Przekazanie noża

2 kwietnia 2006 (artykuł sprzed 18 lat)

Lechia przystępowała do meczu z nożem na gardle. Dzięki golom piłkarzy, którzy do Gdańska wrócili po kilkuletniej przerwie, zdołała ostrze odwrócić w stronę... Zagłębia. Sosnowiczanie przegrali przy ul. Traugutta 0:2 (0:1), bo grali wedle zasady "kupą mości panowie". Za porażkę utratą posady zapłacić trener gości, Krzysztof Tochel.

Bramki: Karol Piątek 2, Grzegorz Król 90+4.

LECHIA: Sobański - Pęczak, Manuszewski, Brede, Siklic - Piątek (78 Dzienis), Szczepiński, Kubik (62 Mysiak), Kalkowski (83 Fechner) - Rusinek, Król.

ZAGŁĘBIE: Piętka - Jankowski (46 Tyc), Hosic, Treściński - Skrzypek, Kłoda, Chylaszek (40 Wolański), Morawski, Paczkowski 4 - Bajera, Zubanovic (75 Malinowski).

Żółte kartki: Król, Pęczak (Lechia), Chylaszek, Jankowski (Zagłębie).

Sędziowali: Giejsztorewicz z Suwałk jako główny oraz Alboszta i Swajda. Widzów: 5 000.

W porównaniu ze składem, który przegrał z Widzewem 0:4 gdański szkoleniowiec nie tylko wymienił obu środkowych obrońców i defensywnego pomocnika, ale przede wszystkim zaproponował ustawienie z dwoma napastnikami. Prowadzenie gospodarze zdobyli już w drugiej minucie. Maciej Kalkowski dośropdkował z lewej strony, a zamykający akcję Piątek wepchnął piłkę do siatki. Na drugiego gola czekaliśmy do ostatniej minuty doliczonego czasu gry. Król celnie strzelił z około dwudziestego metra.

Lechię stać było, aby ten mecz rozstrzygnąc na swoją korzyść dużo wcześniej. M.in. Król już w pierwszej godzinie gry zmarnowął dwie dogodne sytuację. Lechii łatwiej się grało w ofensywie, gdyż do przodu chętnie chodzili boczni obrońcy. Wycieczki pod bramkę rywali Rolanda Siklica i Pawła Pęczaka w 10. i 23. minucie mogły, a nawet powinne przynieść gole, gdyż kończyły się niecelnymi strzałami głową z kilku metrów. Natomiast pod własną bramką miejscowi defensorzy nie bawili się. Nawet trzykrotnie nie wahali się wybić piłek ponad... swoją bramką. Ostatecznie Zagłebie tylko dwukrotnie sprawdziło umiejętności Dominika Sobańskiego. W 45. minucie strzelał celnie Hadis Zubanovic, a w 89. Tomasz Malinowski

- Obowiązywała zasada "kupą mości panowie" i czekanie aż Lechia "pęknie". Starania 2-3 zawodników to za mało, na grającego z nożem na gardle rywala. Tylko w części za tę niemoc jestem odpowiedzialny - asekurował się Krzysztof Tochel, szkoleniowiec przyjezdnych. Podczas gry starał się coś zmienić. Od 40. minuty wymieniał zawodników mających zadania defensywne na tych ze smykałką do atakowania. Ale nic to nie dało, bo na przykład Janusz Wolański rolę napastnika sprowadził do... teatralnych upadków w polu karnym rywali. - Spotkanie w Gdańsku ma być próbą charakteru naszej drużyny - deklarował przed meczem w "Przeglądzie Sportowym" Wojciech Rudy, dyrektor Zagłębia. - Na dzisiaj charakteru nie ma - przyznał po męsku trener Tochel. Jednak po powrocie do Sosnowca dowiedział się, że to nie drużyna, a on stracił pracę.

Pozostałe wyniki 21. kolejki: Heko Czermno - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1 (1:0). Bramki: Grzegorz Cheda (24), Krystian Kanarski (70) - Jewgienij Bronowickij (90, samobójcza). Piast Gliwice - KSZO Ostrowiec 1:0 (0:0). Krzysztof Kukulski (60). Finishparkiet Nowe Miasto Lubawskie - Jagiellonia Białystok 0:0. Radomiak - Zawisza Bydgoszcz SA 1:2 (1:2). Zbigniew Wachowicz (34, karny) - Vuk Sotirović (12), 0:2 Marcin Tarnowski (19). Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1:0 (1:0). Piotr Celeban (8). Polonia Bytom - Górnik Polkowice 0:1 (0:0). Sławomir Pach (84). Szczakowianka Jaworzno - Ruch Chorzów 0:0. ŁKS Łódź - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:1 (1:0). Igor Sypniewski (2, 52, 59), Rafał Niżnik (77-karny), Mariusz Mężyk (86) - Arkadiusz Chrobot (79).

18. Finishparkiet Nowe Miasto 19 2 6 11 17:30 12

• tak jest, od 2 ligi w dół najlepsza....

• 0 0

• hej lechia gool!!!

gdanskie lwy-trojmiasto do nas nalezy!!!

• 0 0

• lechia walka o baraże!!!!!!!!!!

tak dalej a w barazach spotkamy sie z ARKA wygramy i spuscimy sledzi do II ligii!!!!!!!!!!!

• 0 0

• baraże na najlepszej drodze... teraz 0-4 z Ruchem i baraże z Kaszubią tuż tuż

• 0 0

• uwaga awans do ekstraklasy ŚLASK KSZO LECHIA!!!!!!!!!

PZPN OGŁOSIŁ NA TAJNEJ KONFERENCJI AWANSE DO EKSTRALIGII 2006/2007
    1.WKS ŚLASK WROCŁAW
    2.STASIAK KSZO OSTROWIEC
    3. LECHIA GDAŃSK -po barazach
    baraze: ARKA -LECHIA 0:3!!!!! król rusinek samobój niciński
    LECHIA -ARKA 3;0!!!! WALKOWER piłkarze z GDYNI ODMÓWILI PRZYAZDU AN BALTICK ARENA STADION z powodu ZATRUCIA SLEDZIAMI!!!!!!!!!!!!!!
    LECHIA GDAŃSK ODWIEDZIŁA PRZECIWNIKA W ZAKAŻNYM NA SMOLUCHOWSKIEGO!!!BRAWO LECHIA!

• 0 0

• a my swoje LECHIA GDAŃSK!!!!

• 0 0

• i co debile z lechii??

wkońcu uzbieraliście kasę na sedziego??? teraz znowu seria porażek aż się uda uciać trochę grosza na sędziego..... lechia do okręgówki !!!!!!!!!!!!!!