Szczypiorniści Arki rozbici przez Górnika. W poniedziałek rewanż w PP

Arka Gdynia - ręczna m.

Dawid Przysiek rzucił Górnikowi siedem bramek.
Dawid Przysiek rzucił Górnikowi siedem bramek. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Szczypiorniści Arki Gdynia ulegli na własnym boisku Górnikowi Zabrze 19:31 (9:15). Gospodarze prowadzili wyrównaną grę z przyjezdnymi w pierwszych 16 minutach spotkania. Później coraz mocniej zarysowywała się przewaga Górnika. W poniedziałek o godz. 20 dojdzie do rewanżu w ramach meczu 1/16 Pucharu Polski.

ARKA: Michalczuk, Zimakowski, Pieńczewski - Ćwikliński 1, Przysiek 7, Jasowicz, Kamyszek 2, Souza 3, Czaja, Lisiewicz 1, Jamioł 2, Janikowski, Rychlewski, Wolski 1, Da Silva 2

Górnik: Kornecki, Kazimier - Daćko 5, Tomczak 5, Gromyko 1, Sluijters 4, Czuwara 6, Pawelec, Buszkow 5, Tatarincew, Gliński 1, Sićko 2, Adamuszek 2

Szczypiorniści Arki Gdynia zamierzyli się z wiceliderem PGNiG Superligi, Górnikiem Zabrze. Trudno było przypuszczać, że rok zamkną wygraną. W końcu ich rywal, przed przyjazdem do Gdynia Areny przegrał tylko raz. W pierwszym meczu tego sezonu Arka uległa zabrzanom aż 24:38. A zespoły te zagrają ze sobą jeszcze raz, 12 stycznia w Pucharze Polski, także w Gdyni.

Niedzielne spotkanie zaczęło się od trafienia w 2. minucie Roberta Kamyszka. Górnik szybko odpowiedział dwoma trafieniami, ale Arka była w stanie trzymać się rywala. Do remisu doprowadził Anderson Mollino da Silva i choć za chwile było już 5:2 i 6:3 dla gości, to Jackson Souza oraz Paweł Ćwikliński zniwelowali stratę do stanu 5:6.

Mecz układał się pozytywnie dla Arki do 16. min i kolejnej bramki Souzy (6:7). Wówczas Górnik zaczął trafiać seriami, a pierwsza z nich przyniosła wynik 6:10. Do końca pierwszej połowy po stornie gospodarzy trafiali tylko Da Silva, Kamyszek oraz Dawid Przysiek. Na tablicy wyników było 9:15.

Gdynianie nie mogli trafić do bramki przez 6 min. drugiej części meczu. Kiedy ich męczarnie w ataku przerwał Przysiek przegrywali 10:17. Szczypiornista Arki złapał dobrą formę strzelecką będąc autorem trzech z czterech pierwszych trafień swojej drużyny po zmianie stron. To jednak nie poprawiło sytuacji Arki.

Marek Daćko sprawił, że w 49. min. Górnik wyszedł na 10-bramkowe prowadzenie (14:24). W 59. min. różnica była rekordowa, ponieważ wynosiła 13 trafień (17:30). Przed zakończeniem spotkania zniwelował ją o jedno w dół Przysiek, który wykorzystał rzut karny (19:31).

Już w poniedziałek o godz. 20 w hali GCS dojdzie do rewanżu. Tym razem Arka zmierzy się z Górnikiem w ramach 1/16 Pucharu Polski. Pierwotnie spotkanie miało odbyć się w styczniu, ale aby zaoszczędzić kosztów i wydłużyć sobie świąteczno-noworoczną przerwę, obie drużyny zdecydowały się zagrać dzień po dniu.