Wiadomości

stat

Pożegnanie z Anią.

Zniknęła z gimnastycznych plansz tuż przed przymiarką olimpijskiego garnituru na igrzyska w Sydney. W sobotę w gdyńskiej hali przy ul. Władysława IV oficjalnie pożegna się z publicznością. Anna Kwitniewska przejdzie do annałów polskiej gimnastyki artystycznej przede wszystkim jako zawodniczka, która tytuł krajowej mistrzyni w wieloboju zdobyła sześć razy z rzędu. Przed nią ta sztuka nie udała się nikomu. Zapewne też nieprędko ktoś zbliżył się do tego osiągnięcia.

22-letnia dzisiaj Anna Kwitniewska mistrzowskie berło przejęła w 1995 roku od Katarzyny Skorupińskiej (Start Gdynia), a w klubie - ówczesnym MKS MDK - kontynuowała sukcesy Joanny Bodak. Przez następne pięć lat nie opuściła żadnych mistrzostw Europy i Świata, a w 1996 roku reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich w Atlancie.

Przed Sydney rywalizowała z Agnieszką Brandeburą. Jako, że łodzianka zastosowała serię uników, nie przyjechała na mistrzostwa Polski ani Europy, wydawało się niemal pewne, że to gdynianka, wówczas już zawodniczka SGA Gdynia, pojedzie na drugie w życiu igrzyska. Jednak Ania zdecydowała się na zmianę planów. Po rocznej przerwie wraca na planszę jako mężatka i mama. W czasie, który upłynął od ubiegłorocznych mistrzostw Polski do jej sobotniego benefisu, spróbowała też trenerskiego fachu rozpoczynając zajęcia z grupą naborową.

W sobotę o godzinie 18.00 w hali ZSSO, gdzie przez 16 lat wylewała pot na treningach najpierw pod okiem Doroty Kozłowskiej-Leonard, a w ostatnim okresie Marii Mrozińskiej, Kwitniewska oficjalnie zakończy sportową karierę. Na liście osób, które już zapowiedziały złożenie jej okolicznościowych dowodów uznania, widnieją przedstawiciele Polskiego Związku Gimnastycznego oraz władz Gdyni. Jednak każdy z miłośników jej talentu może uczestniczyć w sobotniej imprezie. Wstęp do hali jest wolny.

Poza Kwitniewską na planszy zaprezentują się w układach zbiorowych gimnastyczki artystyczne z Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Gdyni. Odbędzie się też pokaz floretowy. Jednak sobota z gimnastyką artystyczną w hali przy ul. Władysława rozpocznie się już od 10.00. Do ogólnopolskiej rywalizacji przystąpią najmłodsze adeptki gimnastyki, które walczyć będą pod hasłem "Młode talenty".

jag.Opinie

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij
Plebiscyt na Ligowca Roku 2018

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane