Pierwsza porażka Seahawks

kfk
23 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Wicelider tabeli, Warsaw Eagles przerwał serię sześciu zwycięstw z rzędu drużyny Pomorze Seahawks, która uległa w stolicy 22:0. Pomimo tego, podopieczni trenera Macieja Cetnerowskiego utrzymali pozycję lidera sezonu zasadniczego Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego i w październiku przystąpią do fazy półfinałowej.

Mecz na szczycie pierwszej ligi rozgrywany był przy sporych opadach deszczu. Toteż formacje ofensywne obu ekip zdecydowały się na prowadzenie gry, wykorzystując głównie akcje biegowe. A pierwsze punkty kibice zobaczyli dopiero w drugiej kwarcie, kiedy ładnym kopnięciem z pola popisał się Mariusz Kwieciński z Eagles.

Później było już tylko gorzej. Gospodarze systematycznie powiększali przewagę, zdobywając ostatecznie 22 punkty przy zerowym dorobku Jastrzębi. Tym samym po raz pierwszy w historii rozgrywek PLFA, trójmiejska ekipa zakończyła pojedynek bez zdobyczy punktowej.

Nienajlepiej dysponowany był tego dnia czołowy rozgrywający gości, Maciej Siemaszko. Dużym osłabieniem dla ataku Seahawks była kontuzja szybkiego Sebastiana Krzysztofka, której się nabawił jeszcze na wakacyjnym obozie treningowym.

"Przegraliśmy dość srogo, zasłużone zwycięstwo Eagles. Nie mogliśmy ruszyć z atakiem, a jak już się rozkręcaliśmy, to popełnialiśmy bardzo głupie błędy. Momentami obrona grała bardzo dobrze, ale nie ustrzegła się kilku błędów, co dało punkty Eagles. Widoczna była absencja Sebastiana Krzysztofka w ataku. Jednak nie może być to dla nas usprawiedliwieniem. Trzeba wyciągnąć wnioski i przygotować się za dwa tygodnie na bardzo ważne mecze..." - powiedział platformie medialnej PMedia.pl Maciej Cetnerowski, szkoleniowiec Pomorze Seahawks. "Mam nadzieję, że nastąpią dwa mecze - półfinał i finał" - dodał po chwili.

Warsaw Eagles - Pomorze Seahawks 22:0 (0:0, 10:0, 6:0, 6:0)

• (1)

Niekoniecznie. Warszawa gra jeszcze ze Szczecinem. Jeśli wygra więcej niż 26 punktami to spycha Seahawks na drugie miejsce w tabeli i wtedy zagramy z The Crew Wrocław. Jedno jest pewne... na pewno półfinał z Wrocławiem.