Awans olimpijski piłkarzy ręcznych w Ergo Arenie

Najnowszy artukuł na ten temat

Natalia Partyka zdobyła drugie złoto w Rio

Piłkarze ręczni są pierwszą polską drużyną, która zdobyła awans do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Na zdjęciu od lewej: Mateusz Jachlewski, Michał Jurecki, Marcin Wichary i Sławomir Szmal. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl

Już drugiego dnia turnieju kwalifikacji olimpijskich zapadły najważniejsze rozstrzygnięcia. W sierpniu w Rio de Janeiro wystąpią piłkarze ręczni Polski i Tunezji. W niedzielę o godzinie 20:30 w ergo Arenie te reprezentację zagrają o 1. miejsce w zawodach. Biało-czerwoni po drugą wygraną w hali na granicy Gdańsk i Sopotu sięgnęli w pojedynku z Chile, który rozstrzygnęli na własną korzyść 35:27 (19:13).

Użytkownicy naszej aplikacji wiedzą o tym od dawna!

Pobierz aplikację: Android | iPhone

POLSKA

Wichary - Jachlewski, Lijewski 2, Bielecki 4, Rojewski 2, Wiśniewski 3, B.Jurecki 3, M.Jurecki, Masłowski 3, Syprzak 4, Daszek 5, Kus, Gierak 3, Szyba 5, Chrapkowski 1

CHILE

Barrientos, Oliva, Garcia 1 - Perez 6, Baeza 1, Reyes 4, Caniu, Frelij 1, E.Feuchtmann 1, Maurin 6, E.Salinas 2, R.Salinas 1, H.Feuchtmann 1, Ramirez, Donoso, Ceballos 1

18 Macedonia - Chile

w pierwszym sobotnim meczu Tunezja pokonała Macedonię 32:26 (17:10). Tym samym zwycięzcy zapewnili sobie awans na igrzyska
jeśli Polacy wygrają z Chile, również pojadą na igrzyska
nasi reprezentanci są zdecydowanymi faworytami, w ostatnim boju z tym rywalem, na mistrzostwach świata 2011 biało-czerwoni wygrali aż 38:23
[ICO]
hymn odśpiewany przez publiczność, choć ludzi jest mniej niż w piątek, gdy wygraliśmy z Macedonią 25:20

TUTAJ RELACJA Z PIĄTKU
1'
od środka rozpoczęło Chile, goście w czerwonych strojach, Polacy na biało
[ICO]
1'
doping "Polska"
[ICO]
2'
[1:0] Bramkę zdobywa Rojewski (POLSKA) z prawego skrzydła
[ICO]
3'
[1:1] Bramkę zdobywa Perez (CHILE), który na co dzień gra w Bundeslidze
[ICO]
3'
[2:1] Bramkę zdobywa Gierak (POLSKA), który w dzisiejszym meczu zastąpił Krajewskiego
[ICO]
3'
[3:1] Bramkę zdobywa Chrapkowski (POLSKA).
[ICO]
5'
[3:2] Bramkę zdobywa E.Feuchtmann (CHILE) z karnego po obronie w kole Gieraka
[ICO]
5'
[4:2] Bramkę zdobywa Szyba (POLSKA).
[ICO]
6'
[4:3] Bramkę zdobywa Perez (CHILE).
[ICO]
7'
[5:3] Bramkę zdobywa Szyba (POLSKA).
[ICO]
8'
[5:4] Bramkę zdobywa R.Salinas (CHILE).
[ICO]
8'
[6:4] Bramkę zdobywa Szyprzak (POLSKA).
[ICO]
8'
[6:5] Bramkę zdobywa Baeza (CHILE).
[ICO]
9'
[7:5] Bramkę zdobywa Syprzak (POLSKA) znów z koła
[ICO]
9'
[8:5] Bramkę zdobywa Gierak (POLSKA).
[ICO]
10'
[8:6] Bramkę zdobywa E.Feuchtmann (CHILE).
11'
Barrientos (CHILE) na poprzeczkę sparował rzut Bieleckiego (POLSKA)
[ICO]
11'
[8:7] Bramkę zdobywa E.Feuchtmann (CHILE).
[ICO]
12'
[9:7] Bramkę zdobywa Gierak (POLSKA).
[ICO]
13'
Syprzak (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
14'
Wichary (POLSKA) obronił karnego E.Feuchtmanna (CHILE)
14'
w osłabieniu, podobnie jak wczoraj, Polacy wycofują bramkarza, gdy atakują
[ICO]
14'
[10:7] Bramkę zdobywa Szyba (POLSKA).
15'
Polska w komplecie
[ICO]
16'
Frelij (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę.
16'
rzut Szyby (POLSKA) w słupek
[ICO]
16'
[10:8] Bramkę zdobywa Perez (CHILE).
[ICO]
17'
[11:8] Bramkę zdobywa Masłowski (POLSKA).
18'
Chile w komplecie
[ICO]
18'
Przerwa na żądanie (CHILE).
18'
Masłowski (POLSKA) niecelnie w kontrze do Kusa
[ICO]
19'
[12:8] Bramkę zdobywa Lijewski (POLSKA).
[ICO]
19'
Donoso (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę, gdyż faulował przy rzucie Lijewskiego
[ICO]
20'
[13:8] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
21'
Wiśniewski (POLSKA) indywidualnie pilnuje Pereza (CHILE)
21'
koniec kary rywali
22'
Kus (POLSKA) posłał piłkę do siatki, ale przekroczył linię 6. metra, bramki nie ma
[ICO]
22'
Kus (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
22'
[14:8] Bramkę zdobywa Wiśniewski (POLSKA) po kontrze i własnym przechwycie
[ICO]
23'
[14:9] Bramkę zdobywa Donoso (CHILE).
[ICO]
23'
[15:9] Bramkę zdobywa Lijewski (POLSKA).
[ICO]
24'
[15:10] Bramkę zdobywa E.Salinas (CHILE).
24'
Polacy w komplecie
[ICO]
25'
[16:10] Bramkę zdobywa Masłowski (POLSKA).
[ICO]
25'
Wiśniewski (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę za atak na szyję rywala
[ICO]
25'
Daszek (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
25'
minutę i 51 sekund będą grać Polacy w podwójnym osłabieniu
[ICO]
25'
Przerwa na żądanie (CHILE), trener Gararda pokazuje podopiecznym co mają zagrać w przewadze
[ICO]
26'
[16:11] Bramkę zdobywa Maurin (CHILE).
[ICO]
26'
Perez (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na B.Jureckim
[ICO]
26'
[16:12] Bramkę zdobywa Maurin (CHILE), który pokonał... Jachlewskiego, będącego w tej akcji "lotnym bramkarzem"
27'
koniec pierwszej, a 9 sekund później i drugiej kary dla Polaków
[ICO]
27'
Ceballos (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę.
27'
teraz Polacy w podwójnej przewadze przez pół minuty
28'
koniec kary pierwszej dla Chile
28'
Chile zmieniło bramkarza
[ICO]
28'
[17:12] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA).
29'
[ICO]
29'
[17:13] Bramkę zdobywa E.Salinas (CHILE).
[ICO]
30'
[18:13] Bramkę zdobywa Szyba (POLSKA).
[ICO]
30'
[19:13] Bramkę zdobywa Szyba (POLSKA) po kontrze
30'
[ICO]
30'
Polska już tylko pół godziny od wyjazdu na igrzyska olimpijskie. Biało-czerwoni nie forsują tempa, nie śrubują wyniku, ale od pierwszej minuty widać, że krzywda w tym spotkaniu stać im się nie może. Jedyną niewiadomą w meczu z ambitnie grającymi Chilijczykami są tylko rozmiary końcowego zwycięstwa. Przypomnijmy, że wygra da naszej reprezentacji paszporty do Rio de Janeiro, a niedzielny mecz z Tunezją będzie już tylko o prestiż i 1. miejsce w turnieju kwalifikacyjnym
31'
drugą połowę rozpoczęli Polacy
[ICO]
31'
[20:13] Bramkę zdobywa Syprzak (POLSKA).
31'
Chile na drugą połowę wyszło w defensywie w ustawieniu 3-2-1
[ICO]
32'
[20:14] Bramkę zdobywa H.Feuchtmann (CHILE).
[ICO]
33'
[21:14] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA).
[ICO]
34'
[21:15] Bramkę zdobywa Perez (CHILE).
[ICO]
34'
Perez (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę.
[ICO]
35'
[22:15] Bramkę zdobywa Syprzak (POLSKA).
[ICO]
36'
[23:15] Bramkę zdobywa Rojewski (POLSKA).
36'
[ICO]
36'
[23:16] Bramkę zdobywa Maurin (CHILE).
37'
Jachlewski (POLSKA) wywalczył karnego
[ICO]
37'
[24:16] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA) z karnego
[ICO]
38'
E.Salinas (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę.
39'
Syprzak (POLSKA) wywalczył karnego
[ICO]
39'
[25:16] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA) z karnego
40'
[ICO]
40'
41'
Reyes (CHILE) wywalczył karnego
[ICO]
41'
jeszcze Rojewski (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę za faul na Reyesie
[ICO]
41'
[25:17] Bramkę zdobywa Reyes (CHILE) z karnego
[ICO]
42'
[26:17] Bramkę zdobywa Gierak (POLSKA).
[ICO]
42'
[26:18] Bramkę zdobywa Maurin (CHILE).
43'
Daszek (POLSKA), który jest lotnym bramkarzem, rzucił w słupek
43'
43'
Wichary (POLSKA) obronił w pojedynku sam na sam z Ramirezem (CHILE)
[ICO]
45'
Jachlewski (POLSKA) otrzymuje dwuminutową karę, który faulował Mauriego i jeszcze będzie karny dla rywali
[ICO]
45'
[26:19] Bramkę zdobywa Reyes (CHILE) z karnego
45'
Szyba (POLSKA) wywalczył karnego
[ICO]
45'
[27:19] Bramkę zdobywa Bielecki (POLSKA) znów z karnego, nie dał rady obronić już trzeci bramkarz, który tego dnia wszedł między słupki rywali
[ICO]
46'
[27:20] Bramkę zdobywa Frelijj (CHILE).
[ICO]
46'
[28:20] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA) jako lotny bramkarz
[ICO]
46'
[28:21] Bramkę zdobywa Donoso (CHILE) po rzucie przez całe boisko, bo bramka Polaków była pusta, bo Daszek nie zdążył zmienić się z wicharym
[ICO]
47'
[29:21] Bramkę zdobywa Wiśniewski (POLSKA).
[ICO]
47'
[29:22] Bramkę zdobywa Reyes (CHILE).
[ICO]
48'
[29:23] Bramkę zdobywa H.Feuchtmann (CHILE).
[ICO]
50'
[ICO]
51'
[30:23] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA).
[ICO]
52'
głośny doping "Polska"
[ICO]
52'
[30:24] Bramkę zdobywa bramkarz Garcia (CHILE), który wykorzystał, że polski lotny bramkarz nie zdążył wrócić
52'
[ICO]
53'
[30:25] Bramkę zdobywa Reyes (CHILE).
[ICO]
53'
[31:25] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA).
[ICO]
53'
H.Feuchtmann (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę po faulu na M.Jureckim
[ICO]
54'
Przerwa na żądanie trener Dujszebajewa (POLSKA).
[ICO]
54'
[32:25] Bramkę zdobywa Wiśniewski (POLSKA).
[ICO]
54'
[33:25] Bramkę zdobywa Masłowski (POLSKA) po kontrze
[ICO]
55'
[34:25] Bramkę zdobywa Daszek (POLSKA) po kolejnej kontrze
55'
[ICO]
57'
[34:26] Bramkę zdobywa Maurin (CHILE).
[ICO]
58'
Donoso (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę.
59'
rzut Lijewskiego (POLSKA) w słupek, ale był faulowany
[ICO]
59'
H.Feuchtmann (CHILE) otrzymuje dwuminutową karę i będzie jeszcze karny dla Polski
[ICO]
59'
[35:26] Bramkę zdobywa B.Jurecki (POLSKA) z karnego
60'
koniec pierwszej kary dla Chile
60'
Garcia (CHILE) broni w pojedynku sam na sam z Daszkiem
[ICO]
60'
[35:27] Bramkę zdobywa Maurin (CHILE).
60'
KONIEC MECZU. POLSKA WYGRAŁA 35:27
POLSKA ZDOBYŁA AWANS NA IGRZYSKA OLIMPIJSKIE!
[ICO]
najlepszym zawodnikiem meczu ogłoszony został Szyba (POLSKA)
[ICO]
w niedzielę o godzinie 20:30 w Ergo Arenie Polska zagra z Tunezją o 1. miejsce w turnieju. Jest to już tylko mecz o prestiż, gdyż obie ekipy pojadą w sierpniu do Rio de Janeiro
Polacy zagrali bardzo ergonomicznie. Osiągnęli dokładnie taki wynik, jaki był potrzebny. Dzięki 8-nramkowego zwycięstwu nad Chile biało-czerwoni objęli prowadzenie w turnieju. To oznacza, że w niedzielę wystarczy im remisować z Tunezja, aby w Ergo Arenie zająć 1. miejsce.

• 12 5

• Od dziecka im kibicowałem - tak jak Małyszowi i Kubicy.
    Nigdy w nich nie wątpiłem.

• 8 2

• jada na olimpiade szkoda niemieckiego trenera ze nie zostal (4)

z ruskiem nie mamy szans

• 0 18

• Chyba nie wiesz o czym mówisz Szanowny kibicu...teraz dopiero mamy trenera, który reaguje na sytuację na boisku a nie beczy po meczu że popełnił błąd.