Futsaliści AZS UG zawiedli u siebie

30 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
AZS UG sezon rozpoczęło od zwycięstwa na wyjeździe, ale inauguracja we własnej hali wypadła znacznie gorzej. Na zdjęciu o piłkę walczy kapitan gdańszczan Wojciech Pawicki (z tyłu). AZS UG sezon rozpoczęło od zwycięstwa na wyjeździe, ale inauguracja we własnej hali wypadła znacznie gorzej. Na zdjęciu o piłkę walczy kapitan gdańszczan Wojciech Pawicki (z tyłu).

Futsaliści AZS UG Gdańsk przegrali u siebie z AZS UŚ Katowice 2:4 (0:0). Gdańszczanie na pierwsze zwycięstwo w hali przy ul. Górskiego muszą poczekać przynajmniej do niedzieli. 6 października, o godzinie 18:00 zagrają z obecnym liderem rozgrywek - GAF Jasną Gliwice. Dla kibiców wstęp wolny.

0:1 Robert Gładczak 27:18
0:2 Kamil Kmiecik 29:22
1:2 Tomasz Poźniak 30:05
1:3 Jędrzej Jasiński 34:10
2:3 Dominik Depta 36:14
2:4 Rafał Jarzmik 39:39

AZS UG: Burglin, Wolski - Szymański, Cyman, Musik, Friszkemut, Olszewski, Knioch, Poźniak, Ziarko, Wesserling, Kriezel, Pawicki, Depta

AZS UŚ: Bednarczyk - Krzywka, Kmiecik, Włodarzek, Jarzmik, Tosik, Pytel, Gładczak, Wojtas, Urbańczyk, Jasiński, Jakubczyk

Gdańska drużyna przed tygodniem rozpoczęła sezon od wygranej na wyjeździe w Chorzowie. Do akademickich derbów przystępowała zatem w dobrych nastrojach i ze wzmożonym apetytem na udany start w rozgrywkach. Własne ściany nie zawsze dodają jednak animuszu.

UDANY DEBIUT TRENER HARTMANA W CHORZOWIE

W pierwszej połowie obie ekipy stworzyły sobie zaledwie kilka dogodnych sytuacji, jednak piłka ani razu nie wpadła do siatki. Co gorsza, już w 8. minucie gdańszczanie stracili Tomasza Kriezela. Kapitan reprezentacji Polski do lat 21 po starciu z rywalem upadł na parkiet, doznając kontuzji stawu skokowego i już nie pojawił się na boisku.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie do pierwszej, ale koniec końców, ostatnie 12 minut obrodziło aż sześcioma golami. Najpierw błąd w powrocie do defensywy gospodarzy wykorzystał Robert Gładczak i otworzył wynik meczu. Kolejne trafienie dla przyjezdnych po blisko dwóch minutach dołożył Kamil Kmiecik. Błyskawicznie kontaktowe trafienie zdobył jednak Tomasz Poźniak

Na 5 minut przed końcem gry gola na 3:1 dla zespołu z Katowic zdobył Jędrzej Jasiński. Wielu obserwatorów sugerowało w tym przypadku zagranie ręką, ale sędzia zawodów zaliczył trafienie. Zawodnicy AZS UG zerwali się do walki, a ich nadzieje na przynajmniej remis przedłużył Dominik Depta. Goście nie dali jednak wbić sobie kolejnego gola, a co więcej, decydujący cios gdańszczanom na 21 sekund przed końcem spotkania wymierzył Rafał Jarzmik.

Gdańszczanie zrehabilitować się za porażkę będą mogli za tydzień .W niedzielę o godzinie 18:00 we własnej hali zagrają z beniaminkiem, a zarazem aktualnym liderem tabeli - GAF Jasną Gliwice. Póki co, pod znakiem zapytania stoi w tym meczu występ Kriezela.

Pozostałe wyniki 2. kolejki:
GAF Jasna Gliwice - Pogoń 04 Szczecin 5:2 (2:0)
Rekord Bielsko - Biała - GKS Tychy 5:3 (4:2)
Remedium Pyskowice - Euromaster Chrobry Głogów 4:3 (0:0)
Red Devils Chojnice - Clearex Chorzów 0:1 (0:0)
Wisła/Krakbet Kraków - Gatta Active Zduńska Wola 7:1 (3:0)

3 kolejka
6 października, g. 18:00 GAF Jasna Gliwice (dom)

4 kolejka
13 października Red Devils FC Chojnice (wyjazd)

5 kolejka
18 października Euromaster Chrobry Głogów (dom)

6 kolejka
3 listopada FT Gatta Active Zduńska Wola (wyjazd)

7 kolejka
8 listopada GKS Tychy (dom)

8 kolejka
15 listopada Pogoń '04 Szczecin (wyjazd)

9 kolejka
22 listopada Rekord Bielsko-Biała (wyjazd)

16 kolejka
21 lutego Euromaster Chrobry Głogów (wyjazd)

17 kolejka
7 marca FT Gatta Active Zduńska Wola (dom)

21 kolejka
19 kwietnia Wisła Krakbet Kraków (wyjazd)

22 kolejka
26 kwietnia Remedium Pyskowice (dom)

Opinie (16)

• Sport&Show&Biznes (4)

I po co to komu ? Niski poziom sportowy ,żenująco niskie zainteresowanie /patrz fotki/ - czyli kto ma w tym biznes ?

• 5 11

• (1)

Nie we wszystkim trzeba mieć biznes, jest coś takiego jak pasja. Nie chcesz oglądać niskiego poziomu sportowego? Nie przychodź. Włącz TV i pooglądaj TRWAM.

• 4 4

• co się TRWAM czepiasz?

• 7 1

• Ejj stary, a byłeś na meczu, że niski poziom sportowy? może nie opiniuj dyscypliny, której nie znasz??

• 0 0

• A poza tym mało bywasz na trójmiejskich wydarzeniach sportowych mniej popularnych dyscyplin skoro to jest ŻENUJĄCO nieskie zainteresowanie. 2 liga siatkówki to tylko znajomych piłkarzy zbiera i może przestań w końcu obrażać prawdziwych kibiców futsalu w trójmieście!!

• 0 0

• Sport to sport (7)

Chyba każdy kto widział mecz nie mógł narzekać na emocje. Bramki, akcje , szkoda tylko , że taki wynik :( Ale cóż taki sport! Poziom sportowy raczej wyższy od niektórych spotkań piłki trawiastej. Powodzenia chłopaki na kolejnych meczach !

• 7 5

• Poziom wyższy?? (3)

Ale od której ligi na boiskach trawiastych ?? Nie żartuj sobie. Ekstraklasa futsalu to zbieraninka 4 - 5 ligowych zawodników z boisk trawiastych.

• 4 1

• Polecam zajrzec do historii i meczu towarzyskiego na hali pomiedzy Wisla trawiasta, a Krakbetem Krakow.

• 2 2

• tylko ci ekstraklasy nie potrafiliby (1)

nawet piłki na parkiecie porządnie przyjąć :-P

respect futsal!!! Dla ciebie chyba to trudniejsza do zrozumienie gra???

• 5 3

• Poziom

Są takie mecze w naszej T-Mobile Ekstraklasie, że strzałów na bramkę jak na lekarstwo, a o niższych ligach nie wspomnę. Warto oglądać FUTSAL i promować tą dyscyplinę już niedługo pewnie będzie na Igrzyskach !

• 3 2

• Rękaaa

Byłem - widziałem. trzecia bramka zdobyta ręką widać to było z trybun. Szkoda, że sędzia nie widział!!! Sędzia ... kalosz!

• 3 0

• Kiedy nastepny mecz? (1)

A teraz UG gra na wyjeździe ? Kiedy następny mecz u siebie?

• 0 0

• Polecam pierwszy akapit artykulu:) niedziela, 18:00 u siebie z Jasna Gliwice

• 0 0

• (2)

Ktoś kto uważa, że zawodnicy z trawy sprawdzą się w futsalu nie rozumie tego sportu. Wyjatkiem w druzynie jest Poźniak, który jest typowy Fighterem i gra w jakiejs niższej lidze na trawie i w AZS UG. Pozostali z trawy zostali wyeliminowani jako słabsze jednostki.
    Jeśli szukać pokrewienstwa to wielu zawodników beachsoccera gra na hali.