Porażka w Rudzie Śląskiej

14 lutego 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Piłkarki ręczne Łączpolu nie poradziły sobie w ostatnim meczu wyjazdowym sezonu zasadniczego. Gdynianki przegrały ze Zgodą Ruda Śląska 24:27 (14:16), choć jeszcze na pięć minut przed końcem remisowały. Tym samym bardzo intrygująco zapowiada się 22. kolejka. W następną sobotę podopieczne Grzegorz Gościńskiego będą walczyć o miejsca w przedziale 3-6. Ich rywalem w Rumi będą mistrzynie Polski

.

ŁĄCZPOL: Szywierska, Jurkowska - Sulżycka 2, Andrzejewska 2, Stachowska 4, Musiał 4, Całużyńska 2, Szott 1, Aleksandrowicz 3, Szwed 2, Koniuszaniec 3, Kulwińska 1.

Do tego meczu Łączpol przystępował z przewagą trzech punktów nad Zgodą. Już pierwsza połowa pokazała, że są to bardzo wyrównane drużyny. Lepiej rozpoczęły gdynianki, które prowadziły 4:2. Jednak w dziesiątej minucie sytuacja była zgoła inna. To gospodynie miały korzystny wynik dla siebie 9:6. Zryw ekipy Gościńskiego sprawił, że w 25. minucie ponownie osiągnęła ona przewagę (14:13). Niestety, przed przerwą piłki wpadały już tylko do naszej bramki.

Po zmianie stron Zgoda szybko powiększyła różnicę. Mecz wydawał się być rozstrzygnięty, gdy na kwadrans przed końcem było już 22:16 dla miejscowych. Wówczas rozpoczął się pasjonujący pościg Łączpolu. Gdynianki zdobyły sześć bramek z rzędu. Na pięć minut przed końcem był remis 22:22. Niestety, ostatnie minuty drugiej połowy, podobnie jak pierwszej lepiej rozegrały gospodynie.

- Zawiodła skuteczność rzutowa. W całym meczu można było naliczyć około 20 czystych sytuacji, które powinny zakończyć się bramkami, a ich nie było. Trudno za to obwiniać jedną zawodniczkę, bo te dogodne okazje były z różnych pozycji - ocenił trener Gościński.

Tabela wprowadzona: 2009-02-20

Pozostałe wyniki 21. kolejki: AZS AWFiS Gdańsk - KU AZS Politechnika Koszalińska 18:22 (10:11), Piotrcovia - Interferie Zagłębie Lubin 19:21 (10:13), Ruch Chorzów - Carlos-Astol Jelenia Góra 24:21 (13:12), Słupia Słupsk - AZS AWF Warszawa 33:30 (18:16), SPR Asseco BS Lublin - Start Elbląg 44:18 (21:10).

Opinie (29) 2 zablokowane

• ale wy jestescie wszyscy madrzy w gebie!!!!! wybiegnijcie na parkiet i pobiegajcie przynajmniej 30 min!!!!! powodzenia!

• 0 0

• no właśnie...

to nie zawodniczki ale trenerzy są do wymiany!
    Gdynia to jednak nie ma farta do trenerów....a ten GG to powinien z dziewczynkami pracowa a nie z seniorkami!Wszystko na czuja i "0" taktyki! Rubta co chceta....pozdrawiam dziewczyny z Łączpolu i trzymam kciuki za WAS!Z SPR też można....ambicji Wam nie brakuje!

• 0 0

• Pierdu,pierdu z tym trenerem nic nie osiągną!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 0 0

• A coz to za znawcy!! I ich wrogowie!! Gdacie bez sensu!!!! Kazda dziewczyna w Łączpolu cos wnosi do zespolu, to jest gra zespolowa!!!! Jak beda tu indywidualnosci to nie bedzie wynikow!! Tak jak z zenska kadra, wiec przemilczcie swoje zdanie na temat gry zawodniczek zespol jest co prawda juz na pudlo, ale one dopiero powstaja!! NIech pograja ze soba do konca sezonu, a w przyszlym beda juz zgrane i wtedy bedzie na pewno widowiskowo na meczach Łaczpolu!!!

• 2 0

• słabo (1)

transfery z Gdańska nie pomogły
    czas na transfer trenera z Gdańska
    może pomoże....

• 1 4

• razem z transferem krzyzowych i kontuzji kregoslupa?

• 0 0

• odp (1)

Stary czy ja cię obrażam chyba nie, więc kto tu ma kompleksy. Należy zaznaczyć, iż jeżeli chodzi o skuteczność to żadna z dziewczyn nie imponuje, chyba, że Stachowska, ale tylko z karnych, więc się zastanów. Ponadto uważam, że ten zespół ma szansę na podium, ale przy właściwym ułożeniu możemy się spierać o jedną pozycję, faktycznie Ania w tym sezonie nic nie gra, ale kiedy ma się wykazywać grając "ogony", ponadto trzeba właściwie gospodarować całą, 12 bo jedna zawodniczka nic nie wskóra. Co do Szott i Całużyńskiej to wcale mnie nie przekonały twoje dyrdymały, ponieważ uważam że są w składzie lepsze dziewczyny, a tak w ogóle to Szot na jakiej pozycji gra w obronie na kole a w ataku na prawym skrzydle (z prawą ręką!) to jest dopiero super pomysł... żadnej bramki nie rzuciła nie mówiąc o stratach nawet z Piotrkovią były straszne. Zastanów się więc nad swoim stwierdzeniem i wyraź swoją opinię nie obrażając nikogo, chyba że nie potrafisz...
    Dziewczyny powodzenia!

• 3 1

• Do Janka

Zostan trenerem kurs rozpoczyna sie 03.03.2009 godz 10.00. Telefon kontaktowy 58 556 64 84. Chyba ze juz nim jestes to kurs na klasę pierwsza 03.04.2009 godz 9.00. Telefon 58 556 64 84. Jesli posiadasz pierwsza to zadzwon do ministerstwa oni organizuja kursy na klase mistrzowska.

• 0 1

• Popieram! (3)

Ten zespół potrzebuje czasu, ale trzeba go formować z głową, a nie stawiać na zawodniczki, które nic nie wnoszą jak Szott czy Całużyńska. Tak naprawdę gra zespołu wygląda najlepiej, gdy zespół gra w zestawieniu: Szywierska - Sulżycka, Musiał (Andrzejewska), Aleksandrowicz, Szwed, Koniuszaniec, Stachowska (Kulwińska).
    Biorąc pod uwagę nadchodzące play-offy należy postawić na zawodniczki z doświadczeniem w walce o medale!
    Powodzenia z SPR-em i miejsca na podium!!!

• 2 2

• (1)

Zarzad klubu juz dawno powinien porozmawiac z p. Szott i p. Caluzynska bo te dziewczyny juz nic nie wniosa do zespolu. Moze wymienic je na jedna rzucajaca w przyszlym sezonie??
      Jesli chodzi o Andrzejewska to ona do 1 skladu!! koniecznie!! Do kadry powinna powolanie dostac, jedna z najszybszych zawodniczek, dusponujaca fenomenalnym zwodem!!!!

• 5 0

• DO KRISPINA

Zostan trenerem kurs 03.03.2009 godz 10 tel kont 58 556 64 84.Powodzenia

• 0 2

• do popieram

Zostan trenerem kurs rozpoczyna sie 03.03.2009 godz 10.00. Telefon kontaktowy 58 556 64 84

• 0 2

• Do Janka

Chlopie wez sie rabnij w swoj glupi pusty beret !!!Musial jeszcze poprawnego meczu nie zagrala w tym sezonie,Koniuszaniec-jak jestes taki madry to policz jest skutecznosc rzutowa na meczu nie oceniaj zawodnikow tylko pod wzgledem rzuconych bramek bo jednak ktos musial na nie zapracowac aby druga kolezanka z zespolu rzucila bramke.Szott i Caluzynska sa waznym elementem w tym zespole jezeli jestes takim wielkim fachowcem to wskaz mi prosze lepsze zmienniczki od tych dziewczyn??Bo ja jakos nie widze!!!
    Kolejny zakompleksiony kibic ktory nigdy nic w zyciu nie zdobyl a udaje wielkiego fachowca!!!Spokojnie ludzie jeszcze pley-off przed nami dziewczyny walcza o jak najwyzsze cele zamiast krytykowac lepiej sie zamknij.

• 4 4

• Też jestem tego zdania , że Andrzejewska jest bardzo szybką zawodniczką i przedewszystkim wszechstroną ,dziwię sie ,ze nie jest powoływana do kadry

• 4 0

• GDYNIA!!!!

pomoga dopiero jak bedzie trener zawodniczki z Gdanska wpuszczal!! co do meczu ze zgoda to nie moga sie wypowiadac, ale jak widac Koniuszaniec z Musial najwiecej bramek rzucily.
    Z reszta dajcie czas temu zespolowi i trenerowi niech sie zgraja jeszcze a bedzie to silna druzyna!!!!