• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Pożegnanie z Anią.

4 października 2001 (artykuł sprzed 21 lat) 
Zniknęła z gimnastycznych plansz tuż przed przymiarką olimpijskiego garnituru na igrzyska w Sydney. W sobotę w gdyńskiej hali przy ul. Władysława IV oficjalnie pożegna się z publicznością. Anna Kwitniewska przejdzie do annałów polskiej gimnastyki artystycznej przede wszystkim jako zawodniczka, która tytuł krajowej mistrzyni w wieloboju zdobyła sześć razy z rzędu. Przed nią ta sztuka nie udała się nikomu. Zapewne też nieprędko ktoś zbliżył się do tego osiągnięcia.

22-letnia dzisiaj Anna Kwitniewska mistrzowskie berło przejęła w 1995 roku od Katarzyny Skorupińskiej (Start Gdynia), a w klubie - ówczesnym MKS MDK - kontynuowała sukcesy Joanny Bodak. Przez następne pięć lat nie opuściła żadnych mistrzostw Europy i Świata, a w 1996 roku reprezentowała Polskę na igrzyskach olimpijskich w Atlancie.

Przed Sydney rywalizowała z Agnieszką Brandeburą. Jako, że łodzianka zastosowała serię uników, nie przyjechała na mistrzostwa Polski ani Europy, wydawało się niemal pewne, że to gdynianka, wówczas już zawodniczka SGA Gdynia, pojedzie na drugie w życiu igrzyska. Jednak Ania zdecydowała się na zmianę planów. Po rocznej przerwie wraca na planszę jako mężatka i mama. W czasie, który upłynął od ubiegłorocznych mistrzostw Polski do jej sobotniego benefisu, spróbowała też trenerskiego fachu rozpoczynając zajęcia z grupą naborową.

W sobotę o godzinie 18.00 w hali ZSSO, gdzie przez 16 lat wylewała pot na treningach najpierw pod okiem Doroty Kozłowskiej-Leonard, a w ostatnim okresie Marii Mrozińskiej, Kwitniewska oficjalnie zakończy sportową karierę. Na liście osób, które już zapowiedziały złożenie jej okolicznościowych dowodów uznania, widnieją przedstawiciele Polskiego Związku Gimnastycznego oraz władz Gdyni. Jednak każdy z miłośników jej talentu może uczestniczyć w sobotniej imprezie. Wstęp do hali jest wolny.

Poza Kwitniewską na planszy zaprezentują się w układach zbiorowych gimnastyczki artystyczne z Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Gdyni. Odbędzie się też pokaz floretowy. Jednak sobota z gimnastyką artystyczną w hali przy ul. Władysława rozpocznie się już od 10.00. Do ogólnopolskiej rywalizacji przystąpią najmłodsze adeptki gimnastyki, które walczyć będą pod hasłem "Młode talenty".

jag.Głos Wybrzeża

Zobacz także

Opinie

NIE PISZ Z NIENAWIŚCIĄ I HEJTEM.

TAKIE OPINIE SKASUJEMY.

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane