• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Pierwszy trening żużlowców

Tomasz Łunkiewicz
21 marca 2002 (artykuł sprzed 22 lat) 

Energa Wybrzeże - żużel

Kilkudziesięciu kibiców przyszło na pierwszy w tym roku trening gdańskich żużlowców. Jeśli liczyli na zobaczenie na torze nowych zawodników Wybrzeża, to mocno się rozczarowali.

Pierwsze kółka na gdańskim torze kręcił wczoraj Marek Dera, który nie ma jeszcze klubu. Niewykluczone, że wychowanek
Wybrzeża znajdzie zatrudnienie w gdańskim klubie. Oprócz Dery na torze pojawili się młodzieżowcy, którzy na pewno będą startować w barwach GKS: Mirosław Giżycki, Rafał Wielemborek i Robert Fedeczko. Później dołączył pierwszy senior, Adam Fajfer. - Rzeczywiście doszedłem do porozumienia z gdańskim klubem i będę nadal jeździł w Wybrzeżu - powiedział nam "Faja". - Czekam jedynie na pieniądze, które klub jest mi winien - dodał wychowanek gnieźnieńskiego Startu.

W Wybrzeżu będzie nadal startował Tomasz Piszcz. Zaklepanym zawodnikiem jest Szwed Stefan Andersson. Pod uwagę brany jest również Paweł Duszyński.

W parkingu był obecny także Marek Cieślewicz. Jak się okazuje, wcale nie jest pewne, że najmłodszy z klanu Cieślewiczów będzie jeździł w Gdańsku. - Z klubem doszliśmy do porozumienia, ale nie ma zgody między Gdańskiem a Gnieznem - powiedział nam Marek. - Nie wiem więc, czy dojdzie do skutku moje wypożyczenie ze Startu do Wybrzeża. I nie wiem, w czym tkwi problem. Może chodzi o kwestie finansowe? Najlepiej zapytać o to prezydenta Majewskiego - dodał młody żużlowiec. Przy okazji zapytaliśmy, co słychać u jego brata, Tomasza, który nie pokazuje się w Gdańsku. - Tomek na pewno będzie jeździł w Wybrzeżu, bo gdzie indziej miałby startować? Jest chory i dlatego nie mógł przyjechać na poniedziałkowe spotkanie. Stawi się w Gdańsku w przyszłym tygodniu - mówi Marek Cieślewicz.

Dzisiaj kontynuowane będą rozmowy z pozostałymi zawodnikami krajowymi. Jak nam powiedział Grzegorz Rywelski, dyrektor klubu, negocjacje z Andrzejem Korolewem, Krzysztofem Pecyną i Maciejem Kierzkowskim są praktycznie zakończone i zawodnicy ci będą startować w gdańskiej drużynie. - Będziemy musieli rywalizować w takim składzie, jaki jest. Na wzmocnienia nas nie stać, musimy mierzyć siły na zamiary
Nieco skomplikowała się sprawa Jespera B. Jensena. Podobno Duńczyk domaga się gwarantowanej kwoty na koncie przed meczem, na co nie chce przystać gdański klub.

W najbliższą sobotę o godz. 15.00, przy ul. Długie Ogrody odbędzie się trening punktowany żużlowców GKS Wybrzeże Gdańsk i BGŻ S.A. Polonii Piła. Wejście na zawody po zakupieniu programu w cenie 2 zł.
Głos WybrzeżaTomasz Łunkiewicz

Opinie (3)

 • I tak qrwa damy rade

  z cegłą czy bez damy rade i będziemy walczyć do samego końca. GKS WYBRZEŻE BĘDZIE POSTRACHEM POLSKI.

  • 0 0

 • oj co to będzie

  Z takim składem po roku wracamy do drugiej ligi

  • 0 0

 • Tomzik

  CHŁOPACY POWALCZĄ I CO ZATYM BĘDZIE CIEKAWIE!!!!!!

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Wybrzeża

Cellfast Wilki Krosno
14 kwietnia 2024
93% ENERGA WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
6% Cellfast Wilki Krosno

Tabela

METALKAS 2. Ekstraliga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0
2 Inpro ROW Rybnik 0 0 0 0 0:0 0
3 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0 0 0:0 0
4 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
5 Arged Malesa Ostrów Wlkp. 0 0 0 0 0:0 0
6 Texom Stal Rzeszów 0 0 0 0 0:0 0
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0 0 0:0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0 0 0:0 0

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane