Polska - Japonia 28:27. Ostatnie sekundy zadecydowały o wygranej

Sebastian Zwiewka
29 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
Polacy lepsi od Japończyków w drugim meczu 4Nations Cup. Polacy lepsi od Japończyków w drugim meczu 4Nations Cup.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała w Ergo Arenie Japonię 28:27 (15:13) w drugim meczu 4Nations Cup. Biało-czerwoni w 17. minucie objęli prowadzenie, ale w 54. odzyskała je drużyna z Azji. 0 wygranej zadecydowały ostatnie sekundy. Kibice opuścili trójmiejską halę z uśmiechami na twarzach. Najwięcej bramek dla Polaków zdobył Michał Daszek (8). Na boisku pojawił się Miłosz Wałach z Torus Wybrzeże Gdańsk. W czwartek, 30 grudnia o godz. 18:30 nasi reprezentanci podejmą Holendrów. Bilety w cenie 10-49 zł.

Kup bilety na 4Nations Cup z udziałem reprezentacji Polski

POLSKA: Wałach, Morawski - Daszek 8, Czuwara 4, Komarzewski 3, Pilitowski 3, Jędraszczyk 2, Pietrasik 2, Dawydzik 2, Bis 1, Przytuła 1, Adamski 1, Czapliński 1, Walczak

Japonia: Iwashita, Nakamura - Sugioka 4, Baig 4, Tokuda 3, Yoshida 3, Motoki 3, Watanabe 2, Yoshino 2, Mizumachi 2, Toi 2, Tsutaya 2, Tamakawa, Takano

Początek meczu Polska - Japonia. Na boisku Miłosz Wałach z Torus Wybrzeże Gdańsk - zobacz

Polska - Tunezja 26:30 - przeczytaj relację z inauguracji 4Nations Cup

Reprezentację Polski w meczu z Japonią wspomógł zawodnik Torus Wybrzeże Gdańsk. Miłosz Wałach pojawił się w bramce biało-czerwonych w wyjściowym składzie (później zastąpił go Adam Morawski), Wiktor Tomczak natomiast całe spotkanie obserwował z perspektywy ławki rezerwowych. Polacy po wtorkowej porażce z Tunezją chcieli zaprezentować się w Ergo Arenie lepiej, choć był to dla nich tylko kolejny mecz przygotowawczy do mistrzostw Europy. Polacy z Azjatami lepiej rozpoczęli spotkanie, jednak po 10 minutach gry przegrywali 5:7. Padało sporo bramek, zespoły testowały różne schematy.

W ofensywnie liderem polskiej drużyny bez wątpienia był Michał Daszek, który w 11 minut aż czterokrotnie umieścił piłkę w siatce Japończyków. Po chwili dołączył do niego Krzysztof Komarzewski. Wychowanek Wybrzeża zdobył trzy bramki z rzędu i dzięki temu biało-czerwoni doprowadzili do wyrównania. Następne trafienie z rzutu karnego dorzucił Jan Czuwara, więc podopieczni Patryka Rombela objęli pierwsze tego dnia prowadzenie. Popis Polaków trwał w najlepsze - łącznie wywalczyli 6 bramek z rzędu, aż w końcu rywale się przełamali po skutecznym rzucie Shuichiego Yoshidy (12:10).

Zobacz reprezentację Polski na 4Nations Cup i ME 2022

Jeszcze w pierwszej połowie sześciominutowa niemoc dopadła naszych rodaków, ale wciąż utrzymywali zaliczkę. Na przerwę drużyny schodziły przy prowadzeniu Polaków 15:13. W ostatnich akcjach Morawski skapitulował dwukrotnie, dlatego przewaga stopniała z czerech do dwóch trafień. Po zmianie stron znów na placu boju zameldował się Wałach, którego zza bramki gromkimi okrzykami wspierali fani. Japończycy poprawili grę, co skutkowało kilkoma akcjami zakończonymi sukcesem. Biało-czerwoni w 49. minucie stracili prowadzenie - remis 23:23.

Losy wygranej rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. Ostatecznie Polacy wygrali 28:27. Wcześniej Holandia pokonała Tunezję 33:28. W 4Nations Cup zatem wszystkie drużyny mają na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. W czwartek, 30 grudnia o godz. 18:30 biało-czerwoni zagrają z Holandią.

Mistrzostwa świata 2023 piłkarzy ręcznych. Ćwierćfinały i półfinał w Ergo Arenie

• Niestety jestem też tego zdania !!!!
      Gdański sokół najlepszy w Polsce jest aeaeaeaeeee swego czasu się śpiewało:))))

• 3 2

• Farciarze

• 10 3

• A mnie rozbawiło to...

...że w cały artykule nie pojawiła się informacja w jakiej grze ci nasi wygrali z Japonią.
    Czy to piłka nożna, koszykówka a może w dwa ognie?