Wiadomości

Podaruj karnet na mecze żużlowców. Wybrzeże i Zenon Plech: Zaszczepmy dzieciom sport

Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Gdańscy żużlowcy rozpoczną sezon na własnym torze w kwietniu. Na zdjęciu kapitan drużyny Mikkel Bech.
Gdańscy żużlowcy rozpoczną sezon na własnym torze w kwietniu. Na zdjęciu kapitan drużyny Mikkel Bech. fot. Arkadiusz Buczyński/Trojmiasto.pl

Legenda polskiego żużla Zenon Plech i Zdunek Wybrzeże zachęcają do kupowania karnetów na mecze gdańskich żużlowców i podarowanie ich tym, których na nie nie stać. W ramach akcji #ZaszczepmyDzieciomSport wejściówki trafią do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. - Kto wie czy dzięki karnetowi zakupionemu przez któregoś z kibiców czy sponsorów, za 2-3 lata będziemy mieli w drużynie kolejnego wychowanka? - zastanawia się prezes klubu Tadeusz Zdunek.Przeczytaj o pierwszym tegorocznym treningu żużlowców na torze#ZaszczepmyDzieciomSport to wspólna inicjatywa Gdańskiego Klubu Żużlowego Wybrzeże, Fundacji Zenona Plecha, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Pomorskiego Hospicjum mająca na celu sportową aktywizację dzieci i młodzieży oraz zapewnienie dostępu do wydarzeń sportowych tym, których na to nie stać.

Akcja odbywać się będzie dwutorowo. Pierwszym etapem jest ufundowanie dziecku w wieku 7-14 lat karnetu (koszt takiej wejściówki na cały sezon to 50 zł), natomiast kolejnym zapewnienie przez klub na meczu takich atrakcji, które sprawią, że beneficjent programu będzie wracał na stadion systematycznie. Do pomocy może włączyć się każdy kupując dowolną liczbę karnetów. Do promocji inicjatywy włączył się m.in. były piłkarz Lechii Gdańsk i reprezentacji Polski Sebastian Mila, który sam kupił pięć sztuk karnetów.

- Każdy sympatyk żużla w Gdańsku chciałby, żeby stadion był pełny, a do szkółki zgłaszało się wielu chłopców marzących o karierze żużlowca, jak miało to miejsce przed laty. Pamiętajmy, że bardzo często miłość do żużla rodzi się na trybunach, a ewentualne próby uprawiania tego sportu są dopiero kolejnym etapem. Dlatego też wraz z działaczami GKŻ Wybrzeże postanowiliśmy zorganizować akcję, która ma zachęcić kibiców, sponsorów oraz przyjaciół gdańskiego żużla do wspólnej budowy przyszłości klubu. To właśnie dzieci są przyszłością, zarówno te, które dziś stać na wizytę na żużlu i ewentualne trenowanie, jak również te, którym sytuacja życiowa ich rodzin na to nie pozwala. Dziś każdy będzie mógł kupić karnet takiemu dziecku, a pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci zadbają, by taka wejściówka trafiła w ręce tych, którzy tego potrzebują - mówi Zenon Plech indywidualny wicemistrz świata na żużlu z 1979 roku.

Tu możesz dołączyć do akcji i kupić karnety dla dzieci- Od początku działalności obecnego zarządu klubu staramy się zachęcać jak największą ilość dzieci do przychodzenia na nasz obiekt. Nigdy nie odmawialiśmy bezpłatnego wstępu organizacjom, czy też fundacjom opiekującym się mniej zamożnymi dziećmi. Dziś chcemy zrobić to inaczej. Dziś apelujemy do sponsorów, kibiców, czyli generalnie przyjaciół gdańskiego sportu żużlowego o pomoc w ufundowaniu wejściówki, natomiast my chcemy zadbać, by obdarowani czuli się na stadionie jak najlepiej. Chcielibyśmy, aby z meczu poza dobrymi wspomnieniami, wynieśli drobny upominek, czy też podczas zawodów mogli zjeść drobny posiłek. Razem możemy stworzyć program, który da nam możliwość budowania coraz szerszego środowiska sympatyków naszego klubu. Kto wie czy dzięki karnetowi zakupionemu przez któregoś z kibiców czy sponsorów, za 2-3 lata będziemy mieli w drużynie kolejnego wychowanka - mówi prezes gdańskiego klubu Tadeusz Zdunek.
Zenon Plech zachęca by zakupić karnet na mecze żużlowców i podarować go potrzebującym dzieciom. Klub zadba natomiast o dodatkowe atrakcje dla nich.
Zenon Plech zachęca by zakupić karnet na mecze żużlowców i podarować go potrzebującym dzieciom. Klub zadba natomiast o dodatkowe atrakcje dla nich. fot. Wybrzeże Gdańsk
Partnerami akcji są Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Wstępne konsultacje społeczne prowadzone przez Magdalenę Theus, koordynatora społecznej odpowiedzialności biznesu w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku wykazały, że blisko 200 dzieci znajdujących się pod opieką tejże organizacji wyraża zainteresowanie uczestnictwem w meczach żużlowych.

Osobną grupę stanowią podopieczni Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, dla których ewentualna wizyta na stadionie będzie możliwością oderwania się od trudnej codzienności. Organizatorzy akcji nie zamykają się na inne organizacje, które chciałyby wprowadzić na stadion swoich podopiecznych.

- Wszystko zależy tak naprawdę od zainteresowania akcją. Wierzymy, że środowisko przyjaciół gdańskiego żużla pozytywnie zareaguje na nasz pomysł i pomoże podzielić się emocjami z tymi, którzy tego potrzebują - kończy Zenon Plech.

Zobacz żużlowców Wybrzeża na pierwszym treningu w Gdańsku

Najbliższe spotkanie Wybrzeża

początek meczu: 11.07.2020 godz. 16:30

mecz ligowy

Jak typują inni

1

92%

70 typowań

x

0%

0 typowań

2

8%

6 typowań

TYPUJ!

Aktualna tabela

eWinner 1. Liga Żużlowa
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów 0 0 0 0 0:0 0
2 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0 0 0:0 0
3 eWinner Apator Toruń 0 0 0 0 0:0 0
4 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0 0 0:0 0
5 Orzeł Łódź 0 0 0 0 0:0 0
6 Unia Tarnów 0 0 0 0 0:0 0
7 ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 0 0 0 0 0:0 0
8 ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz 0 0 0 0 0:0 0

Terminarz

11.07 (sob) godz.16:30 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk typuj Unia Tarnów
18.07 (sob) Lokomotiv Daugavpils ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
25.07 (sob) ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk Start Gniezno
03.08 (sob) godz.16:15 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk 48:42 Car Gwarant Start Gniezno LIVE!
27.07 (sob) godz.20:15 Unia Tarnów 49:41 ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk LIVE!

Najczęściej czytane