zespołem. Oj, oj, oj internetowy napinaczu.

   • 8 4

   • Mało tego nie wie on ile ten klub rzeczywistości wyciąga

    Bo mówienie, że Atom wyciąga ciężki szmal bo budżet ma kilka razy mniejszy niż Lechia, a porównywalny np z Arką jeżeli chodzi o piłkę.

    • 2 0

 • Matela Bez Litości (6)

  Dzięki występom w Młodej lidze zawodniczki innych klubów zostały przez Matelę "zajechane " ,tak , że do tej pory leczą kontuzje. Atom kosztem klubów młodzieżowych robi sobie wyniki - to się nazywa współpraca ?

  • 22 26

  • Dziewczyny grały na trzech/czterech szczeblach rozgrywkowych, z czego Matela odpowiadał tylko za jeden. I zrzucanie na jedną osobę pokazuję, że ktoś kompletnie nie zna sytuacji

   • 16 6

  • Przy takim oblozeniu meczy zostaly przez jednego trenera zajechane? Nad logiką popracuj.

   • 16 8

  • Atom (2)

   Atom żeruje na innych klubach podbierajac im młode zawodniczki kusząc "Wielką śiatkówką i Wielką "karierą" zobaczcie co stało się nie tylko z Gedanią ale i z Malborkiem.

   • 11 10

   • a co ma do zaoferowania Gedania?

    • 16 3

   • a co się stało niby z Gedanią i Malborkiem?

    • 7 1

  • Jak zajechac przez Atom? Czy ty rozumiesz co piszesz? Córka ma 16 lat i Gedania nie pytając o zdanie rodziców zgłosiła te młode dziewczyny do trzech różnych rozgrywek: kadetki, juniorki i ii liga. I kto teraz wg ciebie zajezdza te dziewczyny i stawia na wynik? To jest taka polityka klubu żeby podnieść wartość zawodniczek i zrobić na nich kasę. Bo jakbyś nie wiedział Gedanii tylko o to chodzi.

   • 5 2

 • Niech Atom szkoli sobie własne kolejne roczniki (7)

  i zaangazuje się w klasy sportowe w szkołach. A tak to wygląda tylko na doraźne podbieranie zawodniczek klubom z tradycjami, które szkolą dziewczyny przez lata i za "czapkę gruszek".

  • 23 7

  • (4)

   Zrobili by konkurencje

   • 8 2

   • a czy z tego powodu, że Arka czy Lechia szkolą dzieciaki (3)

    wynika, że w 3mieście nie ma żadnych innych akademii, klubików dla dzieciaków itp.???
    ---
    Atom po prostu nie wie co to praca u podstaw, bo tam nie ma kadry. i aby szkolić kolejne roczniki, współpracować ze szkołami to trzeba mieć trochę kadry i... chęci do pracy na codzień.

    • 9 5

    • (2)

     Co drugi dzieciak od małego gra w piłkę. A w siatkówkę zaczyna sie zwykle grać w połowie podstawówki. I jest mniej popularna

     • 5 8

     • i co z tego? (1)

      to ma byc wytlumaczenie do braku ochoty, kompetencji, organizacji szkolenia dzieciakow przez Atom??? ze mniej popularna siatkowka od pilki noznej???

      • 5 3

      • Że zrobili by konkurencje, bo niewiele jest klubów siatkarskich, szczególnie tych dobrych. Nie można porównywać siatkówki do piłki nożnej. Różnice w budżecie, w popularności chociażby

       • 3 1

  • Zadam pytanie: co Atom przez tyle lat zrobił dla szkół?

   znaczy dla dziewczyn w szkołach? proszę o jakieś przykłady...

   • 12 4

  • jak Atom zacznie szkolić dzieci Gedania może się pakować.

   • 12 5

 • Gedania jest klubem naszym a Atom Trefl jest chimerą zbudowaną za pieniądze panstwowe czy też post państwowe (3)

  Jak się skończą rojenia o elektrowni atomowej to i zniknie ten twór nadymany pod wyborcze słupki.

  • 21 10

  • Atom się skończy PO wyborach (2)

   A Gedania była, jest i będzie

   • 12 9

   • Gedania będzie?!!

    Przecież tego klubu juz nie ma. Są szkoły gdzie fajnie i z sukcesami szkoli się dziewczyny

    • 7 7

   • Gedania jest tylko dzięki Atomowi

    Gedania szła na dno i by pewnie tam została gdyby Atom nie wyciągnął ręki.
    Młode siatkarki już zaczynały się zwijać stamtąd i dopiero jak zaczęto współpracę Gedania-Atom okazało się że jednak będzie z tego chleb.

    Co do tego, że siatkarki z północy w wieku po juniorskim szukają pracy na południu to nie jest nic dziwnego, bo jeden Atom i Police to znacznie za mało.
    Wystarczy policzyć kluby na południu i na północy w Orlen lidze i I lidze i każdy dostrzeże, czemu tak się dzieje. Jak do tego, dołożymy, że Atom i Police to czołowe kluby to jasne się stanie, że siatkarki bez doświadczenia mają dużo mniejszą szansę na grę tu niż w słabszych klubach na południu.

    • 0 1

 • (2)

  Najgorsze jest,że pośrodku tego konfliktu są dziewczyny z Gedanii,które przez konflikt prezesów zostały z niczym.

  • 18 0

  • (1)

   Problem tylko taki, że tu jedna strona się kłóci, a druga bezradnie przygląda.

   • 9 0

   • wiadomo o kogo chodzi-szanowny P.Prezes Gedanii

    • 13 0

 • Rozmowy (1)

  W ostatnim artykule było ze prezesi się spotkają, porozmawiają tak powiedział p. Stankiewicz ale zadnego spotkania nie było nawet z zainteresowanymi zawodniczkami.
  Tak naprawdę to Atom ma w d... drugoplanowe zawodniczki i nie zależy mu na dalszym ich szkoleniu i promowaniu.
  Z poprzedniej drużyny odeszło kilka najzdolniejszy zawodniczek i z Gedanii, i z Orła.
  Ci pracodawcy Gedania i Atom nawet nie są wstanie zagwarantować dalszego rozwoju i jest im wszystko jedno co stanie się z zawodniczkami w wieku po juniorskim.
  Największym problemem jest brak klubów z Pomorza w I czy II lidze, w tak mamy nadmiar zawodniczek które musza sobie szukać klub w południowej Polsce.

  • 5 10

  • jak nie znasz faktów to się nie udzielaj na forum.

   • 12 1

 • Cud trener Matela

  Wielka sztuka zdobyć złoto Mistrzyniami Polski Juniorek i Kadetek. Nawciskć kitu młodym dziewczynom o swojej doskonałości. Czy Jagła, Kramek, nie potrafią scalić zespołu???. Łukasik, Damaske, Kulig spokojnie będą grały w Orlen, ale nie dzięki Mateli. Jeżeli Atom zniszczy pracę Klubową na Pomorzu to za dwa lata nie będzie siatkówki na Pomorzu. Szkoda.

  • 11 16

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane