Rajnert mistrzem Polski WKKW

11 sierpnia 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Kamil Rajnert wywalczył w Sopocie tytuł mistrza Polski. Kamil Rajnert wywalczył w Sopocie tytuł mistrza Polski.

Kamil Rajnert na koniu Jak Chef został mistrzem Polski we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego rozgrywanym na sopockim Hipodromie. Rajnert okazał się również najlepszy w międzynarodowej rywalizacji w zawodach CIC***. W imprezie trwającej przez trzy dni zaprezentowało się prawie 100 jeźdźców z siedmiu krajów na 160 koniach.

W Sopocie rywalizacja toczyła się w pięciu klasach. W każdej z nich uczestnicy startowali kolejno w: ujeżdżeniu, próbie terenowej, a na końcu skokach przez przeszkody.

W najbardziej prestiżowej klasie CIC*** triumfował Kamil Rajnert. Zawodnik Stowarzyszenia Centrum Szkolenia Jeździeckiego Coval Biały Bór już rok wcześniej uplasował się na trzeciej pozycji. Wówczas po dwóch pierwszych konkurencjach prowadził, ale wygrana uciekła mu podczas skoków przez przeszkody.

Zobacz szczegółowe wyniki klasy CIC***

Tym razem scenariusz był inny. Przed ostatnim dniem rywalizacji Rajnert zajmował drugą pozycję, ale dzięki bezbłędnej postawie na parkurze wywalczył złoto i zainkasował nagrodę w wysokości 700 euro oraz sięgnął po tytuł mistrza Polski. Drugie miejsce zajął Niemiec Andreas Dibowski na It's me xx, a trzecie Sanna Siltakropi z Finlandii na Lucky Acord.

W polskiej klasyfikacji drugie miejsce zajął broniący tytułu Jerzy Krukowski z KJ Rakowiec Kwidzyn na koniu Apokalipsa M (czwarty w klasyfikacji CIC***, a trzeci był Mariusz Kleniuk z LKJ Hippologii Strzegom na Winonie (piąte miejsce).

Zobacz wyniki MP młodzieżowców

W rywalizacji mistrzostwach Polski młodzieżowców zwyciężyła Joanna Skibińska na koniu Irtysz. Zwyciężczyni zainkasowała 1500 zł. Drugi był Jan Mossakowski na Niagarze, a trzeci Piotr Dąbrowski na Pakiecie.