Wiadomości

Pływanie dookoła... sopockiego mola.

27 mężczyzn i 19 kobiet stanęło do rywalizacji w Festiwalowym Wyścigu Pływackim dookoła sopockiego mola. Wśród panów jako pierwszy dystans 1200 metrów przepłynął sopocianin Piotr Łazaronek, reprezentujący jednak barwy Avii Świdnik. Prócz zawodników z Wybrzeża w imprezie wzięli udział także goście z Siedlec, Poznania, Nowego Sącza, Otomina oraz Bydgoszczy.

Piotr Łazaronek, mistrz Polski seniorów i juniorów w pływaniu długodystansowym, przebywał w wodzie niespełna kwadrans i pokonał Krzysztofa Gawłowicza z Novity 10 Zielona Góra oraz Piotra Małochę, jego klubowego kolegę. W rywalizacji open kobiet najlepsza była zielnogórzanka Agnieszka Stanisławska, wicemistrzyni Polski seniorek i mistrzyni Polski juniorek w pływaniu długodystansowym. Tuż za nią sklasyfikowano Monikę Bronk z Sopotu oraz Weronikę Zwolińską (Novita 10).

Zawody miały być rozegrane już przed miesiącem, ale skutecznie uniemożliwiła to wysoka fala i silne podmuchy wiatru. Tym razem warunki były niemal idealne. Temperatura wody sięgała 20 stopni w skali Celsjusza, a pływakom towarzyszył delikatny zefirek. - Poziom i frekwencja zawodów przerosły nasze oczekiwania. Uważamy, że na stałe wpiszą się do sportowego kalendarza i będą rozgrywane zawsze w pierwszym dniu festiwalu piosenki jako impreza towarzysząca - mówi Marcin Wargin z sopockiego MOSiR.

Chłopcy.
1. Bartłomiej Kamiński,
2. Łukasz Piotrowski,
3. Filip Drzewicki (wszyscy Zielona Góra).

Dziewczęta.
1. Anna Mierzejewska (MOSiR Sopot),
2. Ewelina Machcińska (Zielona Góra),
3. Kaja Lewicka (Zielona Góra).

Kryst.Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane