Pasieczny znowu kopie

20 października 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Rugbiści Arki I AZS AWFiS pozostali w grze o awans do finałowej szóstki ekstraklasy. Gdynianie po czterech przegranych zwyciężyli w Poznaniu 39:7 (25:7). Gdańszczanie po raz drugi z rzędu wrócili z obcego stadionu z pełną pulą. Tym razem zespół Jerzego Jumasa ograł Pogoń Siedlce 27:22 (15:17).

Punkty. Posnania: Krzysztof Witczak 5, Arkadiusz Kwiatkowski 2. Arka: Michał Pasieczny 14, Wojciech Ruszkiewicz 5, Jacek Wojaczek 5, Robert Andrzejczuk 5, Paweł Bury 5, Zbigniew Mroch 5.

ARKA: Ruszkiewicz, Wojaczek, Kaszubowski (Biankowski), Nowak, Rogowski (Zdunek), Pruński (Górczyński), Pasieczny, Andrzejczuk, Komisarczuk, Gajewski, Bury, Mroch (Bartkowiak), Skrzyński (Damaszke), Macoń (Wazalis), Skindel.

W znacznie przemeblowanym składzie w porównaniu z przegranymi derbami z Ogniwem zagrali żółto-niebiescy w Poznaniu. Zmiany były wymuszone przez kontuzje oraz kary dyscyplinarne. Jedna z roszad okazała się bardzo trafiona. Za kopanie znów wziął się Michał Pasieczny. To on uzyskał z karnego prowadzenie dla gości. Gdy Arka osiadła na laurach, spróbowała szczęścia Posnania. W nagrodę zdobyła siedem punktów.

- Nie ukrywam, że była nerwówka. Jednak nie było szans, aby zatrzymać Witczaka, który waży chyba ze 140 kilogramów! Przegrywaliśmy z osiem minut. Najpierw straty na 6:7 zmniejszył Pasieczny, a później położył Mroch - relacjonuje Dariusz Komisarczuk, kapitan Arki.

W drugiej połowie przewaga "Buldogów" była tak pewna, że na bosiko weszło dwóch debiutnatów w ekstraklasie - Arkadiusz Zdenek i Robert Górczyński.

Punkty Pogoń: Marcin Domański 10, Grzegorz Pliszka 5, Marek Sadorowicz 5. AZS AWFiS: Jurij Buchało 7, Siergiej Garkowyj 5, Rafał Matusiak 5, Jakub Seklecki 5, Rafał Kwiatkowski'>Rafał Kwiatkowski 5.

AZS AWFIS: Zieliński, Wolniak, Jumas, Ciesiołkiewicz, Tymoszuk, Seklecki, Dąbrowski, Gołąbek (Miszczuk, Woronko), Krawczenko, Buchało, Wnęk, Garkowyj, Kwiatkowski, Mroczkowski, Matusiak.

Bez Piotra Wójcika, ale za to z Paweł Dąbrowski'>Pawłem Dąbrowski i przekwalifikowanym na skrzydłowego Grzegorzem Mroczkowskim akademicy wyszli obronną reką ze starcia z beniaminkiem. Goście rozpoczęli od przyłożenia Garkowyja, a po dwóch kopach Buchało prowadzili nawet 10:0.

- Rywale skontrowali nas dwukrotnie, przenosząc jajo z połowy boiska. Na 15:12 odbił Matusiak, ale jeszcze przed przerwą straciliśmy kolejne punkty. Po przerwie zdominowaliśmy sytuację. Przez pół godziny graliśmy na połowie Pogoni. Odskoczyliśmy aż na 27:17. Właściwie już po czasie sędzia zlitował się nad miejscowymi i przyznał im punkty - mówi trener Jerzy Jumas.

Pozostałe wyniki 7. kolejki:
Folc AZS Warszawa - Orkan Sochaczew 19:42 (5:30), Blachy Pruszyński Budowlani Łódź - Budowlani Lubin 20:5 (12:0).

Opinie (9)

• !

Pasik rulezzzzzzzzzzzzzzz

• 0 0

• ****

BRAWO ARKA!!!! tylko nie osiadzcie na laurach przed wami ciezki mecz z Folcem,ale wierze w was-dacie rade!!!

• 0 0

• Sędziowie

Arka to jest potęga Arka to są Rugbiści!!!
    Arka zawsze dobrze grała tylko sędziowie fatalnie sędziują!!! i nie lubią Arki

• 0 0

• SIĘDZIA

Arka gra bardzo dobrze ale sędzia są ślepi i to nie ich wina bo sędzia to ŚLEPY KALOSZ

10.Posnania Poznań 4 9

Ktoś na forum dał pomysł na zrobienie tabeli polskiej ligi rugby według zasad przyznawania punktów jak na RWC 2003. Pomysł jest dobry. W pierwszej kolumnie są punkty według „RWC 2003” a w drugiej aktualna tabela. Zmiany na miejscach nie są widoczne ale różnicę widać w ilości punktów np.: między Pogonią a Posnanią! Drużyny walczące ale przegrywające niewielką ilością punktów zostają premiowane! Zdarzało się w tym sezonie że drużyna przegrywała jednym punktem i otrzymywała tyle samo pkt. co drużyna przegrywająca 60 pkt.