AZS Łączpol przegrał ważny mecz

18 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)
Adrianna Górna ma patent na bramkarki Energi AZS. W Gdańsku rzuciła im 7, a w Koszalinie aż 10 bramek. Adrianna Górna ma patent na bramkarki Energi AZS. W Gdańsku rzuciła im 7, a w Koszalinie aż 10 bramek.

Piłkarki ręczne AZS Łączpolu AWFiS Gdańsk wysoko przegrały w Koszalinie 28:35 (12:17). Tym samym oddały tamtejszej drużynie Energa AZS 6. miejsce w tabeli, ale w dwumeczu z tym rywalem mają lepszy bilans. Ten wskaźnik decydowałby, gdyby te zespoły miały po tyle samo punktów. Przypomnijmy, że w drugiej części sezonu tylko sześć najlepszych zespołów walczyć będzie nadal na medale. Na odrobienie strat poniesionych w sobotę podopieczne Edyty Majdzińskiej mają już tylko cztery kolejki.

ENERGA AZS: Kowalczyk, Wiercioch, Prudzienica - Procenko, Michałów 4, Roszak 12, Budnicka 2, Tracz, Domaros 2, Chmiel, Błaszczyk 4, Nestsiaruk 6, Izak, Sądej 5, Piwowarczyk

AZS ŁĄCZPOL AWFIS: Kajumowa, Chojnacka - Stachowska 1, Mazurek 5, Hartman, Siódmiak 1, Kalska 4, Żukowska 2, Górna 10, Ciura, Cirjan 3, Skonieczna 1, Świerczek, Tomczyk, Masna 1

WEEKEND TRÓJMIEJSKIEJ PIŁKI RĘCZNEJ. SPRAWDŹ, GDZIE NA MECZ W NIEDZIELĘ

Stawka spotkania usztywniła gdańszczanki. Katarzyna SkoniecznaAdrianna Górna szybko złapały wykluczenia, a Karolina Siódmiak pierwszy rzut wyprowadziła w słupek. Natomiast gospodynie skutecznie kontrowały. Po dwóch trafieniach Romany Roszak oraz bramce Doroty Błaszczyk otworzyły wynik spotkania 3:0.

Na pierwszy celny rzut Łączolu czekaliśmy do 5. minuty aż z ławki kar wróciła Skonieczna. Jednak nadal nie było lepszej gry przyjezdnych. W 10. minucie Energa prowadziła już 8:3.

Dopiero poprawienie gry w defensywie, możliwość pogrania kontrą oraz kara dla Roszak sprawiły, że gdańszczanki zaczęły odrabiać straty. W 16. minucie zbliżyły się na 6:8. Wówczas grę przerwała Anita Unijat. Trener gospodyń potrafiła mobilizować podopieczne, choć od razu po wznowieniu gry Górna trafiła na 7:8.

W odpowiedzi znów przedarła się Roszak, a następnie dwa razy z rzędu mocno, a co najważniejsze celnie z drugiej linii rzuciła Monika Michałów. W 22. minucie do bramki Energi weszła Izabela Prudzienica co jeszcze bardziej pognębiło gdańszczanki.

Po byłej reprezentantce Polski w ogóle nie było widać, że rozgrywa pierwszy mecz po urlopie macierzyńskim. Przy jej wsparciu w bramce gospodynie odskoczyły z 12:9 na 17:12 na zakończenie pierwszej połowy.

Druga połowa rozpoczęła się od bramek Marceliny Budnickiej i Michałów, co powiększyło przewagę gospodyń do 7 trafień (19:12). W 36. minucie o przerwę poprosiła Edyta Majdzińska, gdyż jej podopieczne przegrywały już 13:21.

Jeszcze wtedy można było spróbować zerwać się do walki, gdyż na ławkę kar odesłano Michałów i był jeszcze karny dla Łączpolu. Niestety, Karolina Kalska nie zdołała z 7. metra pokonać Prudzienicy, a Roszak w osłabieniu poprawiła wynik na 22:13.

Po chwili Romana dołączyła do koleżanki na ławce kar, a przyjezdne prze 20 sekund grały w liczebnej przewadze. Bramkę zdobyła Górna, a po chwili Roxana CirjanPaula Mazurek zmniejszyły straty do 16:22 w 39. minucie.

MECZE DO KOŃCA SEZONU ZASADNICZEGO ŁĄCZPOLU I ENERGI

ŁACZPOL ENERGA
19. kolejka Kram Start (dom) Olimpia-Beskid (wyjazd)
20. kolejka Vistal (w) Selgros (d)
21. kolejka Olimpia-Beskid (w) UKS PCM (w)
22. kolejka Selgros (d) Piotrcovia (d)

Na więcej już gospodynie nie pozwoliły. Do końca spotkania utrzymywała się różnica 6-8 trafień na korzyć koszalinianek. Rozmiary końcowego zwycięstwa Energi także mogą mieć wpływ na dalsze losy walki o 6. miejsce. Gdyby te drużyny ukończyły sezon zasadniczy z równą liczbą punktów, wyżej będzie drużyna lepsza w dwumeczu.

TAK RELACJONOWALIŚMY MECZ ŁĄCZPOL - ENERGA W GDAŃSKU

W Gdańsku Łączpol wygrał 28:21. W Koszalinie przegrał taką samą różnicą, ale rzucił więcej bramek na wyjeździe, co sprawia, że ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań. By wyprzedzić Energę Łączpol w czterech najbliższych kolejkach musi zdobyć co najmniej o punkt więcej. Nie będzie to zadanie łatwe, gdyż teoretycznie łatwiejszy układ gier mają rywalki.

Przypomnijmy, że w tym sezonie nie ma play-off, a pierwsza szósta zagra o miejsca 1-6, a druga o 7-12. W każdej grupie odbędzie się mecz i rewanż, czyli każdy zmierzy się z każdym dwukrotnie.

Wyniki 18 kolejki

• Energa AZS Koszalin - AZS ŁĄCZPOL AWFiS GDAŃSK 35:28 (17:12)
  • VISTAL GDYNIA - Kram Start Elbląg 22:26 (14:13)
  • Pogoń Baltica Szczecin - Olimpia-Beskid Nowy Sącz 33:23 (15:9)
  • KPR Gminy Kobierzyce - UKS PCM Kościerzyna 33:25 (16:12)
  • KPR Jelenia Góra - Piotrcovia 26:27 (14:17)
  • Metraco Zagłębie Lubin - Selgros Lublin 25:22 (12:7)

Opinie (10) 3 zablokowane

• (1)

harmonogram meczów wskazuje ze więcej szans na 6 ma Koszalin i chyba tak będzie szkoda ale szanse w Koszalinie były nikłe po zwycięstwie w Gdyni z Vistalem Koszalin był faworytem.

• 13 0

• Widzę że wuefistka nie dała rady,roztrwoniła potencjał tego zespołu! Więcej nie mam co pisać już wcześniej widząc co wyczynia w trakcie meczów nic innego nie można było oczekiwać.Jeżeli to prawda z Panią Siódmiak (gratulacje!) to do końca już ZERO punktów!