Próba srebra

Tomasz Łunkiewicz
10 sierpnia 2002 (artykuł sprzed 22 lat)

Energa Wybrzeże - żużel

Polscy żużlowcy w sobotni wieczór walczyć będą w finale Drużynowego Pucharu Świata. Zawody rozegrane zostaną w Peterborough.

Awans do finału wywalczyły ekipy Australii, Szwecji i Polski, które wygrały turnieje eliminacyjne. Stawkę finalistów uzupełnią dwie drużyny z turnieju barażowego, który zakończył się wczoraj późnym wieczorem.

Faworytami sobotnich zawodów są obrońcy tytułu mistrzowskiego, Australijczycy, z Ryanem Sullivanem i Jasonem Crumpem na czele. Groźni powinni być Szwedzi, których prowadzą Tony Rickardsson i Mikael Karlsson. Udanie w turnieju eliminacyjnym wypadł w zespole Trzech Koron "gdańszczanin" Stefan Andersson. Naszym zdaniem w finale pojadą również Anglicy, którzy byli bliscy pokonania Australijczyków, oraz Amerykanie.

Biało-czerwoni bronią wywalczonego przed rokiem srebra. W Eastbourne Polacy poradzili sobie z Amerykanami, chociaż słabiej pojechał Tomasz Gollob. Bydgoszczanin zdobył najmniej punktów i nie został wystawiony do biegów nominowanych. Atutem biało-czerwonych był wyrównany skład. Czterech Polaków zdobyło ponad 10 "oczek", a nasza ekipa miała najlepszy dorobek.

Liderem drużyny był Jarosław Hampel, który zastąpił kontuzjowanego Sebastiana Ułamka. Co ciekawe, Hampel kilka dni przed Pucharem Świata miał w lidze angielskiej groźny upadek. Pewnymi punktami drużyny byli Krzysztof Cegielski, Piotr Protasiewicz i Grzegorz Walasek.
Głos WybrzeżaTomasz Łunkiewicz

Opinie (1)

• GOLLOB

Moim zdaniem T Gollob powinien przesteć rozmawiać ze swoimi motorami i zaczął jeżdzić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

8 Energa Wybrzeże Gdańsk 11 1 1 9 -124 3
W sezonie zasadniczym każdy pojedzie z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje 6 drużyn. Następnie rozegrają ćwierćfinały (1 drużyna z 6., 2 z 5 i 3 z 4). Do półfinałów wejdą ich zwycięzcy oraz tzw. "lucky loser" - drużyna, która przegra swój ćwierćfinał najmniejszą różnicą (w przypadku równości, zdecyduje dorobek z rundy zasadniczej). Z finału awans do PGE Ekstraligi wywalczy zwycięzca.
Natomiast ostatni zespół sezonu zasadniczego zostanie zdegradowany do Krajowej Ligi Żużlowej.

Wyniki 13 kolejki

• H. Skrzydlewska Orzeł Łódź - ENERGA WYBRZEŻE GDAŃSK (niedziela, godz. 14, pierwszy mecz 49:41)