• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Plaża Wrzosków

jag.
16 lipca 2002 (artykuł sprzed 21 lat) 
Rekord frekwencji w historii młodzieżowych turniejów siatkówki plażowej w Sopocie! W drugich tegorocznych zawodach z cyklu Ziaja Cup wzięły udział aż 42 duety! W turnieju głównym triumfowali Sławomir Wrzosek i Piotr Wrzosek, a w młodszej grupie wiekowej zwyciężyły Agnieszka Hewelt i Karolina Gloza.

W rywalizacji dla rocznika 1988 i młodszych znów najlepsze były dziewczęta. Co więcej, ich dominacja w stawce dwunastu par była jeszcze wyraźniejsza niż przed tygodniem. Teraz bowiem finał był wewnętrzną sprawą płci pięknej. Sukcesu nie udało się powtórzyć Ewelinie Hewelt i Patrycji Drewie. Tym razem w spotkaniu o pierwsze miejsce gdynianki uległy innej parze z tego miasta, Agnieszce Hewelt i Karolinie Glozie 7:15. W grze o trzecią pozycję Robert Śrama i Łukasz Grzyb (Sopot) ograli Piotra Szczypackiego i Oskara Krefta (Sopot, przed tygodniem na drugim miejscu) 15:6.

Przed tygodniem namawialiśmy panie do odważniejszego postawienia się panom także w rozgrywkach do lat 18. Naszego apelu posłuchała Agnieszka Bartoń. Siatkarka z Rumi sprzymierzyła siły z Andrzejem Matczakiem (Reda), co zaowocowało czwartą pozycją. W małym finale mikst uległ Maciejowi Greli i Danielowi Skowrońskiemu 16:21. Gdynianie ponownie stanęli na najniższym stopniu podium.

Odnotujmy też ćwierćfinałowe awanse Aleksandry Theis (Rumia) i Igi Klinowskiej (Reda) oraz Agnieszki Michalik (Gdańsk), której partnerował Maciej Chojka (Rumia). Finał był powtórką sprzed tygodnia. Znów wszystko rozstrzygnęło się w końcówce, ale tym razem szala wygranej przechyliła się na stronę braci Wrzosków. Adam Marocki i Przemysław Żbikowski (Pruszcz), którzy poprzednio wygrali 21:19, tym razem zeszli z boiska pokonani z rezultatem 18:21.

Tradycyjnie wśród wszystkich uczestników losowano nagrody, które do puli wznieśli: Timex, Velux, Trefl i McDonald's. Trzeci turniej siatkarski odbędzie się w najbliższy piątek, ale już dzisiaj zapraszamy do Sopotu amatorów gry w piłkę nożną. Do godziny 10.00 przyjmowane będą zapisy drużyn 4-osobowych do Nata Cup. Górna granica wieku wynosi 16 lat.

Klasyfikacja po dwóch turniejach: 1. S. Wrzosek, P. Wrzosek, Żbikowski, Marocki po 14 punktów, 5. Grela i Skowroński po 10.
Głos Wybrzeżajag.

Opinie

Relacje LIVE

Najczęściej czytane