Poza podium

5 maja 2007 (artykuł sprzed 17 lat)
Piłkarki ręczne Dableksu AZS AWFiS znalazły się poza ligowym podium, na którym znajdowały się nieprzerwanie od 2002 roku. Rywalizację o brąz z Zagłębiem Lubin gdańszczanki przegrały 0-3. Decydująca porażka przydarzyła się podopiecznym Jerzego Cieplińskiego na własnym parkiecie. W sobotę uległy 21:26 (8:10). Co ciekawe była to pierwsza przegrana akademiczek w tym sezonie przy ul. Wiejskiej. Poprzednie 13 meczów rozstrzygnęły na swoją korzyść.

DABLEX: Sadowska - Chudzik 6, Stachowska 2, Musiał 1, Serwa 2, Łabul 1, Bołtromiuk 2, Wilamowska 3, Szwed 3, Mielczewska 1.

ZAGŁĘBIE: Tsvirko, Kubisztal - Niedośpiał 6, Romańczukiewicz 4, Semeniuk 3, Wodniak 3, Jakubowska, Ciepłowska 8, Jacek 1, Orzeszka, Kordic 1, Młot, Jochymek.

Sędziowali: Baranowski (Warszawa) i Lemanowicz (Płock). Widzów: 500.

Gospodynie rozpoczęły nerwowo. Może z powodu obecności na trybunach Zenona Łakomego, trenera reprezentacji Polski? Karnych nie wykorystały Monika Stachowska i Lucyna Wilamowska, piłki nie chciały wpadać do celu także w sytuacjach sam na sam. Po dziesięciu minutach Zagłębie prowadziło już 5:2. Akademiczki wróciły do gry, gdy po kolei na listę strzelców wpisywały się: Wilamowska, Daria Bołtromiuk i raz jeszcze Wilamowska. Tym razem udało się dogonić remis 6:6. Niestety, końcówka pierwszej połowy znów należała do przyjezdnych. Ale jeszcze gorzej było na początku drugiej odsłony. Na cztery trafienia Natalii Ciepłowskiej gospodynie odpowiedziały tylko jednym. Tym samym w 35. minucie przegrywały już 9:14. Trener Ciepliński próbował różnych ustawień i choć wszystkie zawodniczki z pola zapisały na swoim koncie co najmniej jedno trafienie, to losów tego meczu już się nie dało odwrócić. Między 47 a 52 minutą Zagłębie rzuciło cztery bramki z rzędu i powiększyło przewagę do siedmiu trafień.

Tytuł mistrzowski po raz dwunasty w historii zdobyły szczypiornistki z Lublina. SPR ICom wygrał w finale 3-0 z Piotrcovią, triumfując w ostatnim meczu na wyjeździe 25:24 (12:14).

Opinie (26)

• Nowy klub Darii to Storhamar Handball - beniaminek norweskiej ekstraklasy z Izabelą Dudą w składzie.

• 0 0

• SPR dopiął swego i w przyszłym sezonie Łabul zagra w Lublinie.

• 0 0

• Pan Wilczek rozmawiał o kontraktach i nie tylko z kilkoma zawodniczkami z Gdańska.

• 0 0

• Fragment wywiadu z prezesem SPR z poniedziałkowego Kuriera Lubelskiego:

"KURIER: Szykujecie jakieś wzmocnienia?
    ANDRZEJ WILCZEK: Staramy się, aby tak się stało, rozmawiamy zarówno z zawodniczkami krajowymi, jak i z Ukrainy. Niestety, nie są to łatwe negocjacje, np. te z Darią Bołtromiuk zakończyły się fiaskiem i Daria zagra w Norwegii."

• 0 0

• SPR już rok temu chciał ściągnąć Łabul, ale wtedy na przeszkodzie stanęła kontuzja Justyny.

• 0 0

• Czyżby Piotkovia się miala posypać???Już od dawna wiadomo, że Niedźwiedź-Cecotka odchodzi do Danii. Na SF piszą, że Lublin ma chęć drapnąć nam J.Łabul

• 0 0

• Kolejne ewentualne wzmocnienie AZS-u to Irina Artsiomienka z Piotrcovii (info z lubelskiego Dziennika Wschodniego).

• 0 0

• najwyższy czas podsumować sezon :)

kolejno: bramki rzucone/mecze/średnia bramek w sezonie zasadniczym, w play off i w całych rozgrywkach

• 0 0

• Ryba broniła w sobotę trochę nierówno (lepiej w I połowie), ale przy takiej skuteczności koleżanek, a raczej jej braku, nie mogła sama wygrać meczu – gdyby nie jej interwencje, już do przerwy byłoby po zawodach.
    Próbowałem sobie przypomnieć, kiedy akademiczki rzuciły ostatnio tak mało bramek u siebie i musiałem się cofnąć pamięcią aż do czasów Naty i sezonu 2002/03 (wygrana 17:16 z Kolporterem).
    Skoro Sawicka jest nominalnie lewoskrzydłową, i to już próbowaną w kadrze za Cieplińskiego i Łakomego, to raczej się nie zanosi na osłabienie skrzydeł.
    Jeszcze za wcześnie przepowiadać, kto będzie słabeuszem w lidze, bo może się powtórzyć historia sprzed roku, gdy upiekło się obu spadkowiczom. Łącznościowiec po utracie niemal całego składu najprawdopodobniej wycofa się z ekstraklasy, a i Słupsk niekoniecznie będzie w stanie skonsumować awans (a jeśli nie, to chyba nie będzie mógł go odstąpić Kielcom).
    A dla wszystkich dziewczyn wielkie dzięki za cały sezon – mimo że wielu przepowiadało wam środek tabeli, a nawet walkę o utrzymanie (jak redaktor Radia Gdańsk), wy prawie do końca dzielnie dotrzymywałyście kroku czołowym ekipom i chwała wam za to, a 4. miejsce dla tak młodego zespołu to nie powód do wstydu (daje prawo gry w Challenge Cup, o ile w końcu znajdzie się kasa). Do zobaczenia we wrześniu – w składzie już nieco innym, ale oby gwarantującym skuteczną walkę o medal :).

• 0 0

• BRAWO

Gratulacje laseczki za wytrwanie do konca sezonu!!!!!
    Potak ciezkiej pracy odpoczynek sie nalezy!!
    A złoto bedzie w Gdansku w przyszlym sezonie!!!!
    Niech wszystkie zawodniczki się wylecza i w nowy sezon z ta sama werwa co co roku!!!!